Autor Wątek:  Kilka pytań technicznych od "blondynki"  (Przeczytany 10374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kronika13

  • Wiadomości: 54
  • kolej na kolej ;-)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Kilka pytań technicznych od "blondynki"
« dnia: 11 Marca 2012, 14:54:19 »
Witam.
Z góry bardzo przepraszam, jeśli narażam się Administratorom, ale nie umiałam sobie poradzić z problemami i muszę spróbować poprosić o wyprowadzenie mnie na dobrą drogę. Zainstalowałam PC2010+patch, uruchomiłam symulator i... No właśnie. Każda misja kończy się na etapie załączenia styczników. Wszystko pracuje, napięcie jest, ciśnienie jest, skład odhamowany, daję pozycję do jazdy, poruszam nastawnik, ale w tym momencie każda misja się zawiesza. Jako laik nie wiem czy to mała wydajność sprzętu czy RAM. Komp: IntelR Core2 CPU 6300 1,86GHz, RAM 1,87 GHz 0,99 GB z rozsz adr fiz. Karta grafiki IntelR G965 Express Chipset Family. System XP Home + SP3.
Na moje wyczucie, to nie problem karty graficznej czy dźwiękowej, lecz RAM-u - czy wystarczy mi jej powiększenie (zakup, bo, z tego co wiem możliwość takiej rozbudowy jest...) Uprasza się o nie pękanie ze śmiechu, lecz litość nad "blondynką", która, być może, nie wczytała się dokładnie w minimalne wymagania sprzętowe MaSzyny ;-). Pozdrawiam.
P.S. jak chcecie, to po udzieleniu pomocy poślijcie mój wątek do działu dowcipów...

Proszę poprawić temat zgodnie z Regulaminem, to nie jest forum o kolorze włosów, ponadto zdania zaczynamy od wielkiej litery. Administrator, Moderator to ludzie nie roboty, nie wymagają cudów, jedynie staranności.

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2012, 17:35:38 wysłana przez kronika13 »
kronika13

Węgrom gratulujemy Ikarusa, a Polakom Solarisa ;-)

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marca 2012, 15:00:49 »
Zapoznaj się z tym wątkiem: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,3022.0.html i podaj wszystkie potrzebne informacje.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marca 2012, 15:06:51 »
Przenoszę do odpowiedniego działu.

minimalne wymagania sprzętowe MaSzyny ;-).

One zmieniają się praktycznie co chwilę - raz na korzyść, raz nie...

Offline kronika13

  • Wiadomości: 54
  • kolej na kolej ;-)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Marca 2012, 16:54:14 »
Zapoznaj się z tym wątkiem: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,3022.0.html i podaj wszystkie potrzebne informacje.
1. wersja PC2010+patch (pisałam to)
2. każda lokomotywa i wszystkie misje (jw.)
3. jeśli chodzi o kartę graficzną : Intel(R) Graphics Media Accelerator Driver Report
Report Date:      03/11/2012
Report Time[hr:mm:ss]:   16:45:19
Driver Version:      6.14.10.4642
Operating System:      Windows XP* Home Edition, Dodatek Service Pack 3 (5.1.2600)
Default Language:      Polish
DirectX* Version:      9.0
Physical Memory:      1015 MB
Minimum Graphics Memory:   8 MB
Maximum Graphics Memory:   256 MB
Graphics Memory in Use:   47 MB
Processor:      x86 family 6 Model 15 Stepping 6
Processor Speed:      1866 MHZ
Vendor ID:      8086
Device ID:      29A2
Device Revision:      02
Reszta konfiguracji była podana w pierwszym poście wątku.
4. jak dosłać plik jako załącznik?
5. Wygląda to permanentnie tak samo w każdej misji: mogę dojść do etapu załączania styczników. Potem symulator się zawiesza, czasem nawet F10 nie pozwala na wyjście z programu.
kronika13

Węgrom gratulujemy Ikarusa, a Polakom Solarisa ;-)

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marca 2012, 16:57:48 »
Cytuj
4. jak dosłać plik jako załącznik?

Rozwiń to:
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2012, 17:12:13 wysłana przez ZiomalCl »

Offline kronika13

  • Wiadomości: 54
  • kolej na kolej ;-)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Marca 2012, 17:02:11 »
Nie wiem, czy dobrze zrobiłam, ale ściągam symulator jeszcze raz, może to coś pomoże. Jeśli problem będzie się powtarzał, prześlę plik o który prosił adsim. Na razie dziękuję :)

Proszę zapoznać się z notka w pierwszej wiadomości.

REWIZOR


Widzę, że lepiej się było nie odzywać. @ Rewizor: nie życzę sobie uwag o seksistowskim wydźwięku.
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2012, 17:31:02 wysłana przez kronika13 »
kronika13

Węgrom gratulujemy Ikarusa, a Polakom Solarisa ;-)

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Marca 2012, 18:29:29 »
Droga Aniu,

Ależ tu nie ma żadnych uwag o seksistowskim wydźwięku, a jedynie prośby o dostosowanie się do regulaminu, który jest na tym forum bardzo rygorystycznie przestrzegany.

:-)
Pozdrawiam,
Winger

Offline kronika13

  • Wiadomości: 54
  • kolej na kolej ;-)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Marca 2012, 19:30:22 »
Tekst o forum, które nie jest o kolorze włosów był dość... hmm, kontrowersyjny. No ale dobrze, nie będę drażnić rekina... ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2012, 19:52:37 wysłana przez REWIZOR »
kronika13

Węgrom gratulujemy Ikarusa, a Polakom Solarisa ;-)

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Marca 2012, 19:36:58 »
Zauważ, że sama podkreślałaś swoją "blondynkowatość" (i w tytule i w treści wiadomości). @REWIZOR zauważył tylko, że to nie ma najmniejszego znaczenia ani dla nas, ani dla rozwiązania problemu, a utrudnia innym borykającym się z podobnym problemem odnalezienie wątku. Tyle o włosach.

Jeżeli chodzi o wydajność - na intelu cudów bym nie oczekiwał. Ale co rozumiesz pod pojęciem "wiesza"? Wszystko przestaje reagować, czy robi się pokaz slajdów? Spróbuj uruchomić TD (tor doświadczalny) i po uruchomieniu wcisnąć F8 a następnie obserwować wartość FPS po kolejnych "krokach". Wyniki podaj tutaj.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline kronika13

  • Wiadomości: 54
  • kolej na kolej ;-)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Marca 2012, 20:33:54 »
To nie był pokaz slajdów w pełnym słowa znaczeniu. Wszystko reagowało, ale wolno, no i wyraźną różnicę zaobserwowałam w obrazie pracy nastawnika, kręcił się skokowo, a nie płynnie, jak widziałam na filmach innych użytkowników MaSzyny. Działo się tak do momentu załączania styczników (kilka pierwszych kliknięć [Num +]), po tym każda misja przestawała reagować na komendy. Koło nastawnika się kręciło, lecz lok nie ruszał. Po chwili (maks. 10 sek.) sceneria nieruchomiała już kompletnie, kontrolki gasły, wskaźniki traciły wskazówki. Coraz więcej tropów prowadzi chyba do grafiki.
Teraz ściągam symulator ponownie, poprzednią paczkę usunęłam, więc nie mogę nic podesłać. Przepraszam za sprawione kłopoty, dziękuję za poświęcony czas, a swoją drogą więcej zrozumienia by się przydało, nie zawsze rozmawiacie ze smarkaczami z gimnazjum czy liceum.
Pozdrawiam
kronika13

Węgrom gratulujemy Ikarusa, a Polakom Solarisa ;-)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Marca 2012, 20:36:33 »
Cytuj
nie zawsze rozmawiacie ze smarkaczami z gimnazjum czy liceum.
W imieniu gimnazjalistów i licealistów wypraszam sobie takie teksty.


Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Marca 2012, 20:38:27 »
Darujcie sobie te wywody.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Marca 2012, 20:43:09 »
To nie był pokaz slajdów w pełnym słowa znaczeniu. Wszystko reagowało, ale wolno, no i wyraźną różnicę zaobserwowałam w obrazie pracy nastawnika, kręcił się skokowo, a nie płynnie, jak widziałam na filmach innych użytkowników MaSzyny. Działo się tak do momentu załączania styczników (kilka pierwszych kliknięć [Num +]), po tym każda misja przestawała reagować na komendy. Koło nastawnika się kręciło, lecz lok nie ruszał. Po chwili (maks. 10 sek.) sceneria nieruchomiała już kompletnie, kontrolki gasły, wskaźniki traciły wskazówki. Coraz więcej tropów prowadzi chyba do grafiki.
To co pisałem - na intelu cudów bym nie oczekiwał. Objawy podobne do obserwowanych przeze mnie na moim intelu 945. Bardzo niski FPS (ilość klatek na sekundę) i symulacja głupieje. Sprawdzenie ilości klatek jak podałem wcześniej powinno to potwierdzić.
Cytuj
Teraz ściągam symulator ponownie, poprzednią paczkę usunęłam, więc nie mogę nic podesłać. Przepraszam za sprawione kłopoty, dziękuję za poświęcony czas,
Pomagamy jak umiemy, pod warunkiem, że nam się tego nie utrudnia :)
Cytuj
a swoją drogą więcej zrozumienia by się przydało, nie zawsze rozmawiacie ze smarkaczami z gimnazjum czy liceum.
Pozdrawiam
I vice versa. Regulamin i wątki przyklejone z wykazem informacji potrzebnych do rozwiązania problemu nie zostały napisane bo się komuś nudziło, tylko po to, aby komunikacja na forum i udzielanie pomocy przebiegało sprawnie. Sama zapewne przyznasz, że gdybyś była nowa i szukała analogicznego problemu do Twojego, to obecny tytuł wątku raczej nic Ci nie podpowie. A na przykład "Zacinająca się symulacja" już tak.
Również pozdrawiam.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Marca 2012, 20:47:02 »
... swoją drogą więcej zrozumienia by się przydało, nie zawsze rozmawiacie ze smarkaczami z gimnazjum czy liceum.
Proszę przestać oskarżać i oceniać. Na przyszłość, proszę podać dowód lub nie pisać takich bredni. Według Ciebie, (smarkacza jak to nazwałaś) z gimnazjum czy liceum mamy traktować inaczej aniżeli Ciebie? Otóż nie, na tym forum nie ma znaczenia płeć, kolor skóry (określa to czytelnie Regulamin) nie będziesz traktowana ani lepiej ani gorzej na tym forum. Każdy podlega regulaminowi, nie życzę sobie osobistych wycieczek. Wiele niepotrzebnych słów, wystarczy przeczytać Regulamin, poradniki i nie będzie najmniejszych problemów. Jest wielu userów, którzy tak właśnie robią. Nie widzę powodów do odstępstw, czy też wyjątkowego traktowania Ciebie. Było by to nieuczciwe i wtedy podchodziło pod jak to napisałaś seksizm, czego sobie przecież nie życzysz. Dość juz tego OT. Również pozdrawiam i zamykam jako temat wyczerpany. Jeżeli będą jakieś problemy z symulatorem to proszę nie zapomnieć o:

- założeniu tematu w odpowiednim przeznaczonym do tego dziale forum,
- opisaniu problemu
- ograniczeniu swojej wypowiedzi ściśle do problemu jaki zostanie opisany w adekwatnym temacie.
Pozdrawiam

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Marca 2012, 21:02:55 »
Otwieram wątek, jako że oryginalny problem nie został jeszcze rozwiązany, tak więc coś w tej kwestii jeszcze może zrobimy. Tylko bez nerwów i oskarżeń :-)
Pozdrawiam,
Winger

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Marca 2012, 21:07:39 »
nie zawsze rozmawiacie ze smarkaczami z gimnazjum czy liceum.
Miło mi... ;)

Generalnie z pierwszego posta rozumiem że posiadasz paczkę w formacie TGA, a niestety zintegrowane "grafiki" Intela są żałosne i zwyczajnie sobie nie radzą. Możesz spróbować "ugryźć" paczkę w formacie DDS, jest ona wydajniejsza poprzez skompresowane tekstury które zajmują mniej miejsca (mniej więcej). Poprosiłbym log.txt (znajduje się w katalogu symulatora).
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2012, 21:08:48 wysłana przez szogun »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Marca 2012, 21:11:02 »
@szogun - DDS niekoniecznie pomoże. W końcu grafika musi sobie tę teksturę dekompresować, a Intel wydajnością nie grzeszy.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Marca 2012, 21:14:51 »
Na laptopie mam żałosnego Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family i jest spora różnica między TGA a DDS (na korzyść DDS).
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Marca 2012, 21:21:18 »
[OT]Widać od czasu PC2009 sporo się zmieniło :) Tak czy siak, warto spróbować.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline kronika13

  • Wiadomości: 54
  • kolej na kolej ;-)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Marca 2012, 21:25:22 »
Dziękuję wszystkim za sugestie do wykorzystania (przede wszystkim o paczce DDS), dam znać jak wypróbuję, może to jednak potrwać (zajęcia zawodowe, weekend właśnie minął) więc proszę o cierpliwość - nie jest tak, że coś zignorowałam.
Pozdrawiam
kronika13

Węgrom gratulujemy Ikarusa, a Polakom Solarisa ;-)

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Marca 2012, 21:31:20 »
Nikt tutaj nikogo nie pogania - tak w jedną jak i drugą stronę.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline kronika13

  • Wiadomości: 54
  • kolej na kolej ;-)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kilka pytań technicznych od "blondynki"
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Marca 2012, 20:16:46 »
Zmieniłam paczkę z TGA na DDS - pomogło, ale niewiele. Dało się uruchomić tylko td. Wypróbowałam jeszcze parę podpowiedzi, ale dopiero zmiana karty graficznej (na NVidia GeForce GT 430 ;-) ) rozwiązała wszystkie problemy. Proszę o zamknięcie wątku.
Pozdrawiam.

Zamykam.
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 23 Marca 2012, 20:23:02 wysłana przez Quark-t »
kronika13

Węgrom gratulujemy Ikarusa, a Polakom Solarisa ;-)