Autor Wątek:  Stacja Zabrzeg Czarnolesie - dostępność dla fotografowania.  (Przeczytany 3948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Cześć, powiedzcie mi, czy da się jeszcze złapać jakiś pociąg osobowy z Bielska do Czechowic w godzinach 800 - 1300 w sobotę, ale złożony z Bohunów (jak dawniej na Racibórz po 1100) lub 120a, 111a? Byle nie EZT. Pociągiem ponad rok nie jechałem, a chcę zabrać aparat jak będzie ładna pogoda w sobotę i zajechać samochodem na Główny w B-B, potem przejechać pociągiem do Czechowic i z powrotem. Oczywiście conieco zdjęć porobić. Powrotny może już być EZT, ale mam nadzieję, że są jeszcze jakieś normalne składy w tamtą stronę?

EDIT
Nowy temat  na dole.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2012, 10:08:47 wysłana przez Kacu »

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Pociąg Bielsko-Biała - Czechowice-Dziedzice.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Marca 2012, 20:07:36 »
Yyy, w PR Katowice nie kursują już żadne składy wagonowe i to od ponad roku.
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Pociąg Bielsko-Biała - Czechowice-Dziedzice.
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Marca 2012, 20:13:05 »
Nie wiedziałem. I teraz widać, co robi z MK samochód;p No to szkoda, zostaje EZT.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2475
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1091
Odp: Pociąg Bielsko-Biała - Czechowice-Dziedzice.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marca 2012, 22:00:32 »
Bohuny jedynie w Katowicach możesz spotkać na pociągach interREGIO.
W ubiegłym roku stały bohuny w Raciborzu na bocznicy PR  http://hanys.cal.pl/galeria/details.php?image_id=114 lecz w połowie ubiegłego roku zostały wywiezione do Poznania / Bydgoszczy. Obecnie na miejsce bohunów przybyły zdeklasowane kible http://hanys.cal.pl/galeria/details.php?image_id=254 oczekujące na lepsze czasy.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Stacja Zabrzeg Czarnolesie - dostępność dla fotografowania.
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Marca 2012, 10:14:14 »
Mam zapytanie - byłem dziś na stacji Zabrzeg Czarnolesie, ale tylko na obrzeżach. Koło pierwszych rogatek na drodze dojazdowej do stacji widnieje zakaz wjazdu i że "teren kolejowy".  Nie chciałem ryzykować i nie wchodziłem. Obeszłem OBSZEDŁEM dworzec od drugiej strony, trochę kiepskie miejsca do fotografowania, ale parę zdjęć porobiłem. Czy przejście przez rogatki grozi wydaleniem przez sokistów/obsługę stacji? Po torach nie będę się poruszał, tylko po wyznaczonych drogach z zachowaniem szczególnej ostrożności. Był już na tej stacji ktoś?

Quark-t
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2012, 15:49:58 wysłana przez Quark-t »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Stacja Zabrzeg Czarnolesie - dostępność dla fotografowania.
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Marca 2012, 11:34:42 »
Czy przejście przez rogatki grozi wydaleniem przez sokistów/obsługę stacji? Po torach nie będę się poruszał, tylko po wyznaczonych drogach z zachowaniem szczególnej ostrożności. Był już na tej stacji ktoś?

Teren kolejowy to nie tylko tory. Tak - dostałbyś mandacik + eskortę do wyjścia.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Stacja Zabrzeg Czarnolesie - dostępność dla fotografowania.
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Marca 2012, 12:01:16 »
Aha, czyli pozostaje grzeczne spytanie się kogoś czy można na chwilkę wejść. Tak myślałem. Chociaż jak przeszedłem spod lasu 3 tory w głąb stacji (ścieżką po przejściu oczywiście na szerszą przerwę między torami) i manewrowy przechodził koło mnie to nic nie mówił, tylko, żebym po torach nie chodził i miał oczy dookoła głowy. A tak BTW bo dwuznacznie napisałem, rogatki to na przejeździe kolejowym, dalej droga między torami już szła.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Stacja Zabrzeg Czarnolesie - dostępność dla fotografowania.
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Marca 2012, 12:16:29 »
Aha, czyli pozostaje grzeczne spytanie się kogoś czy można na chwilkę wejść.

To akurat nie ma znaczenia. Nie masz pozwolenia na papierze i to się liczy.  A pierwszy lepszy napotkany osobnik nie jest osobą kompetentną do wydawania takiego zezwolenia.

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Stacja Zabrzeg Czarnolesie - dostępność dla fotografowania.
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Marca 2012, 12:47:52 »
A tak BTW bo dwuznacznie napisałem, rogatki to na przejeździe kolejowym, dalej droga między torami już szła.

To jest droga techniczna, a rogatki są otwierane na żądanie (po użyciu przycisku).
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com