Autor Wątek:  Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry  (Przeczytany 17031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« dnia: 22 Lutego 2012, 19:05:00 »
Witam. W PUP-ie w moim mieście Tarnowskie Góry umieszczono info o szkoleniu z gwarancją zatrudnienia. Dla zainteresowanych link : http://www.pup-tg.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=392&Itemid=2 Być może ktoś skorzysta bo ja nie mogę przez bzdurne przepisy... :( Wg nich jestem niepełnosprawny bo noszę okulary.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 22 Lutego 2012, 19:49:53 wysłana przez REWIZOR »
/ \  / \  / \

Offline darigrad

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lutego 2012, 19:40:35 »
Kolego ja jeździłem za maszynistę, ale mnie zdjęli bo mi wzrok poleciał i choć w okularach mam 1.0 to i tak nie mogę jeździć.
« Ostatnia zmiana: 22 Lutego 2012, 19:41:38 wysłana przez darigrad »

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lutego 2012, 19:48:27 »
Odbiegnę trochę od tematu. Interesuje mnie kwestia wady z okularami. Na przykład Ty @darigrad masz wadę z okularami 1.0 . Czy nie wystarczy wobec tego kupić okularów z większą mocą?

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lutego 2012, 21:01:00 »
Nie. Też są wymagania co do maksymalnej wartości korekcji. Na badaniach wstępnych nie można mieć korekcji wcale. Teraz według przepisów nawet jeśli masz korekcję i widzisz jak zdrowy człowiek to jesteś traktowany jak człowiek z wadą.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lutego 2012, 22:00:53 »
Oficjalna strona PUP i taki błąd w ofercie, wstyd.
Pozdrawiam

Offline darigrad

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lutego 2012, 17:19:02 »
Odbiegnę trochę od tematu. Interesuje mnie kwestia wady z okularami. Na przykład Ty @darigrad masz wadę z okularami 1.0 . Czy nie wystarczy wobec tego kupić okularów z większą mocą?
Kolego zapisałem 1.0 tzn. w okularach pierwsza kategoria wzroku, jeśli wprowadziłem w błąd to przepraszam. Na kolei niestety trzeba mieć bardzo dobry wzrok (pierwsza kategoria wzroku bez okularów), istnieje dla mnie szansa - jedynie operacja laserowa, ale istnieje ryzyko pogłębienia wady.
Oferta wystawiona przez PUP Tarnowskie Góry jest interesująca, także kto może niech korzysta.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lutego 2012, 17:39:14 »
Oferta wystawiona przez PUP Tarnowskie Góry jest interesująca, także kto może niech korzysta.
A nie jest tak, że PKP CARGO Service to tylko bocznice obrabia? Jeśli tak to o wyjeździe na szlak będzie można zapomnieć.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lutego 2012, 18:03:13 »
Potwierdzam, zreszta jest to opisane nawet, że Zabrza i Gliwic nie opuści. Z drugiej strony, jak odrobi to może przeskoczyć gdzie indziej.
Pozdrawiam

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Lutego 2012, 18:16:07 »
Tak poza tematem. Przewozy Regionalne właśnie wytypowało z każdego zakładu ludzi , którzy mają przebyć kurs na maszynisty. W ŚZPR w sekcji Rybnik wybrano 11 osób + w tym nawet sam kierownik drużyn konduktorskich. Wybór kierowników pociągu brano pod uwagę ich staż na kolei i jakieś tam uprawnienia które posiadają. Akurat tak się złożyło że ta jedenastka ma papierek na pomocnika maszynisty, więc podstawy posiadają. Nie wiem jak w innych zakładach i sekcjach jest, ale przynajmniej z PR sekcja Rybnik 11-stu jest wytypowanych na kurs maszynisty.
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2012, 00:07:35 wysłana przez kamils »

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Lutego 2012, 18:16:44 »
Odbiegnę trochę od tematu. Interesuje mnie kwestia wady z okularami. Na przykład Ty @darigrad masz wadę z okularami 1.0 . Czy nie wystarczy wobec tego kupić okularów z większą mocą?
Na kolei niestety trzeba mieć bardzo dobry wzrok (pierwsza kategoria wzroku bez okularów)
Powiedz, gdzie to jest napisane (wiarygodne źródło). Wszyscy to piszą, powtarzają. Żadna osoba nie zada sobie trudu sprawdzenia tego u źródła, tzn. w rozporządzeniach ministra infrastruktury.
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,14950.msg260549.html#msg260549 (z tego to już się zaczyna tworzyć pętla...)
I czytamy w wymogach (wycinki):
Cytuj
1.2. Wzrok
Maszynista musi spełniać następujące wymogi odnośnie wzroku:
- ostrość wzroku z korekcją lub bez: 1,0; nie mniej niż 0,5 dla oka gorzej widzącego,
- dopuszczalna maksymalna korekcja soczewkami kontaktowymi: nadwzroczność
+5/krótkowzroczność –8. Na odstępstwa zgoda wydawana jest w wyjątkowych
przypadkach i po uzyskaniu opinii lekarza okulisty. Lekarz medycyny podejmuje na tej
podstawie decyzje,
- widzenie na odległości bliskie i pośrednie: wystarczające, z korekcja lub bez,
- soczewki kontaktowe
I? Gdzie tu napisane, że nie można mieć jakiejkolwiek wady? Jeszcze co do wymogów zdrowotnych. Zauważyłem, iż pisze się tylko o tym wzroku. Zapomina się o słuchu, EKG i innych. Jeśli komuś zależy na pracy maszynisty (czy innej posadzie przy obsłudze ruchu kolejowego), to sprawdzi wszystko, a nie opiera się na informacjach od kolegi czy z jakiejś strony internetowej.
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2012, 18:27:00 wysłana przez szczawik »

Offline Domio

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Marca 2012, 03:19:42 »
A ja od skocze od tematu, bo teraz po wypadku w Szczekocinach to chyba nie będą już szkolić przyszłych maszynistów i pomocników...Jak to pan Leszek Miętek stwierdził> "ludzie pracujący na stanowiskach maszynisty, dyżurni ruchu są brani z ulicy, są to luzie bez wiedzy o kolei i doświadczenia, trzeba coś z tym zrobić" ciekawe co zrobią? Sami państwowe kolejówki po zamykali i mają pretensje że biorą ludzi z ulicy...Jak taki cwany to niech zrobią szkoły na takie stanowiska a nie gadają pierdoły co trzeba i na tym się kończy, bo jak tak dalej pójdzie to pod składy będą zaprzęgali KONIE! A co to osoba z ulicy jest jakaś gorsza od tej co kończy kolejówkę ? wcale to nie jest priorytetem, bo jak ktoś kocha taki zawód to i kolejówka niema znaczenia i można  po prywatnym kursie być dobrym maszynistą.

Proszę poprawić wiadomość, np: "wgle"

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2012, 00:38:03 wysłana przez Domio »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Marca 2012, 09:16:42 »
Domio, masz trochę racji z tym zamykaniem szkół, a potem wymagają Bóg wie czego. Sądzę jednak, że z czasem, gdy ucichnie szum związany z katastrofą, wszystko wróci do dotychczasowej normy. W zasadzie jestem tego pewien patrząc na politykę naszego państwa.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Marca 2012, 14:12:22 »
Sami państwowe kolejówki po zamykali i mają pretensje że biorą ludzi z ulicy...Jak taki cwany to niech zrobią szkoły na takie stanowiska a nie gadają pierdoły co trzeba i na tym się kończy, bo jak tak dalej pójdzie to pod składy będą zaprzęgali KONIE!

Są te nieliczne technika, które jeszcze coś nauczają. Ale tutaj zaczynają się schody. Nabór na kierunki kolejowe jest bardzo niewielki. W praktyce zwykle powstaje wyłącznie jeden kierunek/klasa - w Sosnowcu Technik Transportu Kolejowego tylko, w Warszawie Technik Elektroenergetyk Transportu Szynowego... Gdzieś jeszcze coś? W dodatku z roku na rok (o Warszawie akurat mówię) coraz mniej ta szkoła ma z koleją wspólnego. Zapytać można, w czym problem... Wielu kolejarzy z okolic nawet nie wie, że to dawne TK nadal w jakiejś formie funkcjonuje. Nikt się tym z zarządu kolei nie interesuje, to tak wychodzi.

Offline Domio

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Marca 2012, 14:19:18 »
Wszystko co związane z tymi szkołami, szkoleniami pracowników do zawodu powinni mieć pretensje do naszych cudownych rządów.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Marca 2012, 14:42:50 »
Wszystko co związane z tymi szkołami, szkoleniami pracowników do zawodu powinni mieć pretensje do naszych cudownych rządów.
Nie tylko do rządów, ale przede wszystkim do generalnego zarządu PKP. Pretekstem likwidacji szkół kolejowych, był (jak zwykle) brak pieniędzy. To jest najbardziej popularne stwierdzenie i ono będzie tak sobie dalej funkcjonować.
« Ostatnia zmiana: 07 Marca 2012, 14:47:51 wysłana przez sektor 77 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Marca 2012, 14:55:29 »
Najbardziej często słyszane stwierdzenie to zostało zlikwidowane to czy tamto gdyż było nie rentowne przynosiło nam straty. Czyli idąc tym tokiem rozumowania lepiej zamknąć, pociąć, zburzyć itd.
« Ostatnia zmiana: 07 Marca 2012, 14:57:06 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline pachwał

  • Wiadomości: 119
  • CT Śląski
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Marca 2012, 14:56:18 »
Cytuj
Pretekstem likwidacji szkół kolejowych, był (jak zwykle) brak pieniędzy. To jest najbardziej popularne stwierdzenie i ono będzie tak sobie dalej funkcjonować.
W Tarnowskich Górach kierunki kolejowe zlikwidowano z powodu braku chętnych. W 2005 ruszyła ostatnia klasa składająca się zresztą z większości z przypadkowych osób. Następnie dwa lata z rzędu zainteresowanych można było policzyć na palcach u jednej ręki, dlatego zrezygnowano z tego kierunku.
12.12.12 - Maszynista spalinowych pojazdów trakcyjnych
Autoryzacja: SM31, SM42, SM42-12xx (6Dg), ST44-12xx, ST48

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Marca 2012, 17:31:08 »
Tak troszkę na marginesie... Kiedyś na tym forum funkcjonowała autokorekta, zamieniająca "nie umiem" na "nie chciało mi się przeczytać dokumentacji". Podobnie należało by zamieniać "brak pieniędzy" na "sami nie umiemy dobrze zarządzać, a nikomu się nie opłaca do naszej działalności dokładać".
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Graco

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Marca 2012, 09:35:52 »
Święta racja Ra. Bo po co komu pchnąć pieniądze z zewnątrz jak i tak z tego nic nie będzie.
« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2012, 09:39:29 wysłana przez Graco »

Offline Maciek77

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Marca 2012, 13:17:34 »
Sami państwowe kolejówki po zamykali i mają pretensje że biorą ludzi z ulicy...Jak taki cwany to niech zrobią szkoły na takie stanowiska a nie gadają pierdoły co trzeba i na tym się kończy, bo jak tak dalej pójdzie to pod składy będą zaprzęgali KONIE!

Są te nieliczne technika, które jeszcze coś nauczają. Ale tutaj zaczynają się schody. Nabór na kierunki kolejowe jest bardzo niewielki. W praktyce zwykle powstaje wyłącznie jeden kierunek/klasa - w Sosnowcu Technik Transportu Kolejowego tylko, w Warszawie Technik Elektroenergetyk Transportu Szynowego... Gdzieś jeszcze coś? W dodatku z roku na rok (o Warszawie akurat mówię) coraz mniej ta szkoła ma z koleją wspólnego. Zapytać można, w czym problem... Wielu kolejarzy z okolic nawet nie wie, że to dawne TK nadal w jakiejś formie funkcjonuje. Nikt się tym z zarządu kolei nie interesuje, to tak wychodzi.

Dodam do tego jeszcze technikum komunikacyjne w Krakowie, ktore ksztalci "na kierunkach kolejowych"...

Offline KubaPKP

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Marca 2012, 15:00:36 »
Jeszcze jest technik transportu kolejowego w Skarżysku - Kamiennej.

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Marca 2012, 15:02:48 »
Jak to powiedział jeden z moich wykładowców na kursie dla pomocników: "Panowie, ja mam na kursie kilka godzin na przekazanie tego, co w TK uczono przez kilka lat". Ja jako jedyny na kursie kończyłem normalne Technikum Kolejowe i to procentuje, bo na kusie w 90% przypadków przypominam sobie wiedzę, która była mi przekazywana w TK przez 5 lat.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline Domio

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Marca 2012, 00:16:07 »
Są też szkoły policealne po których uzyskujemy tytuł technika transportu kolejowego, ale czy to w jakimś stopniu zbliża do pracy przy trakcji to nie wiem...
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2012, 00:36:41 wysłana przez Domio »

Offline donat2000

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Marca 2012, 10:53:46 »
Mam pytanie czy w okolicach Warszawy są prowadzone szkolenia na maszynistę, ile kosztuje i co trzeba zrobić obecnie by zostać maszynista? Z tego co czytałem to zlikwidowano stanowisko pomocnika maszynisty. Mam jeszcze jedno pytanie ile na początek się zarabia?

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Marca 2012, 21:08:28 »
Obecnie z tego co się oriętuję, to musisz posiadać wykształcenie minimum średnie. Wpierw musisz ukończyk kurs pomocnika maszynisty (koszt od 1500 do około ~3 tys. zł? ) , wyjeździć kilometry, a potem dalej kształcić się na maszynistę pojazdów trakcyjnych. Kokosów na początku nie zarobisz, lecz z biegiem miesięcy jeżeli sprawdzisz się to zapewne około ~2,5 tyś. na rękę. Jest teraz chyba takie coś jak licencjat . Lecz w tym nie zagłębiałem się dokładniej, jak w powyższej drodze do kariery maszynisty tak zwaną "starą drogą".
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2012, 21:09:29 wysłana przez hanys »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Marca 2012, 21:24:10 »
@hanys o co dokładnie chodzi z tym licencjatem? Rozwiń to proszę.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Szkolnie na maszynistów - PUP Tarnowskie Góry
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Marca 2012, 21:39:42 »
Licencjat jak licencjat, robi się licencję a potem na praktyki, czyli już samo zatrudnienie u przewoźnika.