Autor Wątek:  Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd  (Przeczytany 12327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« dnia: 16 Lutego 2012, 07:02:30 »
Wszyscy mogli swego czasu przeczytać, że Koleje Wielkopolskie szczyciły się przejęciem kilku lokalnych linii. Ba, przewoźnik obiecywał nie tylko utrzymanie ilości połączeń na poziomie gwarantowanym wcześniej przez PR ale i w przyszłości zwiększenie tej ilości. Dzisiaj po rozmowach z pracownikami KW, pewne jest wycofanie kilku połączeń. Chodzi głównie o połączenia z Leszna i do Leszna. Tłumaczenie jest absurdalne - brak taboru oraz pracowników.
Trudno mi zrozumieć powyższe tłumaczenia, po świadomym oddaniu do Poznania SA108 i wzięciu w to miejsce mniejszej ilości SA132. Jeśli dodamy do tego tabor, który uszkodzili pracownicy KW (tak, mowa tu o idiotach maszynistach, którzy zajechali kilka sztuk szynobusów) wychodzi na to, że tłumaczenia typu "pracownicy muszą być nasi, bo Ci z PRów niszczą pojazy" są bezsensem.
Mankament drugi - pracownicy. To tłumaczenie przekroczyło granicę absurdalności bo przy systemie zatrudniania opartym na krótkich kontraktach oraz podnajmowaniu maszynistów z innych spółek, wcale nie można mówić o "swoich nowych standardach obsługi" - to jest po prostu chore.

Na tym wszystkim najbardziej stracą stali podróżni, zwłaszcza Ci stali, bo wg moich ustaleń chodzi o połączenia, które są po godzinie 16. W najlepszym wypadku ludzie będą czekać wiele godzin na następny pociągi do domu... w najlepszym... wychodzi na to co w najgorszym.

Tak oto mamy kolejny przykład niewydolności na poziomie urzędniczym.

P.S. Temat adekwatny bo właśnie w marcu będzie korekta w planach i rozkładach.
« Ostatnia zmiana: 16 Lutego 2012, 07:07:04 wysłana przez pol102 »

Offline Krzysiek

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lutego 2012, 08:31:39 »
Obawiam się, że podobny problem może spotkać moją trasę Jelcz Laskowice – Wrocław Główny. Od grudnia jeżdżą nią między innymi Koleje dolnośląskie. W Radiu Wrocław prezes Kolei zapowiedział że gdy połączenia uruchomione będą przynosić straty to zostaną zlikwidowane. Wówczas obawiam się, że pociągi które kursowały zamiast Przewozów Regionalnych znikną a na ich miejscu nie będzie żadnych innych.

Przewozy Regionalne to tragiczna postać rynku kolejowego. Spółka przejęła armię ludzi, zabytkowy tabor składający się w 99% z EZT oraz dług finansowy. Jednak próbują wprowadzić jakąś sensowną ofertę i konkurować z innymi przewoźnikami. Dlatego likwidacja PR to będzie bardzo duży błąd. 
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lutego 2012, 11:18:27 »
Taka sytuacja powstała w Wielkopolsce to była rzecz do przewidzenia. Podobnie z resztą jest w innych regionach , tylko nie ma jeszcze szumu. Poprzejmowali w brud długów , do tego nie rentownych linii i bardzo stary tabor , który w większości nadaje się do remontu. Szukając pieniędzy spółki te redukują etaty , bo najlepiej kopać po czterech literach robola. W pewnym sensie tym czym się  tłumaczą jest prawdą - tylko kto do takiej "prawdy" doprowadził.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lutego 2012, 18:07:17 »
Taka sytuacja powstała w Wielkopolsce to była rzecz do przewidzenia. Podobnie z resztą jest w innych regionach , tylko nie ma jeszcze szumu. Poprzejmowali w brud długów , do tego nie rentownych linii i bardzo stary tabor , który w większości nadaje się do remontu. Szukając pieniędzy spółki te redukują etaty , bo najlepiej kopać po czterech literach robola. W pewnym sensie tym czym się  tłumaczą jest prawdą - tylko kto do takiej "prawdy" doprowadził.
Spójrz na czym opierają się głównie KW. Szynobusy i EZT'y po naprawach. Wbrew pozorom SA105, SA108, SA132 to nie był zły tabor... tylko lekko zaniedbany. KW mają świetny pijar, bazują głównie na wytykaniu błędów popełnionych przez PR... no i ogólnie dają ciała, gdzie tylko się da. Co do długów, to nie mogę się wypowiedzieć bo nie mam na ten temat informacji. Pewne jest tylko to, że poszaleli za mocno.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lutego 2012, 18:08:33 »
O ironio, krytykujący Prezes KW jest byłym Dyrektorem WZPR :)
Pozdrawiam

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lutego 2012, 18:27:46 »
Normalnie bym sytuację przewoźnika przemilczał... ale żyję w odrobinę kolejowym świecie (sprawdzić sobie skąd jest 13km do Wolsztyna i 33 do Leszna) i z mojego punktu widzenia, czyli aktualnie studenta wycięcie jakiegokolwiek połączenia z obecnych jest porażką systemu. Dla przykładu:
jeśli wycofają połączenie o 21:46 z Leszna, to nie pojedzie poranny pociąg do Leszna bo szynobus "nocował" w Wolsztynie. Jeśli wycofają połączenie o 17:23 to nie będzie taboru na drugi poranny pociąg bo nic ze Zbąszynka nie pojedzie. Mogę tak jeszcze snuć przypuszczenia ale sprowadza się to do tego, że obecny rozkład stworzyła ekipa biurokratów, którzy nie potrafią chłodno myśleć. Jak można tworzyć w rozkład bez pomyślenia, że ludzie dojeżdżają pociągami do pracy i do szkół/uczelni. Jeśli ktoś chce, to polecam sprawdzenie rozkładów jazdy linii 359. Jeśli to trafia w godziny kończenia zajęć... albo jeśli trafia w koniec zmian w największych zakładach pracy... cokolwiek logicznego poza rzadko udającymi się skomunikowaniami z IC i PR... ale zaraz... nic nie pasuje. Jeżdżę linią 359 od 2006r prawie codziennie i jest coraz gorzej.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lutego 2012, 18:33:47 »
Może wygaszają popyt, żebyś sobie kupił samochód, dzięki czemu oni nie będą musieli pieniędzy marnować na coś, czego nie umieją dobrze zrobić?
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Online gruha_EU

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lutego 2012, 20:08:04 »
Z linią Rogoźno - Wągrowiec tez syf. Szumnie obiecywali, że po remoncie odcinka Poznań - Wągrowiec pociągi zostaną na tym odcinku ale to były tylko obietnice. Miedzy Rogoźnem a Wągrowcem jeżdżą dzisiaj autobusy gumowe.

Offline Mnia

  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Lutego 2012, 04:53:34 »
Linia Piła-Wałcz będzie bez K.K.Z. z opcją powrotu ruchu we wrześniu.

Online gruha_EU

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Lutego 2012, 17:02:00 »
Linia Piła-Wałcz będzie bez K.K.Z. z opcją powrotu ruchu we wrześniu.
Ale Piła - Wałcz to były/są PR.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Lutego 2012, 18:05:06 »
Nie rozumiem o co konkretnie chodzi z linią Piła-Wałcz ? Pewnie wiele innych ludzi też chciałoby się dowiedzieć czegoś więcej. To , że mają przywrócić taką linię , ale z jakiego powodu itd ?
Konkretnie - jeżeli mogę prosić.
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2012, 18:06:53 wysłana przez sektor 77 »

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Lutego 2012, 19:00:10 »
Obecnie modernizowany jest odcinek Kalisz Pomorski Wałcz - na razie linia zamknięta. Mają zamiar wznowić przewozy pasażerskie po otworzeniu linii. Przewozy odbywać się będą w relacji Szczecin Gł./Stargard Szcz. - Piła.
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2012, 19:01:23 wysłana przez Niebugoclaw »

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Lutego 2012, 19:15:15 »
Czyli jednak ma sens modernizować i uruchamiać ten odcinek - no proszę , a więc musi się to opłacać.
Dzięki w imieniu własnym i nie tylko za informacje :)

Offline Krzysiek

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Lutego 2012, 10:05:02 »
@pol102 w jaki sposób zostały zajechane te szynobusy?
Pytam ponieważ na mojej linii Jelcz-Wrocław Główny występuje ograniczenie do 10km/h. I z tego co obserwuje niektórzy busiarze mają problem z utrzymaniem tak małej prędkości i jadą na lekko otwartej przepustnicy i przyhamowanych hamulcach. W rezultacie tarcze jęczą aż zęby bolą. Zapewne układ napędowy będzie po czasie do wymiany ze względu na ciągłe przeciążanie, tarcze i klocki hamulcowe ze względu na nadmierne ścieranie.
Zastanawiam się również dlaczego w takim razie w pojazdach szynowych nie stosuje się tempomatu?

Pozdrawiam
Krzysiek

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Lutego 2012, 10:27:09 »
Na sa132 czy generalnie na pesobusach są tempomaty, tylko niechętnie się ich używa ze względu na sposób obsługi.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Lutego 2012, 11:42:19 »
Które PESY niby mają tempomat?
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Online gruha_EU

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Lutego 2012, 17:05:36 »
Wstydu ciąg dalszy. (http://koleje-wielkopolskie.com.pl/2012/02/ograniczenia-przewozow-od-1-marca-2012-roku/)
Cytuj
Ograniczenia przewozów od 1 marca 2012 roku RSS feed

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że ze względu na trudną sytuacją budżetu Województwa Wielkopolskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, jako ustawowy Organizator  przewozów podjął decyzję o ograniczeniach od dnia 1 marca 2012 roku przewozów, wykonywanych przez Spółkę Koleje Wielkopolskie, które obejmują:

- zawieszenie kursowania następujących połączeń:

na odcinku Leszno – Gostyń,
na odcinku Rogoźno – Wągrowiec,
pociąg nr 70421 relacji Wolsztyn 5:35 – Zbąszynek 6:09,
pociąg nr 70432 relacji Zbąszynek 17:10 – Wolsztyn 17:43,
pociąg nr 70420 relacji Wolsztyn 4:33 – Leszno 5:32,
pociąg nr 79435 relacji Leszno 21:46 – Wolsztyn 22:44,
pociąg nr 7730 relacji Leszno 21:45 – Krotoszyn 22:58,
pociąg nr 7721 relacji Krotoszyn 5:10 – Leszno 6:25,
pociąg nr 7733 relacji Krotoszyn 6:13 – Leszno 7:28,
pociąg nr 7722 relacji Leszno 7:43 – Ostrów Wlkp. 9:30,
pociąg nr 7741 relacji Ostrów Wlkp. 12:30 – Leszno 14:18,
- skrócenie relacji pociągów:

pociąg nr 79425 Leszno 9:45 – Zbąszynek 11.16  i pociąg nr 70428 relacji Zbąszynek 12.25 – Leszno 14:04 (zawieszenie kursowania na odc. Wolsztyn – Zbąszynek),
pociąg nr 79433 relacji Leszno 17:23 – Zbąszynek 18.56  i pociąg nr 70434 relacji  Zbąszynek 19.10 – Leszno 20:41 (zawieszenie kursowania na odc. Wolsztyn – Zbąszynek).
Zwrot opłat za niewykorzystane w całości lub w części bilety dokonywany jest w kasach biletowych bez potrącania odstępnego.

Poniżej zamieszczamy nowy rozkład jazdy pociągów na wyżej wymienionych odcinkach:

Leszno – Ostrów Wlkp. / Ostrów Wlkp. – Leszno (350) ważny od 1 marca 2012 roku

Leszno – Zbąszynek / Zbąszynek – Leszno (328) ważny od 1 marca 2012 roku

 Serdecznie przepraszamy za utrudnienia w podróży.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Lutego 2012, 22:03:28 »
Gamonie i złodzieje. Z naciskiem na złodzieje. Ja osobiście wysyłam roszczenie pieniężne bo nie może być tak, że pociąg który wozi uczniów i studentów oraz ludzi pracy nie pojedzie bo jacyś idioci nie potrafią grafiku ułożyć. Mam bilet miesięczny do 15 marca, więc niech mi zwrócą pół biletu. Bez potrąceń za cośtam.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Lutego 2012, 22:07:25 »
A może przeczytałbyś informację i po prostu poszedł do kasy?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Online MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Lutego 2012, 22:14:10 »
Jest napisane:
Cytuj
Zwrot opłat za niewykorzystane w całości lub w części bilety dokonywany jest w kasach biletowych bez potrącania odstępnego.
:)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Lutego 2012, 22:52:46 »
A może przeczytałbyś informację i po prostu poszedł do kasy?
To jest tak skonstruowane, że panie w okienkach będą potrącać 15%. Nie wiesz jak to jest? Zapraszam do leszczyńskiego cyrku. Tak dla smaczku.

Zresztą mam na myśli również koszty jakie poniosę z tytułu zbyt późnego poinformowania pasażerów. Nie jestem tak bogaty by dojeżdżać  600km miesięcznie samochodem, ani płacić 500zł za mieszkanie "na miejscu".
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2012, 22:54:30 wysłana przez pol102 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Lutego 2012, 23:14:05 »
Opowiesz więcej o tej konstrukcji?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Lutego 2012, 23:18:38 »
Opowiesz więcej o tej konstrukcji?
Jako, że byłby to offtopic - PW lub GG.

Offline Marcin ST43

  • Wiadomości: 35
  • lastfm.pl/user/sipura94
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Lutego 2012, 23:27:57 »
O ile 1 czerwca widziałem jakieś złudne nadzieje na nowości, rozwój lub chociaż utrzymanie takich przewozów, jakie były, o tyle w tym momencie łapie się za głowę, bo co jak co, ale takiego scenariusza wtedy nie przewidywałem. Zrozumiałem zaprzestanie honorowania zniżek dla pracowników i ich rodzin ze spółek grupy PKP, zrozumiałem na początku brak ogrzewania w pociągach (raz się może zdarzyć, ale dwa tygodnie jazdy non stop bez sprawnego ogrzewania?), zrozumiałem, że czasem na prawdę dyspozytor może nie mieć co podstawić i musi zamawiać KKZ (ale czekania na ten autobus 2 godziny już nie).
Ale nie rozumiem, nie rozumiem tego, że usuwa się pociągi które dowożą ludzi do pracy i do szkoły (wykazali się takim sprytem, że napisano usunięcie pociągu Ostrów - Leszno (7:28) mimo, że będzie on nadal jeździć - zresztą usunięcie tego pociągu byłoby chyba ostatecznym wydaniem na siebie wyroku z ich strony...), nie rozumiem tego pierzenia o nowej jakości, jeśli wciska się klientowi kit (i co z tego, że działają non-profit?). Jako stały klient tego przewoźnika jestem po prostu zawiedziony. Właśnie wróciłem do domu - jechałem pociągiem, który od marca już jeździć nie będzie - z perspektywy kogoś, kto mieszka 50km od Leszna na prawdę nie jest miło patrzeć, że nie będzie mógł w tym Lesznie zostać chociaż do wieczora, skoro ostatni pociąg pojedzie o 18...

@Edit: Bardzo ciekawi mnie efektywność działania serwisanta KW - niejakiego PHU Karpa. Czy ktoś ma wiedzę na temat tej firmy? Jakie warunki pracy, jacy ludzie, jaki sprzęt, jakie doświadczenie i kompetencje, jak działa serwis?
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2012, 23:38:04 wysłana przez Marcin ST43 »

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Lutego 2012, 23:44:19 »
Doszły mnie słuchy, że KW naczekało na brak pracowników drużyn. Mieli na myśli maszynistów czy obsługę? Pytam bo z tego co mi wiadomo to maszynistów mają pod dostatkiem.
@Edit: Bardzo ciekawi mnie efektywność działania serwisanta KW - niejakiego PHU Karpa.
Na tym forum nie poruszałbym pewnych tematów ->"…PHU Karpa" ;)
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Lutego 2012, 06:23:08 »
Pytam bo z tego co mi wiadomo to maszynistów mają pod dostatkiem.
Przecież oni podnajmują drużyny pociągowe z PR.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Koleje Wielkopolskie - marcowy wstyd
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Lutego 2012, 00:08:02 »
Póki co, jest hałas bo tłumaczenia urzędasów są mega śmieszne. Oni wysondowali, które połączenia są "bee".