Autor Wątek:  Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross  (Przeczytany 8056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sodabeer

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« dnia: 29 Stycznia 2012, 12:56:17 »
Witam.
W planach na nowy sezon rowerowy, który rozpocznie się za kilka miesięcy mam zamiar zakupić nowy rower. Poprzedni jest już na mnie trochę za mały :) Wyczaiłem coś takiego: http://allegro.pl/rower-gorski-trial-enduro-21-shimano-gwar-kross-i2079054920.html. Zwracam się do was z pytaniem - czy ten rower jest dla mnie dobry? Czy ma dobry osprzęt? Poszukuję właśnie czegoś z rodzaju MTB (górskie). Mój przedział cenowy to od 400zł do 600zł. Czy polecacie coś innego (może lepszego) za taką cenę?
Pozdrawiam!

Offline byczek

  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Stycznia 2012, 13:06:28 »
Mogę ci tylko tyle powiedzieć, że Kross to bardzo dobra firma. Przerzutki Shimano są jak nokia 3510i. Nie do zepsucia. Znaczy moi koledzy, którzy oliwią je raz na 2 lata, to już mają nowe. Hamulce też są wytrzymałe. Rower według mnie może być. Lepiej zapytaj się naszego znawce @Rewiego.

Offline Sodabeer

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Stycznia 2012, 13:14:10 »
Mogę ci tylko tyle powiedzieć, że Kross to bardzo dobra firma.
Ten rower nie jest firmy Kross. To firma Enduro. Posiada on tylko gwarancję Krossa.
Lepiej zapytaj się naszego znawce @Rewiego.
Poczekam na jego wypowiedź :)

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Stycznia 2012, 14:45:43 »
1. W tej kategorii cenowej, żaden "zawodowy" rowerzysta Tobie nie pomoże.
2. Nie zaliczam się do "zawodowych rowerzystów", jestem amatorem.
3. Pierwszy punkt to nie poniżenie, sam kiedyś dysponowałem kwota do 900zł i ciągle słyszałem: do kwoty 2 tysięcy nie kupisz nic konkretnego a raczej badziew, do którego będziesz ciągle dokładał. Strasznie mnie denerwowały takie opinie, niestety opinie okazały się prawdziwe, części jakie musiałem średnio co miesiąc po kolei wymieniać, spowodowały, że mój rower za 900zł wraz z nowymi częściami jest wart teraz 2100zł, jest wart to pojęcie względne. Chcąc go sprzedać nie dostanę więcej jak 800zł, dlatego stoi jako zapasowy. Czasami służy dla moich gości (ZiomalCl testował :] )
4. Nie kupuj rowerów nigdy poprzez allegro! (nawet nowego).
5. Kwota 600zł to maksymalny budżet tak?
6. Opisz Twoje rowerowe preferencje (jaki masz rozmiar ramy a jaki chcesz mieć?), porównam do tego co już znalazłem do kwoty 600zł.
7. Porozmawiaj z rodzicami o ewentualnym zakupie ratalnym, czegoś w kwocie ok. 2 tysięcy, jeżeli to nie możliwe to daj znać, że zostajemy przy kwocie 600 zł. 
Pozdrawiam

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Stycznia 2012, 15:18:29 »
I nie kierujcie się firmą "bo Shimano to będzie bóstwo". Tylną przerzutkę (właśnie Shimano) załatwiłem na niewielkiej dziurze :D Spinka trzymająca całość rozsypała się, sprężyna gdzieś poleciała a wózek i pantograf trochę się odrapały bo w momencie "awarii" zawisły na łańcuchu.
« Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2012, 15:21:34 wysłana przez szogun »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Stycznia 2012, 15:20:49 »
Dlatego czekam co odpisze, Shimano Shimano nierówne. Często w tanich rowerach kładą nacisk na piękne opisy, nie jakość materiałów.
Pozdrawiam

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Stycznia 2012, 15:24:14 »
W sumie wszystko zależy od przeznaczenia roweru, wiadomo że taki góral to będzie bardziej wytrzymały, ja jeżdżę zwykłym miejskim (kółeczka 26, prosta rama, bez amortyzatorów i innych pierdół) bo taki jest mi najwygodniejszy.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Stycznia 2012, 15:51:52 »
O firma BMK Moto z Iławy. Często przywożę dla nich rowery z polskich fabryk i motory z zagranicy. Jeśli kupisz u nich dam głowę że Cię nie oszukają. Co do roweru nie wypowiadam się bo na zdjęciu nie widać jakości materiałów.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline BaNaN

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Stycznia 2012, 17:30:47 »
Jesli chodzi o  Shimano to fakt nie zawsze jest dobrze. W ostatnie wakacje przerzutka Shimano pękła mi na pół, więc fakt poszukaj innych rowerów ja polecam rowery Krossa ale inny model. Popatrz na Krossy Hexagony to są maszyny a jesli o ceny chodzi to spójrz tutaj http://www.ceneo.pl/Rowery_i_akcesoria;szukaj-KROSS+HEXAGON?se=3MgOaeHHZdzH7AcLIUoGAj_H4ZjbMHZt&gclid=CJ352eHT9a0CFUaHDgod906Erw

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Stycznia 2012, 17:40:47 »
O Shimano zostało już napisane, że nie zawsze jest idealnie (zwłaszcza przy przerzutkach typu "no name" - te z linii Alivio czy Deore powinny być pewniejsze). Przy rowerze z niższej półki cenowej nie wchodziłbym w hamulce tarczowe (w rowerze, który wypatrzyłeś jest V-brake, ale już w linku podanym przez Banana są modele w cenie <1500 zł z tarczowymi) tylko pozostał przy tradycyjnym hamulcu.
Nie myślałeś, żeby poszukać czegoś używanego, ale na lepszym osprzęcie? Oczywiście w Twojej okolicy, żebyś mógł przed kupnem rower obejrzeć, czy podjechać z nim do jakiegoś serwisu rowerowego.

Offline Sodabeer

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Stycznia 2012, 20:27:52 »
Myślę, że maksymalna kwota to 700zł. Marzyła by mi się w takim rowerze przerzutka Shimano Deore :) Poszukiwane przeze mnie rozmiary ramy to od: 19-21 (w calach). Rozmawiałem z rodzicami. Nie ma szans na rower za 2000zł. Próbowałem wytłmaczyć, że są trwalsze, ale nic.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Stycznia 2012, 21:07:26 »
W takim razie pomyśl, nad używanym tak jak proponował |andy|. Pamiętaj o sprawdzonym źródle. Nie czekaj do wiosny, aż ceny wzrosną.
Pozdrawiam

Offline Sodabeer

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Stycznia 2012, 21:08:23 »
A mam jeszcze takie pytanie - dlaczego nie kupować roweru za pośrednictwem allegro?

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Stycznia 2012, 21:08:53 »
Dobrze widzieć co kupujesz. Nie wiem jak na "świonach", ale w Chorzowie i Bytomiu masz kilka sprawdzonych sklepów rowerowych, jeżeli chcesz koniecznie kupić nowy.
« Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2012, 21:10:18 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam

Offline Sodabeer

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Stycznia 2012, 09:47:26 »
Tak już jestem wkurzony na te rowery, że mam ochotę wywalić kompa... Ciągle przegądając artykuły natrafiam na rower bardzo dobry, z dobrym osprzętem, z dobrym rozmiarem ramy jednak znowu cena za wysoka. To dobra - jedziemy dalej. Widzę rower (narazie) za 521zł (w licytacji). Dobry osprzęt, mało użyty. Mogę nawet zobaczyć rower, bo mieszkam blisko sprzedawcy. Jednak rodzice mówią, że używane są: "fee", "bez gwarancji", "szajskie" itp. Myślę sobie - dobry rower ucieka mi sprzed nosa. Jedziemy dalej - widzę rower, dobry osprzęt, cena - w miarę, ale... za mała rama. I tak jest ciągle. Wiem, że @REWIZOR powiedział, iż nie kupować roweru poprzez Allegro.pl ale szczególnie te dwa rowery mnie strasznie kuszą:
1. http://allegro.pl/cycle-craft-csp05-full-na-manitou-deore-xt-hayes-i2071798581.html,
2. http://allegro.pl/gt-avalanche-2-0-rockshox-tora-u-turn-alivio-ideal-i2076300362.html.
Czy sądzicie również jak ja, że nadarzyła mi się dobra okazja?

Oglądałem również ten rower, jednakże cena jest trochę za wysoka. Ten mi się podoba.

EDIT: Dziś byłem w sklepie na obrzeżach miasta Gliwice. Blisko Knurowa jest taka dobra hurtownia rowerów. Jak tam wszedłem to myślałem, że dostanę oczopląsu. Rowerów po pas. Pytałem się sprzedawcy o rower dobry na mnie w nie za wysokiej cenie. Znalazł mi idelany rower. Jest on marki ARKUS. Genialny osprzęt. Ucieszyłem się jak zobaczyłem, że przerzutka tylna to Shimano Deore :) Jest okazja - rower pozwoliłem sobie "zatrzymać". Myślę, że dokonałem dobrego wyboru.
« Ostatnia zmiana: 01 Lutego 2012, 15:25:48 wysłana przez Sodabeer »

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Lutego 2012, 16:17:04 »
To ja coś od siebie skrobnę. Mój rower nie jest pierwszej młodości, ma prawie 15 lat. Z pierwotnego kształtu modelu, została tylko rama. Wymieniłem w nim wszystko, tzn. cały osprzęt, kosztowało mnie to 500 złotych, ale tym modelem będę jeździł najbliższe 15 lat. Cena podstawowego modelu to teraz 1200 złotych. Koła wymieniłem na stożkowe, przerzutki Shimano Tourney. Nie ma tu nic do chwalenia się rowerem, tylko chodzi o dobre perspektywy sprzedaży roweru. Mam model roweru, który jest mniej niż średniej jakości, ale potrafi podjechać pod nie złe pagórki.

Offline Sodabeer

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Lutego 2012, 09:34:24 »
Chyba znalazłem idealny rower dla siebie - http://rower-sport.pl/pl/p/Rower-gorski-MERIDA-MATTS-5-V-meski-2011-wysylka-gratis-/914. Nie za drogi, dobry osprzęt. Rozmiar ramy teraz mi pasuje idealnie! :D @Rewi - co o nim sądzisz?

EDIT: Temat można zamknąć. Wybrałem jednak rower w/w.
« Ostatnia zmiana: 03 Lutego 2012, 19:54:07 wysłana przez Sodabeer »

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Rower górski Trial Enduro 21" Shimano Kross
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Listopada 2012, 23:08:33 »
Takie pytanko. Planuję zakupić rower, generalnie do jazdy po mieście, ale jakieś wypadziki na niemiejskie tereny mogą się zdarzyć. Planuję kupić taki rower:
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/schoener-gepflegter-mounten-bike/78363047-217-6474

Cena 200 euro do negocjacji. Co panowie o nim sądzą? Na forum rowerowym koledzy nie udzielili mi konstruktywnych uwag.

EDIT. Rower zakupiony. Pan był snobikiem więc go wziąłem. Rower nie używany. I za taką cenę.
Dzięki.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopada 2012, 15:28:57 wysłana przez Rozi »