Autor Wątek:  Katalog części montażowych T3M2Y  (Przeczytany 4628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline niemiec

  • Wiadomości: 160
  • Główny nierob
    • Zobacz profil
    • Moje zdjęcia
  • Otrzymane polubienia: 2
Katalog części montażowych T3M2Y
« dnia: 29 Sierpnia 2011, 23:03:03 »
Dość spory kawał czasu temu zeskanowałem sobie część katalogu. Dziś sobie o tym przypomniałem. Tak o to podzielę się tym z Wami.

Cały katalog dostępny tutaj lub na stronie.

Cytuj
Lokomotywy spalinowe TЭM2 poddano kompletnej modernizacji, w związku z czym oznaczono je symbolem TЭM2У.
   
Niniejszy katalog różni się od wydania pierwszego zmianą szeregu rysunków i wyłączeniem z niego części i zespołów wg. rysunków 6, 40, 46, 52, 53, 60 ponieważ lokomotywy produkowane poczynając od 01.01.85 r. w te zespoły i części nie są wyposażane.
   
Katalog części i jednostek montażowych przeznaczony jest do opracowania zamówień na części zapasowe, niezbędne przy obsłudze technicznej i remoncie lokomotyw TЭM2У.
   
W katalogu wyszczególnione są części i jednostki montażowe nadwozia, ramy, wózków i wyposażenia pomocniczego lokomotyw TЭM2У, TЭM2, TЭM2TK, TЭH2TH.
   
Lokomotywa typu TЭM2У, jednosekcyjna, z transmisją elektryczną, prądu stałego o mocy 1200 kW, przeznaczona jest do pracy manewrowej i rozrządowej z ciężkimi zestawami towarowymi, ale także może być wykorzystana do lekkiej pracy liniowej.
   
Części i jednostki montażowe silnika wysokoprężnego, wyposażenia elektrycznego i sprężarki wyszczególnione są w innych katalogach.
   
Katalog zawiera szczegółową specyfikację części i zespołów według cech konstrukcyjnych. W specyfikacji wymienione są oznaczenia części i zespołów, ich nazwy i ilość na jedną jednostkę montażową, oznaczenie jednostki montażowej, materiał, masa części i zespołów, Nr pozycji. Informację o zamienności i zmianach konstrukcyjnych podano w notatkach.
   
Oznaczenia i nomenklatura części i zespołów, wyszczególnionych w katalogu, opracowane zostały w oparciu o dokumentację techniczną według stanu na 01.01.85 r.
   
Stosowane w lokomotywie typu TЭM2У części i zespoły z innych typów lokomotyw oznaczone są zgodnie z oznaczeniami tych typów lokomotyw.
   
Przy zamawianiu części zapasowych należy wyszczególnić numer katalogowy części lub zespołu, ich oznaczenie, nazwę i żądaną ilość.
   
Materiały stosowane przy produkcji części, wyszczególnionych w niniejszym katalogu, odpowiadają następującym numerom GOST, jeżeli nie wskazano innych:
Stal 3, BCTЭΠC, BCTЭΠC2, BCTЭKΠ – GOST 380-71;
Paronim /klingieryt/ ΠΟΗ-3 – GOST 481-80;
Stal 08KΠ, Stal 10, Stal 10KΠ, Stal 15KΠ, Stal 20, Stal 25, Stal 35, Stal 40, Stal 45, Stal 65KΠ – GOST 1050-74.
« Ostatnia zmiana: 05 Października 2012, 13:09:08 wysłana przez niemiec »

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Katalog części montażowych T3M2Y
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sierpnia 2011, 07:56:21 »
Świetna rzecz. Znaleźć coś o TEM2 w języku polskim to cud.
Ja znam podobny katalog o TEM2 ale niestety po rosyjsku: http://altepenza.ru/scheme/display/0 Trzeba tylko wybrać strzałką na zielonym polu interesujący nas dział.

Offline niemiec

  • Wiadomości: 160
  • Główny nierob
    • Zobacz profil
    • Moje zdjęcia
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Katalog części montażowych T3M2Y
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Września 2011, 12:24:16 »
Edycja pierwszego posta. Katalog teraz - tak myślę - w czytelniejszej formie.
« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia 2012, 09:56:43 wysłana przez niemiec »