Autor Wątek:  Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia  (Przeczytany 25238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« dnia: 15 Września 2004, 15:40:05 »
Witam. Poszukuję planów Warszawy Zachodniej, Centralnej i Wschodniej. Chciałem zrobić prostą trasę w 3D Studio Max 6. Jeśli mi podeślecie materiały, może coś by się z tego udało zrobić. Poszukuję kilka osób do zrealizowania projektu

Pozdrawiam.

PS: GG mi nie działa.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Września 2004, 16:37:28 »
Cytat: "Ghandar"
Witam. Poszukuję planów Warszawy Zachodniej, Centralnej i Wschodniej. Chciałem zrobić prostą trasę w 3D Studio Max 6. Jeśli mi podeślecie materiały, może coś by się z tego udało zrobić. Poszukuję kilka osób do zrealizowania projektu

Pozdrawiam.

PS: GG mi nie działa.


Rzeczywiście... to byłaby baaardzo prosta trasa. Jakbym miał takie plany...
Prawdopodobieństwo że ktoś je ma jest bliskie 0. Takich planów się nie rozdaje. Proponuję przejechać trasę 1000 razy z cyfrakiem i na każdy przejazd zrobić po 100 zdjęć. Można zrobić bardzo ciekawe fotki (układów zwrotniczych)przez okno EN57. Potem przełożenie układów do 3ds max i powieszenie trakcji... hm.. to by zajeło z 2 lata pracy po kilka godzin dziennie...
Powodzenia życzę... i pomocą służę (jak będą plany) :P

Ps. Wawe Olszynkę Grochowską (czy jak mu tam) gdzieś widziałem. Chyba na jakimś forum MSTS.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline pROSiAczek

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
    • http://www.furel.elblag.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Września 2004, 18:27:05 »
widzialem gdzies na necie uklad torowy wawy zachodniej... nie pamietam gdzie, ale jak ktos jest w stanie zrobic to w 3dsie to jestem pelen podziwu (mysle ze ci co byli na "zwiedzaniu" zachodniej wiedza o co chodzi)... jak beda plany tez sie pisze na pomoc w GIGANTYCZNYM projekcie (chyba ze 20 osob symultanicznie by musialo robic taki odcinek (pomijam nawet centralna gdzie zdjecia zrobic graniczy z cudem obecnie). jesli chcecie koniecznie cos zrobic do symka, to robcie zdjecia budynkow i innych budowli, przekazujcie linki do nich na forum, ludzie ktorzy umieja robic modele sie tym moga zajac, symek bedzie rosl w sile. obecnie za duzo osob chce robic trasy... nie majac zadnego niezbednego doswiadczenia...
popieram zapal, ale nie porywajcie sie z motyka na slonce, zrobcie kilka modeli najpierw i je upublicznicie?
Power is nothing without control

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Września 2004, 18:36:41 »
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

  • Gość
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Września 2004, 20:26:59 »
Właśnie! Można wziąć plany z Warszawa-Kraków z Train Simulator. Można tak zrobić?

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Września 2004, 19:20:41 »
Witam!!!
Plany torów możesz wziąść z popularnej gry "Kolejarz" albo możesz napisać do twórcy danej trasy w tej grze (adres zazwyczaj jest podany) o przesłanie dokładnych planów - a nóż się uda.
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

  • Gość
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Września 2004, 21:02:53 »
http://www.fuw.edu.pl/~michalj/kolej/wgdanska.html - Plany Warszawy Gdańskiej. Czy to plany? Trudno powiedzieć...

MarcinSi

  • Gość
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Września 2004, 20:16:45 »
Oj, czy to nie przypadkiem zbyt skomplikowana sprawa. Układ torów na wschodnim jeszcze jest w miarę prosty, ale W-wa zachodnia to istna plątanina torów i ok. setki zwrotnic. Po za tym nie widziałem jeszcze w tym symku długiego tunelu a co dopiero dwóch dworców podziemnych. Przypominam że na tym odcinku mamy 4 peronową ( 9 torów ) dworzec W-Wa Centralna i 3 peronowy dworzec W-wa  Śródmieście ( 2 tory ), oba kilka metrów pod powierzchnia ziemi. Sam tunel ma kilka zakrętów i jest co by nie mówić długi, do tego jeszcze dochodzi most średnicowy (też długi).
Sama trasa jest na tyle krótka że żadnej frajdy by z niej nie było.

  • Gość
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Września 2004, 08:45:32 »
No krótka ale ciekawa :).

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Września 2004, 10:35:14 »
Cytat: "Ghandar"
No krótka ale ciekawa :).

No wlasnie - racja. Fajnie by sie wjezdzalo w taki tunel potem na Centralna itd... A poza tym symek sie rozwija wiec na pewno na Zachodniej by sie tylko nie skonczylo bo przeciez ma powstac (takie sa chyba plany) CMK do Katowic...

P.S. Moze by sie udalo podrobic ten okropny smrodek jaki jest w tunelu podczas jazdy naCentralna i na samej Centrlanej tez :-))))))
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

Offline Gneisenau

  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Września 2004, 11:56:53 »
Jest jeszcze jedna sprawa do omówienia: FPS. Pomyślał ktoś o tym? Z taką ilością budynków, torów, trakcji etc. obecna wersja wyciągnie na bardzo dobrym kompie max 3-4 fps, więc przyjemność z jazdy byłaby równa zeru. Poza tym trasa wymagałaby dużo pracy, co równa się dużej ilości czasu. Drobnymi kroczkami zbliża się do nas wersja oparta o nowy engine, gdzie obecnie omawiany projekt raczej nie znajdzie zastosowania. Konkludując raczej odradzam tego jakże ambitnego  przedsięwzięcia. Nie żebym nie wierzył w czyjeś siły, ale...wiem z doświadczenia czym kończą się zwykle takie projekty. To by było na tyle Pozdrawiam, Gneisenau
*Snuff*
Bo to miłość.. do tabaki

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Września 2004, 12:39:04 »
No tak ale chyba wszyscy sie zgodzicie ze w Maszynie przydalby sie jakis tunelik:)
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Września 2004, 12:57:47 »
Cytat: "Maciek-34120"
No tak ale chyba wszyscy sie zgodzicie ze w Maszynie przydalby sie jakis tunelik:)


Tunelik przecież jest.... :) tylko nie pamiętam na jakiej trasie.... Jeździło się SN61.... Bodajże w trasie Testowo1 był tunel.....

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Września 2004, 13:12:44 »
No tak ale to na trasie niezelektyfikowanej, a ja myslalem o zelektryfikowanej z semaforami swietlnymi i moze nawet wielotorowej... Zeby sie dalo dac sygnal S1a :-)))
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

  • Gość
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Września 2004, 17:00:59 »
Ale trasa Gdyni główna -> Hel jest dość ciekawa. Przez Puck, Władysławowo, Chałupy, Jastarnia, fajnie brzmi :). I prosta! bo prawie cały czas prosto i po lewej las, po prawej droga i zatoka :)!

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Września 2004, 18:07:55 »
Cytat: "Ghandar"
Ale trasa Gdyni główna -> Hel jest dość ciekawa. Przez Puck, Władysławowo, Chałupy, Jastarnia, fajnie brzmi :). I prosta! bo prawie cały czas prosto i po lewej las, po prawej droga i zatoka :)!


Skoro jest prosta to proponuje ja zrobic...  Tylko trzeba znalezc kogos z tamtych okolic zeby obfocil te rejony...
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

  • Gość
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Września 2004, 18:23:18 »
Ja tam troche planow znam. Ale z realizacja gorzej. Bo nie moge zarejestrowac mojego 3D Studio Max'a. Ani 4 ani 6. Nie wiem co jest?! A LightWave ma 1 gb moze jutro go sciagne. Ale jak znowu mi sie nei zarejestruje to juz nigdy nei robie tras !!!

Najgorzej z Helem bo tam jest od kija torow!

UPS!!!: Zapomnialem ze tam nie ma trakcji elektrycznej :) Tzn jest ale ciutenkie za Gdynia Gl. No to kicha, bo na tej trasie jezdza tylko: sm42, sp42, su42 i su46 :/

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Września 2004, 19:29:23 »
No to najwyzej puscimy tam SN61 albo SM03 :-)))))
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

  • Gość
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Września 2004, 19:36:52 »
E..., to już nie ta atmosfera. tam trzeba SU46 ;) !!!

kochana trasa + kochana lokomotywa => wspomnienia z wakacji :D

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Września 2004, 19:46:45 »
Cytat: "Ghandar"


Najgorzej z Helem bo tam jest od kija torow!



ZTCW to główny zasadniczy, dwa główne dodatkowe a reszta to postojowe...
PS. Widziałeś Lublin?

Offline pROSiAczek

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
    • http://www.furel.elblag.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Września 2004, 09:46:09 »
zarówno tunel na dwa tory jak i teren podobny do okolic Helu, mam zrobiony ale w excelu, wiec graficznie jest kijowy... nie ma trakcji ani semaforow :( choć w obecnie rozwijanym projekcie ciagle mnie kusi o zrobienie czegos podobnego... co na to powiesz MatEUzs??
Power is nothing without control

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Września 2004, 14:49:22 »
Cytat: "pROSiAczek"
zarówno tunel na dwa tory jak i teren podobny do okolic Helu, mam zrobiony ale w excelu, wiec graficznie jest kijowy... nie ma trakcji ani semaforow :( choć w obecnie rozwijanym projekcie ciagle mnie kusi o zrobienie czegos podobnego... co na to powiesz MatEUzs??

Ja tam sie do terenu nie wtrącam :)))

  • Gość
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Września 2004, 16:20:35 »
Dajcie mi plany (takie szczegółowe), czas i jakiś tutorial. To zrobie niezelektryzowane trase Gdynia gł - Hel.

PS: Mam nadzieję... :/

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Września 2004, 16:34:55 »
Widzisz. Bo to jest tak, ze z planami (szczegolowymi), czasem i tutorialem to _kazdy_ jest w stanie zrobic.
Pozdrawiam,
Winger

  • Gość
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Września 2004, 16:41:49 »
No wiem. Ale chciałem ja też spróbować. A w Nebuli to (yyy...) te mapy z tej wersji będą działać pod tamtą?

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Września 2004, 16:51:22 »
Cytat: "Ghandar"
A w Nebuli to (yyy...) te mapy z tej wersji będą działać pod tamtą?


Na chwile obecna nie. Jedynie teren bedzie kompatybilny, bo do Nebuli i tak bedzie powstawal w 3dsmaxie - przynajmniej na chwile obecna. Moze powstanie jakis konwerter tras, ale to raczej tylko uklady torowe beda sie nadawaly do konwersji.

Dlatego tez nie jestem zbytnim zwolennikiem tworzenia wielkich projektow tras do symulatora; przenoszenie ich pozniej pod nebule potrwa conajmniej polowe czasu spedzonego nad caloscia takiego projektu; a obecny symulator nie udzwignie zadnej zaawansowanej porzadnie zrobionej scenerii.

Na chwile obecna najlepiej jest tworzyc pojedyncze modele (tabor, budynki, obiekty) i szukac i zbierac dokumentacji przydatnej do odtwarzania danej linii.
Pozdrawiam,
Winger

  • Gość
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Września 2004, 16:54:06 »
To narazie zbiore materiały. A jak będzie Nebula to się zrobi?

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Września 2004, 16:56:09 »
Geeez... Czy ty tylko udajesz niepelnosprytnego czy naprawde myslenie tak ciezko Ci przychodzi?
Przeczytaj dokladnie mojego powyzszego posta.
Pozdrawiam,
Winger

  • Gość
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Września 2004, 17:05:00 »
A czy ty zawsze jestes taki ***mski czy nie? Mozesz grzecznie odpowiedziec a nie :/

Offline pROSiAczek

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
    • http://www.furel.elblag.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Września 2004, 18:19:26 »
spokojnie ludki, nie musicie sie od razu w sposob mniej czy bardziej wymyslny obrazac sie wzajemnie, choc przyznam ze niektorzy z forumowiczow przeginaja i mnie osobiscie zrazili do calego projektu... tak wiec prosze o mniej zadufania a wiecej otwartosci i przyjaznego podejscia nawet do "sprytnych inaczej" (i nie mam tu na mysli nikogo z tego watku), a w szczegolnosci do tych ktorzy maja mozliwosci, wiedze, doswiadczenie i chca pomoc... (tu rowniez nie mam tu na mysli nikogo z tego watku :D )
Power is nothing without control