Autor Wątek:  Mini baza modeli w Publikacjach  (Przeczytany 26554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Mini baza modeli w Publikacjach
« dnia: 02 Stycznia 2012, 20:07:46 »
Bry. Doszła do nas propozycja stworzenia wątku lub nawet poddziału w Publikacjach, w którym miałyby się znajdować wyłącznie elementy infrastruktury. Podobno macie masę modeli i nie macie gdzie tego publikować, bo głupio czasami wyjeżdżać na przeciw betatesterom np. z jednym domkiem. A więc mam pytanie do Twórców (nie nabijaczy postów, którzy nawet klocka w 3dsie nie widzieli). Czy jesteście zainteresowani publikacją takich modeli? Jeśli tak, to jaką formę powinno to przybrać? Wątku, poddziału?

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Stycznia 2012, 20:24:11 »
Ziomal czy to jest wolna amerykanka czy te modele musza sie przetrawic przez TEST DODATKOW? I kto ma je tam umieszczac Wszyscy czy tylko waskie grono?

 Ja jestem za tym zeby to bylo tak ze jest dzial i wstawiamy screen + link z modelem - jak sie zaczniemy rozpisywac i komentowac na temat modelu to nic nie znajdziemy. Generalnie bez zbednego gadania w watku tylko meritum - jasno i przejrzyscie! Sam mam kupe rzeczy, ktore kisze na HDD.

Bardzo dobry pomysl musze ci powiedziec w tym 2012 roku:)

Offline Mytnik

  • Wiadomości: 576
  • Administrator
    • Zobacz profil
    • Mój kanał na YT
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Stycznia 2012, 20:28:48 »
Witam. Może źle robię, że tu piszę bo wielkim twórcą i znawcą 3dsa nie jestem, ale trochę modeli infrastruktury (wiata peronowa, most, przepusty, jakieś tam budki) na dysku posiadam. Są koledzy, którzy mają więcej doświadczenia w modelowaniu niż ja i ich modele wyglądają o wiele lepiej niż moje. No ale nie o tym miałem pisać.
Jeśli już coś takiego miało by się pojawić, to moim zdaniem dobrze by było stworzyć pododdział a w nim tematy, które zawierały by wyłącznie modele jedengo gatunku. Np. modele domów, modele mostów, modele urządzeń przytorowych.
Pozdrawiam

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Stycznia 2012, 20:35:47 »
Ziomal czy to jest wolna amerykanka czy te modele musza sie przetrawic przez TEST DODATKOW? I kto ma je tam umieszczac Wszyscy czy tylko waskie grono?

No, to jest pytanie. Są tu tacy, co chcieli by zostać bt, a nie ogarniają wpisów do scenerii. Strach pomyśleć co byłoby, gdyby nimi zostali. Myślę, że prócz screenów, linku i ew. wpisu do scn przydałyby się informacje o ilości tri itd... Kwestia umieszczania tego wcześniej w Testach jest otwarta - wrzucajcie za i przeciw. Umieszczać modele mogliby wszyscy. Jednak przypominam, że tam też obowiązywałaby moderacja wiadomości. Posty userów z formalnymi błędami (struktura katalogów lub informacje) mogłyby od razu być przenoszone przez nas do Testu.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2012, 20:45:41 wysłana przez ZiomalCl »

Offline Mytnik

  • Wiadomości: 576
  • Administrator
    • Zobacz profil
    • Mój kanał na YT
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Stycznia 2012, 20:44:52 »
Włąśnie struktura katalogów. Czy modele mogły by być wrzucane do folderów o nazwie "nasz nick na forum", czy tutaj też szykowała by się jakaś zmiana.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Stycznia 2012, 20:47:48 »
Kwestia umieszczania tego wcześniej w Testach jest otwarta - wrzucajcie za i przeciw.
Ostatnio dużo się mówiło o aktywności, to co by dopiero było gdyby do testu trafiło kilkadziesiąt modeli...
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Stycznia 2012, 20:49:45 »
Włąśnie struktura katalogów. Czy modele mogły by być wrzucane do folderów o nazwie "nasz nick na forum", czy tutaj też szykowała by się jakaś zmiana.
Nie. Tak być nie może.
Miałem pisać wcześniej, ale jakoś się powstrzymałem. Modele są potrzebne i to bardzo. Jaka forma publikacji (temat/dział) to już wszystko jedno, byle by nie było tam anarchii i dodatki reprezentowały dobrą jakość. Miałem zapytać czy nie warto poczekać na porządki w katalogach robione przez Szczawika i Huntera?

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Stycznia 2012, 20:53:14 »
Z nowymi modelami jest o tyle lepiej, że nie ma ich w istniejących sceneriach (opublikowanych rzecz jasna). Po prostu wrzucamy i zaczynami wymagać tego, żeby tam były. Do zmian struktury katalogów i nazw konkretnych modeli w maxach tras jest odpowiedni skrypt - chwila roboty. Też pomyślałem o porządkach Szczawika, ale tutaj oni musieliby przedstawić swoją koncepcję struktury katalogów.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Stycznia 2012, 20:53:36 »
Niech najpierw trafi to bedzie swieto!

To ja zasugeruje jeszcze aby autor modelu udostepnial jako standard textury tga i dds. Screen + przykladowy wpis do scn + ilosc poly. Malo tego zasugerowalbym aby wraz z modelem byla zalaczona LEGENDA - powiedzmy sobie @Mytnik wystawia modele dlawikow, grzalek i innych dupereli - a jakis mega zdolny Aplikant BT laduje je jak popadnie nie znajac zasad projektowania i budowy.


Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Stycznia 2012, 20:56:44 »
Nie no panowie, do testu musi trafić, aby te modele były gotowe do wstawiania do sceneri. W teście leżą moje modele, gotowe do publikacji. Jak będzie trzeba to mogę udostępnić.
EDIT:
No i dać jakieś wytyczne co do modeli, może komuś się spodoba modelling i się trochę wzmocni infrastruktura. ;)
...

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Stycznia 2012, 21:00:12 »
I kto to będzie testował? :D Zresztą przekonałeś się jak to czasami jest.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Stycznia 2012, 21:01:26 »
@szogun no przesady, ktoś jednak przecież jeszcze testuje i to się jakoś kupy trzyma. Fakt, że w beta lenie i ślizgający się są nie od dziś nie ma co ukrywać.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Stycznia 2012, 21:02:52 »
A teraz sobie wyobraź że do TD wpływa kilkanaście różnych modeli, a część testujących nie ma pojęcia jak się to wstawia/jakie mogą wystąpić błędy przy tworzeniu scenerii.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Stycznia 2012, 21:05:13 »
Od razu zakładasz opcje ciemnoty, więcej optymizmu.  Sam nie raz bywam pesymistyczny fakt, ale to wtedy by było jaśniej panie załączasz do tego info co i jak i szafa gra.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Stycznia 2012, 21:06:43 »
Moje modele, były po prostu wrzucone do mini scenerii gdzie były testowane przez beta. Jeżeli ktoś potrafi zrobić model, to i potrafi chyba zrobić kawałek torów, i wstawić tam madle co? Wiem, że w teście słabo z aktywnością, ale trzeba jakoś działać aby trzymało się kupy.
...

Offline ISDR

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 275
  • IZIR
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Stycznia 2012, 21:07:16 »
Test modelu dławika czy nastawni to nie test lokomotywy. Ładny/nieładny i wszystko.

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Stycznia 2012, 21:09:38 »
Test modelu dławika czy nastawni to nie test lokomotywy. Ładny/nieładny i wszystko.
Tak, masz rację, ale jeżeli te modele nie będą sprawdzane, to przy wstawianiu do scenerii mogą wystąpić różne kwiatki. Według mnie to mały problem zobaczyć czy wszystko jest w porządku czy nie.
...

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Stycznia 2012, 21:09:50 »
Malo tego zasugerowalbym aby wraz z modelem byla zalaczona LEGENDA - powiedzmy sobie @Mytnik wystawia modele dlawikow, grzalek i innych dupereli - a jakis mega zdolny Aplikant BT laduje je jak popadnie nie znajac zasad projektowania i budowy.

Wiesz - to jest trochę jak z rezonatorami od SHP. Ale tylko trochę. Bo dławiki to kwestia bardziej złożona i wymagająca wiedzy z budowy i zasady działania nie tylko dławika torowego, ale i np. odcinków izolowanych. Zgadzam się jednak z ISDRem - w kwestii wyglądu nie ma co badać. Sprawdzenie, czy dobrze jest wstawiany to już jest zadanie dla BT przy testowaniu tras.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Stycznia 2012, 21:26:49 »
Mialem na mysli aby tez ten dzial pelnil funkcje edukacyjna. Zeby ktos kto pobiera dodatek ladny/nieladny wiedzial do czego sluzy i jak go uzywac. To tylko odnosnie specjalistycznej infrastruktury kolejowej bo przeziez nie domkow, plotow i kladek.

Piszecie ze swiadomosc i poziom aplikantow BT nie wspominajac o grupie zwyklych user'ow jest nie zadowalajacy (zgadzam sie) - edukujac, informujac ich wiedze w znaczny sposob sie poszerzy.

No kurde badzmy szczerzy nikt nie bedzie siedzial na necie i szukal info o dlawikach na wikipedi - 99% ludzi zagladajacych i pobierajacych tu dodatkow moze sie tego dowiedziec z forum - mozna by im to umozliwic. Zeby wiedziec o czym mowa i zaczac cos tworzyc trzeba miec jakies podstawy.


Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Stycznia 2012, 21:32:37 »
Jest jedno ale - to nie forum o dławikach. Właśnie po to szukamy ludzi, którzy mają jakieś pojęcie na ten temat, by wychwycili chwasty. Zawsze można też podejrzeć jak to w realu jest na gruncie.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Stycznia 2012, 21:34:58 »
No tak tyle jest jeszcze i drugie ale, że by wychwycić te chwasty trzeba tego chcieć i wykazać chęć przede wszystkim nauki, bo samo nie przyjdzie, bo raczej za wielu fachowców takich z prawdziwego zdarzenia raczej na forum nie mamy myślę.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2012, 21:40:43 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Stycznia 2012, 21:44:04 »
szukamy ludzi, którzy mają jakieś pojęcie na ten temat.

Oczywiscie te osoby siedza na necie i w bibliotece i szkola sie z zasad inzynierii kolejowej, przepisow kolejowych i innych. Prosze cie, zejdz na ziemie, prawda jest taka ze wiekszosc z tych aplikantow BT jest przez jakis czas na forum i jak juz przetrawi wiekszosc tematow to startuje na BT. Ci ludzie wiedza jak ruszyc elektrowozem w przygotowanej przez kogos scenerii, a z maxa to poza szescian z dachem to i tak juz duzo. Myslalem zeby im umozliwic i przekazac czesc wiedzy i informacji wlasnie np: przy okazji sciagania dodatku/modelu itd.

aplikant BT dostaje zadanie po czym odpowiada na kiedy maja byc modele - po czym na drugi dzien pisze ze mu sie max zawiesil i niema crack'a. a eventy niedzialaja po operacji copy - paste z innej scenerii do testowanej. I to jest testowanie?

Wyrazilem jedynie swoje zazenowanie - niechcialem urazic zadnej z osob na forum. Niechowam do nikogo urazy :)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Stycznia 2012, 21:55:55 »
@bohun zgadzam się z Tobą, ale nie do końca gdyż, jasne nie ma co oszukiwać fachowców pewnie aż tylu nie ma jeśli w ogóle są jacyś jednak przecież można się tego nauczyć tylko do tego jest potrzebna chęć i dążenie do celu mimo różnych przeciwności. Przecież idąc do szkoły też nie umieliśmy poprawnie pisać czy tam czytać, a jednak po dłuższym czasie nauki się tego nauczyliśmy, więc myślę, że to również kwestia podejścia do tematu. Jak się nastawisz na nie, no to nie ma bata by coś wychodziło. Samo nic nie przyjdzie, a szkoda bo ja bym nie raz chętnie z takiej opcji skorzystał :). Sam o sobie nie raz myślę jestem tyle na forum i nadal pytam o to czy o tamto. Pewnie nie raz macie dość moich pytań heh, ale ja po prostu jestem szczery jak czegoś nie wiem to pytam. Nie będę udawał mądrale by potem się skompromitować. I tak samo może być z tymi osobami ludzie nie wstydźcie się, że czegoś nie wiecie, lepiej zapytać choćby ze 3 razy niż udawać mądrale i się suma sumarum skompromitować.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2012, 22:04:58 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Stycznia 2012, 22:01:03 »
Mi chodzi o to, że wielu tu może modele typu dławik zrobić, ale mogą nie wiedzieć co dalej z tym zrobić. I co wtedy? Każesz im czekać, aż ktoś z łaski swojej napisze za nich jakieś "how to"? Też zejdź na ziemię :) Też takie modele będą zrobione i będą się kisiły. Jeśli osoby współpracują przy tworzeniu trasy, to powinny określić jasno za co się biorą. Jeśli ktoś powie, że zajmie się wstawianiem dławików to przypuszczam, że wie ocb. Jak nie wie, to niech się za to nie zabiera - będzie bez i też może być ok. Ktoś po publikacji być może weźmie to na warsztat, zaimportuje do maxa, wstawi u siebie i wystawi mały patch do trasy. To jest też taka forma zmuszania ludzi do zainteresowania się tym. Bo jeśli widzą, że inne trasy to mają i nie chcą być gorsi, to zaczynają szukać na ten temat informacji i to jest pewna edukacja ;) Przy czym nie powinni się ograniczać do tego forum. Wręcz przeciwnie. Nawet literatura fachowa byłaby wskazana :)

Offline ISDR

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 275
  • IZIR
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Stycznia 2012, 22:22:50 »
bo raczej za wielu fachowców takich z prawdziwego zdarzenia raczej na forum nie mamy myślę.
Lepiej już nie myśl ;p

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Stycznia 2012, 22:31:24 »
@ISDR napisz coś więcej niż tylko nie myśl, bo dla mnie to tylko uszczypliwa uwaga bez pokrycia. Podaj przykład choćby jednego takiego mega prawdziwego fachowca.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Stycznia 2012, 22:32:28 »
ISDR ;)

Offline ISDR

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 275
  • IZIR
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Stycznia 2012, 22:46:29 »
Podaj przykład choćby jednego takiego mega prawdziwego fachowca.
No to przykład z dzisiaj.
Chciałbym pogratulować koledze @krzaq awansu. Koledzy mamy wśród nas instruktora ruchu IZ Częstochowa.

EDIT
Wracając do tematu. Tworzenie modeli do scenerii zajmuje co najmniej 1/4 całego czasu od całości. Baza takich modeli by znacznie przyśpieszyła tworzenie.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2012, 23:20:22 wysłana przez ISDR »

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Stycznia 2012, 23:56:48 »
Moje stanowisko:
1. Dział w publikacjach p.t. "Baza modeli"
2. Modele przechodzą TEST DODATKÓW - nie może być inaczej, bo potem np. niby model ładny, a robiony był w calach...
3. Model wydawany jako plik t3d + inc + tekstury.  Skompresowane archiwum bez struktury katalogowej (do czasu, aż usankcjonowana zostanie nowa struktura katalogów). Tekstury w wersji TGA i DDS.
4. W pliku inc krótki opis co to jest z wymiarami i autorstwem + OPCJONALNIE dłuższy w osobnym txt.
5. Poglądowy screen modelu KONIECZNIE

Przykładowe wpisy do scenerii są zbędne.

EDIT: A gdyby tak zrobić coś a'la katalog dodatków potem, ze screenami i opisem... Coś jak http://eu07.pl/misc/edscen/catalog/ tylko np. menu z lewej podgląd z prawej :)
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Mini baza modeli w Publikacjach
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Stycznia 2012, 01:45:36 »
To nie może być dział gdzie domy parterowe mieszają się z blokami, a bloki z nastawniami itd. Trzeba wprowadzić szczegółową hierarchię. Idąc dalej, test dodatków muzi być na dotychczasowym poziomie. Beta muszą sprawdzać wymiary, bo przypominam że obecnie w PC są domy z kalenicą na wysokości 5m! Modele bez LoD, jako pojedyńczy model bez submodeli (składnia tego zdania poległa).