Autor Wątek:  Koming sun!! :)  (Przeczytany 10514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Koming sun!! :)
« dnia: 09 Września 2003, 13:22:18 »
Mają być tu informacje o powstających trasach... więc piszę

ukończoną mam już stację Lublin Główny...
paramery...:
około 120 zwrotnic + 20 krzyżowych
10 kilometrów trakcji (3 liniowa na głównych torach i dwu liniowa na boczynch) (na dwukilometrowej stacji) -> 7 torów postojowych dla wagonów, 6 torów towarowych, 3 perony + oporowy, wielka lokomotywownia.
Przerobione zwrotnice (tor prosty i odgałęzienia w dwuch kierunkach, a wszystko w 34 metrach), również zwrotnice bez latarni (w pełni automatyczne); cztery nastawnie (narazie zapożyczone z Koniewic), nowe tekstury podkładu torów.
1,5 km od stacji jest już druga stacyjka Lublin Północ, ale to już zadupie.... jednak przejechać się można... :)))

Teraz męczę się z rzeźba terenu. Dalej nie wiem jak zrobić las... Tworzę zamkniętą linię klonuję ją podnoszę na wysokość 20 metrów i trianguluję (jak McZapkie kazał), ale wtedy wychodzą jakieś trójkąty od jednej do drugiej linii. Na tamtej trasie jakoś lepiej to wygląda i nie ma trójkątów.

Narazie oprócz kawałka ziemi, torów, preonów, słupów, bramek i kilometrów trakcji nie ma tu nic. Spróbuję się wziąć za prostrze budynki (nastawnie i posterunki, może szopę zrobie, ale budynek dworca to już za dużo jak dal mnie - zdjęcia na www.kolej.pl i gdzieś dadlej na /infrastruktura/stacje/lublin.

Do McZapkie...
Jakbym wysłał Ci zdjęcia to umieściłbyś je na serwerze??? może stworzyć katalog "tworzone"... co Ty na to??
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline McZapkie

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 675
    • Zobacz profil
    • http://www.mczapkie.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Koming sun!! :)
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Września 2003, 17:16:42 »
Przeslij mi plik 3dsmax na priv mczapkie at kolej.pl
to zobacze co tam jest naknocone z lasem i nie tylko ;-)
Acha, po sklomowaniu trzeba te linie troche ciut pomniejszyc
(zeby sie zawierala wewnatrz tej dolnej, sciana lasu musi byc
lekko pochyla).

Co do budynkow to moze masz znajomego z aparatem cyfrowym?
Bo z przypadkowo robionych zdjec raczej trudno dobre tekstury
zrobic, na ogol sa pod katem albo pozaslanianie nie mowiac
o cieniach, kolorach itp.

Co do screenshotow to moze w mkatalog zrobic jakis dzial
"na warsztacie" ?
albo przerobic jakos skrypty tego forum zeby mozna bylo
zdjecia wstawiac, skoro jest dzial moderowany "na warsztacie" :)

[%sig%]

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Re: Koming sun!! :)
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Września 2003, 20:06:14 »
> albo przerobic jakos skrypty tego forum zeby mozna bylo
> zdjecia wstawiac, skoro jest dzial moderowany "na warsztacie"

Kiedyś ShaXbee zrobił na teście takie bajery z tekstem: link, pogrubienie itp. Nie da sie w ten sposób wstawić taga z obrazkiem?

[%sig%]
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Koming sun!! :)
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Września 2003, 20:15:37 »
Do McZapkie-go: pomysle o tym i zrobie w mkatalogu :)

[%sig%]

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Koming sun!! :)
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Września 2003, 20:19:51 »
Mozna wstawic do wiadomosci odnosnik do obrazka, samego obrazka sie nie da...
Odnosnik sie wstawia tak:

Wpisujesz [ url ]http://adres.com[ /url ] (bez spacji w nawiasach kwadratowych)
Otrzymujemy odnośnik http://adres.com

Uwaga: koniecznie trzeba wpisywać adres z "http://" na początku inaczej nie zadziała...
Dobrze jest też sprawdzić czy odnośnik działa poprzez obejrzenie wiadomości w podglądzie.

[%sig%]

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Koming sun!! :)
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Września 2003, 00:40:38 »
Oj będzie problem z wysłaniem tego... bo poprzerabiałem i zapisałem jako nowe kilka rzeczy i teraz nawet nie wiem które... Sporo ruszyłem semaforów *.inc ogłupiłem je żeby nie trzeba było sprzęgać ich z następnym SS6-dumb i SS5-dumb. Zrobiłem tak gdyż często z jednego perony odjeżdżają pociągi w różnych kierunkach (tu jest cztery możliwości), a takie semafory sprzęgnięte ograniczyły by możliwość wyjeżdżania z konkretnego peronu w różne strony Polski!!! :) Do tego dołożyłem zmienioną texturę toru bo tamte TpD były za czyste... tu wszystko jest wyciapane olejem... plus dołożyłem napewno inc z SS4YzW24 + niewłaściwe... tego jest naprawdę dużo, a w drutach trakcji to i by się Spiderman poplątał.. :) musiałem dopisać parę zdarzen do inc -> wyłączenie świateł na MS2 i SS2 bo tu wszystkie karzełki są powyłączane. Tylko gdy coś manewruje to się zapalają...
Kolejnym problemem jest to że ja nie wiem co to priv na listach dyskusyjnych bo nigdy nie brałem w nich udziału więc na to napewno nie uda mi się niczego wysłać... :(

Na jaką wysokość może być trakcja od toru (na ile sprężynuje pantograf)?? Bo gdy robię wzniesienie to druty wiszą na tej samej wysokości a tor opada.... Mimo że każdy słupek na wzniesieniu jest teoretycznie 5,6m nad linią toru to w praktyce wyszło inaczej... Eu07 momentami nie dotyka do trakcji bo ta jest ze 20cm wyżej!!!
   
pozdrawiam... i czekam na nowy silnik...

Ps. Już dawno widziałem zdjęcia epoki i kibla... co się z nimi stało?? nie da się ich wrzucić choćby dla AI???

Sorry za literówki... późno jest.... :))))))))
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Re: Koming sun!! :)
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Września 2003, 14:34:19 »
Priv to jest adres e-mail a litery at trzeba zastąpić takim znaczkiem @. Pliki najlepiej wysyłać spakowane zipem albo rar-em,wtedy zajmują mniej miejsca.

> Kolejnym problemem jest to że ja nie wiem co to priv

[%sig%]