Autor Wątek:  Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1  (Przeczytany 11444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« dnia: 13 Grudnia 2011, 23:38:48 »
Witam.
Jak już wiemy w większości przypadkach raczej coś nam nie działa niż działa. Akurat trafiło to na mnie przy głośnikach Logitech'a X-530 5.1
Dziś otrzymałem nowo zakupione głośniki X-530 Logitech i problem tkwi w tym że jak włączam muzykę albo Symulatora Maszyne to działają tylko 2 (przedni prawy i przedni lewy) + bas. Przy testowaniu na symulatorze działają 3 głośniki (przedni prawy, środkowy i przedni lewy) z tym że każdy dźwięk w przypadku Maszyny (przetwornica, sprężarka, nastawnik, nawrotnik itp. oprócz haslera) słychać w środkowym a tykanie Haslera tylko z przednich, lewego i prawego.
 
Chodź posiadam kartę dźwiękową Creative Sound Blaster SB0570 której jeszcze nie wmontowałem, mam płytę główną w swoim komputerze która ma zintegrowaną kartę dźwiękową.
Płyta główna: ASUS M4A87TD EVO
System operacyjny: Windows 7 (64-bit)

Może miał ktoś kiedyś podobny problem i sobie z nim poradził, to prosiłbym o pomoc i  wskazówki.
 Czego oczekuję? - Chciałbym słyszeć dźwięk z każdego głośnika, pomijając to co będę robił... czy słuchał muzyki, oglądał filmy, grał itp...
Pozdrawiam, DuDeK.

^^PR Rzeszów^^

Offline minimini

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Grudnia 2011, 23:46:29 »
IMO, ustawienia karty dźwiekowej. Trochę jak z odtwarzaniem muzyki z CD/DVD/Flash w kinach domowych. Kwestia przełączenia EQ, można by rzecz, reprodukcji dźwięku w 2 kanałach, z 2 posiadanych (pomijam subbas).

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Grudnia 2011, 23:49:29 »
IMO, ustawienia karty dźwiekowej. Trochę jak z odtwarzaniem muzyki z CD/DVD/Flash w kinach domowych. Kwestia przełączenia EQ, można by rzecz, reprodukcji dźwięku w 2 kanałach, z 2 posiadanych (pomijam subbas).
Przy odtwarzaniu z DVD teledysków z muzyką, grają wszystkie głośniki. To samo jak robię test dźwięku w ustawieniach, też pokolei idzie dźwięk z każdego głośnika.
^^PR Rzeszów^^

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Grudnia 2011, 23:54:17 »
Hmmm dziwne, a jak to masz podłączone?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Sodabeer

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudnia 2011, 16:41:56 »
Sprawdź dokładnie jeszcze raz, czy dobrze wszystko podłączyłeś. Kiedyś pamiętam również miałem podobny problem, a sprawcą był źle podłączony jeden głośnik.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Grudnia 2011, 18:12:58 »
Hmmm dziwne, a jak to masz podłączone?
Są trzy wtyczki: zielona, pomarańczowa i czarna. To mam wpięte do płyty głównej.
Sprawdź dokładnie jeszcze raz, czy dobrze wszystko podłączyłeś. Kiedyś pamiętam również miałem podobny problem, a sprawcą był źle podłączony jeden głośnik.
Sprawdziłem, wszystko jest dobrze podpięte. Dźwięk już mniej więcej działa chodź czasem szwankuje a w szczególności na Symulatorze, gdy go uruchamiam to działa tylko 1 głośnik a w pozostałych słychać tylko dźwięk Haslera i tyle. To samo się dzieje jak włączam swoją muzykę którą mam na kompie, działają tylko dwa głośniki. Jak odtwarzam jakiś klip z płyty DVD albo film z YouTube to działają wszystkie. Już mnie to wykańcza : //, 350 zł poszło na marne.
^^PR Rzeszów^^

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Grudnia 2011, 18:28:24 »
Trzy wtyczki, czyli na mój chłopski rozum wygląda to tak:
Dwa kanały prawy i lewy bądź na odwrót i subwoofer. Tak to sobie wyobrażam, co do muzyki nie ma w tym nic dziwnego gdyż  jest pewnie w stereo, a głośniki grają w trybie stereo. 5.1 gdy źródłem będzie ścieżka audio z dźwiękiem przestrzennym sześciokanałowym - film DVD itp. Sprawdź też swoje sterowniki.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudnia 2011, 18:43:39 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Grudnia 2011, 18:37:51 »
Stosowane powszechnie wtyczki są stereo: jedna to prawo/lewo, druga to prawo/lewo tył, a trzecia to subwoofer i centralny.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Grudnia 2011, 18:44:57 »
A widzisz o tym nie wiedziałem. Dzięki @yoBy przyda się na przyszłość :).
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Grudnia 2011, 21:30:03 »
W symulatorze nie ma dźwięku 5,1. Dźwiękwe wszystkich głośnikach uzyskasz tylko oglądając filmy DVD dolby 5,1 takie same płyty muzyczne i gry z zaimplementowanym dźwiękiem przestrzennym 6 lub 8 kanałowym. Symulator to niestety mono na dwa głośniki plus subwoofer (jak ktoś ma).

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Grudnia 2011, 23:10:01 »
Symulator to niestety mono na dwa głośniki plus subwoofer (jak ktoś ma).
Gdy włącze symulator to słysze dźwięki z jednego głośnika środkowego a z przednich prawego i lewego słychać dźwięk haslera.
Natomiast jak włączam tuner TV to słyszę dźwięk z dwóch przednich, czyli poprostu ten tuner nie obsługuje głośników 5.1 tak ?, Aha i jeszcze mam problem z MP3kami które słychać równierz tylko z dwóch przednich głośników. Chciałbym spytać czy jest jakaś możliwość podziału tego dźwięku na wszystkie głośniki ? (bez względu na to czy to jest MP3, gra, TV itp.). Gdybym wsadził kartę dźwiękową i zainstalował wszystkie sterowniki to co się zmieni ?  Będzie jakaś większa różnica pomiędzy dźwiękiem działającym na karcie zintegrowanej a dźwiękiem słyszanym na karcie dźwiękowej Creative ?.
^^PR Rzeszów^^

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Grudnia 2011, 23:20:59 »
Jaką masz tą zintegrowaną kartę? Gdybym ja miał podobny problem zainstalowałbym tą Creative Sound Blaster SB0570 i wtedy zobaczył jak jest. Ty obecnie nie masz porównania, bo męczysz się na tej zintegrowanej, ale to Twój wybór.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudnia 2011, 23:29:59 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Grudnia 2011, 23:39:50 »
Jaką masz tą zintegrowaną kartę?
VIA VT1818 High Definition Audio 8-channel Codec
^^PR Rzeszów^^

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Grudnia 2011, 09:10:39 »
Przy dźwiękach audio z symka ja nie pomogę, a lekarstwem na muzę z kompa - ustawienia odtwarzacza, ja np miałem problem ze słuchawkami mającymi swoją kartę dźwiękową. Wszystko kwestia ustawień programów.
Dla foobara np w ustawieniach > playback > DSP i tam aktywuje się convert stereo to 4 channels, czy coś w ten deseń. (na marginesie mam X 230 czyli 2.1).
known as a Kitek

Offline minimini

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Grudnia 2011, 12:57:55 »
Właśnie. Symulator nie ma dźwięków 5.1 ani procesora (tudzież algorytmu) DSP do 'klonowania' dźwięku dla pozostałych kanałów. Kina domowe radzą sobie z tym identycznie, tylko robią to bardziej tajemniczo lub mniej. Sytuacja jest poprawna i wymiana karty dźwiękowej nie zmieni tego, chyba że będzie to karta pozwalająca na w/w działanie w locie.

Jest na to opcja z gatunku "partyzantka" - przejściówki "mały jack - mini jack x2"


Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Grudnia 2011, 14:43:57 »
Jeśli już miałbyś zakupić rozgałęziacz to nie kupuj takiego jak masz wyżej na zdjęciu. Czesto jest problem bo z powodu małej ilości miejsca nie bedzie dociskał do końca. Dodatkowo z doświadczenia wiem że są bardziej awaryjne. Lepiej kupić rozgałęziacz "na przewodach" Obrazek przykładowy niżej. Koszt to około 8 zł za sztukę.
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Konfiguracja głośników Logitech X-530 5.1
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Grudnia 2011, 15:40:43 »
Najpierw to ja zaniose komputer do sklepu w którym go składałem żeby mi włożyli tą kartę dźwiękową, podłączyli do niej te głośniki, ustawili i naprawili jeszcze parę innych rzeczy. Potem jak to zrobią to będę testował na grach i muzyce i wtedy jak coś będzie nie tak to pomyśle nad tymi rozgałęziaczami, bo nie pozwolę na to żeby wszystkie dźwięki w symku leciały z jednego głośnika. Żeby conajmniej dwa działały to będzie wszystko wporządku.
^^PR Rzeszów^^