Autor Wątek:  Budowa pulpitu-kontrolera SU45  (Przeczytany 3794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kurak303E

  • Wiadomości: 267
  • PKP Intercity, Gdynia - kurs maszynistowski :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Budowa pulpitu-kontrolera SU45
« dnia: 11 Grudnia 2011, 17:37:58 »
Chciałbym się pochwalić przed wami moim łupem z kasowanych SU45-057, 185 i 197. Długo by wymieniać, co udało mi się zgromadzić, a jeszcze dłużej będę główkował, jak to pomieścić w domu.. ;) Ale przynajmniej jestem pewien, że nie będę żałował, że coś zostawiłem do złomowania, na czym mogłoby mi zależeć. Naturalnie pierwsza myśl mając okazję nazbierać różnych elementów z SU45, to zbudowanie kompatybilnego z symulatorem pulpitu. Schematy są dostępne w internecie, mam znajomego, który zajmie się kontrolerami, praktycznie wszystko już jest omówione. Zdaje się to będzie pierwszy w 100% realistyczny pulpit SU45, bo mam zamiar stworzyć dokładną kopię rzeczywistego odpowiednika, budując odpowiedni stelaż, a brakujące "blachy" zastępując co do centymetra sklejkami. Oryginalnymi elementami będą - główna konsola z przełącznikami, kontrolkami i obrotomierzami, konsola z manometrami, amperomierzami i woltomierzami oraz mechanizm nastawnika jazdy, którego przytaszczenie, jak i zdobycie stanowiło nie lada problem (z pomocą palnika się udało). Nie udało się jedynie zdobyć mechanizmu zaworów hamulcowych. Na razie zabawy "na sucho". Ale muszę przyznać, że możliwość kręcenia oryginalnym nastawnikiem w domu jest jak dla mnie spełnieniem marzeń.. Dwa filmiki na początek:


Lubię SU45 :) Zapraszam na mój kanał, głównie o SU45 na YT - http://www.youtube.com/user/Gryszaq oraz Ełcką Galerię Kolejową - www.elkgk.cba.pl

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Budowa pulpitu-kontrolera SU45
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Grudnia 2011, 19:25:24 »
Cytuj
Schematy są dostępne w internecie
Coś więcej podasz? Internet jest dość duży :)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline kurak303E

  • Wiadomości: 267
  • PKP Intercity, Gdynia - kurs maszynistowski :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Budowa pulpitu-kontrolera SU45
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudnia 2011, 19:31:26 »
A choćby download na tej stronie.
Lubię SU45 :) Zapraszam na mój kanał, głównie o SU45 na YT - http://www.youtube.com/user/Gryszaq oraz Ełcką Galerię Kolejową - www.elkgk.cba.pl

Offline minimini

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Budowa pulpitu-kontrolera SU45
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Grudnia 2011, 09:08:46 »
Fajnie by było mieć coś na wzór midi z pełną kontrolą i obsługą kominikatów, które można dowolnie wykorzystywać i przypisywać. To by dawało możliwości używania kazdego istniejącego urządzenia ;)