Autor Wątek:  Rosyjski symulator pojazdów szynowych  (Przeczytany 10972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz_cmg

  • Wiadomości: 228
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« dnia: 07 Grudnia 2011, 16:23:27 »
Czy istnieje, oprócz MS Train i Trainz, jakiś rosyjski symulator tworzony podobnie do Maszyny (chodzi mi tu o realność niż o "zabawę", jak to jest w np. Trainz)?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 07 Grudnia 2011, 16:39:20 wysłana przez lukasz_cmg »
„Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach."
Mateusza 7:21

Offline ET22_RULZ

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 592
  • User #13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Rosyjski sumulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudnia 2011, 16:38:09 »
ZDSimulator:
Nie mialem okazji przetestowac z racji tego, ze nie mam w tej chwili odpowiedniego kompa ale po filmikach na youtube latwo dojsc do wniosku, ze w wielu miejscach deklasuje MaSzyne.

EDIT:
Pierwszy filmik moze nie byl najlepszej jakosci wiec oto inny:

Sadzac po tych filmikach ZDSimulator to prawie ideal do ktorego MaSzynie baaardzo daleko.
« Ostatnia zmiana: 07 Grudnia 2011, 16:56:04 wysłana przez ET22_RULZ »
"Nudzą Jacka takie sprawy, ciągła praca, brak zabawy"
Pozdrawiam,
Bartosz "ET22_RULZ" Wojciechowski

Offline lukasz_cmg

  • Wiadomości: 228
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudnia 2011, 16:47:25 »
Dzięki, właśnie o to mi chodziło.

Cytuj
w wielu miejscach deklasuje MaSzyne
Z trudem mówiąc, masz rację.
„Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach."
Mateusza 7:21

Offline ET22_RULZ

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 592
  • User #13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudnia 2011, 16:50:53 »
Z trudem mówiąc, masz rację.
Powiedzialbym nawet, ze MaSzyna przy ZDSimulator to jak MSTS przy MaSzynie. ;)
"Nudzą Jacka takie sprawy, ciągła praca, brak zabawy"
Pozdrawiam,
Bartosz "ET22_RULZ" Wojciechowski

Offline Mytnik

  • Wiadomości: 576
  • Administrator
    • Zobacz profil
    • Mój kanał na YT
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudnia 2011, 16:51:13 »
Od zawsze marzyło mi się w maszynie takie uruchamianie lokomotywy jak jest pokazane na początku pierwszego filmiku.
Czy stworzenie dla Maszyny czegoś podobnego jest w ogóle możliwe?

Offline ET22_RULZ

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 592
  • User #13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Grudnia 2011, 16:58:31 »
Zwroccie uwage na filmiku, ze przy zmianie cisnienia widac nawet poruszajacy sie rysik w predkosciomierzu. To sie nazywa realizm!
"Nudzą Jacka takie sprawy, ciągła praca, brak zabawy"
Pozdrawiam,
Bartosz "ET22_RULZ" Wojciechowski

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Grudnia 2011, 07:15:03 »
Czy stworzenie dla Maszyny czegoś podobnego jest w ogóle możliwe?
A ZDSimulator napisali ludzie, czy spadł z nieba? Wszystko jest możliwe. Potrzeba tylko czasu, materiałów i ludzi do pracy.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Grudnia 2011, 17:43:12 »
Pewno mnie zjedziecie.. Zobaczcie, tam nie przechodzi się w wymiarze 3D między kolejnymi urządzeniami. Po prostu.. tekstura + prosta animacja. Wiadomo, że coś tam wymodelowane jest... Nie stawiają na super wygląd. Na filmiku kabina, jak w MSTS, chociaż pewno możliwość obrotu kamery lepsza. No i obsługa "przycisków" myszką ;)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline ET22_RULZ

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 592
  • User #13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Grudnia 2011, 18:02:49 »
Zobaczcie, tam nie przechodzi się w wymiarze 3D między kolejnymi urządzeniami. Po prostu.. tekstura + prosta animacja.
Wiec? W MaSzynie tych urzadzen nawet w 2D nie ma. Ogolnie jest to symulator dla ludzi, ktorzy nie zadowalaja sie tym, ze do przygotowania lokomotywy do jazdy wystarczy nacisnac Shift+M i krecic kolem. Na moje wlasnie w takim kierunku powinno sie rozwijac MaSzyne, padla chyba nawet kiedys sugestia co by odwzorowac dzialanie EU07 co do pojedynczego przekaznika. A co do grafiki. Czyz w spolecznosci MaSzyny nie mowilo sie kiedys, ze nie liczy sie grafika tylko realizm?
I zeby byla jasnosc: MaSzyna to bardzo dobry symulator na miare naszych mozliwosci.
"Nudzą Jacka takie sprawy, ciągła praca, brak zabawy"
Pozdrawiam,
Bartosz "ET22_RULZ" Wojciechowski

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Grudnia 2011, 18:25:09 »
Zobaczcie, tam nie przechodzi się w wymiarze 3D między kolejnymi urządzeniami. Po prostu.. tekstura + prosta animacja.
Wiec? W MaSzynie tych urzadzen nawet w 2D nie ma. Ogolnie jest to symulator dla ludzi, ktorzy nie zadowalaja sie tym, ze do przygotowania lokomotywy do jazdy wystarczy nacisnac Shift+M i krecic kolem. Na moje wlasnie w takim kierunku powinno sie rozwijac MaSzyne, padla chyba nawet kiedys sugestia co by odwzorowac dzialanie EU07 co do pojedynczego przekaznika. A co do grafiki. Czyz w spolecznosci MaSzyny nie mowilo sie kiedys, ze nie liczy sie grafika tylko realizm?
I zeby byla jasnosc: MaSzyna to bardzo dobry symulator na miare naszych mozliwosci.

Ja nie neguję możliwości Maszyny. Nie wiem, nigdy nie byłem maszynistą więc nie mam porównania z oryginałem... Chodzi mi generalnie, że dla mnie liczy się całokształt, a nie wytykanie: "Kran hamulca jest o 3 mm za długi".... ;) Bo sama super zbajerowana kabina to nie wszystko ;)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Grudnia 2011, 18:29:20 »
Zgadzam się Jaagerem. MaSzyna to bardziej symulator prowadzenia pociągów, a nie ich uruchamiania, choć to też byłoby fajnie mieć ;)
Jakbym miał wybierać, to wolałbym MaSzynę niż symulator odpalania lokomotywy nawet jeśli byłby taki jak prawdziwy. Dla mnie MaSzyna to kolej, infrastruktura, przepisy, ruch pociągów i prowadzenie pojazdów, w których najprawdopodobniej się nigdy nie znajdę :(

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Grudnia 2011, 18:43:36 »
Na stronie ZDSim nazwany jest trenażerem. W nim jazda jako taka jest "efektem ubocznym". W nim chodzi bardziej to aby nauczyć się obsługi lokomotywy i rozwiązywania prostych usterek. Bo oprócz procedury uruchamiania mamy też awarie różnych podzespołów. Trzeba czasami coś podeprzeć albo zmostkować albo odciąć w szafie penumatycznej. Musimy także czasami ugasić pożar.

Offline lukasz_cmg

  • Wiadomości: 228
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Grudnia 2011, 21:39:27 »
ZD Simulator nie jest taki łatwy. Obejrzałem filmiki uruchamiania loka, zrobiłam, jak ci autorzy, i nastawnik jazdy nie chce się w ogóle ruszyć a w ЧС8 to już na samym początku powietrze ze zbiornika ucieka.
„Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach."
Mateusza 7:21

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Grudnia 2011, 22:13:03 »
Mi się udało odpalić M62 :D Tylko tam wystarczy po kolei naparzać klawisze i w końcu się pojedzie, w innych lokach tylko przypadkowo udało mi się podnieść patyk mimo robienia krok w krok z YT :) Ale jazda już nie taka fajna jak na Maszynie ;)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Grudnia 2011, 16:45:14 »
A gdzie w ZDSim jest M62 ?

Offline lukasz_cmg

  • Wiadomości: 228
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Grudnia 2011, 21:02:52 »
W uruchomionym starterze otwierasz rozwijane menu, które jest na samej górze po lewej. Tam wybierasz Ě62. Oczywiście przyjmuję, że zamiast rosyjskich liter masz "krzaczki".
„Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach."
Mateusza 7:21

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Grudnia 2011, 18:46:45 »
A już się sprawa wyjaśniła po prostu miałem starą wersję. Dzięki za pomoc!
Wreszcie mogę sobie poużywać ruskiego hamulca.

Online Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Grudnia 2011, 19:13:48 »
Mam pytanie z innej beczki. Mógłby może ktoś podesłać link do działającej wersji ZDS? Ściągnąłem symulator z dwóch źródeł i niestety wywala przy próbie uruchomienia startera.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Rosyjski symulator pojazdów szynowych
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Grudnia 2011, 10:25:53 »
Przepraszam, nie chcę zamykać dyskusji ale zaczynacie rozmawiać na forum Symulatora MaSzyna o innym Symulatorze, tzn. abym nie został źle zrozumiany. O ile same porównania są dopuszczalne to już problemy z uruchamianiem itp, powinny być poruszane na forach tych symulatorów, dlaczego? Mam już dwie prośby o zgodę na umieszczenie wątków z linkami jak zainstalować i uruchomić Loksim 3D i jeszcze jakaś gra. Nie po to promujemy nasz symulator aby reklamować i skupiać się na innych symulatorach na naszym prywatnym forum. Mam nadzieję, że nikt z Was się nie obrazi ale zamykam ten temat jako wyczerpany, w innym przypadku byłbym nie fair, w stosunku do osób, którym odmówiłem, możliwości założenia tematów o aspektach, uruchamianiu i sposobie działania innych symulatorów, którzy jednocześnie zrozumieli i zgodzili się z argumentacją mojej odmowy. Nadal możecie wymieniać się uwagami i doświadczeniami na PW.

Pozdrawiam
Pozdrawiam