Autor Wątek:  Przygotowana Stacja PKP  (Przeczytany 26010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzyk4m

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Przygotowana Stacja PKP
« dnia: 06 Grudnia 2011, 15:01:18 »
Witam,
Przedstawiam render stacji PKP, robiłem 4,5 godziny. Z zawodu jestem... grafikiem 3D i zajmuje się efektami specjalnymi w filmach, ale 3D Maxa też trzeba znać ;) Daje link do fotki, jesli komuś sie podoba to podajcie linki co i jak trzeba z tym dalej zrobić żeby wrzucić na forum t3d i te inne pierdoły ;)

Zmoderowano.

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 06 Grudnia 2011, 16:33:47 wysłana przez REWIZOR »

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudnia 2011, 15:07:42 »
Do symulatora się nie nadaje (polycount itd.).
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudnia 2011, 15:22:56 »
A to czemu nie nadaje? A można nawet przeca zrobić LOD.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudnia 2011, 15:54:59 »
A po co zapychać symka zbędnymi Polygonami których i tak nie zauważymy? Można je przelać gdzie indziej, chociażby nasadzić więcej drzew. @Ra napisał coś i zaczęło się chodzenie w setki tysięcy, czekam na moment kiedy całą optymalizację szlag trafi.
« Ostatnia zmiana: 07 Grudnia 2011, 16:09:44 wysłana przez szogun »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudnia 2011, 16:32:30 »
Nie każdy ma wolnego kompa, a kanciate scenerie już nie są w modzie. Trzeba iść do przodu. Niech wrzuci na forum w t3d, popatrzy się, a nie przekreślać po jednym screenie...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Grudnia 2011, 22:14:32 »
Nie każdy ma wolnego kompa, a kanciate scenerie już nie są w modzie. Trzeba iść do przodu. Niech wrzuci na forum w t3d, popatrzy się, a nie przekreślać po jednym screenie...
Gołym okiem widać że taki model może być za ciężki do symulatora. Chcesz iść do przodu, to idź sam. Większość ludzi z forum nie ma kasy na wypasione kompy. Nikt nie przekreśla pracy którą wykonał kolega i proponuję umieścić budynek w dziale Test Dodatków. (tekst : ?wrzucić na forum w t3d" jest nieprecyzyjny)

Offline InterCity

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Grudnia 2011, 08:56:32 »
Cytuj
Większość ludzi z forum nie ma kasy na wypasione kompy.
Tym sposobem myślenia Maszyna zawsze będzie wyglądać jak średniowieczna gierka. Producentów coraz to nowszych wypasionych gier, z grafiką niemal z reala, nie obchodzi kto na czym jedzie. Czy mu gra pójdzie czy nie, ma wyglądać przyzwoicie, a za tą przyzwoitość ludzie rozbudowują kompy, odkładają na części byle by ruszyło. I są skłonni wydać 60$ za symulator bo warto. Sam do tych osób należę i mam pełno znajomych którzy żeby zagrać, potrafią dość szybko wyczarować hajs na nowy sprzęcik.

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Grudnia 2011, 09:28:01 »
Z tym , że Maszyna to nie gierka ale symulator, a jak się komuś nie podoba, to zawsze może sobie kupić i zagrać w Trainz lub MSTS. Tam też niby grafika jest wypasiona, ale o fizyce pojazdów to szkoda nawet gadać. A jeśli chodzi o wydajność Maszyny to dużo dało wprowadzenie wersji tekstur DDS jak i optymalizacja w exe.
« Ostatnia zmiana: 08 Grudnia 2011, 09:38:44 wysłana przez Tomnord15 »
T.N

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Grudnia 2011, 10:58:07 »
Tym sposobem myślenia Maszyna zawsze będzie wyglądać jak średniowieczna gierka. Producentów coraz to nowszych wypasionych gier, z grafiką niemal z reala, nie obchodzi kto na czym jedzie.
No i co z tego? Oni to robią tylko po to żeby zgarnąć $ a MaSzyna jest niekomercyjna, więc to twórcy decydują o takich rzeczach.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline minimini

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Grudnia 2011, 11:40:11 »
To niech kolega zacznie robić modele na P133. Średniowieczna architektura, jeśli można ją tak nazwać psuje efekt mega wyczesanych lokomotyw. Powyższy model zoptymalizować. Zadziałać jak "mp3 format" - usunać to co niewidoczne, uprościć to czego się z bliska nie ogląda.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Grudnia 2011, 11:47:32 »
Nikt nie będzie robił modeli na p133, ani nawet na sprzęt za 1000$. Ani mi się śni by zmuszać kogoś do zmiany sprzętu, bo gra nie chodzi. Szogun i inni robią modele takie jak trzeba, reszta niech bierze z nich przykład.

Offline zbyszek300

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Grudnia 2011, 12:19:19 »
krzyk4m Po przeczytaniu komentarzy pod twój post i propozycje , proponuje ci abyś nic nie robił i dał spokój. Potem płacz że ludzie nic nie chcą zrobić dla maszyny i każdy to ole... ,jak na dzień dobry człowieka zniechęcają. A kolega krzyk4m mógłby wiele zrobić dla symulatora z jego wiedzą i doświadczeniem, jak pracuje przy tym. Wystarczy zachęcić i pomóc.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Grudnia 2011, 14:20:19 »
LOL, nie rozumiesz że nie wszystko do symulatora się nadaje? Akurat ten model jest za ciężki jak na dworzec, poza tym nigdzie takiego nie widziałem. Modele do symka powinny powstawać na podstawie fototekstur i odwzorowywać realne obiekty, ten wygląda na fikcyjny.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Grudnia 2011, 14:22:26 »
Zbyszek, chodzi o to by uświadomić kolegę, że MaSzyna rządzi się innymi prawami i wymaga nieco innych rozwiązań niż te, które ktoś może wykorzystywać na co dzień. Ja jak najbardziej zachęcam kolegę do pracy, ale musi to być robione z głową (czyt. zoptymalizowane).

Offline minimini

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Grudnia 2011, 14:25:28 »
Gra, to gra. Symulator to symulator. Z tego co przeczytałam kolegi historię (@Krzysiek626), wiem że kolega jest przywiazany do słownikowych znaczeń wyrazów. Jeśli tak, to dlaczego warto jeździć doskonale realnym modelem lokomotywy, po beznadziejnie plastikowym, nie mającym związku z realizmem otoczeniem? Tu i tam, sprawa rozchodzi się tylko i wyłącznie o trójkąty. W symulatorze liczy się symulacja, a do jazdy "4fun" są produkty komercyjne. Dokładne modele otoczenie to rozwinięcie teorii o nowej jakości dodatków. Jeśli model istnieje w rzeczywistości i tekstury mają związek z realnym stanem to warto z tego korzystać. Oczywiście po rozsądnej optymalizacji.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Grudnia 2011, 15:45:34 »
Rozwój symulatora to raczej powolna ewolucja niż rewolucja. Ma to tę zaletę, że symek dostosowany jest do możliwości sprzętowych większości userów. Za jakiś czas pewnie będzie coraz więcej możliwości, na wszystko przyjdzie czas.
Kończąc ten OT, model faktycznie jest trochę zbyt dokładny, zamiast modelować każdy szczegół, lepsza była by fototekstura. Dworce zazwyczaj nie powtarzają się na trasie, więc można sobie na nieco więcej pozwolić, ale w granicach rozsądku. Jeśli krzyk4m czuje się na siłach, aby bardziej pomóc, może zawsze zgłosić się na kandydata na betatestera.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Grudnia 2011, 16:19:37 »
dlaczego warto jeździć doskonale realnym modelem lokomotywy, po beznadziejnie plastikowym, nie mającym związku z realizmem otoczeniem?
Lokomotywą jedziesz a dworce, domki itp. są dalej. Nie jedziesz dworcem, żeby go mieć w jakości HQ. Bez przesady, w realnym świecie człowiek widzi mniej szczegółów przebywając od danej rzeczy dalej, natomiast więcej im jest bliżej. Stąd się wziął tzw. LoD - aby mniej więcej dać komputerowi tyle ile wystarczy, aby było widoczne.
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Grudnia 2011, 17:21:07 »
Co do sprzętu, sam korzystam ze swego rodzaju dinozaura (http://eu07.pl/forum/index.php/topic,17777.msg197502.html#msg197502) i robię modele pod siebie (EP05 ma 32 tys. Poly gdzie 412W ma 46 tys.).
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Grudnia 2011, 18:27:25 »
Dokładnie. Nie ma co przesadzać z polycountem. Są modele, które mają 3000 poly, a wyglądają gorzej niż ten co ma 300 (patrz zał.). Dlatego należy starać się jak najbardziej zoptymalizować obiekt, pamiętając o tym, by był przyjemny dla oka.
« Ostatnia zmiana: 08 Grudnia 2011, 18:34:05 wysłana przez Rozi »

Offline Bates911

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
    • BatesDesign
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Grudnia 2011, 13:55:28 »
Rozpisujecie się a nawet nikt nie spytał ile to ma poly, może wystarczy lekka modyfikacja i naprawdę fajny dworzec trafi do maszyny bo chyba o to chodzi. Krzyk4m ile to ma poly ?
LOL, nie rozumiesz że nie wszystko do symulatora się nadaje? Akurat ten model jest za ciężki jak na dworzec, poza tym nigdzie takiego nie widziałem. Modele do symka powinny powstawać na podstawie fototekstur i odwzorowywać realne obiekty, ten wygląda na fikcyjny.
A czy ja przypadkiem w maszynie n ie widziałem fikcyjnych tras ?

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Grudnia 2011, 14:07:07 »
A czy ja przypadkiem w maszynie n ie widziałem fikcyjnych tras ?
Na pewno widziałeś ale w chwili obecnej dąży się do tego aby nawet w tych fikcyjnych było jak najwięcej realizmu. Mnie osobiście przytaczany model dworca nie pasuje ani do scenerii realnej ani do fikcyjnej. Model był robiony w oparciu o jakieś plany czy to tylko taki wymysł autora?
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Grudnia 2011, 16:18:19 »
Ludzie to tylko przykład, człowiek pokazał jakie ma możliwości, ze chce mu się coś zrobić a Wy znów swoje. On to zrobił w 4,5 godziny a to oznacza że mógłby prostsze obiekty robić jeszcze szybciej. Tak wiec realistyczną czy fikcyjną trasę jest w stanie zrobić w parę dni. Ale gdzie tam, lepiej naskoczyć i zakrzyczeć, trochę tolerancji ludzie. Benek, napisałeś że trzeba uświadomić kolegę ... ja się zgadzam ale nie w tym stylu jaki prezentuje Szogun. Bo to brak słów, nie dawno poruszyłem ten problem w innym wątku, że jest wspólne poklepywanie się po pleckach. Niestety ktoś z moderował swoją wypowiedź w tym wątku ale jestem pewien że przeczytałem coś w stylu "że tylko ktoś umie robić mapowanie i niech inni się za to nie biorą" niestety nie pamiętam jak to było dokładnie napisane. Oczywiście zgadzam się ze Zbyszkiem300, ręce opadają, kolejna osoba która została spalona w blokach, wcale mnie to zdziwi jak Krzyk4m nigdy już się nie odezwie.

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Grudnia 2011, 16:46:06 »
Uważam dokładnie tak samo jak skbart. Już zbyt wiele osób przepędzono takim pisaniem. Zbyt wielu zniechęcono. Nie po raz pierwszy odezwał się ktoś kto chciał coś zrobić lub przedstawił coś co zrobił na próbę by pokazać że chce, to Go "towarzystwo wzajemnej adoracji" sprowadziło poniżej poziomu mułu. I potem płacz i zdziwienie że nikt nie chce pomagać. A chyba nie o to chodzi.
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline mmaciek3905

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
    • Wortal o oświetleniu ostrzegawczym
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Grudnia 2011, 16:56:50 »
krzyk4m Po przeczytaniu komentarzy pod twój post i propozycje , proponuje ci abyś nic nie robił i dał spokój. Potem płacz że ludzie nic nie chcą zrobić dla maszyny i każdy to ole... ,jak na dzień dobry człowieka zniechęcają. A kolega krzyk4m mógłby wiele zrobić dla symulatora z jego wiedzą i doświadczeniem, jak pracuje przy tym. Wystarczy zachęcić i pomóc.

Uważam dokładnie tak samo jak skbart. Już zbyt wiele osób przepędzono takim pisaniem. Zbyt wielu zniechęcono. Nie po raz pierwszy odezwał się ktoś kto chciał coś zrobić lub przedstawił coś co zrobił na próbę by pokazać że chce, to Go "towarzystwo wzajemnej adoracji" sprowadziło poniżej poziomu mułu. I potem płacz i zdziwienie że nikt nie chce pomagać. A chyba nie o to chodzi.

Chyba obaj Ci panowie mają racje. Dołączam się do tego. Czytałem wcześniej podobne tematy jak ktoś przyszedł, zarejestrował się i pokazał co potrafi. Może przesadził z wagą tego obiektu, ale ludzie... po co kogoś jechać, nie można wytłumaczyć po prostu i pomóc takiej osobie? Trafia się nowa żyła, która by mogła coś wymodelować, wprowadzić trochę nowych obiektów a od razu zostaje zjechany, zniechęcony. Otwórzcie się na innych. Nie rozumiem takiego postępowania - zagrożenie konkurencją czy co? Bo ja muszę być najlepszy? Chyba walczycie o wspólny rozwój symulatora a nie tylko swoją własną rangę. Nie odzywałem się nigdy na ten temat, ale teraz już musiałem, trochę szlag mnie trafił. Panowie - szanuje Was, lubię Was ale czasami trzeba, jak to się mówi w żargonie - trochę się ogarnąć :) Ja z chęcią tym Panem porozmawiam i wciągnę go do projektu SKM Trójmiasto, podobnie jak kolegę bates911, który prosił o udostępnienie kabiny. Gdy o nią poprosił prezentując screeny wykonanego modelu otrzymał odpowiedź: "porozmawiałem z kolegą i jej nie udostępnimy". Gratuluje i dziękuje za walkę o rozwój symulatora :)

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Grudnia 2011, 17:00:47 »
Tak wiec realistyczną czy fikcyjną trasę jest w stanie zrobić w parę dni.
Nie, to nie jest możliwe, chyba że taką co ma 1 km i to też wcale nie musi się udać.

to Go "towarzystwo wzajemnej adoracji" sprowadziło poniżej poziomu mułu.
Wskaż w którym miejscu.

Poza tym nie chcę przesądzać, ale kolega chyba miał słomiany zapał, bo go jakoś na forum nie ma od 3 dni. I nie tłumaczcie, że go zniechęcono, bo chyba nasi użytkownicy to ludzie dorośli, a nie chłopcy z piaskownicy, co się obrażają, bo coś im nie wyszło. Ja też wiele razy przeklinałem jak mi eventy nie działały, czasem siedziałem kawał w noc i rozmyślałem jak to czy tamto rozwiązać, nie licząc że odpalam symulator 5 000 razy, by przetestować scenariusze, a co 5 raz mam restarty. I jakoś się nie obrażam. Mam wrażanie, że część z Was nie ma pojęcia o tworzeniu, a sprawia wrażenie jakby miała. Kolega dostał podpowiedź (bez żadnych negatywnych podtekstów) jak należy tworzyć modele, jeśli mu się nie podoba taka forma i nie chce tego robić, to nikt nie jest w stanie zatrzymać go na forum.

Chyba obaj Ci panowie mają racje. Dołączam się do tego. Czytałem wcześniej podobne tematy jak ktoś przyszedł, zarejestrował się i pokazał co potrafi. Może przesadził z wagą tego obiektu, ale ludzie... po co kogoś jechać, nie można wytłumaczyć po prostu i pomóc takiej osobie?
User to widok ortograficzny, polecam zapoznanie sie z podstawami grafiki trójwymiarowej, problem ze zblizeniem przedmiotu rozwiazauje sie w opcjach widoku :/ i druga sprawa, po co tak bardzo przyblizac? jesli masz problem z zaznaczeniem obiektu lub poligonów to zrób sobie wiekszy obiekt i go zeskaluj pozniej, trzeba robic z głową pewne rzeczy bo szkoda czasu na zabawe i niepotrzebne klikanie.
No właśnie:
...po co kogoś jechać, nie można wytłumaczyć po prostu i pomóc takiej osobie?

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Grudnia 2011, 17:08:12 »
Tak wiec realistyczną czy fikcyjną trasę jest w stanie zrobić w parę dni.
Żartujesz? Trasa to masa pracy, no chyba że chcemy mieć proste tory, trawę i parę semaforów gdzieniegdzie.

Bo to brak słów, nie dawno poruszyłem ten problem w innym wątku, że jest wspólne poklepywanie się po pleckach. Niestety ktoś z moderował swoją wypowiedź w tym wątku ale jestem pewien że przeczytałem coś w stylu "że tylko ktoś umie robić mapowanie i niech inni się za to nie biorą" niestety nie pamiętam jak to było dokładnie napisane.
I znowu wypowiadasz się w kwestii na temat której nie masz pojęcia.

po co kogoś jechać, nie można wytłumaczyć po prostu i pomóc takiej osobie?
Ktoś tu jechał, bo nie widzę... Jeżeli coś jest nie tak to lepiej napisać to wprost a nie rozpisywać się w stylu
"Witamy w naszej społeczności. Przykro mi ale Twój model się nie nada na potrzeby symulatorowe, mianowicie posiada on zbyt dużo Polygonów oraz nie odzwierciedla rzeczywistości. Modele do symulatora należy wykonywać na bazie fototekstur ze zdjęć własnych bądź umieszczonych na forum (itd.)".
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Grudnia 2011, 17:11:13 »
Cytuj
Nie rozumiem takiego postępowania - zagrożenie konkurencją czy co? Bo ja muszę być najlepszy? Chyba walczycie o wspólny rozwój symulatora a nie tylko swoją własną rangę

Skąd ja to znam. Również zostałem zgaszony w identyczny sposób, i na dodatek przez tą samą grupę userów, co w tym przypadku, ale idzie się do tego przyzwyczaić. Nie warto robić nic. A jeśli już coś się zrobi, to wszystko jest "be", "bo mój model to czy tamto" Zamiast się organizować w tworzeniu naszej pasji, jeden drugiego zniechęca. Ja miałem zamiar zrobić repaint "Energetyki", nie podobało się to niektórym, więc zrobiłem ją tylko dla siebie. A jeśli ktoś, kto ma zawsze najwięcej do powiedzenia, chce mieć nową "Energetykę" - bardzo proste. :) Niech zrobi lepszą.

Offline mmaciek3905

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
    • Wortal o oświetleniu ostrzegawczym
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Grudnia 2011, 17:14:33 »
Jeżeli coś jest nie tak to lepiej napisać to wprost a nie rozpisywać się w stylu
"Witamy w naszej społeczności. Przykro mi ale Twój model się nie nada na potrzeby symulatorowe, mianowicie posiada on zbyt dużo Polygonów oraz nie odzwierciedla rzeczywistości. Modele do symulatora należy wykonywać na bazie fototekstur ze zdjęć własnych bądź umieszczonych na forum (itd.)".
Właśnie tak jest lepiej. Wyciągnij rękę, poprowadź go, wytłumacz, pomóż komuś tak jak to opisał:
Cytat: krzyk4m
User to widok ortograficzny, polecam zapoznanie sie z podstawami grafiki trójwymiarowej, problem ze zblizeniem przedmiotu rozwiazauje sie w opcjach widoku :/ i druga sprawa, po co tak bardzo przyblizac? jesli masz problem z zaznaczeniem obiektu lub poligonów to zrób sobie wiekszy obiekt i go zeskaluj pozniej, trzeba robic z głową pewne rzeczy bo szkoda czasu na zabawe i niepotrzebne klikanie.
Wypowiedź PanMechanik, już potwierdziła tylko moje słowa, jak wspominałem widziałem już kilka takich wątków gdzie zostawiono autora bez suchej nitki na sobie... Więcej do tematu prawdopodobnie nie wniosę a nie zamierzam się powtarzać. Jeżeli pojawi się jakieś sensowne pytanie do mnie to się wypowiem, prawdopodobnie jednak już wszystko powiedziałem...

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Grudnia 2011, 17:16:51 »
Nie żebym nie szanował pracy kolegi, ale obecnie są większe problemy niż dworzec, które musimy rozwiązać.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline mmaciek3905

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
    • Wortal o oświetleniu ostrzegawczym
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Przygotowana Stacja PKP
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Grudnia 2011, 17:21:56 »
Nie żebym nie szanował pracy kolegi, ale obecnie są większe problemy niż dworzec, które musimy rozwiązać.
Szogun, nie rozumiesz... Ja Cie szanuje, uważam, że jesteś bardzo aktywnym userem, który zrobił wiele dla maszyny. Tego chyba nikt nie zaprzeczy. Rozumiemy wszyscy, że jest wiele problemów, trwa z nimi walka, ale w trakcie tego powstają również nowe trasy, pojazdy - może wystarczy porozmawiać z autorem, poprawić jego model, pokazać co i jak i niech tworzy dla tych prywatnych projektów jakieś obiekty. Jak pisałem, mile będzie widziany przy pracach SKM Trójmiasto gdy z Joninem zrobimy układ torowy. Może podsumuje te wszystkie wypowiedzi takim wnioskiem:Najważniejsze to się nie zamykać, nie odtrącać nikogo kto chce wnieść cokolwiek do Maszyny. Nie każdy był alfą i omegą - od czegoś trzeba zacząć.