Autor Wątek:  Poradnik 3DS MAX I MAYA firmy autodesk  (Przeczytany 9694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Poradnik 3DS MAX I MAYA firmy autodesk
« dnia: 05 Grudnia 2011, 22:33:51 »
Przez przypadek w jednym z lepszych salonów prasowych zakupiłem 3/12/2011 (dwa dni temu poradnik dotyczący modelowania w programach 3dxmax i maya. Ponieważ do modelowania w symulatorze wykorzystujemy jedną z tych aplikacji postanowiłem zapoznać się z tą publikacją. Książeczka kosztuje 19,90 i zawiera 122 strony, nie jest to obszerny poradnik, ale jest kilka plusów. Przede wszystkim jest dołączona płyta z wersją trial 3DS MAX 2012. Także zainteresowani znajdą tam Program MAYA też w wersji trial. I tu miła jak sądzę niespodzianka, dla studentów i uczniów, czyli mam nadzieję że dla w większości z Was, program można używać bezpłatnie. Warunkiem jest rejestracja konta na stronie http://students.autodesk.com/ Należy zarejestrować tam konto i podać nazwę uczelni w której się uczymy. W tych warunkach aplikacja udostępniona jest bez limitu czasowego. Jedynym ograniczeniem jest używanie jej do prac niekomercyjnych.  Maszyna jest projektem niekomercyjnym, czyli nie może być wykorzystywana zarobkowo. W załączniki małe foto zakupionej publikacji. Załącznik jest spory wagowo, ale zależało mi na jego czytelności.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Poradnik 3DS MAX I MAYA firmy autodesk
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Grudnia 2011, 22:36:29 »
Czyli.... w praktyce jest to pełny 3ds Max za 19,90?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Poradnik 3DS MAX I MAYA firmy autodesk
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudnia 2011, 22:41:07 »
Jeśli zarejestrujesz na podanej stronie konto, ściągniesz maxa gratis:) Książeczka zawiera płytkę , ale tu bardziej przydatny jednak jest poradnik.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Poradnik 3DS MAX I MAYA firmy autodesk
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Grudnia 2011, 22:42:17 »
Załącznik jest spory wagowo, ale zależało mi na jego czytelności.
Jest też zgodny z regulaminem, można dawać załączniki do 250 KiB ;)
Dobre informacje przekazujesz, chyba będzie trzeba wybrać się do sklepu.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Poradnik 3DS MAX I MAYA firmy autodesk
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Grudnia 2011, 22:43:10 »
To chyba rozpocznę przygodę z modelowaniem :) Bo chyba trudne to nie jest, tak mi się zdaje.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Poradnik 3DS MAX I MAYA firmy autodesk
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Grudnia 2011, 22:44:52 »
Nie jest, w Twoim przypadku byłoby to bardzo dobre, gdyż masz możliwość sfotografowania wszystkiego czego tylko zapragniesz.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Poradnik 3DS MAX I MAYA firmy autodesk
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Grudnia 2011, 22:47:04 »
Ja mam natomiast pytanie, co dokładnie Krzyśku masz na myśli pisząc jeden z lepszych salonów prasowych? Chodzi mi o to, gdzie można to cudeńko nabyć. Szczerze to nie przeglądam prasy poza darmowym Metrem i Echo dnia czasem.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Poradnik 3DS MAX I MAYA firmy autodesk
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Grudnia 2011, 22:48:44 »
(...) dla studentów i uczniów, czyli mam nadzieję że dla w większości z Was, program można używać bezpłatnie. Warunkiem jest rejestracja konta na stronie http://students.autodesk.com/ Należy zarejestrować tam konto i podać nazwę uczelni w której się uczymy. (...)
To nie do końca takie proste. Trzeba posiadać maila w domenie @edu..... albo zarejestrować się i oczekiwać na akceptację osoby upoważnionej z danej uczelni. I tu uwaga - nie wszystkie uczelnie, oraz na nie wszystkich kierunkach jest możliwe przystąpienie do programu 'Autodesk Students'.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Poradnik 3DS MAX I MAYA firmy autodesk
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Grudnia 2011, 22:52:08 »
@Sawi - po prostu popytaj w kioskach. W warzywniaku pod domem może nie być, ale jakieś Kolportery, In medio, Ruch, kioski przy bardziej głównych przystankach... Gdzie te czasy, gdy człowiek latał od jednego kiosku do drugiego i szukał nowego [baczność] "Secret Service albo "Top Secret"[spocznij]...
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Poradnik 3DS MAX I MAYA firmy autodesk
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Grudnia 2011, 22:56:34 »
Dzięki @Qaurk-t popytam. Co do czasopisma Secret Service oczywiście je kojarzę, było to dużo poradników do gier i nowinek na temat Amigi :).
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Poradnik 3DS MAX I MAYA firmy autodesk
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Grudnia 2011, 22:59:38 »
Jeśli szkoły nie ma na liście firmy, należy dodać ją do bazy firmy. Firma może poprosić także o dokument potwierdzający status studenta czy nauczyciela. Ale to przecież jest normalne, tym bardziej że płatna wersja programu to minimum 1500zł.
Ja kupiłem książeczkę w dużym kiosku z prasą mieszczącym się w budynku. Parter, spore pomieszczenie, samoobsługa. W wolno stojących budach mają zwykle mniejszy asortyment, ale i tu jak zwykle są wyjątki.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Poradnik 3DS MAX I MAYA firmy autodesk
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Grudnia 2011, 23:00:35 »
Dzięki @Qaurk-t popytam. Co do czasopisma Secret Service oczywiście je kojarzę, było to dużo poradników do gier i nowinek na temat Amigi :).
[chwalpost] A plecak od nich służy mi do dziś, choć już lekko wypłowiał. A pewnej firmy na "C" ucho urwało się po drugim użyciu. To były czasy...
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Poradnik 3DS MAX I MAYA firmy autodesk
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Grudnia 2011, 15:02:09 »
Można zrobić pewien myk, tak jak ja kilka miesięcy temu, znaczy zarejestrować się na Autodesk jako bezrobotny. Wersja students jest dla studentów, nauczycieli/wykładowców i właśnie dla bezrobotnych. Nie do końca jest to tak na zawsze - jest na ileś dni, jednak skąd wiecie czy za kilka lat nadal będziecie skrobać w 3ds max. Licencja w/w jest też na inne produkty np. AutoCAD, zatem można kilka rzeczy jednocześnie od nich mieć. Ja osobiście i tak używam dalej wersji 9, bo na 2012 komp prawie zawału dostaje jeśli nie przełączę się z DirectX'a na OpenGL.
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Poradnik 3DS MAX I MAYA firmy autodesk
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Grudnia 2011, 15:27:20 »
W 3ds max 2012 część maszynowych skryptów nie działa (nie ładują się pliki .scn).
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline kacp3r

  • Wiadomości: 185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Poradnik 3DS MAX I MAYA firmy autodesk
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Grudnia 2011, 18:29:14 »
Z tego co sprawdzałem (rejestrowałem się na mojego studenckiego maila z PG), to można pobrać 3 wersje 3DS'a: 2010, 2011, 2012. Ja przy rejestracji nie miałem problemów.
Jestem wektorem kreacji anihilacji...

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Poradnik 3DS MAX I MAYA firmy autodesk
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Grudnia 2011, 20:09:26 »
W 3ds max 2012 część maszynowych skryptów nie działa (nie ładują się pliki .scn).
Pliki .scn nie ładują się niezależnie od wersji.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t