Autor Wątek:  Warszawski Węzeł Kolejowy  (Przeczytany 50853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

guest4368

  • Gość
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #90 dnia: 26 Maja 2013, 17:23:43 »
Oszacowanie wymiarów ze zdjęcia/widoku jest bardzo trudne. W praktyce trzeba mieć kilka zdjęć z różnych perspektyw w dobrej rozdzielczości. Google Street View daje nieco zbyt słabe zdjęcia, czasem zniekształcone. Da się tego używać, ale jest to czasochłonne. No i trzeba mieć wcześniej jakieś wymiary celem odniesienia.

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #91 dnia: 28 Maja 2013, 21:05:10 »
Mieszkam około 150m od linii z  Zielonki na Wileński. Jeśli zdjęcia z komórki Samsung GT5610S wystarczą to podskoczę i mogę pomóc w projekcie. Lustrzanką cyfrową już nie dysponuję, więc tylko owy telefon. Próbne zdjęcie w załączniku. Jeśli "ujdzie w tłumie" jakość to w odpowiednim dziale się pojawią zdjęcia (oczywiście wg wytycznych) słupów sieci trakcyjnej jako całość. Jak potrzeba to jakichś budynków.
« Ostatnia zmiana: 28 Maja 2013, 21:06:37 wysłana przez up5358 »

guest4368

  • Gość
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #92 dnia: 28 Maja 2013, 21:21:30 »
Przewiduję teksturę wysięgnika o wymiarach 512x512 px. Załączyłeś obraz o wymiarach 1000x707px. Gdyby wysięgnik zajmował całe zdjęcie - wtedy prawdopodobnie jakość byłaby odpowiednia (trzeba wziąć poprawkę na straty kompresji jpeg).

Ponieważ trwają pracę nad odcinkiem Warszawa Wileńska - Zielonka przydałby się jakiś cabview z tej linii. Na YouTube znalazłem dwa filmiki z przejazdu od Zielonki do Tłuszcza, jednak z W-Wy Wschodniej. Gdyby ktoś miał "dojście" byłbym bardzo wdzięczny. Dobrym pomysłem byłoby skołowanie SRJP oraz zapytanie się maszynisty o technikę prowadzenia EN57 na tej trasie. Nie wiem jednak, jaka jest polityka KM w sprawie osób postronnych w kabinie.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #93 dnia: 31 Maja 2013, 21:55:00 »
Cytuj
Nie wiem jednak, jaka jest polityka KM w sprawie osób postronnych w kabinie.
Tuż przed EURO2012 pojawiły się w każdym pojeździe przy kabinie białe naklejki z informacją dot. osób postronnych. Jednakże jeśli drzwi są otwarte, a pasażer nie przekroczy progu - znajduje się w strefie pasażerskiej :)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #94 dnia: 31 Maja 2013, 22:38:12 »
KM niewiele mają do gadania jeśli chodzi o politykę. Przepisowo ze względów bezpieczeństwa w kabinie przebywać osobom nieupoważnionym nie wolno niezależnie od przewoźnika.

Offline Paweł1992

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #95 dnia: 01 Czerwca 2013, 13:16:32 »
KM niewiele mają do gadania jeśli chodzi o politykę. Przepisowo ze względów bezpieczeństwa w kabinie przebywać osobom nieupoważnionym nie wolno niezależnie od przewoźnika.

I tak wszystko zależy od "widzimisie" Maszynisty. Często zdarzało mi się jeździć w kabinie EN57 na trasie Warszawa Zachodnia- Warszawa Rembertów. Jedynie przy wjeździe na Warszawę - Śródmieście mechanik kazał się schować ;)

Nie widzę powiązania z głównym wątkiem.
Zamykam.
Rozi

Nie widzę żadnej aktywności, więc temat ponownie zamykam. Jak ktoś będzie miał coś konkretnego do napisania, to PW.
adsim

Otwieram.
Benek
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwca 2015, 11:27:58 wysłana przez Benek »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #96 dnia: 29 Czerwca 2015, 12:11:26 »
@james.szczesny Czy te modele, które zrobiłeś (nawet te co są niedokończone) wrzucić gdzieś na Forum (np nawet z przedrostkiem test)? Modele bardzo dobrze wyglądają, po oryginały na dniach zostaną tylko zdjęcia. Może by ktoś ze mną by je dokończył. Z góry dziękuję za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwca 2015, 12:12:36 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.