Autor Wątek:  Warszawski Węzeł Kolejowy  (Przeczytany 50907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Warszawski Węzeł Kolejowy
« dnia: 30 Listopada 2011, 22:30:12 »
Witajcie Drodzy Maszynowcy. Gram w MaSzynę już od ponad 6.5 roku i zawsze mi brakowało scenerii Warszawskiej i okolic. Kiedyś były tylko trasy fikcyjne i człowiek się cieszył z pustyni typu Quark (oczywiście sceneria Quarka jest niezastąpiona), która miała po 15-25 FPS. Od tego czasu dużo zmieniło się w symulatorze. Poprawiła się wydajność, pojawiły się obiekty na sceneriach, wreszcie pojawiły się realne trasy. Niestety czuje pewien niesmak, ponieważ pojawiają się scenerie które nie zahaczają specjalnie o piękną stolicę naszej Polski. Wpadłem niedawno na pomysł aby właśnie stworzyć scenerię Warszawy i okolic. Przez kilka dni myślałem jak to wykonać. Upakowanie tego w jedną scenerie jest niewykonalne (jaki komputer to zniesie, lub ile komputerów na 1000 to utrzyma na poziomie chociaż 30 FPS) więc wymyśliłem na to sposób który został zastosowany na linii 61 i 61+144. Trzeba by było stworzyć kilka scenerii w których punktem wyjściowym jest linia średnicowa. I wtedy można stworzyć odzielne scenerie do np. Skierniewic, Mińska Mazowieckiego, Tłuszcza itd. Od kilku dni już coś tam dłubie w Edytorze RAINSTED, i narazie mam układ torów od W-wy Powiśla do Wschodniej. Potrzebuję materiały do stworzenia otoczenia narazie na samej linii średnicowej i szukam osób chętnych do współpracy, każdego kto ma czas na stworzenie ze mną tej wspaniałej scenerii, na zrobienie wielu rzeczy od zdjęć i obiektów po WOS-y i tekstury pojazdów typowych dla linii średnicowej. Chętne osoby proszę o kontakt w tym wątku.
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline kamil1306

  • Wiadomości: 527
  • ER75 taki jak mój TATA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopada 2011, 22:41:03 »
Bardzo trudne wyzwanie ponieważ jest to jedna z największych lini w Polsce ale jakby co to służę WOSEM i SRJP.

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopada 2011, 22:46:14 »
To poproszę te materiały na PW.
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline kamil1306

  • Wiadomości: 527
  • ER75 taki jak mój TATA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Listopada 2011, 22:47:06 »
Do soboty wszystko wyślę.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Listopada 2011, 22:53:51 »
Tak. Ze swojej strony mogę dostarczyć wszelkich zdjęć - poglądowych i na tekstury, służyć pomocą we wszelkich szczegółach. Cały warszawski węzeł jest niesamowicie wielki i nie sądzę, aby było to na tyle proste do zrobienia. Warszawa też to teren silnie zurbanizowany, szlak nie jest pośród pól czy lasów (choć zdarza się). Dlatego będziemy potrzebować mnóstwo, ale to mnóstwo zdjęć na budynki. Sądzę też, że nie warto rzucać się na samą średnicę (Warszawa Włochy - Warszawa Rembertów) gdyż jest wiele trudnych fragmentów, przykładowo rozgałęzienia szlaków od WWO na wschód (w stronę Rembertowa) czy np. Dworzec Centralny lub W. Śródmieście. Chyba, że ktoś będzie miał tak wiele determinacji aby podjąć się wymodelowania. Już nie samej WC z zewnątrz (bo przecież maszynista w tunelu tego nie widzi) a od środka. Tak samo z Warszawą Śródmieście.

Skoro nie średnica to? Może warszawski odcinek linii na Radom? Sama linia przebiega koło lotniska Chopina, nie ma w pobliżu szlaku wielu budynków, podejrzewam że to byłby dość prosty odcinek. Inna opcja do linia na Otwock, mnóstwo przystanków w obrębie Warszawy i kilka stacji, linia typowo podmiejska. Duża jej część przebiega przez las, co z kolei upraszcza sprawę. Decyzję pozostawiam pomysłodawcy, ale osobiście przychylałbym się do wersji otwockiej.

Jak już napisałem jestem gotów udostępnić wszelkie zdjęcia potrzebne do tego projektu. Mi również brakuje mazowieckich szlaków (jak i taboru, biedna "siódemeczka" w barwach KM wszystkiego nie załatwi) dlatego jestem jak najbardziej za tym pomysłem. Mam nadzieję, że bierzesz tę sprawę serio, gdyż widziałem że w ostatnim czasie kilka osób deklarowało zrobienie jakiejś scenerii i skończyło się życzeniami, aby się nie przepalały dyski :D
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Grudnia 2011, 02:25:05 »
Duża jej część przebiega przez las, co z kolei upraszcza sprawę.

Że niby kawałek Gocławka, Międzylesia i Świdra jest dużą częścią? W porównaniu do reszty tego odcinka to jakoś tak niezbyt... ;) Bez budynków ani rusz. Gdziekolwiek. Same plane'y z fotami zabudowań zajmowały by sporo (po obu stronach torów w odległości kilkudziesięciu metrów). Zaleta - poza Olszynką i Gocławkiem odcinek ten do samego Otwocka jest prosty i płaski. No, pomijając przystanki. No i na kible scn w sam raz.

Można się też posiłkować tym:
[ Invalid YouTube link ]t=6466s
« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2011, 02:43:10 wysłana przez ZiomalCl »

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Grudnia 2011, 19:05:47 »
Jeżeli mielibyśmy zacząć okolice Warszawy to ta linia byłaby najodpowiedniejsza :) Chyba, że ktoś ma inne propozycje?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Grudnia 2011, 19:18:12 »
Jeżeli o mnie chodzi to mógłbym zrobić układ torów W-wa Wileńska - Tłuszcz. Co do odcinka W-wa Ochota - W-wa Zachodnia trzeba by było zrobić sporo infrastruktury kolejowej, typu semaforów (jednokomorowa tarcza ostrzegawcza) i zaczepów sieci trakcyjnej.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Grudnia 2011, 19:34:49 »
Najlepiej by było (przynajmniej ja tak sądzę) zająć się jednym konkretnym odcinkiem a nie rozgrzebywać wszystko, co nie doprowadzi do niczego. Też myślałem nad linią na Tłuszcz, jednakże tutaj nie zapewnię pomocy. Na Otwock jeździ SKM w weekendy co pół godziny co z pociągami KM daje nawet większą częstotliwość kursowania, poza tym na Otwock mamy więcej przystanków w pierwszej strefie Zarządu Transportu Miejskiego więc dla mnie będzie to korzystniejsze, bo i tak kupuję bilet miesięczny. Z kolei pierwsza strefa na Tłuszcz kończy się w Ząbkach (pierwsza stacja za W.Wileńską), a z tego co widzę - małe są szanse, aby ta oferta była kontynuowana od 2012 r. Dlatego własnie przekonuję Państwa do lini Otwockiej :)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline kamil1306

  • Wiadomości: 527
  • ER75 taki jak mój TATA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Grudnia 2011, 19:39:36 »
No ja również jestem za tworzeniem lini otwockiej:)

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Grudnia 2011, 20:06:09 »
To było by wspaniałe gdyby można było pojeździć na szlakach Mazowieckich. Jednakże ja bym namawiał kolegów do zrobienia odcinka zachodniego czyli Warszawa - Grodzisk Mazowiecki. Dobrym argumentem jest to że jest to trasa w ciągu CMK. Linia do Grodziska mogła by być dobrym rozpoczęciem budowy trasy do Krakowa.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Grudnia 2011, 20:39:40 »
Cytuj
Linia do Grodziska mogła by być dobrym rozpoczęciem budowy trasy do Krakowa.
Ach... marzenia ;)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Grudnia 2011, 21:18:08 »
Ja ew. mógłbym podrzucić fotki st. Warszawa Włochy.

Offline kamil1306

  • Wiadomości: 527
  • ER75 taki jak mój TATA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Grudnia 2011, 21:23:04 »
No to się w końcu zastanówcie:)

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Grudnia 2011, 21:37:32 »
Ktoś rzucił pomysł, ktoś niech zadecyduje :) A tak szczerze to brakuje nam scenerii typowo podmiejskiej. Po krótkim zastanowieniu nadal pozostaję za wersją otwocką. Będzie to po prostu dla mnie wygodniejsze w przemieszczaniu się. Bym pojechał na pierwszy przystanek, obfotografował co się da i przejechał na kolejny. W sprzyjających warunkach... 3 przystanki na tydzień. Co do samego rozpoczęcia prac, podejrzewam że należy zacząć od układu torowego? Bo szczerze mówiąc nigdy się w to nie zagłębiałem i nie mam bladego pojęcia o tworzeniu scenerii.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Grudnia 2011, 21:44:56 »
Ja za to mogę oblecieć Grodzisk Mazowiecki, Brwinów i Milanówek, myślę o fotografowaniu. Aczkolwiek proponował bym z poczekaniem do wiosny, bez względu jaka miała by być to linia. Jednak pogoda i światło najlepsze jest w okresie ciepłym, szkoda żeby wszystko było ponure i smutne. W okresie zimowym można robić układ torów.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2011, 23:05:10 wysłana przez REWIZOR »

Offline kamil1306

  • Wiadomości: 527
  • ER75 taki jak mój TATA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Grudnia 2011, 21:58:01 »
Otwock. Można zaczać od układania torów tej stacji a Maciek będzie później dostarczał fotki.
http://semaforek.pl/wiki/images/6/65/Otwock.gif

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Grudnia 2011, 22:03:36 »
Plany z semaforka przydadzą się do wstawiania semaforów. Według mnie lepiej by się tory układało według satelity geoportalu/googli maps.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline kamil1306

  • Wiadomości: 527
  • ER75 taki jak mój TATA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Grudnia 2011, 22:07:56 »
A masz zamiar układać? Mówiłeś że coś tam kiedyś robiłeś.

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Grudnia 2011, 22:58:10 »
Jeżeli o mnie chodzi to mógłbym zrobić układ torów W-wa Wileńska - Tłuszcz. Co do odcinka W-wa Ochota - W-wa Zachodnia trzeba by było zrobić sporo infrastruktury kolejowej, typu semaforów (jednokomorowa tarcza ostrzegawcza) i zaczepów sieci trakcyjnej.
Widzę kolego że jesteś z moich okolic (jestem z Wołomina). Układ torów od Wołomina do Zielonki już mam. Według mnie akurat linia 6 i 21 (czyli W-wa Wileńska-Tłuszcz) i ewentualnie połączenie do W-wy Wschodniej jest najprostsze do wykonania. Od Zielonki do Tłuszcza linia przebiega prosto i od Zagościńca do Tłuszcza prowadzi przez tereny wiejskie czyli najłatwiejsze do wykonania. Osobiście uznaję ten pomysł za najlepszy.


Edit: Chętne osoby zapraszam na PW, będziemy dzielić zadania.
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Grudnia 2011, 14:28:20 »
Skoro już zacząłeś coś robić to nie warto jest aby Twoja praca poszła na marne. Ja się w takiej sytuacji odcinam. Powodzenia :)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Grudnia 2011, 14:36:18 »
Ale potrzebuję zdjęć Wschodniej i Remebertowa. Uważam że twoja pomoc jest bardzo potrzebna, zważywszy że mieszkasz w Warszawie.
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Grudnia 2011, 14:39:39 »
To nie jest takie proste, jak się wydaje... Masz profil pionowy? Zapewne nie.

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Grudnia 2011, 14:51:09 »
Niestety nie posiadam, jeśli go posiadasz to był bym wdzięczny za udostępnienie.
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Grudnia 2011, 14:55:54 »
Źle się wyraziłem :) Oczywiście to co w granicach Warszawy to jak najbardziej pomogę. Rembertów to też jest kwestia jednego dnia zdjęć, a elementy WWO takie jak perony, wiaty, ławki, tablice czy kozły zostały już obfotografowane i wszystko już stygnie w "Apel o zdjęcia..." .
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Grudnia 2011, 15:02:21 »
A w granicach II strefy WKM dasz radę porobić zdjęcia?
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Grudnia 2011, 15:11:44 »
Zależy gdzie :)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Grudnia 2011, 15:16:43 »
To nie jest takie proste, jak się wydaje... Masz profil pionowy? Zapewne nie.
Czy mógłby być zrobiony profil pionowy na podstawie mapy w skali 1:50000?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Grudnia 2011, 17:21:53 »
Przy takiej dokładności to raczej niewykonalne. Chyba, że masz jakieś wspomaganie GPS itp
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline minimini

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Warszawski Węzeł Kolejowy
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Grudnia 2011, 20:15:07 »
W Warszawie są chłopaki, które wypożyczały kiedyś za stosowną opłatą Garminy, to całkiem dobry sprzęt który jest w stanie zaoferować dokładność pomiaru wysokości do +-4m. To w połączeniu z mapami topo oraz ewentualnymi danymi dodatkowymi mogłoby wystarczyć.