Ankieta

Czy przeszkadza Ci wtyczka do facebooka?

Tak
43 (28.5%)
Nie
108 (71.5%)

Głosów w sumie: 151

Autor Wątek:  Wtyczka do facebooka  (Przeczytany 27599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Wtyczka do facebooka
« dnia: 25 Listopada 2011, 07:43:10 »
W związku z tym że na pytanie jak zablokować "ten badziew" nie udzielono żadnej sensownej odpowiedzi, założyłem ankietę i proszę Was o liczny udział.
Pytanie o możliwość blokowania zadano tutaj:
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,19963.msg236445.html#msg236445
Mnie również nie odpowiada sposób działania tej wtyczki, szczególnie jej wysuwanie po najechaniu myszą. Jest to irytujące. Zwyczajny przycisk na górnej belce "Nasza Maszyna na Facebooku" byłby wystarczający. Sama strona na Facebooku super, gratulacje dla twórców i pomysłu. Szkoda że nasza własna strona nadal stoi tam gdzie była w 2005 roku.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopada 2011, 07:48:46 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopada 2011, 08:53:01 »
Dżizys, nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem fejsa, konta tam nie mam a ta wtyczka zupełnie mi nie przeszkadza. Chcecie blokować promocję MaSzyny?
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopada 2011, 08:58:54 »
Szkoda że nasza własna strona nadal stoi tam gdzie była w 2005 roku.
Ano szkoda, nie zapominaj, że serwer i inne rzeczy są opłacane z prywatnych pieniędzy, nie ma na forum osoby tworzącej strony internetowe. Płacić specjalistycznej firmie za stworzenie strony nikt nie będzie. Pomijam fakt, że kilka osób na forum stworzenie takowej strony mi obiecało i .... no właśnie i nic. Najprościej jest ponarzekać. Co do zakładki, o ile po lewej przy funkcyjnej stronie mogła rzeczywiście przeszkodzić, to po prawej wzorem innych stron jest praktycznie niezauważalna.
Pozdrawiam

Offline KormaK

  • Wiadomości: 152
  • pizzapizzapizza
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopada 2011, 09:24:56 »
Zagłosowałem na nie - mi owa wtyczka nie przeszkadza. Jedynym jej mankamentem jest może to, że wysuwa się zaraz po najechaniu na nią, a nie dopiero po kliknięciu - nie wiem, czy da się tak zrobić. Jeśli tak, to można to zastosować, wtedy każdy wysunie sobie okienko na własne życzenie, bez żadnych nerwów, że wyskakuje z ukrycia. ;)
everybody lies

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Listopada 2011, 09:52:18 »
Sprawdzimy czy jest taka możliwość.
Pozdrawiam

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Listopada 2011, 09:59:02 »
Dżizys, nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem fejsa, konta tam nie mam a ta wtyczka zupełnie mi nie przeszkadza. Chcecie blokować promocję MaSzyny?
Czytaj ze zrozumieniem, chodzi o wtyczkę, nie o zakaz promocji Maszyny. Pytanie jest niedorzeczne. Napisałem wyraźnie, o zamianie wtyczki na podlinkowany przycisk. Teraz mam wrażenie że jest nachalna promocja feacebooka.
 
Tomasz, byłoby super.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Listopada 2011, 10:04:23 »
Gdyby miała być nachalna, przy każdym poście byłby irytujący przycisk: "Lubię to!". Co do zakładki, już wcześniej napisałem, sprawdzimy.
Pozdrawiam

Offline DRE

  • Wiadomości: 63
  • D29-131
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Listopada 2011, 10:10:00 »
Mnie nie przeszkadza ta wtyczka. Niech sobie będzie. Co prawda, po lewej stronie przeszkadzała, lecz po prawej stronie może sobie być.
Jak dla mnie, to ta wtyczka po prawej może sobie być. Nie mam nic przeciwko.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Listopada 2011, 10:19:10 »
Moim zdaniem ta ankieta nie ma sensu, gdyż głosują w niej stali bywalcy forum. A przecież dodatek ten przeznaczony jest dla osób, które tutaj zajrzą na chwilę, być może z zaciekawienia. Pewnie pogubią się w tym co jest na forum (początkujący na pewno nie będzie miał tutaj łatwo), więc skorzystają z wtyczki, bo na FB statystycznie siedzą częściej, a informacje tam podane są proste i wraz z kolorowymi screenami przyciągają uwagę. Kuszą. Ta zakładka jest by zachęcić tych, którzy MaSzyny nie znają, a nie dla stałych bywalców.

Moim zdaniem jest to obiektywne podejście, choć ja sam nie mam FB i nie popieram tego portalu.

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Listopada 2011, 11:25:00 »
Aby ukryć wtyczkę, należy otworzyć notatnik, wpisać
#FBSlideLikeBox_r{display:none;} i zapisać pod nazwą "wtyczka.css" (pamiętamy, że pod polem nazwy zmieniamy format z txt na dowolny) gdzieś na dysku.
Dla Opery:
1. Klikamy prawym przyciskiem na dowolne nieaktywne pole (czyli np. margines strony)
2. Wybieramy "Preferencje dla witryny".
3. Klikamy zakładkę "Wyświetlanie" i klikamy "Wybierz".
4. Wskazujemy nasz plik wtyczka.css. Klikamy "Otwórz", następnie "Ok" i odświeżamy stronę klawiszem F5. Powinno zniknąć.

Dla IE:
1. Z menu Internet Explorera wybieramy "Narzędzia",
2. "Opcje internetowe",
3. "Dostępność" (prawy dolny róg).
4. W nowym oknie zaznaczamy pole: "Formatuj dokumenty używając mojego arkusza stylów".
5. Za pomocą opcji "Przeglądaj" wybieramy utworzony przez nas wcześniej plik wtyczka.css.
6. Zatwierdzamy OK
Solo oración!

Offline Sodabeer

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Listopada 2011, 13:45:03 »
Nie rozumiem co wam przeszkadza owa wtyczka. Również zagłosowałem na "nie", ponieważ nie widzę potrzeby, aby ją usuwać. Może czasami sama mi się wysunie jak przewijam myszką stronę na dół, ale szybko się zamyka i nie drażni mnie to.

Offline motonita2002

  • Wiadomości: 187
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Listopada 2011, 14:56:10 »
Myślę, że w tej postaci wtyczka jest bezinawazyjna, znajduje się pod ręką. Czego chcieć więcej? Jest OK.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Listopada 2011, 15:26:39 »
Nie rozumiem co wam przeszkadza owa wtyczka. Również zagłosowałem na "nie", ponieważ nie widzę potrzeby, aby ją usuwać. Może czasami sama mi się wysunie jak przewijam myszką stronę na dół, ale szybko się zamyka i nie drażni mnie to.
Właśnie, jak przewijasz stronę to masz kółko w myszy i może być ok. Ale jak szukasz na forum konkretu w długim wątku, bez sensu jest turlać kółko i to już nie jest ok.

Offline kamils

  • Wiadomości: 137
  • Wydział SPT
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Listopada 2011, 16:07:44 »
Został już podany jeden sposób. Alternatywny, to użyć wtyczek Adblock Plus razem z Elements Hiding Helper i wyklikać sobie, żeby ta ramka była blokowana. Przed chwilą zrobiłem test --- instalacja pluginów, restart Firefoxa i zablokowanie tego elementu zajęło mi w sumie 5 minut, a w tym czasie zdążyłem też porozmawiać z kolegą i przeczytać maila.

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Listopada 2011, 16:11:36 »
Przyznam szczerze że miałem to zablokowane po przez dodatki od opery lecz po tym jak @Rewizor napisał temat z informacją o takowym dodatku, odblokowałem. Mam po za marginesami forum i zupełnie nie przeszkadza. Choć faktycznie gdyby takie dodatki (i nie mówię tylko o tym forum) wyskakiwały po kliknięciu było by to zdecydowanie mniej nachalne. Zawsze można szybko sprawdzić ile osób "lubi" maszynę. Bo z powodu braku konta na FB tylko do tego mi może służyć.
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline motonita2002

  • Wiadomości: 187
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Listopada 2011, 16:37:10 »
Właśnie, jak przewijasz stronę to masz kółko w myszy i może być ok. Ale jak szukasz na forum konkretu w długim wątku, bez sensu jest turlać kółko i to już nie jest ok.
Ja wtedy korzystam z opcji CTRL+F, wpisuję to czego szukam. Więc nie wiem jak się ma związek przewijania wątku do zakładki FaceBook.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Listopada 2011, 17:40:18 »
Jeśli znasz słowo kluczowe i nie pojawia się ono za często, to nie ma problemu. Jednak czasem trzeba ręcznie przewijać i wtedy to już zaczyna być denerwujące.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline motonita2002

  • Wiadomości: 187
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Listopada 2011, 18:06:05 »
Są jeszcze opcje w postaci przycisku SPACJA (tutaj można sobie zdefiniować o ile wierszy ma przesuwać stronę w dół) albo Page Up/Down - po to to jest, żeby z tego korzystać.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Listopada 2011, 18:22:53 »
Alternatywny, to użyć wtyczek Adblock Plus razem z Elements Hiding Helper i wyklikać sobie, żeby ta ramka była blokowana. Przed chwilą zrobiłem test --- instalacja pluginów, restart Firefoxa i zablokowanie tego elementu zajęło mi w sumie 5 minut, a w tym czasie zdążyłem też porozmawiać z kolegą i przeczytać maila.
Natomiast aby zablokować ten dodatek w Google Chrome wystarczy mieć tylko AdBlocka. Należy kliknąć na jego ikonkę, wcisnąć "zablokuj reklamę na tej stronie", następnie wskazać ten dodatek do FB, przeciągnąć suwak wedle uznania, kliknąć "Wygląda Dobrze" i "Zablokuj".
Na forum zostały podane sposoby do zablokowania wtyczki na czterech najpopularniejszych przeglądarkach, więc jeśli komuś ta wtyczka nie odpowiada, to niech ją sobie po prostu zablokuje i nie będzie problemu.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Listopada 2011, 23:13:23 »
Zagłosowałem na NIE, bo szczerze powiedziawszy to ta wtyczka mnie ani ziębi, ani grzeje. Nie mam konta n fb i nie zamierzam zakładać, ale taki dinks niech sobie będzie, nie widzę problemu. Najbardziej mnie tylko rozwaliła wypowiedź mojej kumpeli, że jak nie masz konta na fb to nie żyjesz :D. Czyli jestem martwy na to wychodzi.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline 333Wojtas333

  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Listopada 2011, 23:26:12 »
Ja wstrzymuje się od odpowiedzi. Wtyczka przeszkadza mi tylko, gdy przeglądam forum na telefonie (wówczas nie chce się "schować"), lecz wyrażam zadowolenie z promocji MaSzyny na facebooku.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Listopada 2011, 23:42:12 »
Mnie troszeczkę intryguje fakt, że na FB są nowinki, których nie mogę znaleźć na forum :P

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Listopada 2011, 23:46:28 »
Tak, promocja jest bardzo ważna moim zdaniem a Facebook jest do tego idealny, wiele młodych (i nie tylko) osób ma tam konta, być może ktoś się zainteresuje naszym symulatorem. Jak czytamy w wątku "Skąd się dowiedziałeś o symulatorze..." to większość osób znalazła nas na YT czy wprost szukając ciekawych symulatorów w internecie, rzadziej od znajomych. Poszerzenie tej, można powiedzieć, działalności promocyjnej o Facebook'a to moim zdaniem strzał w dziesiątkę.
Co do samej wtyczki - mi ona nie przeszkadza, przeglądając forum znajduje się ona poza tym prostokątem z całą treścią forum więc nie ma "okazji" do najechania.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Listopada 2011, 09:07:05 »
Mnie troszeczkę intryguje fakt, że na FB są nowinki, których nie mogę znaleźć na forum :P
Hehe, takie od początku było założenie, musiałem czymś ludzi przyciągnąć i przy okazji podgrzać  trochę atmosferę. Widać przynajmniej, że warto wchodzić na profil Maszyny na FB.
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Listopada 2011, 09:09:42 »
Będą ale zawsze kilka dni później.
Pozdrawiam

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Listopada 2011, 11:25:28 »
I ja wtrącę swoje 3 grosze. Dlaczego Facebook a nie np. Twitter, czy inny tego typu zamiennik? Ciekawe czy ten nowy gadżet na stronie uchowa się dłużej niż brudny stół Durczoka xD.
« Ostatnia zmiana: 26 Listopada 2011, 11:35:50 wysłana przez LHS_ST40S »
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Listopada 2011, 11:40:05 »
Głupie pytanie ;)
Przecież aż razi po oczach faktem, że FB jest najpopularniejszy. To się zapewne kiedyś skończy, tak jak wypaliła się nk. Wydaję mi się, że kiedyś FB też się wypali i na topie będzie google+, o którym pewnie część jeszcze nie wie, że jest.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Listopada 2011, 11:58:32 »
Jest i to od dawna, jak pojawi się nowa zakładka, znów zamiast o lokomotywach pewna grupa będzie wolała rozmawiać o zakładkach, no ale przecież to nie jest zabronione. Osobiście ten temat wprawia mnie w dobry nastrój :)
Pozdrawiam

Offline C2H6OH

  • Wiadomości: 42
  • Niewolnik Windowsa
    • Zobacz profil
    • MorsEncryption
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Listopada 2011, 21:19:27 »
Wtyczka do FB ma tą wadę, że Opera Mini ustawia ją rozwiniętą w losowym miejscu na forum, przez co jest trochę zasłonięte...
Nie posiadam profesjonalnej wiedzy nt. kolei, dlatego proszę o poprawianie każdego błędu rzeczowego w moich postach.
Jak nie ma polskich znakow, znaczy ze ich nie posiadam ;)

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Wtyczka do facebooka
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Listopada 2011, 13:23:41 »
Co do Opery Mini to prawda. Mi wywala zakładkę zaraz obok avatara i nie mogę kliknąć "nieprzeczytane wiadomości". Ale tak ogólnie na PC to nie jest ani trochę przeszkadzające.
Panie Darku, my też możemy prosić?