Autor Wątek:  Nie da się wrócić do kabiny  (Przeczytany 2882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pioko17

  • Wiadomości: 329
  • Szczecin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Nie da się wrócić do kabiny
« dnia: 11 Listopada 2011, 23:33:26 »
Już któryś raz miam taką sytuację, że po wyjściu z kabiny naciskając F4 nie da się do niej wrócić, tylko naciskając ten przycisk kamera się lokuje w takim miejscu jak po naciśnieciu PPM, a przy tym nie działa sterowanie i naciskając klaisze 2, 5 i 8 zamiast hamować przesuwa się tylko kamera. Jedyne co działa to syrena. Jak mam powrócić do kabiny? :(

BTW Raczej nie jest to tryb automatycznego pilota, bo z tego co pamiętam dało się w nim być w kabinie.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Nie da się wrócić do kabiny
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Listopada 2011, 23:38:33 »
BTW Raczej nie jest to tryb automatycznego pilota, bo z tego co pamiętam dało się w nim być w kabinie.

Jeśli wcisnąłeś Q poza kabiną, to już nie mogłeś do niej wrócić ;)

Offline pioko17

  • Wiadomości: 329
  • Szczecin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nie da się wrócić do kabiny
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Listopada 2011, 23:40:31 »
A to w takim razie mogę jeszcze cos zdziałać? Bo zasadniczo to nie wyłączyłem jeszcze symulatora, a z chęcią dokończyłbym misję. :)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Nie da się wrócić do kabiny
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Listopada 2011, 23:42:03 »
Kombinacją klawiszy shift+ q załączasz autopilota, więc do kabiny nie wrócisz. Jedyne co możesz zrobić po wyjściu z loka, to obserwować jak AI sobie radzi :).
« Ostatnia zmiana: 11 Listopada 2011, 23:47:13 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Nie da się wrócić do kabiny
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Listopada 2011, 23:44:28 »
Można powiedzieć że jest włączona blokada klawiszy. Jedynie co możesz zrobić to trąbić i (na exe 231) włączyć radio-stop).

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Nie da się wrócić do kabiny
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Listopada 2011, 23:45:56 »
Znaczy - zależy o które exe się rozchodzi :) Bo w najnowszym (na testach) można wrócić do kabiny (sterowania nie ma). Tryb autopilota można było wyłączyć za pomocą Shift + Q (w debugmode), natomiast nie pamiętam od której wersji exe jest to dostępne w normalnej symulacji. Możesz sprawdzić Shift + Q, czy AI odda Ci sterowanie ;)

Offline pioko17

  • Wiadomości: 329
  • Szczecin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nie da się wrócić do kabiny
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Listopada 2011, 23:49:58 »
Nie idzie, a exe mam włączone to, które było razem z PC10 gdyż ostatnio grałem w nową misję Benka, i zapomniałem z powrotem przełączyć. Tylko co dziwne, na początku misji zrobiło mi się podobnie (tylko że wtedy nie uruchomił się AI, tylko kamera po naciśnięciu F4 pokazywała loka), to zacząłem losowo naciskać różne klawisze i mi powrócił do normalności. :) No cóż, trudno, mam nadzieję że w przyszłych exe będzie to już jakoś funkcjonować. :)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Nie da się wrócić do kabiny
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Listopada 2011, 23:55:13 »
Ja jeszcze tylko dodam tak odnośnie tego autopilota, generalnie plik readme.html\Klawiszologia twoim przyjacielem :).
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".