Autor Wątek:  Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie  (Przeczytany 25788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline djcosmo

  • Wiadomości: 23
  • Życie masz tylko jedno więc trzeba z niego korzyst
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« dnia: 10 Listopada 2011, 07:21:22 »
Witam, poszukuje kogoś kto zrobi scenerie pociągu ze Szczecina do Poznania, chodzi  o któryś z pociągów TLK ponieważ nie umiem zrobić tego sam stąd moje pytanie czy jest ktoś kto umiałby to zrobić???
May the force be with you ... (and your train)

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopada 2011, 07:39:06 »
Tutaj nie ma tak że "chciałbym to i to, nie umiem zrobić to ty mi zrób". Albo nauczysz się i sam zrobisz sobie taką scenerię albo sorry winnetou.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Listopada 2011, 09:00:22 »
Witam, poszukuje kogoś kto zrobi scenerie pociągu ze Szczecina do Poznania, chodzi  o któryś z pociągów TLK ponieważ nie umiem zrobić tego sam stąd moje pytanie czy jest ktoś kto umiałby to zrobić???
Rozwinę. Ponieważ jesteś nowy na forum, możesz nie wiedzieć że: tworzenie scenerii (nie tylko scenerii) to bardzo żmudna i czasochłonna "zabawa". Na forum znajdziesz wiele podobnych tematów, nie ma rzeczy niemożliwych. Na początek musiałbyś wykonać zdjęcia upragnionego odcinka, jednocześnie znaleźć chętnego, który będzie razem z Tobą tworzył scenerię. Na początek spróbuj sam, zobaczysz jakie to trudne.
Pozdrawiam

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Listopada 2011, 10:44:08 »
http://eu07.pl/download/scenerie/szczecin.html
Masz ułatwione zadanie. Kilka, kilkanaście kilometrów torów i sieci jest już ułożone (są perony, semafory, nawet trochę budynków jest).
« Ostatnia zmiana: 10 Listopada 2011, 10:50:27 wysłana przez szczawik »

Offline Mikołaj Kobryński

  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Listopada 2011, 15:59:56 »
Ja mieszkam blisko trasy i mogę zrobić zdjęcia na odcinku Poznań PoD - Rokietnica.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Listopada 2011, 16:02:14 »
Nie obiecuj tylko zrób. Zdjęcia umieść w tym temacie: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,17369.0.html
Trzeba robić, a nie tylko mówić co można zrobić.

Offline Mikołaj Kobryński

  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Listopada 2011, 16:07:58 »
Dobrze. Teraz nie mogę zrobić zdjęć, ale postaram się to zrobić w ciągu dwóch tygodni. Poza tym mogę dostarczyć w ciągu tygodnia plany stacji Poznań Wola, Kiekrz i Rokietnica.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Listopada 2011, 00:10:30 »
http://semafor.prv.pl/ tu są schematy prawie wszystkich posterunków na 351. Bez kilometracji co prawda ale może się obejść bez tego.

Offline djcosmo

  • Wiadomości: 23
  • Życie masz tylko jedno więc trzeba z niego korzyst
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Listopada 2011, 12:01:08 »
Dobra to czekam na zdjęcia co prawda będzie to moja pierwsza sceneria do maszyny ale coż co nas nie zabije to nas wzmocni, potrzebuje zdjecia do scenerii, jak również mile widziana osoba która wspólnie ze mna stworzy te trase ostatecznie trasa bedzie na odcinku swinoujscie- poznan
May the force be with you ... (and your train)

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Listopada 2011, 13:16:55 »
Na dobry początek proponuję Ci zapoznanie się z wszelkimi poradnikami dotyczących scenerii oraz programu, w którym będziesz tworzył. Gdy już będziesz wiedział, co do czego, a co z czym, będziesz mógł przystąpić do testowych, krótkich scenerii, samych układów torowych*, wstawiania infrastruktury, budowy otoczenia i innych. Przy budowie scenerii wymagana jest też znajomość przynajmniej podstaw modelowania oraz dobre rozeznanie w budowie plików MaSzyny. Przy takich mini testowych projektach nabiera się wprawy i doświadczenia, które jest niezbędne.
*Proponuję tworzenie prostych układów torów stacyjnych, jak w załączonym obrazku (bez specjalnego uważania na skalę); dużo uproszczonych schematów można znaleźć pod wspomnianym linkiem.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Listopada 2011, 15:52:16 »
Dobra to czekam na zdjęcia co prawda będzie to moja pierwsza sceneria do maszyny ale coż co nas nie zabije to nas wzmocni, potrzebuje zdjecia do scenerii, jak również mile widziana osoba która wspólnie ze mna stworzy te trase ostatecznie trasa bedzie na odcinku swinoujscie- poznan

Ostro, jakby nie było węzeł Poznański jest wielki, licząc nawet sam Poznań Główny...
Powodzenia ;) A jak zrobisz scenerię to nie tylko TLK (co będzie zapewne scenariuszem), ale wybór będzie tam konkretny.... Chociaż napisanie eventów na tak długi odcinek też będzie "hardcoem"
Jeszcze raz powodzenia w dążeniu do celu ;)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Listopada 2011, 17:50:48 »
Jednym słowem - parę lat życia z głowy xD

Offline Damo

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Listopada 2011, 18:45:48 »
Ja już sobie wyobrażam czas wczytywania scenerii :) Pewnie ładowała by się około 1 godziny jak nie więcej :D

Offline Mikołaj Kobryński

  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Listopada 2011, 18:47:53 »
Dobra to czekam na zdjęcia co prawda będzie to moja pierwsza sceneria do maszyny ale coż co nas nie zabije to nas wzmocni, potrzebuje zdjecia do scenerii, jak również mile widziana osoba która wspólnie ze mna stworzy te trase ostatecznie trasa bedzie na odcinku swinoujscie- poznan

Ostro, jakby nie było węzeł Poznański jest wielki, licząc nawet sam Poznań Główny...
Powodzenia ;) A jak zrobisz scenerię to nie tylko TLK (co będzie zapewne scenariuszem), ale wybór będzie tam konkretny.... Chociaż napisanie eventów na tak długi odcinek też będzie "hardcoem"
Jeszcze raz powodzenia w dążeniu do celu ;)

Hm, wcale nie jest taki wielki! Popatrz choćby na wrocławski - jest znacznie większy.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Listopada 2011, 18:49:29 »
Ja już sobie wyobrażam czas wczytywania scenerii :) Pewnie ładowała by się około 1 godziny jak nie więcej :D
Nie jesteś na czasie, pobierz sobie exe 231 z publikacji.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Listopada 2011, 19:53:05 »
Hm, wcale nie jest taki wielki! Popatrz choćby na wrocławski - jest znacznie większy.
Sam układ torowy nie stanowi tu problemu, pomyśl sobie ile trzeba by było zrobić modeli i tekstur budynków, rożnych obiektów, w obszarze zabudowanym i w dodatku wysoko zurbanizowanym to jest armagedon. Z pomocą mogły by tu przyjść "fototapety" całego widnokręgu, nie mniej jednak należałoby dodać trochę obiektów i infrastruktury drogowej wzdłuż linii kolejowej.

Offline 333Wojtas333

  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Listopada 2011, 20:06:41 »
ostatecznie trasa bedzie na odcinku swinoujscie- poznan

Będzie to praktycznie niewykonalne i nieopłacalne, jeżeli chcesz utworzyć ponad 300 kilometrową scenerię. Na początek proponuje ci zmodyfikowanie wersji testowej Szczecin - Stargard Szczeciński. Przynajmniej podstawy już masz :)

Offline Mikołaj Kobryński

  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Listopada 2011, 21:21:37 »
Hm, wcale nie jest taki wielki! Popatrz choćby na wrocławski - jest znacznie większy.
Sam układ torowy nie stanowi tu problemu, pomyśl sobie ile trzeba by było zrobić modeli i tekstur budynków, rożnych obiektów, w obszarze zabudowanym i w dodatku wysoko zurbanizowanym to jest armagedon. Z pomocą mogły by tu przyjść "fototapety" całego widnokręgu, nie mniej jednak należałoby dodać trochę obiektów i infrastruktury drogowej wzdłuż linii kolejowej.

Można zrobić na początku samą linię, stacje i przyrodę. Ale racja, to bardzo trudne. Ja mogę pomóc jedynie w przypadku odcinka Poznań PoD - Rokietnica.

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Listopada 2011, 21:28:43 »
Można linie podzielić na odcinki na których zmieniają się maszyniści. Myślę że wtedy łatwiej było by ogarnąć. Wtedy było by nierealnie na misjach z prywaciarzami, ale wtedy można było by scenerię odchudzić z lokomotywowni i innego zaplecza technicznego niewidzianego z okien.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline djcosmo

  • Wiadomości: 23
  • Życie masz tylko jedno więc trzeba z niego korzyst
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Listopada 2011, 13:14:18 »
Po analizie odpowiedzi podaje harmonogram prac:

1. Zbieranie potrzebnych materiałów (myślę że do końca listopada)
2. Tworzenie tekstur i modeli potrzebnych do scenerii (prace graficzne)  ( sądzę że do końca tego roku)
3. Tworzenie układu torów itp.
4. Wydanie wersji beta trasy na odcinku (ŚWINOUJŚCIE- SZCZECIN)
5. Poprawki na w/w wersji
6. Publikacja trasy (Świnoujście- Szczecin)
7. Praca nad odcinkiem SZCZECIN- STARGARD
8. Wydanie wersji beta w/w odcinka
9. Publikacja w/w odcinka
10. Praca nad odcinkiem STARGARD SZCZECIŃŚKI- POZNAŃ (najtrudniejsza część scenerii)
11. Wydanie wersji BETA w/w odcinka
12. Poprawka Błędów
13. Publikacja w/w odcinka
14. Próba połączenia wszystkich odcinków w całą trasę
15. PUBLIKACJA PRODUKTU KOŃCOWEGO


Oczywiście plan jest bardzo ramowy, ale myśle że to dobry początek nie wiem czy da się stworzyć tak dużą scenerie (św-pozn) bo obawiam się ze byłaby bardzo pamieciożerna ale zobaczymy jak już powstaną te 3 odcinki to będę bardzo szczęśliwy.

Oczekuje na wiadomości od osób które mogą pomóc w budowie poszczególnych odcinków:
- w mailu proszę zawrzeć szczegółowy opis którą część trasy możecie pomóc, i na jakich zasadach przyda sie wszystko foto, schematy, opisy, jak i wsparcie graficzne programowe itp. Chciałbym aby moje przedwsięwzięcie zaraziło też innych fascynatów tego rejonu polski który jest naprawde ciekawy i warty utworzenia
May the force be with you ... (and your train)

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Listopada 2011, 16:51:25 »
Kolego podziwiam twój zapał i z wielką chęcią mógłbym wziąć na siebie np. tworzenie układów torowych w Rainsted (wystarczy mała lekcja, by przerzucić się z narzędzia @Paula). Nie wiem koło jakiego odcinka ww linii mieszkasz i czy masz jakieś pojęcie o tworzeniu scenerii, ale może zrobiłbyś na początek linię/odcinek o długości np. 10-20 km z przyrodą i zabudowaniami, żebyś miał pojęcie ile pracy trzeba włożyć na dany odcinek. Może to zabrzmi okrutnie, ale w większości przypadków same chęci nie wystarczą. Musisz mieć jeszcze grunt, na którym się będziesz opierał, tj. podstawowe umiejętności z zakresu budowania tras i obsługi programów doń przydatnych. Swoją drogą ciekawe, ile zajęło ISDRowi tworzenie około 35 km odcinka od Lublińca do Ozimka, ale z pewnością zbieranie materiałów nie było na "do końca roku". Jeśli się mylę to przepraszam.
Pozdr.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Listopada 2011, 16:57:47 »
L144 powstawała przez ok. 2 lata z tego co wiem.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Listopada 2011, 18:20:53 »
Przepraszam, że to napiszę, ale niestety poza planami niewiele może z tego wyjść. Budowa nawet krótkiej trasy w symku, która jest na poziomie to masa pracy. Przy takim odcinku to pewnie nawet przez 5 lat produkt końcowy nie będzie gotowy.
« Ostatnia zmiana: 14 Listopada 2011, 23:38:47 wysłana przez Quark-t »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline djcosmo

  • Wiadomości: 23
  • Życie masz tylko jedno więc trzeba z niego korzyst
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Listopada 2011, 18:47:24 »
Witam, moze rzucam sie z motyka na ksiezyc ale przyznam liczylem na wieksza ilość osób zainteresowany współtworzeniem w/w scenerii, niemniej jednak jak napisałem rozpoczynam prace
May the force be with you ... (and your train)

Offline Mikołaj Kobryński

  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Listopada 2011, 18:50:01 »
Linia Poznań - Szczecin ma dokładnie 213 kilometrów. Poza tym trzeba zrobić wiele fragmentów innych tras, które wychodzą ze stacji po drodze. Więc tworzenie takiej trasy zajmie ci co najmniej dwa lata. Ale próbuj :)

Rozpoczynasz prace? Czy mógłbyś zapoznać nas z ich rezultatem?

Offline D1Accord

  • Wiadomości: 102
  • Maszynista w Icc.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Listopada 2011, 19:27:43 »
Witam kolegów.
No właśnie skoro mowa także o sceneri wrocławskiej. można dowiedzieć się czegoś więcej o postępie prac gdyż zauważyłem na oficjalnej stronie że od 08.08.2011 nic niedodano z postepów.
Pozdrawiam

Offline ISDR

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 275
  • IZIR
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Listopada 2011, 19:30:48 »
Swoją drogą ciekawe, ile zajęło ISDRowi tworzenie około 35 km odcinka od Lublińca do Ozimka
@Benek napisał ile tylko to nie było cały czas. W miesiącu może 10 - 20 godzin(raz więcej raz mniej). Testy trwały prawie rok. Tak długo bo po prostu mi się średnio chciało. Najżmudniejsze i najdłuższe jest robienie modeli infrastruktury(w tym tekstury), trakcji oraz sprawdzanie tego. Najszybciej torowisko, wstawianie infrastruktury, drzewa.  W międzyczasie przerabiałem skrypty aby możliwe było jeszcze szybsze tworzenie scenerii. Gdybym pracował 8 godzin dziennie to co dwa miesiące mielibyśmy takie scenerie.
Linia Poznań - Szczecin ma dokładnie 213 kilometrów. Poza tym trzeba zrobić wiele fragmentów innych tras, które wychodzą ze stacji po drodze. Więc tworzenie takiej trasy zajmie ci co najmniej dwa lata. Ale próbuj :)
Życzę wytrwałości i aby Wam dyski nie padły:)

Offline CTL

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 381
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 56
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Listopada 2011, 20:00:25 »
Jakby coś trzeba było co da się udokumentować z lokomotywy to niemal co drugi dzień prowadzę pociągi od stacji Poznań Piątkowo do Świnoujścia :-)

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Listopada 2011, 12:05:17 »
No, wystarczy nagrać całą trasę, ewentualnie jej odcinki, gdzie znajduje się coś więcej, niż pole i pare drzew. ;] Chodzi tu również o ułożenie słupów i sieci trakcyjnej.

Offline djcosmo

  • Wiadomości: 23
  • Życie masz tylko jedno więc trzeba z niego korzyst
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poszukuję kogoś kto zrobi scenerie
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Listopada 2011, 15:06:57 »
Gdybys mogl stworzyc takie nagranie byłoby to bardzo cenne
May the force be with you ... (and your train)