Ankieta

Na jaką partię oddałeś głos?

PO
21 (18.9%)
PiS
18 (16.2%)
Ruch Palikota
21 (18.9%)
PSL
1 (0.9%)
SLD
4 (3.6%)
Polska Partia Pracy
2 (1.8%)
PJN
1 (0.9%)
Nowa Prawica
3 (2.7%)
Chciałem głosować na inną partię
1 (0.9%)
Nie głosowałem
34 (30.6%)
Oddałem głos nieważny
5 (4.5%)

Głosów w sumie: 111

Autor Wątek:  Na jaką partię oddałeś głos?  (Przeczytany 21714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Listopada 2011, 23:29:11 »
Mimo wszystko jeśli nie może być lepiej, to niech nie będzie gorzej. Jak przyjdzie do rządzenia taki jeden z drugim i sobie wymyśli większe podatki i inne umilające życie decyzje, to potem tylko siąść i płakać, okopać się i białą chorągiew wywiesić.
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Listopada 2011, 00:09:13 »
Mimo wszystko jeśli nie może być lepiej, to niech nie będzie gorzej. Jak przyjdzie do rządzenia taki jeden z drugim i sobie wymyśli większe podatki i inne umilające życie decyzje, to potem tylko siąść i płakać, okopać się i białą chorągiew wywiesić.
Ale kto powiedział, że nie może być NAM lepiej? Ty teraz i te...  marionetki z Wiejskiej! One tylko używają słowa "lepiej" podczas kampanii myśląc "mi będzie Lepiej".
Solo oración!

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Listopada 2011, 09:20:52 »
Jak wynika z tej sondy(choć to mało głosów) użytkownicy tego forum są w 99% socjalistami lub popierają socjalizm. Mają oczywiście do tego prawo, 99% społeczeństwa jak pokazały te wybory, jest zdania że państwo wie lepiej niż oni co powinno się robić z ich pieniędzmi.

Ja chcę uświadomić tym którzy nie głosowali na SLD że wcale nie głosowali na prawicę. W tym sejmie obecnym nie ma ani jednej partii prawicowej, nie ma jej od czasów UPR i 1992r. Prawica to kapitaliści, nie socjaliści. Kapitalista nie popiera grabieży jaką jest przymusowe płacenie składek emerytalnych i zdrowotnych.  Z natury rzeczy jeżeli coś jest przymusowe to zawsze jest niekorzystne dlatego musi być przymusowe.

W Polsce lepiej mają się zwierzęta niż ludzie, pies czy kot, jak zachoruje to właściciel idzie z nim do weterynarza. Zwierzę otrzyma fachową pomoc bez kolejek, dzieje się tak dlatego iż nie istnieje Ministerstwo Zdrowia Psów i Kotów. Gdyby takowe istniało, trzeba było by płacić składki na MZPiK a te by powiedziało że limity się wyczerpały i zapisali by 5-letniego psa na 2030r. na zabieg... to już lepiej łopata i ... zakopać biedaka.

Ministerstwo Zdrowia Psów i Kotów czy Narodowy Fundusz Zdrowia(Nasza Forsa Zniknęła)  - oba to rozwiązania socjalistyczne.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopada 2011, 09:29:37 wysłana przez Eisenmann »
.

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Listopada 2011, 20:30:37 »
Po części zgadzam się z przedmówcą. Jednak są dziedziny w których państwo możne działać lepiej niż kapitał prywatny. Potrzeba tylko zasad zarządzania stosowanych w kapitalizmie. Gdyby do zadań jakie ma wypełniać państwo zatrudnić osoby kompetentne i obarczyć ich odpowiedzialnością za wykonanie powierzonych obowiązków w niedługim czasie zniknęła by dziura budżetowa a za pozostałe nadwyżki w budżecie Polska odkupowałaby Grecję. Niestety nie ma odpowiedzialności i dokąd  nie będzie to nic się nie zmieni.

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Listopada 2011, 20:54:48 »
Państwu potrzebne są tylko 3 rzeczy: wojsko, policja i szczątkowa administracja. Te rzeczy muszą być państwowe, podatki powinny iść tylko na to. Podatek dochodowy należy zlikwidować - to kara za to że się pracuje. Wszystkie spółki i koncerny powinny zostać sprywatyzowane. Zlikwidować ZUS, NFZ - to są złodzieje. Na emeryturze średnio człowiek w Polsce żyje 5 lat, wielu(zwłaszcza mężczyzn) nie dożywa nawet tego wieku. Składeczki ciułane całe życie przepadają. Rodzina ich nie dostaje, gdzie się podziewają te pieniądze? m.i. na armię 700 000 urzędników(armia ma tylko 100 000 wojska), część poszła z rezerwy demograficznej(czyli ze składek emeryt.) na kampanię gangów sejmowych aby przekupić wyborców, niestety o tym oczywiście się nie mówi.

Jak to jest że w XIXw. w USA było kilkuset urzędników, a teraz są komputery i jest ponad pół miliona?

Do opłacenia silnej armii, policji, administracji wystarczył by podatek rzędu ok 180zł. od każdego pracującego, i był by to jedyny podatek który zostałby nałożony, no wiadomo jako iż jesteśmy w UE to VAT możemy obniżyć max o kilka % (dokładnie nie wiem o ile) Dlatego trzeba wystąpić z tej totalitarnej i faszystowskiej organizacji.

VOLENTI NON FIT INIURIA - chcącemu nie dzieje się krzywda, jesteś kowalem własnego losu. Dostaniesz pieniądze i będziesz miał wybór. Odłożyć, dobrowolnie się ubezpieczyć albo przepić pieniądze. Jak przepijesz mieć nie będziesz. Idioci umrą i społeczeństwo się ulepszy. Sytuacja jaka jest teraz jest nie do przyjęcia - moje składki zdrowotne idą m.i. na terapię dla narkomanów lub zabiegi in-vitro. Kiedy ja potrzebuję pomocy to mówią o limitach i ble ble itd.
.

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Listopada 2011, 09:01:46 »
W Polsce lepiej mają się zwierzęta niż ludzie, pies czy kot, jak zachoruje to właściciel idzie z nim do weterynarza. Zwierzę otrzyma fachową pomoc bez kolejek, dzieje się tak dlatego iż nie istnieje Ministerstwo Zdrowia Psów i Kotów. Gdyby takowe istniało, trzeba było by płacić składki na MZPiK a te by powiedziało że limity się wyczerpały i zapisali by 5-letniego psa na 2030r. na zabieg... to już lepiej łopata i ... zakopać biedaka.
Popatrz na to inaczej. Gdyby nie przymusowe składki, to osoby którym brakuje często do 10-go dobierałyby sobie z tej kupki, z której idą pieniądze na składki. Jednocześnie gdyby ci ludzie zachorowali, to nie byłoby ich stać na wizytę w przychodni. Podobnie ze składkami na emerytury - braliby zaskórniaki jakby brakowało na chleb a po np. 40 latach "obudziliby się z ręką w nocniku", bo niezdolni do pracy, bo nie ma siły nawet wstać, bo w karku łamie i tak można wyliczać. Wtedy prosty wybór - idź do roboty i się męcz, albo połóż się i zdychaj dziadzie. Reasumując, to nie tak hop i proste, bo nie wszyscy zarabiają 2 tysiące pln i mogą sobie poszaleć. Jeść człowiek musi, zapłacić za mieszkanie, prąd itd. też musi. A jeszcze lepiej, co miałby zrobić bezrobotny, bez prawa do zasiłku, gdyby zachorował? Powiesić się?
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Listopada 2011, 09:38:41 »
To masz w podpisie:
 
Cytuj
Dwa obrazy, tylko jedna rama,
 jedno ciało, ale dwa imiona,
 dwa knoty, jedna świeca,
 dwie dusze w jednym sercu.
Zastanawiam się czemu, bo poglądy głoszone przez Ciebie nijak się mają do tego cytatu. W tobie brak elementarnej solidarności ze społeczeństwem, nie zbierał człowiek na emeryturę więc nich zdycha? Może wierzysz że kapitaliści zapłacą Tobie (lub innym) tyle, aby można odłożyć na emeryturę czy leczenie. Jeśli odłożyć to gdzie? Do banku, NFZ czy innej instytucji? Przecież to darmozjady wtedy gdy zmuszają do składek, jak sam im zaniosę ostatni grosz to będą lepsi? Twoja wiara w taką prawicę jest tyle samo warta jak, wiara tych co obalili komunę i oczekiwali tłustych lat. Który to już kryzys mamy? Proszę podać kraj, gdzie opisany system się sprawdził i cały naród jest szczęśliwy.
Jeszcze raz zapytam gdzie jest solidarność ze słabszymi jednostkami w społeczeństwie? Chorymi od urodzenia, po wypadkach losowych, upośledzonymi psychicznie i niezdolnymi zadbać o siebie itp? Proponujesz komory gazowe, czy masz zamiar odwracać wzrok od biedy i potrzebujących?
Podatki być muszą i to nie ulega wątpliwości, problemem zawsze jest i będzie sposób ich zagospodarowania, to nie zależy od systemu społecznego, tylko od ludzi których będziemy dzięki temu uważać za darmozjadów lub nie. Mam wrażenie że czytam Mein Kampf!
Od momentu kiedy na forum można pisać na każdy dowolny temat, świetnie można się zintegrować. Mamy okazję poznać swoich kolegów tu zaglądających i polubić ich jak nigdy dotąd.


 
« Ostatnia zmiana: 12 Listopada 2011, 11:16:38 wysłana przez kamils »

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Listopada 2011, 09:49:05 »
W Polsce lepiej mają się zwierzęta niż ludzie, pies czy kot, jak zachoruje to właściciel idzie z nim do weterynarza. Zwierzę otrzyma fachową pomoc bez kolejek, dzieje się tak dlatego iż nie istnieje Ministerstwo Zdrowia Psów i Kotów. Gdyby takowe istniało, trzeba było by płacić składki na MZPiK a te by powiedziało że limity się wyczerpały i zapisali by 5-letniego psa na 2030r. na zabieg... to już lepiej łopata i ... zakopać biedaka.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale w Polsce istnieje sektor tzw. "prywatnej" (w domyśle - płatnej) ochrony zdrowia (celowo nie użyłem sformułowania "służba zdrowia", bo służba to była na dworach), gdzie możesz wykonać większość zabiegów czy usług medycznych (inna sprawa, że jak po zabiegu w takiej płatnej klinice coś się powikła to na OIT i tak trafisz do publicznego szpitala, bo po pierwsze na płacenie z własnej kieszeni za pobyt na OIT niewielu w tym kraju stać, a po drugie kliniki płatne nie mają takich oddziałów - tu działają prawa rynku i dostępne są tylko dochodowe oddziały). Bardzo dobrze widać to na przykładzie opieki stomatologicznej - możesz iść do stmatologa i leczyć się całkowicie "na NFZ" - będziesz miał amalgamat w zębach, a możesz iść "prywatnie" - będziesz miał dziurę wypełnioną materiałem światłoutwardzalnym z ładnie dobranym kolorem (po uiszczeniu odpowiedniej opłaty). Twoje porównanie jest więc całkowicie nietrafione.


A że NFZ i cały system ochrony zdrowia w takiej formie jak to obecnie funkcjonuje to pomyłka to racja.

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Listopada 2011, 12:19:32 »
Wiem że lekarzy w tym kraju nie brakuje, mają świetne przychodnie i przyjmują o każdej porze dnia i nocy. Tyle że większość ludzi nie może im zapłacić bo jednocześnie płaci składki(ok 200zł.) na NFZ i ich po prostu nie stać. Do tego dochodzą inne podatki i składki to jak ci ludzie mają mieć?
Przykład z wyrwaniem zęba jest bardzo dobrym przykładem, każdy woli iść do prywatnego, da mu 5 dych i na lata ma spokój i po bólu a tak co miesiąc musi płacić haracz NFZ-twoi.

Co by zrobili ci ludzie gdyby mieli te już nie 200 ale 700zł z wypłaty więcej?(po odliczeniu innych rabunków) to już zależy od nich. Każdy kto skończył przynajmniej podstawową edukację wie że wiecznie żyć nie będzie, że są choroby i że z czasem coś może nawalić. Więc może pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu a nie państwowym.

Podstawowym problemem Polski i nie tylko Polski jest zbrodniczy reżym zwany demokracją. W demokracji jak wiadomo, dwóch meneli z pod budki z piwem może przegłosować np. rektora uniwersytetu. Wg reguł demokracji ci menele mają rację. No takiemu ustrojowi mówię stanowcze - NIE!

Większość nie może decydować bo jak pokazały badania 68% widzów nie rozumie treści dziennika telewizyjnego(w sumie i tak już zakłamanego i fałszywego typu (FAKTY czy WIADOMOŚCI) Ci ludzie głosują potem w wyborach....
Głosują albo na tych ładnych, albo na tych co najwięcej obiecują i tak to się potem kończy - ponad 800 miliardów długu publicznego(obecnie)

Chce żebyście wiedzieli - miejsce 80% polityków w tym kraju jest w więzieniu pod zarzutami oszustwa, defraudacji, malwersacji publicznych pieniędzy, korupcji ale przede wszystkim z Art. 286. § 1.:
Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Partie sejmowe, trzeba to powiedzieć jasno - jest to bezideowa banda złodziei którzy myślą tylko i wyłącznie o tym aby się nakraść. Ich celem jest utrzymanie się koryta władzy i stołków parlamentarnych.

Kompletnie nie ma żadnych różnic między PIS, PO, czy SLD, to czy Kluzik-Rostkowska przejdzie z PIS do PO czy Arłukowicz z SLD do PO to jest jeden badyl. PO robi dokładnie to samo co robiło PIS gdy było u władzy czyli walczy z dopalaczami, hazardem, kibicami i aborcją.

Ktoś tu mówił o wrażliwości społecznej, ja jestem osobą twardą ale jednocześnie i też wrażliwą i tak interpretuje mój opis bo można na wiele sposobów go interpretować.... ale ja nie mogę się godzić na rabowanie mnie z moich pieniędzy w imię socjalistycznej bzdurnej idei. Wiedzcie że to nie jest tak że wszystkie wasze składki idą na całą chorą Polskę tylko lwia ich część idzie na wypłaty najwiękrzych darmozjadów tego ustroju - czyli urzędników. Zdaje sobie sprawę że ja też mogę mieć wypadek albo ciężko zachoruje i wiem jedno - jak nie będę mieć pieniędzy to zdechnę. Najlepszym opiekunem jest rodzina, nie państwo, ułomni, niepełnosprawni, słabi rodzili się i rodzić będą. Więc niech rodzina o nich zadba i o ich przyszłość. Państwo czyli MY nie powinno się do tego wtrącać bo natura jest taka że wygrywa silniejszy, sprytniejszy. Nie możemy postępować wbrew naturze przecież.
.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Listopada 2011, 12:39:18 »
Widzę, że kolega za Korwinem ostro stoi. Każdy ustrój jest dobry, jeśli jest należycie prowadzony. Zerknij sobie w definicje różnych ustrojów politycznych. Nawet te najgorsze, budzące negatywne emocje, mają dobre założenia. Kwestia tego kto jest wyżej nad pozostałymi, a zawsze takowi się znajdą. Jeśli będą to rozsądni ludzi, to będzie w porządku.

Offline kamils

  • Wiadomości: 137
  • Wydział SPT
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Listopada 2011, 12:42:29 »
Eisenmann pokazuje drastyczną opcję państwa minimalnego nie pisząc jak do niej dojść. Dla większości ludzi wychowywanych w socjalizmie jest ona faktycznie odrażająca. "Co z solidarnością społeczną"? pytają. "Co z biednymi, chorymi, niedostosowanymi społecznie?" Wołają "zginęlibyśmy"... Chciałbym tylko zauważyć, że choć gwałtowne przejście z obecnego systemu do systemu Eisenmanna wywołałoby prawdopodobnie ogromne niepokoje społeczne, rozruchy, głód u szerokiej rzeszy ludzi, itd. to sam system w sobie był już testowany na świecie z całkiem niezłym skutkiem. Przed Bismarckiem nie było składek emerytalnych. Nie państwo, a instytucje niezależne od niego (np. Kościół) i osoby niezrzeszone w żadnej instytucji (sąsiedzi, bliższa i dalsza rodzina) zajmowały się pomocą społeczną. Świat był wtedy o wiele biedniejszy, ale mimo to nie było ludzi masowo umierających na ulicach. Nie znam danych statystycznych, ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby obszar biedy był wtedy stosunkowo mniejszy niż w obecnych krajach socjalistycznych.

A co do samych kapitalistów --- człowiek ma w sobie dwie dosyć często sprzeczne siły. Jedna mówi mu, żeby postępował dobrze dla siebie, druga, żeby postępował dobrze w rozumieniu trochę szerszym, niż tylko dla siebie. Nie poradzimy nic na to, że część ludzi będzie małostkowa, jedyne co można zrobić, to zbudować system społeczny/prawny, w którym ta małostkowość nie będzie szkodzić. Socjalizm miał być takim systemem, ale się nie sprawdził. Kapitalizm nawet nie próbował być takim systemem i nie można powiedzieć, aby się sprawdził. Obecna mieszanina obu systemów jest jeszcze gorsza. Szczerze mówiąc nie znam systemu idealnego. Ale moim zdaniem dużą część obecnych zasad należy zmienić. Np. w Nowej Zelandii nie ma obowiązkowych składek emerytalnych. Ludzie na starość otrzymują niewielkie (~1000 NZD miesięcznie; jest to finansowane z normalnych podatków, które są zresztą na niższym poziomie niż w Polsce) pieniądze niezależnie od tego czy pracowali, czy nie. Jeśli chcieliby mieć na starość więcej, to muszą o to sami zadbać.

Przykłady innych rzeczy, które moim zdaniem są obecnie bardzo złe, to system rezerw częściowych w bankowości (http://www.nbportal.pl/pl/np/animacje/prezentacje/system_bankowy/mechanizm-kreacji), istnienie osób prawnych (osoba prawna jest uprzywilejowana w stosunku do osoby fizycznej, obowiązują ją zupełnie inne reguły, w efekcie prowadzi to do tego co obserwujemy obecnie --- światowych korporacji działających zupełnie obok lokalnych systemów prawnych państw), system cyklicznych powszechnych większościowych bądź proporcjonalnych wyborów parlamentarnych i lokalnych (prowadzi do tego, że władzy nie zależy na długoterminowym utrzymywaniu kraju i społeczeństwa w dobrym stanie, za to zależy jej na krótkoterminowym przekonaniu odpowiednio dużej grupy ludzi, że powinni głosować akurat na nich, co w połączeniu z dużymi pieniędzmi jakimi zarządza władza prowadzi do opłakanych skutków). Ja już nie wspominam szczegółowo tym, że obecne państwo traktuje mnie jak swoją własność, a nie jak wolnego człowieka (np. decyduje z mnie, czy będę zapinał pasy bezpieczeństwa w samochodzie, czego będzie się uczyć moje dziecko, ...). Mógłbym tak długo, ale wiem z doświadczenia, że ludzie, którzy dostrzegają problemy obecnego systemu mają drastycznie różne zdania na temat tego co konkretnie jest ich przyczyną i jak je rozwiązać (począwszy od wizji państwa anarchistycznego, a skończywszy na wizji totalitarnego rządu światowego). W związku z tym dyskusje potrafią ciągnąć się kilometrami, a żadne konkretne działania z nich nie wynikają...
« Ostatnia zmiana: 12 Listopada 2011, 12:55:35 wysłana przez kamils »

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Listopada 2011, 12:53:11 »
Co by zrobili ci ludzie gdyby mieli te już nie 200 ale 700zł z wypłaty więcej?(po odliczeniu innych rabunków) to już zależy od nich. Każdy kto skończył przynajmniej podstawową edukację wie że wiecznie żyć nie będzie, że są choroby i że z czasem coś może nawalić. Więc może pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu a nie państwowym.
Gdyby wtedy przyszło coś niespodziewanego jak podwyżka opłat mieszkaniowych i np. gratis rozliczenie za wodę i c.o. z niedopłatą kilka tysięcy to jak myślisz co zrobiliby? Wpłacili, czy odkładali te pieniądze na kupkę a odsetki rosłyby? Pamiętaj, że inflacja rośnie. Z nią rosną opłaty za wszystko i ceny wszystkich dóbr.
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline kamils

  • Wiadomości: 137
  • Wydział SPT
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Listopada 2011, 12:59:15 »
Pamiętaj, że inflacja rośnie. Z nią rosną opłaty za wszystko i ceny wszystkich dóbr.

Patrz moja uwaga o systemie bankowości... Nasze problemy są skomplikowane. Obecny system państwowy/społeczny jest wynikiem wieloletniej ewolucji, widząc jakieś problemy wielokrotnie wprowadzaliśmy drobne zmiany, mające im zaradzić --- nie  nie oczekuj, że w kilku zdaniach ktoś poda receptę na wszystko.

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Listopada 2011, 13:17:23 »
Spróbuj coś w demokracji rozsądnego zrobić, natychmiast większość kretynów Cie przegłosuje. Po co komu dobra ustawa? Po co ustawa legalizująca narkotyki miękkie - lepiej wsiąśćwziąć łapówę od gangsterów za ustawę o dopalaczach, aby ci mogli sprzedawać działkę marychy po 20zł niż legalnie by ją kupić można było za 0,50zł. Demokracja to ustrój korupcjo i kryminogenny.

Początek światowego kryzysu to rok 1913 kiedy uchwalono 16 poprawkę do konstytucji Stanów Zjednoczonych:
Kongres ma prawo nakładać i ściągać podatki od wszelkiego rodzaju dochodów i nie musi przy tym uwzględniać ani proporcjonalnego rozdziału między poszczególne stany, ani też jakichkolwiek szacunków lub spisów ludności

Przedtem Ameryka była krajem liberalnym i wolnym, bez żadnego zadłużenia. Dziś jest krajem faszystowskim, widzieliście film "Człowiek demolka"? Ja widziałem kupę lat temu i uśmiałem się przy nim co nie miara - dziś już nie jest taki śmieszny, zaczyna mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości: burmistrz Nowego Yorku np. wydał zakaz stosowania soli w restauracjach, czyli skrajna forma faszyzmu, pamiętacie te faszystowskie wynalazki z tego filmu, tylko czekać aż będzie ich więcej....

Jak to co trzeba zrobić?! - była okazja w październiku, lud głosował jednak na faszystów, tak jest na faszystów, albo jeszcze gorzej - na socjalistów. Dokładnie tak jak Adolf Hitler proponował czyli zasiłki, zakaz palenia, darmowa służba zdrowia to dokładnie to samo robią obecne partie. Za Hitlera jednak podatki były relatywnie trzykrotnie mniejsze niż teraz.

Do rewolucji i polania się krwi i tak dojdzie, ci ludzie Komorowski, Tusk, Merkel, Sarkozy, Berlusconi i cała ta banda euro-socjalistów zostanie wywleczona na ulicę i powieszona za genitalia lub rozszarpana jak Mussolini. Bo UE to jest trup, dziś kiedy strefa euro jest w kryzysie jeszcze są politycy którzy się tam pchają! Oni jeżeli nie uciekną to ich poćwiartują żywcem na ulicy. To już nie długo, im szybciej tym lepiej.

Więcej staranności i trochę więcej spokoju proszę.

Kamils
« Ostatnia zmiana: 12 Listopada 2011, 13:29:02 wysłana przez kamils »
.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Listopada 2011, 13:20:56 »
Prosiłbym o delikatniejszy język, nie mam ochoty czytać tak ostrych słów.
Pamiętaj, że inflacja rośnie. Z nią rosną opłaty za wszystko i ceny wszystkich dóbr.
Inflacja jest skutkiem wzrostu ilości pieniędzy — tych wydrukowanych i nie ;)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Listopada 2011, 13:33:55 »
Ponowię pytanie, gdzie taki system się sprawdził? Proszę o odpowiedź, lub milczenie o niesprawdzonych teoriach. Ja mam dość eksperymentów.
Społeczeństwo to nie horda wilków walczących między sobą o przetrwanie. Walczyć należy aby pieniądze wydawane były jak trzeba. Przymuszony, to ja się czuję kiedy proponuję mi w kablówce 3 letnią umowę w mieszkaniu które wynajmuję na rok. Nie ma to nic wspólnego z jakimkolwiek systemem społecznym, tylko ze zwykła pazernością. Z wieloma tezami o wypaczeniach w parlamencie się zgadzam, jednak systemowi opartemu na wojsku i policji (na to uznajesz podatki) nie dam zielonego światła.
Świetnym przykładem dobrowolnego opodatkowania jest zbiórka Jurka Owsiaka. Orkiestra Świątecznej Pomocy, ale powodem nie jest brak musu, dajemy bo znamy dobre efekty.
Nie bądźmy też naiwni, gdyby zniesiono wszelkie podatki, to ta kasa nie trafi do ludzi pracujących i nie mam co do tego żadnych złudzeń.

Offline kamils

  • Wiadomości: 137
  • Wydział SPT
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Listopada 2011, 13:41:14 »
Odwrócę pytanie, gdzie sprawdził się obecny system panujący w Polsce/UE? Jeśli nigdzie, to dlaczego mielibyśmy go utrzymywać w ramach eksperymentu, widząc, że jak na razie ten eksperyment przynosi opłakane skutki?

Cytuj
gdyby zniesiono wszelkie podatki, to ta kasa nie trafi do ludzi pracujących i nie mam co do tego żadnych złudzeń.
Zniesienie podatków nie rozwiązuje problemu. Patrz moja uwaga o osobach prawnych.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Listopada 2011, 13:47:38 »
Wiem że lekarzy w tym kraju nie brakuje, mają świetne przychodnie i przyjmują o każdej porze dnia i nocy. Tyle że większość ludzi nie może im zapłacić bo jednocześnie płaci składki(ok 200zł.) na NFZ i ich po prostu nie stać. Do tego dochodzą inne podatki i składki to jak ci ludzie mają mieć?

Dobra - zachowaj sobie te 200 zł. miesięcznie w kieszeni. Ale pewnego dnia możesz zachorować - ot, powiedzmy uwięźnięta przepuklinapachwinowa. Nie jesteś ubezpieczony, nie masz świadczeń, ale masz odłożone 200 zł/m-c. Otwieramy stronę pierwszej z brzegu kliniki prywatnej i liczymy:
1) operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej metodą klasyczną - 2400 zł. (metodą laparoskopową - 2900 zł.) - tu dolicz jeszcze cenę siatki, którą się wszczepia przy operowaniu przepuklin metodą beznapięciową
2) znieczulenie ogólne - 600 zł.
3) pakiet okołooperacyjny - 300 zł.
4) cena hospitalizacji - nie wiem.
Jakby nie liczyć wychodzi co najmniej 3300 zł (bez ceny siatki i hospitalizacji) - oszczędzasz na to 3300/200= 16,5 miesiąca. Później okres rekonwalescencji - nie pracujesz, nie zarabiasz, a na ZUS nie płaciłeś, więc pieniędzy z zasiłku nie będzie.
Jednocześnie pamiętaj, że jeśli zdarzy Ci się zachorować na zapalenie grónych czy dolnych dróg oddechowych to w aptece za antybiotyk zapłacisz 100% jego ceny (nie jesteś ubezpieczony - nie ma refundacji). Przy antybiotyku to niewielka suma, ale w przypadku cukrzyków wymagających insulinoterapii (dotyczy to niemałej grupy chorych) to już wychodzi całkiem niezła suma.

Cytat: Eisenmann
Przykład z wyrwaniem zęba jest bardzo dobrym przykładem, każdy woli iść do prywatnego, da mu 5 dych i na lata ma spokój i po bólu a tak co miesiąc musi płacić haracz NFZ-twoi.

Zębów się nie wyrywa - zęby się leczy.

Cytuj
Więc może pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu a nie państwowym.

Pokaż mi prywatne ubezpieczenie, na które płacisz tyle co na NFZ (a później część odliczasz od podatku) i w ramach którego dostajesz WSZYSTKO (łącznie z przeszczepami, które są finansowane nie z pieniędzy NFZ a bezpośrednio z puli MZ).

Podsumowując - możesz sobie marzyć, że odkładając 200zł miesięcznie tylko na tym zyskasz - przestaniesz marzyć jeśli zobaczysz jaki jest rzeczywisty koszt leczenia.
Moim zdaniem ubezpieczenie "państwowe" powinno być - jednak nie w takiej formie jak obecnie.

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #48 dnia: 12 Listopada 2011, 13:52:11 »
System jaki proponuje Nowa Prawica to pełny libertarianizm, oddzielenie państwa od gospodarki. To też wolność osobista jednak wiadomo że za swoje czyny każdy odpowiada.

System taki sprawdził się w USA w XIX w. Dlaczego zatem upadł? Otóż został co warte podkreślenia - bezprawnie zniesiony:
Warto obejrzeć film dokumentalny "Ameryka - od wolności do faszyzmu".


Wyliczenia wyliczeniami, jednak problem jest bardziej złożony niż te 200zł. Już mówiłem o podatku dochodowym, akcyzie, VAT-cie, ceny energii które do 2030r. wzrosną o 100% to wina kolejnych socjalistów - ekoterrorystów. Droższa energia to droższe wszystko. Jeżeli w normalnym liberalnym kraju ciężko zachoruje to będzie mnie stać na wzięcie kredytu na drogie leczenie. I tak zostanie mi więcej niż teraz z okrojoną przez państwo wypłatą i składkami. Natomiast Ty nie podajesz rozwiązania tylko mówisz że ten system który jest powinien taki być(państwowy) ale nie w tej formie to w jakiej?

Krzysiek626:
Cytuj
Przymuszony, to ja się czuję kiedy proponuję mi w kablówce 3 letnią umowę w mieszkaniu które wynajmuję na rok. Nie ma to nic wspólnego z jakimkolwiek systemem społecznym, tylko ze zwykła pazernością.

No widzę drogi kolego że jesteś ofiarą całkowitego pomylenia pojęć bo kablówce możesz przecież odmówić a jeżeli nie możesz czegoś odmówić tak jak ww składek bo legalnie pracujesz to jest to przymus.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopada 2011, 14:24:20 wysłana przez Eisenmann »
.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Listopada 2011, 14:57:50 »
Jeżeli w normalnym liberalnym kraju ciężko zachoruje to będzie mnie stać na wzięcie kredytu na drogie leczenie.

A ja chciałbym żyć w kraju, w którym nie będę musiał brać kredytu na leczenie, bo koszty (łącznie z rehabilitacją) pokryje ubezpieczyciel.

Cytuj
Natomiast Ty nie podajesz rozwiązania tylko mówisz że ten system który jest powinien taki być(państwowy) ale nie w tej formie to w jakiej?

Ubezpieczenie podstawowe z koszykiem świadczeń gwarantowanych (ale nie takim jaki jest obecnie, bo jak już pisałem, w obecnym jest wszystko) + ubezpieczenie dodatkowe jeśli ktoś chce i może sobie na to pozwolić. Dlaczego obowiązkowe ubezpieczenie podstawowe? Bo pewne sprawy leżą w interesie całego społeczeństwa - choćby szczepienia.

I ja ze swojej strony kończę udział w wątku, bo to nie miejsce na tego typu dyskusje.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Listopada 2011, 15:13:24 »
Krzysiek626:
Cytuj
Przymuszony, to ja się czuję kiedy proponuję mi w kablówce 3 letnią umowę w mieszkaniu które wynajmuję na rok. Nie ma to nic wspólnego z jakimkolwiek systemem społecznym, tylko ze zwykła pazernością.
No widzę drogi kolego że jesteś ofiarą całkowitego pomylenia pojęć bo kablówce możesz przecież odmówić a jeżeli nie możesz czegoś odmówić tak jak ww składek bo legalnie pracujesz to jest to przymus.
Nie jestem żadną ofiarą pomylenia pojęć. Jedynie zostałem źle zrozumiany. Przykład podałem że to przymuszenie z którym się nie zgadzam - odmówiłem więc. Nie mam też telefonów na umowę i tym podobnych zobowiązań.
Jeśli chodzi o składki zdrowotne to zgadzam się na ich istnienie. Mam wątpliwości czy są dobrze wykorzystane. Twoja wiara że w wieku 60 lat dostaniesz kredyt na transplantację serca jest błędna. W normalnym banku ocenią ryzyko jako duże i odmówią. Dziś też nie będziesz miał lepiej, ale to nie jest powód do wywracania wszystkiego do góry nogami.
Dziś czekam na usunięcie zaćmy. To około trzech lat czekania, lub od ręki zabieg za około 3 do 5 tys
w zależności od kliniki i ceny zamówionej soczewki.
W świecie Twojego zachwytu, nie dostanę kredytu (nie jestem wiarygodny), ubezpieczeń ma nie być, pozostaje oślepnąć.
 Założę wtedy prywatny Fundusz Zdrowia, ludzie będą przynosić mi (dobrowolnie) część swojej ciężko zarobionej kasy. Dam także zarobić innym, zajmą się przydzielaniem dopłat do kosztów leczenia pacjentów. Będą też decydować komu dopłacić a komu nie...
O taki wybór chcesz walczyć.
Odwrócę pytanie, gdzie sprawdził się obecny system panujący w Polsce/UE? Jeśli nigdzie, to dlaczego mielibyśmy go utrzymywać w ramach eksperymentu, widząc, że jak na razie ten eksperyment przynosi opłakane skutki?
Nie sprawdza się w Polsce i w UE? W USA też? Jeśli nie, to i tak nie mamy alternatywy. Propozycje libertariańskie czy lewackie są z natury skrajne - dla mnie nie do przyjęcia. Natomiast cieszą mnie takie poglądy, bo to oznacza hamulec dla rozpasania pod szyldem demokracji wszelkich nieprawidłowości.

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #51 dnia: 13 Listopada 2011, 04:42:09 »
Krzysiek626 Życzę Ci jak najszybszego powrotu do zdrowia, jestem przekonany, że w wolnym liberalnym kraju bez problemu odłożyłbyś te 3-5 tyś. I dawno byłbyś wyleczony. Nie musiałbyś brać żadnych kredytów. Sam napisałeś, że czekasz trzy lata, to i tak szybko bo gdzieś przeczytałem, że ludzie czekają np. na udrożnienie kanalików łzowych do 2030r. na termin.

Moje poglądy są liberalne, ludziom nie można dawać, ludziom należy nie zabierać. Dziś pod przymusem i groźbą kary więzienia od ludzi wyłudza się pieniądze, to jest jasne. Podatek dochodowy i wszelkie składki to jest jawna kradzież. Wcale nie masz gwarancji, że to iż płacisz składki oznacza, że dostaniesz emeryturę za którą będziesz w stanie przeżyć, lub że wyleczą Cie z czegokolwiek.

Świat nigdy nie będzie idealny, ale może być normalny. Mnie po prostu chodzi o to, żebyś miał to co sobie zarobisz ciężką pracą. I każdy.

Ja reprezentuje pewną ideę, nie jestem członkiem partii i nic z tego nie mam. Obecne gangi sejmowe(czyt. partie polit.) to nie są ideowcy, im zależy tylko na stołkach, władzy, trzymają się koryta jak świnie. Jak powiedział JKM: Jak w korycie jest pełno, to świnie będą się pchały.
Dlatego dobrze by było zlikwidować to koryto, ustrój i demokrację. Na pewno jakiś ideowiec, mądry człowiek się znajdzie. Taki któremu zależy na kraju i nie musi to być wcale JKM.

Dyktator może być zły lub dobry, demokracja jest zawsze zła - Janusz Korwin-Mikke
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2011, 06:45:05 wysłana przez Eisenmann »
.

Offline Mikołaj Kobryński

  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #52 dnia: 13 Listopada 2011, 11:14:43 »
Pamiętaj, że liberalizm to też w dużym stopniu utopia. Choć może teorytycznie łatwiej stworzyć pełny kapitalizm, niż pełny socjalizm, o stworzenie pełnego kapitalizmu jest trudno. Bardzo trudno.

Skąd u ciebie takie poglądy?

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #53 dnia: 13 Listopada 2011, 11:37:09 »
Krzysiek626 Życzę Ci jak najszybszego powrotu do zdrowia, jestem przekonany, że w wolnym liberalnym kraju bez problemu odłożyłbyś te 3-5 tyś. I dawno byłbyś wyleczony. Nie musiałbyś brać żadnych kredytów. Sam napisałeś, że czekasz trzy lata, to i tak szybko bo gdzieś przeczytałem, że ludzie czekają np. na udrożnienie kanalików łzowych do 2030r. na termin.
Zakładając, że zarabiałby tyle, że nie miałby z czego odłożyć, to by nie odłożył.
Cytuj
Moje poglądy są liberalne, ludziom nie można dawać, ludziom należy nie zabierać. Dziś pod przymusem i groźbą kary więzienia od ludzi wyłudza się pieniądze, to jest jasne. Podatek dochodowy i wszelkie składki to jest jawna kradzież. Wcale nie masz gwarancji, że to iż płacisz składki oznacza, że dostaniesz emeryturę za którą będziesz w stanie przeżyć, lub że wyleczą Cie z czegokolwiek.
Mnie się widzi, że gdyby nie te przymusy, to pracodawcy najnormalniej w świecie zostawialiby więcej forsy dla siebie, zamiast dać pracownikom to, co szło na składki. Polityka minimalistyczna - płać robolom tylko tyle, ile musisz.
Cytuj
Obecne gangi sejmowe(czyt. partie polit.) to nie są ideowcy, im zależy tylko na stołkach, władzy, trzymają się koryta jak świnie.
Obecnie nie są, a kiedy byli xD? Jedno przydałoby się na pewno - zmniejszyć liczbę posłów przynajmniej o 50%. Mniej darmozjadów mniej kosztuje budżet państwa.
Tak z innej "beczki", weszliśmy do struktur UE licząc na cuda. Cudów nie ma, za to będziemy płacić niezłą sumkę za emisję CO2 do atmosfery. To jest ekstra demokracja. [oklaski]
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #54 dnia: 13 Listopada 2011, 11:53:07 »
Tak z innej "beczki", weszliśmy do struktur UE licząc na cuda. Cudów nie ma, za to będziemy płacić niezłą sumkę za emisję CO2 do atmosfery. To jest ekstra demokracja. [oklaski]
Te całe składki CO2 to paranoja nad paranojami, chyba nikt o zdrowych zmysłach nie mógł tego wymyślić.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #55 dnia: 13 Listopada 2011, 11:59:49 »
Mnie się widzi, że gdyby nie te przymusy, to pracodawcy najnormalniej w świecie zostawialiby więcej forsy dla siebie, zamiast dać pracownikom to, co szło na składki. Polityka minimalistyczna - płać robolom tylko tyle, ile musisz.
Dokładnie. Jeśli ropa idzie w górę, to ceny są podnoszone. Jeśli ropa spada, to ceny aż tyle nie spadają. Gdy akcyza na paliwo została zmniejszona, to ceny paliw nie spadły o tyle, ile miały. Gdy przywrócono starą kwotę, to cała podwyżka spadła na klientów.
@Eisenmann: milcząco zakładasz, że ludzie (pracodawcy) będą działać dla dobra ogółu. A przecież kapitalizm, gdzie ludzie pracowali po 12 godzin w kopalniach (w tym dzieci), żeby się utrzymać, już mieliśmy

Tak z innej "beczki", weszliśmy do struktur UE licząc na cuda. Cudów nie ma, za to będziemy płacić niezłą sumkę za emisję CO2 do atmosfery. To jest ekstra demokracja. [oklaski]
Te całe składki CO2 to paranoja nad paranojami, chyba nikt o zdrowych zmysłach nie mógł tego wymyślić.
Wręcz przeciwnie. Sprzedawać powietrze to bardzo dobry interes.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #56 dnia: 13 Listopada 2011, 12:23:10 »
Cytuj
Pamiętaj, że liberalizm to też w dużym stopniu utopia. Choć może teorytycznie łatwiej stworzyć pełny kapitalizm, niż pełny socjalizm, o stworzenie pełnego kapitalizmu jest trudno. Bardzo trudno.

Skąd u ciebie takie poglądy?
w przeciwieństwie do liberalizmu demokracja jest utopią, wybrykiem natury który istnieje króciutko w dziejach ludzkości i proszę o nie przytaczanie demokracji greckiej gdyż w niej nie wszyscy mieli prawo głosu(na nie trzeba było sobie zasłużyć) Nigdy nie byłem na żadnych wyborach(nie licząc ostatnich) tylko na referendum unijnym - głosowałem przeciw. Zawsze uważałem że powinienem liczyć tylko na siebie i mam gdzieś tą bandę polityków. Niestety, polityka dotyczy mnie bezpośrednio w przychodni, w zakładzie pracy, w urzędzie, w życiu. Dlatego poszukałem kogoś kto by to wszystko ogarnął i powiedział ze tak dłużej być nie może. tym kimś okazali się liberałowie.

Cytuj
Mnie się widzi, że gdyby nie te przymusy, to pracodawcy najnormalniej w świecie zostawialiby więcej forsy dla siebie, zamiast dać pracownikom to, co szło na składki. Polityka minimalistyczna - płać robolom tylko tyle, ile musisz.
Płaca minimalna nie może być ustalana na głodowym poziomie bo wielu uzna że pracować nie będzie się opłacało, dziś generalnie pracować się w Polsce nie opłaci.

Cytuj
Tak z innej "beczki", weszliśmy do struktur UE licząc na cuda. Cudów nie ma, za to będziemy płacić niezłą sumkę za emisję CO2 do atmosfery. To jest ekstra demokracja. [oklaski]
Społeczeństwo zostało oszukane, niestety nikt nie mówił przed referendum że Polska straci niepodległość a prawo unijne będzie nadrzędne wobec polskiego. 1 maja 2004r. miał miejsce ANSCHLUSS do UE a od 1 grudnia 2009 czyli po podpisaniu traktatu lizbońskiego Polska utraciła suwerenność. Obecny rząd to rząd marionetkowy pełniący rolę okupanta tak samo jak I sekretarz za PRL. Oni wykonują bezapelacyjnie wszystkie polecenia z Brukseli. UE jak powszechnie wiadomo została założona przez SS-manów i byłych nazistów. Na procesie norymberskim Hermann G. powiedział że za 50 lat Europa nie będzie postrzegana w kategorii narodów. Równo 53 lata po jego słowach powstała oficjalnie UE. No niestety trzeba płacić na ta bandę brukselską która ustala wymiary ogórasów kiszonych, dotuje hodowlę reniferów w Hiszpanii czy plantacje truskawek w Norwegii. Całe szczęście że Polska nie jest jeszcze w strefie euro, Niemcy są w strefie euro i mają tempo rozwoju od -1 do 1% Polska ma 4%. Taka potężna gospodarka jak Niemcy, pod okupacją Brukseli umiera.

Ekoterroryzm jest również bardzo poważnym problemem, nie ma żadnego efektu cieplarnianego, banda złodziei handluje limitami CO2 tym czasem wybuch jednego wulkanu produkuje więcej dwutlenku węgla niż wszystkie samochody przez ostatnie 100 lat. Przyczyny zmian klimatu są całkowicie inne niż działalność człowieka ale to osobny temat... Faktem jest że zmiany klimatyczne które zmierzają raczej do kolejnej epoki lodowcowej są okazją dla bandy gnid żeby się nakraść. Jak wiadomo roślinki potrzebują CO2 aby mogły rosnąć, więc skoro więcej tego związku w powietrzu tym lepiej:) Będzie więcej roślinek które wyprodukują więcej tlenu i powinniśmy produkować jeszcze więcej CO2 niż obecnie jeżeli obawiamy się że zabraknie nam tlenu. No i niestety, gospodarka hamuje, koszty pracy rosą m.i. przez eko-terrorystów, zdrowy na umyśle człowiek nie podpisze protokółu z Kioto.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2011, 12:31:55 wysłana przez Eisenmann »
.

Online szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #57 dnia: 13 Listopada 2011, 15:01:16 »
Tylko zauważ że to nie sam dwutlenek węgla jest problemem... Przy zanieczyszczeniach większy nacisk kładzie się na wszelkie inne tlenki, siarczki i inne związki.

Będzie więcej roślinek które wyprodukują więcej tlenu i powinniśmy produkować jeszcze więcej CO2 niż obecnie jeżeli obawiamy się że zabraknie nam tlenu.
Nooo, szczególnie że teraz wszędzie mamy pełno zieleniutkich drzew. Poza tym fotosynteza nie zachodzi przez 365 dni a przy braku światła słonecznego rośliny pobierają tlen (wiadomości z 4 podstawówki OIDP). Ale to jest pierdoła, są bardziej poważne problemy niż tlenek węgla IV.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #58 dnia: 13 Listopada 2011, 15:30:14 »
Tylko zauważ że to nie sam dwutlenek węgla jest problemem... Przy zanieczyszczeniach większy nacisk kładzie się na wszelkie inne tlenki, siarczki i inne związki.
Stawiamy sobie elektrownię. No to lecimy po kolei:
  • odpylanie — stawiamy sobie elektrofiltr, skuteczność działania 99(,99?)% — trochę energii to pobiera, ale nie ma większych problemów;
  • odsiarczanie — metoda mokra, sucha, półsucha — większe czy mniejsze koszty inwestycyjne i operacyjne, ale można skutecznie z tym walczyć;
  • tlenki azotu — niskoemisyjne palniki, dobra organizacja spalania — właściwie koszty są prawie że żadne;
  • dwutlenek węgla — albo kupujemy limity za horrendalne kwoty, albo wyłapujemy CO2 — sprawność elektrowni spada nieznacznie, tylko o 10%… Dokładniej o 10 pp, z 40% na 30%. Jedna czwarta energii, którą z wielkim trudem uzyskaliśmy, jest tracona. Oznacza to ogromny wzrost cen energii elektrycznej z elektrowni węglowych. Reszta to pikuś.

    Ale nie martwcie się, jest jeszcze kilka metod na dławienie gospodarki :)
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2011, 15:41:23 wysłana przez youBy »
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« Odpowiedź #59 dnia: 13 Listopada 2011, 15:58:16 »
Cytuj
Nooo, szczególnie że teraz wszędzie mamy pełno zieleniutkich drzew. Poza tym fotosynteza nie zachodzi przez 365 dni a przy braku światła słonecznego rośliny pobierają tlen (wiadomości z 4 podstawówki OIDP). Ale to jest pierdoła, są bardziej poważne problemy niż tlenek węgla IV.

Ach te roślinki, trzeba je wszystkie wyciąć bo się podusimy:( Po za tym na drugiej półkuli podobno są zielone drzewa o tej porze roku a i na równiku lasy wiecznie zielone, a Ziemia oddycha, masy powietrza się przemieszczają.

Rzecz jasna to że Ziemia żyje nie jest największym problemem ani nawet to że człowiek na niej żyje. Podstawowym problemem ludzkości jest głupota. Demokracja socjalistyczna to jest zdecydowanie największy problem ludzkości ale tymczasowy, taki system nie może trwać zbyt długo i to jest pocieszające w tym wszystkim.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2011, 16:05:48 wysłana przez Eisenmann »
.