Autor Wątek:  Moje propozycje - odezwa do programistów :-)  (Przeczytany 23919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mw158979

  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Moje propozycje - odezwa do programistów :-)
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Września 2004, 16:16:08 »
Cytat: "McZapkie"
Nawiasem mówiąc podczas łączenia/rozłączania lokomotywy maszynista musi być w kabinie.
Nierealistyczne jest nie to że jesteś w kabinie tylko to że musisz nacisnąć Ins/Del zamiast słuchać rozkazu przez radio "dociśnij".


Przewaznie.
Ale czasami to druzyna trakcyjna rozlacza sklad. Takze w ruchu pasazerskim bywaja takie przypadki. Do niedawna mozna bylo to zaobserwowac np na nieodzalowanej Sierpc-Nasielsk. AFAIR Sierpc-Torun tez. W dodatkach sluzbowych jest to rozpisane. Ale najczestszym przypadkiem jest "docisnij" i pojawienie sie tego wariantu chyba jest przesadzone. Natomiast odczepianie reczne moze byc prostsze w realizacji, a jak widac w "przyrodzie" tez wystepuje.

Co do zasiegu rak mechanika to i mi przyszedl do glowy pomysl, zeby nie dawalo sie robic roznych rzeczy na odleglosc - na przyklad krecic nastawnikiem z drugiego konca kabiny (spoza lokomotywy TEZ NIE).
http://www.marchewa.alleluja.pl

GUI edytora scenerii (nebula) -

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moje propozycje - odezwa do programistów :-)
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Września 2004, 18:22:40 »
Cytat: "Inter City"
Czy to oznacza że jadąc sobie EU będę mógł sobie z niej przy 120 wylecieć i popatrzeć na nią z malucha stojącego na przejeździe, a w czasie w którym ja się będę na nią gapił to kontrolę przejmi AI? Jeśli tak to to będzie miało mało wspólnego z realizmem...


Hmm to albo mamy widoki albo realizm, przeciez jak chcesz to nie musisz patrzec z zewnatrz, a sadze ze wiele osob troche mniej konserwatywnych w kwestii maxymalnego realizmu chcialoby byc w takiej sytuacji.

Twoje podejscie w kwestii realizmu ma tez swoje wady, bo jak mozesz w takim razie jezdzic pospiechem z sypialnymi nie dosc ze w dzien to jeszcze na trasie o dlugosci 1h ?? Toz to tylko w najlepszym wypadku regio+ powinno obslugiwac. A jakbys chcial nocna scenierie to trzeba odpowiednio pozno w real-time zapuscic gierke na kompie no bo jaki to realizm jesli w rzeczywistosci 18 a w symku 23 ??

Umyslnie przerysowywuje zeby pokazac ze i z realizmem nie nalezy przesadzac bo umknie magia zabawy. Z drugiej strony i ja nie jestem za uproszczeniami typu "wcisnij A i pociag dojedzie do najblizszej stacji"....
....ale mozliwosc takich widoczkow to chcialbym miec

Offline Inter City

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moje propozycje - odezwa do programistów :-)
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Września 2004, 15:11:48 »
Cytat: "Kakish"
Umyslnie przerysowywuje zeby pokazac ze i z realizmem nie nalezy przesadzac bo umknie magia zabawy. Z drugiej strony i ja nie jestem za uproszczeniami typu "wcisnij A i pociag dojedzie do najblizszej stacji"....
....ale mozliwosc takich widoczkow to chcialbym miec


Zgadzam się, że realizm ale bez przesady. bo jakbym chciał mieć realizm to musiałbym sobie wstawić nastawnik i resztę pulpitu, a przecież to bardzo trudne do wykonania w domowych warunkach. A co do widoczków to jeśliby miało to zastąpić freefly to jaknajbardziej jestem za :]
Inter City - Polskie Porządne Pociągi

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moje propozycje - odezwa do programistów :-)
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Września 2004, 15:42:42 »
Cytat: "Inter City"


Zgadzam się, że realizm ale bez przesady. bo jakbym chciał mieć realizm to musiałbym sobie wstawić nastawnik i resztę pulpitu, a przecież to bardzo trudne do wykonania w domowych warunkach. A co do widoczków to jeśliby miało to zastąpić freefly to jaknajbardziej jestem za :]


Glowna wada freefly jest to ze mozna obejrzec sobie to czego tworca nie chcialby ogladac, a dzieki kamerom mozna to wyeliminowac

Marcin_EU

  • Gość
Moje propozycje - odezwa do programistów :-)
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Września 2004, 16:52:24 »
Czyli ustalone, nie robie freefly a zamiast tego pomysli sie o tych kamerach. Rozumiem ze to beda takie niewidzialne obiekty stojace sobie w scenerii a nacisniecie odpowiedniego klawisza spowoduje przelaczenie widoku na najblizsza kamere ktora bedzie skierowana zawsze na pojazd ktory prowadzimy.

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moje propozycje - odezwa do programistów :-)
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Września 2004, 16:57:53 »
Ale patrzac z drugiej strony tryb freefly jest bardzo pomocny przy testowaniu eventow. Moze by jednak zostawic freefly zaszytego w trybie podobnym do obecnego debugmode.
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moje propozycje - odezwa do programistów :-)
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Września 2004, 17:23:18 »
Najlepiej zróbcie sonde :) ja jednak jestem przeciwny zmienianiu tego.. dam sobie freefly czy jak sie to pisze i oglądam sobie jak pociąg zbliża sie na stacje mija mnie i widze jego koniec.. a nie że co chwile kamera sie zmienia i nigdy nie widze całego składu.. (podobny przykład jest na Microsoft Train Sim. tam kamera była ustawiona albo do lokomotywy albo do ktoregoś z wagonu)
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Offline McZapkie

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 675
    • Zobacz profil
    • http://www.mczapkie.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Moje propozycje - odezwa do programistów :-)
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Września 2004, 18:07:22 »
Cytat: "Marcin_EU"
Czyli ustalone, nie robie freefly a zamiast tego pomysli sie o tych kamerach. Rozumiem ze to beda takie niewidzialne obiekty stojace sobie w scenerii a nacisniecie odpowiedniego klawisza spowoduje przelaczenie widoku na najblizsza kamere ktora bedzie skierowana zawsze na pojazd ktory prowadzimy.


Dlaczego niewidzialne?
W starej wersji byl model czlowieka, ktorym mozna bylo chodzic (gdy byl na drodze).
Myslalem o przelaczaniu pomiedzy poszczegolnymi AI a nie miedzy AI i kamera.
Po prostu taki czlowiek to byloby proste AI ktore samo nie robiloby nic albo sobie chodzilo tam i nazad zeby cos sie dzialo - i mozna by sie bylo przelaczyc aby jego oczami poogladac.
Cos podobnego bylo zreszta w ZUSI tylko obraz byl statyczny co bylo irytujace.

A tryb freefly przeciez istnieje w nebuli i go zostaw bo jest potrzebny przy edycji.