Autor Wątek:  Dziwny skład "Poloneza".  (Przeczytany 2170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline byczek

  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Dziwny skład "Poloneza".
« dnia: 19 Września 2011, 20:37:46 »
Witam. Ostatnio widziałem "Poloneza" z W-Wa zach. do Terespola/Moskwy. Oto skład: EU07, 5 wagonów RZD, AB, AB, Bdu, Bdu, Bdu. Teraz nasuwa się pytanie. Dlaczego dali 2x AB, jakby nie mogli dać Adu i Bdu. Wcześniejszy skład składał się z: EU07, 5x RZD, AB, 4x Bdu. Gdy  wracałem nim w Piątek to w przedziałach miejsc już nie było, ludzie stali na korytarzach, a jeszcze dali tak jakby 1 całą jedynkę, i cztery dwójki.
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2011, 20:53:11 wysłana przez byczek »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dziwny skład "Poloneza".
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Września 2011, 09:55:52 »
Osobiście przyznam, że liczyłem na jakąś sensację. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.
Dlaczego dali 2x AB, jakby nie mogli dać Adu i Bdu.
Porównaj składy ze sobą — podmieniono tylko jeden wagon. Twoja propozycja powoduje, że należałoby wyłączyć ze składu dwa wagony, w tym jeden sprawny.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline byczek

  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Dziwny skład "Poloneza".
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Września 2011, 15:15:40 »
@youBy przeczytaj to
Cytuj
Wcześniejszy skład składał się z: EU07, 5x RZD, AB, 4x Bdu.
I tak podmienili.
« Ostatnia zmiana: 20 Września 2011, 15:29:07 wysłana przez byczek »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dziwny skład "Poloneza".
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Września 2011, 16:04:49 »
Różnica, jaką ja widzę między tymi składami to jeden wagon B podmieniony na AB. Wyłączyli ze składu dwójkę i wstawili taki, jaki mieli pod ręką. Gdyby mieli pierwszą klasę, to może by w oknach się pojawiły karteczki z dwójką.
Twój pomysł (żeby zamiast 2xAB wstawić A+B) zakłada, że mamy do dyspozycji dwa sprawne wagony — jedynkę i dwójkę. Jednakże wtedy można by sobie zadać pytanie: a nie lepiej po prostu wstawić B za B?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.