Autor Wątek:  Linia 53 - Służba CTL  (Przeczytany 16893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pendolino

  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Linia 53 - Służba CTL
« dnia: 23 Sierpnia 2011, 22:34:57 »
Od kilku miesięcy na moim warsztacie jest nowa misja na linii 053 z pociągiem CTL w roli głównej.  Brakuje misji gdze można by było "pośmigać" sobie "odpicowaną" CTLowską Skodą z Eaosami w tymże malowaniu ciężkim bruttem. Stąd też zrodził się pomysł zrobienia od zera tego scenariusza. Jest to zarazem egzamin moich eventowych umiejętność więc różnie może to wyjść, włącznie z nadmiernym rozciągnięciem realizacji projektu w czasoprzestrzeni.

Opis założeń misji:
Stoimy sobie Skodą na bocznym torze w Dębicy, jak zwykle odpalamy SHIFT+1 i jedziemy pod Teemkę. Wjeżdża byk, odjeżdża siódemka z TeeLKą. Podpinamy się do 40 pustych Eaosów, i czekamy na wolną drogę, w międzyczasie odjeżdża byczek z InterREGIO. Po podaniu drogi jedziemy w kierunku Dębicy towarowej, dojeżdżamy i zaczyna się loteria...

W symulacji staram się zastosować jak najwięcej eventów prawdopodobieństwa (propability). Pozwoli to na "nieliniowe" prowadzenie służby. Awaria zwrotnicy - wjazd na zastępczy, opóźnienie pociągu z którym się krzyżujemy, zepsute rogatki i ograniczenie do 20km/h, zadziałanie radiostopu... Zbieżność zdarzeń będzie rzeczywiście przypadkowa, tak samo jak nieprzewidywalna jest praca za nastawnikiem. Więc prawdopodobnie, jak zdarzy Ci się odpalić kilka razy moją misję, co innego zastanie Cię na szlaku.

... a dalej "gonienie" szybkiego kontenerowca, więc przestój może się zdarzyć, w Tunelu krzyżowanie z kiblem przez remont toru, Brzeziny - zjazd na bok, wyprzedzi nas osobowy i także wleczenie się za nim. W Sandomierzu zostawimy puste Eaosy i luzem do Wilisa po 25 ładownych Eaosów które przyprowadzi nam poczciwy Gagarin...
A co wpadnie mi do głowy przy powrocie, tego najstarsi gorole nie wiedzą, mam nadzieję że atrakcyjność misji będzie wprost proporcjonalna do wzrostu kreatywności przy doborze eventów i AI.

Aktualnie misja przejezdna na odcinku Dębica - Tunel, trwa walka z eventami. Mam nadzieję że już niedługo misja po przejściu moich wewnętrznych testów trafi do rąk betatesterów i w końcu dla ogółu użytkowników.

Każdy może pomóc!
Tyle nastawni do obsadzenia. Potrzebne mi głosy kilku osób w szczegółowo opracowanych wypowiedziach z nastawni zgodnie z zapotrzebowaniem wynikającym z sytuacji na szlaku, oraz osobę która nałoży na te wypowiedzi piękne szumy, aby było jakby prosto z radia. Swego czasu podam swego rodzaju wypowiedzi dla każdej roli z wytycznymi jak nagrywać aby było cacy.

Proszę także o propozycję jakie "bajery" by wstawić, oczywiście nie obiecuję że uda się, ale czemu by nie spróbować.

Na razie koniec wypracowania. Poniżej screeny:


Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpnia 2011, 22:46:46 »
@Pendolino przede wszystkim jedna uwaga lo53 nie w dzień, tylko w nocy proszę :). Dla mnie jak ktoś porusza się po niej w dzień, to dokonuje jej profanacji, bo to linia tylko i wyłącznie na  wieczorne i nocne klimaty.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Pendolino

  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpnia 2011, 23:12:21 »
Lubię jeździć tą linią o zmierzchu, ale 4 godzinny zmierzch będzie nie teges. W nocy - mnie osobiście nie jeździ się najprzyjemniej, przez niedostateczne oświetlenie. Sie pomyśli...

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpnia 2011, 23:21:30 »
lo53 nie w dzień, tylko w nocy proszę :). Dla mnie jak ktoś porusza się po niej w dzień, to dokonuje jej profanacji, bo to linia tylko i wyłącznie na  wieczorne i nocne klimaty.
Wtrącę swoje "trzy grosze", bo nmsp, ale ja zawsze odpalam L53 w dzień i jakoś nie wyobrażam sobie jazdy aktualnie na żadnej z tras w nocy. Powód prosty - to co teraz jest do tego się nie nadaje kompletnie, nie przy takim prymitywnym odwzorowaniu tego. Ma to sens jeśli będą realistyczne światła. Jeszcze taka mała sugestia do pomysłodawcy misji - a jakby tak na powrót jechać 182 + byk + 3200t?
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sierpnia 2011, 23:25:36 »
Ktoś kiedyś napisał, że MaSzyna jeszcze nie dorosła do jazdy w nocy. Jednakże powoli "dorasta" :)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Sierpnia 2011, 23:29:40 »
Ktoś kiedyś napisał, że MaSzyna jeszcze nie dorosła do jazdy w nocy. Jednakże powoli "dorasta" :)
Dorasta i to bardzo szybko, parę lat temu nawet światła nie było żadnego, a teraz nawet na peronach są. Proponuję scenerię dzienną, a na powrocie 182 + 40 węglarek i w każdej po 99 ton węgla. Zawsze tak jeżdżę po lini Drawinowo i jest hardkor na maxa :). Przy tej nowej misji na Regio Sandomierz - Dębica aż się prosi o postój w Dębicy na jakieś 30min na torze zerdzewiałym obok i potem powrót do Sandomierza.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpnia 2011, 23:36:02 wysłana przez MKdudu »
^^PR Rzeszów^^

Offline Michu46

  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Sierpnia 2011, 23:30:14 »
Może by po prostu zrobić misję krótszą, trwającą max 3h, czyli poprowadzenie ciężkiego towara Dębica Towarowa-Sandomierz i podobną, osobną w trasę powrotną. Tak ja kolega Benek, zrobił dla Regio Sandomierz-Dębica osobowa.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Sierpnia 2011, 23:43:39 »
Proponuję scenerię dzienną, a na powrocie 182 + 40 węglarek i w każdej po 99 ton węgla. Zawsze tak jeżdżę po lini Drawinowo i jest hardkor na maxa :).
~4000t na E182? Genialnie… Pytanie gdzie tu realizm? Albo staramy się w miarę możliwości odwzorować rzeczywistość albo zapinamy 5000 t na hak SM42 i cieszymy się, że lokomotywa ledwo rusza… Dla zabawy, testów pewnie, że można zestawić sobie taki skład, ale nie żeby wrzucać coś takiego do misji która "pójdzie do ludzi". Takie jest moje zdanie na ten temat.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Sierpnia 2011, 23:50:41 »
Proponuję scenerię dzienną, a na powrocie 182 + 40 węglarek i w każdej po 99 ton węgla.
Do której węglary zapakujesz 99 ton? :/ Z tego co wiem to węglarki Freightlinera mają 68 ton, i więcej w Polsce chyba nie widziałem.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Sierpnia 2011, 23:53:33 »
Gdyby zapakować Eaosa dośc dokładnie złomem to spokojnie by weszło 200 ton… tylko po co? Żeby czopy urwało, resory, poluzowało obręcze i stopiło klocki przy hamowaniu?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Sierpnia 2011, 23:53:56 »
Wiem... wiem, to nierealne ale tak dla zabawy czasem robie taki skład ; ), chyba też powinno się brać pod uwagę to czy skład się zmieści na torze końcowym na którym ma się skończyć bądź rozpocząć bieg.
^^PR Rzeszów^^

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Sierpnia 2011, 23:54:29 »
ale tak dla zabawy
No i to wszystko wyjaśnia. Więc po co te tezy na oficjalu…
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline knurus1

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Sierpnia 2011, 08:35:43 »
Od siebie dodam, że moim zdaniem we wszystkich służbach na L053 jest za mało ruchu, a w szczególności mam tu na myśli puste stacje towarowe, których na tej scenerii jest mnóstwo i są one bardzo duże - nawet po kilkanaście torów. Można by tam postawić jakieś składy by se sobie stały a jadąc było by na co popatrzeć :).
I jak dla mnie 3h to za dużo i wątpię żebym ja przejechał :)

Pisz uważniej.
ABu
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2011, 11:48:26 wysłana przez ABu »

Offline Makrov

  • Wiadomości: 110
  • ET41-105
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Sierpnia 2011, 08:46:00 »
A nie dało by się zaczynać służbę przed szopą? Tam gdzie mamy postój, dokładnie to ctl5.jpg. Jeszcze nigdy nie zaczynaliśmy z tamtąd służby :) Jeżeli nawet byśmy nie zaczynali z szopy to chociaż z jakiegoś toru bocznego.
Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światła pociągu. Maszynista widzi trzech debili na torach.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Sierpnia 2011, 10:14:12 »
Popieram, no chyba, że szopa w Dębicy Osobowej należy do CTLu... Wpadł mi pewien pomysł do głowy. W Dębicy Towarowej również jest szopa, może by ustalić, że owa szopa należy do CTLu i z stamtąd jechalibyśmy luzem do Dębicy po pociąg?

Offline Pendolino

  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Sierpnia 2011, 10:21:49 »
Ja to sobie wymyśliłem tak: tor pod szopą w Dębicy należy do CTL-u i tam stoi nasza skoda (tam zaczynamy). Będzie bardzo dużo ruchu, aktualnie 12xAI, a może i będzie więcej. Tory stacyjne też nie będą puste, Sandomierz wręcz będzie "zawalony" pociągami towarowymi. Nie zabraknie też "ulatniających" się Eaosów i Gagsów w krzakach, lub pod płotem. A co do szopy CTL-u uznajmy że jest gdzieś "w Polsce". Na razie tyle, odpalam misję w nadziei że dojadę do Sandomierza, jak tak się stanie udokumentuję to screenami ;)

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Sierpnia 2011, 12:02:23 »
Nie zabraknie też "ulatniających" się Eaosów i Gagsów w krzakach, lub pod płotem.
Przydałyby się również jakieś loki w opłakanym stanie, jakby gdzieś w krzakach postawić 07-009 albo 07-113, i gdzieś tam 45-010 to byłoby miodzio.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Sierpnia 2011, 13:24:11 »
Tak ja kolega Benek, zrobił dla Regio Sandomierz-Dębica osobowa.
Przy tej nowej misji na Regio Sandomierz - Dębica aż się prosi o postój w Dębicy na jakieś 30min na torze zerdzewiałym obok i potem powrót do Sandomierza.
To nie jest żadne Regio.

Można by tam postawić jakieś składy by se sobie stały a jadąc było by na co popatrzeć :).
Postawić tabor na torze to proste zadanie. W pliku *.scm dodajesz wpis:
trainset rozklad tlk 0.0 0.1
node 900 0 eu07_ic-310 dynamic pkp\303e_v1 303e-310 303e 0.0 headdriver 3 0 enddynamic
node 900 0 a21594 dynamic pkp\1xxa_v1 adu_gw_1 1xxa 0.0 nobody 3 57 passengers enddynamic
node 900 0 a16532 dynamic pkp\1xxa_v1 adu_160_tlk 1xxa 0.0 nobody 3 64 passengers enddynamic
node 900 0 a74394 dynamic pkp\1xxa_v1 112a7 1xxa 0.0 nobody 3 69 passengers enddynamic
node 900 0 a19888 dynamic pkp\1xxa_v1 111a25 1xxa 0.0 nobody 3 71 passengers enddynamic
node 900 0 a50834 dynamic pkp\1xxa_v1 bdu_160_tlk 1xxa 0.0 nobody 3 65 passengers enddynamic
node 900 0 a23923 dynamic pkp\1xxa_v1 b_120 1xxa 0.0 nobody 0 80 passengers enddynamic
endtrainset
gdzie tlk oznacza unikalną nazwę toru, na którym chcesz postawić pociąg. 0.0 to jego odległość od punktu początkowego. Zawsze możesz sam porobić takie wpisy i dać plik do testów z nowo stojącym taborem. Fajnie by było, gdybyś to zrobił.

Offline knurus1

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Sierpnia 2011, 17:50:46 »
No fajnie, zobaczę, spróbuję zagłębić się w temat. Jeśli chodzi o cały wpis składu to nawet można z sdś skopiować gorzej z tymi torami. Poczytam na forum. Bo trochę mnie wkurza, że praktycznie nic nie stoi jak się jedzie a jest tyle torów i stacji.

Z grubsza zmoderowano.

To nie jest brudnopis, notoryczne moderacje, ostrzeżenia i prośby nie pomagają. Miał być ban, nie chcę tak drastycznie podchodzić do Twojego lenistwa i ignorancji administracji. Sprawa wygląda następująco:

- 10 dni zakazu pisania
- po 10 dniach moderacja, następnie automat po jakimś czasie przestawi to na ostrzeżenie.
- ogarnij się wreszcie, przecież z poziomu przeglądarki możesz sprawdzić poprawność pisowni.

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2011, 18:05:30 wysłana przez REWIZOR »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Sierpnia 2011, 18:32:01 »
Co do jazdy w dzien.
Niewiele trzeba. Wystarczy dorobic linie dalekiego tla, cos na wzor linii061. Od razu milej by bylo.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Pendolino

  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Sierpnia 2011, 12:07:01 »
Kolejna Relacja z prac:
Misja przejezdna na odcinku Dębica - Rudawa. Na tym odcinku przetestowane już są podstawowe eventy. Aktualnie testy zakończyły się czołówką z TeeLką ale poprawi się ;)
Porcja screenów z odcinka Tunel - Rudawa:
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia 2011, 12:25:42 wysłana przez Pendolino »

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Sierpnia 2011, 13:41:14 »
Czyli jednak ten scenariusz odbywać się będzie w dzień?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Husarz

  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Sierpnia 2011, 14:05:07 »
Moim zdaniem, może się odbywać w dzień tylko i wyłącznie po poprawce dalszego otoczenia np. las itp.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Sierpnia 2011, 14:09:43 »
Moim zdaniem, może się odbywać w dzień tylko i wyłącznie po poprawce dalszego otoczenia np. las itp.
Rozumiemy, że te poprawki sam będziesz wprowadzał?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Sierpnia 2011, 14:12:41 »
Przepraszam, że się tak wtrącę. Przecież można dać dwa wpisy, jeden dzienny, drugi nocny i każdy sam sobie wybierze porę dnia.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Sierpnia 2011, 14:15:12 »
Niektórym ciężko zrozumieć, że linia053 to jest linia stricte nocna i jazda po niej za dnia jest absurdalna.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline niemiec

  • Wiadomości: 160
  • Główny nierob
    • Zobacz profil
    • Moje zdjęcia
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Sierpnia 2011, 14:18:23 »
Jazda za dnia na nocnej scenerii też jest absurdalna, bo nic na monitorze nie widać. Przecież specjalnie nocek się nie będzie zarywać. Jaka by nie była pora dnia na scenerii, to i tak kto będzie chciał, to sobie ją zmieni na dzień. W tym ja.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Sierpnia 2011, 14:21:44 »
No to sobie zmieniajcie, podpinajcie parowóz pod 154A albo byka pod eilzuga ale na litość boską, nie chwalcie się tym w „Galerii screenów”. Rozumiem sens dodawania skrinów dziennych w temacie takim jak ten, ale czym się chwalić w Galerii screenów? Pustkowiem?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline pioko17

  • Wiadomości: 329
  • Szczecin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Sierpnia 2011, 14:25:56 »
No to może zrobić w dzień, tyle że z gęstą mgłą? Tak jak w l_061 towarowy1. :) I nie będzie widać tego pustkowia.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Linia 53 - Służba CTL
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Sierpnia 2011, 14:30:06 »
Zanim się pozabijacie na dobre to rozwinę, linię 053 kolega @Dirver tworzył z założeniem, ze będzie to nocna sceneria. Dlatego nie ma zbyt wielu obiektów przy torach, autor skupiał się na niektórych elementach a głównie na podświetlanych latarniach, które wprowadził jako nowość do symulatora.
Pozdrawiam