Autor Wątek:  Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?  (Przeczytany 9065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mmmarianek

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« dnia: 21 Sierpnia 2011, 20:08:10 »
W tej lini mamy już scenariusz na pośpiecha towarowy niedawno wyszedł osobowy więc może teraz ktoś kto umie to robić ,czyli pisać scenariusze napisał by scenariusz manewrowy.
Np.wyciągnąć jakiś zdefektowany skład ze szlaku,"posprzątać"jakieś wagony stojące na torze wyciągowym itp.

Może dać coś podobnego jak w scenariuszu osobowy że sa zdarzenia losowe i po zrobieniu manewrów jazda luzem na drugą stacje tam coś podobnego i powrót zjazd do szopy i koniec. :)

Może znajdzie się jakiś fachowiec który napisze taki scenariusz ,ponieważ w MaSzynie mamy tylko 2 scenariusze manewrowe ,a na tej scenerii według mnie wyszło by naprawdę dobrze.

Z góry dziękuje mmmarianek!!! :)

Proszę poprawić ten słowotok, następnie poinformować mnie o tym fakcie na PW.

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia 2011, 20:35:56 wysłana przez mmmarianek »

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpnia 2011, 20:14:30 »
Odpal sobie brutto-pospiech. 6h zabawy.

A co do manewrówki: wg mnie byłaby to nuda i profanacja L053. Nie każdy lubi "manewrówki" a poza tym szkoda czasu na pisanie eventów. To tylko moje zdanie, więc jeśli ktoś podejmie się budowy eventów na misję manewrową: ode mnie ma S2. :)

Offline mmmarianek

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpnia 2011, 20:22:31 »
Wiem ale sa tez osoby które lubią manewrówki np ja gdybym umiał pisac to bym sobie napisał i to wydał ale nie umiem to nie wydam jednak chciał bym żeby ktoś pojął się tej robocie :)

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpnia 2011, 20:31:06 »
gdybym umiał pisac to bym sobie napisał i to wydał ale nie umiem to nie wydam jednak chciał bym żeby ktoś pojął się tej robocie :)

A może to Ty podejmiesz się nauki pisania eventów? Zachęcam.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia 2011, 20:38:44 wysłana przez ZiomalCl »

Offline mmmarianek

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpnia 2011, 20:34:37 »
Nie mam nauczyciela. A nikt z moich znajomych nie i nteresuje sie koleją i niegra w maszyne i eventów tez nie pisze a MK w mojej okolicy niewystępują

Miałeś poprawić pierwszą wiadomość. Tę proszę poprawić również i poinformować o tym przez PW. W przeciwnym wypadku poprowadzimy za rączkę.
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia 2011, 20:39:09 wysłana przez Quark-t »

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpnia 2011, 20:38:06 »
Tak, nie ma kumpli, od których można odpisać, skopiować z Wikipedii się nie da, to samemu usiąść do nauki już nie można? Masz potężne źródło wiedzy, jakim jest forum + dokumentacja w scenery.doc. Zawsze możesz tutaj zapytać co zrobiłeś nie tak. Czekać "na gotowe" nie polecam.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline mmmarianek

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpnia 2011, 20:46:23 »
A skoro już o tym mowa, ile może zająć pisanie takiego eventu?

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpnia 2011, 20:59:26 »
A ile czasu dziennie poświęcasz na siedzenie przed telewizorem i granie na komputerze? Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: połowę, bo poświęcanie choć tyle czasu spowoduje, że czegoś się nauczysz i będziesz w stanie coś zrobić sam.

O tempora, o mores...
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Pawel T.

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Września 2011, 13:36:47 »
Wiecie co panowie? Codziennie wstaję o godzinie 2 w nocy by o godzinie 3 rano ruszyć moją 20tonową ciężarówką w trasę. Codziennie wracam około godziny 11 rano. Wracam jak zombie, śpię 3 godzinki po czym włączam laptoka i odpalam maszynę na jakąś godzinkę. Tak więc nie kłóćcie się kto ile czasu na czym spędza bo są lepsi od was:)

Co do scenerii to zainspirowały mnie ostatnio dość specyficzne pociągi jakimi są składy "do złomowania". Raz na kilka miesięcy z różnych miejsc w Polsce z prędkością 20km/h wlecze się skład spółki InterCity z siódemką na czele i 12 wagonami przeznaczonymi na złom. Ostatni taki jechał w Wrocławia. Po 400km tułaczki z prędkością 20km/h skład zmienił w Siedlcach czoło (zmiana lokomotywy prowadzącej z EU07 na SM42) i potoczył się kolejne 30km z tą samą prędkością do Sokołowa Podlaskiego.

Skład jechał z prędkością 20km/h ze względu na brak masy hamującej. Przez 430km trasy zjeżdżał gdzie tylko mógł aby przepuszczać kolejne osobowe, pośpiechy, towary a nawet głupie drezyny. Ile dni mu to zajęło? Jak ciekawie musiał wyglądać skład 12 wagonów hamujący bez masy hamującej? Ile razy na czole mechanika pojawiał się pot? A może ktoś pomyślał o właśnie takim scenariuszu do maszyny?

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Września 2011, 13:39:42 »
Rzecz w tym, że to tylko program komputerowy. Tu nikt nie będzie siedział przed kompem 3h, bo nie ma dla nas przebiegu podczas symulacji z racji potrzeby przepuszczania innych składów.

Offline Pawel T.

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Września 2011, 14:00:26 »
Masz rację Jedź sobie kolejny raz Ekspresem na Darwinowie. Chciałem tylko zaznaczyć że nie ma sensu robić kolejnego scenariusza pośpiesznego czy osobowego. Brakuje różnorodności. Zrobić scenariusz o czasie trwania około 1h np na L053 z Sandomierza do Rudawy. Przejedź się raz siódemką z masą 1000 ton bez masy hamującej:)

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Września 2011, 14:01:34 »
To są składy bez masy hamującej czy z wyłączonym hamulcem?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Września 2011, 14:09:50 »
Masz rację Jedź sobie kolejny raz Ekspresem na Darwinowie. Chciałem tylko zaznaczyć że nie ma sensu robić kolejnego scenariusza pośpiesznego czy osobowego. Brakuje różnorodności. Zrobić scenariusz o czasie trwania około 1h np na L053 z Sandomierza do Rudawy. Przejedź się raz siódemką z masą 1000 ton bez masy hamującej:)

To się nazywa rutyna. W realu też nie jest tak kolorowo i po pewnym czasie by Ci się znudziło. Po prostu.

Offline Pawel T.

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Września 2011, 14:15:03 »
Tego to już ci nie powiem ale stan techniczny niektórych wagonów (jeżdżą nawet wagony w znacznym stopniu spalone) sugeruje że hamulce nie są wyłączone tylko ich po prostu brak. Myślę że gdyby hamulce były tylko wyłączone to IC by się nie bawiło tylko dało by ze dwa, trzy wagony czynne. Wtedy za masę hamującą robiły by wagony czynne oraz stonka na końcu składu. Skład który jechał ostatnio z Wrocka miał kilka wagonów czynnych i stonkę na końcu składu z pracującym silnikiem więc zapewne masa hamująca była. Aczkolwiek poprzedni skład to goła siódemka z 14-toma wrakami.

Przykładowy skład:

http://kolejowesiedlce.allalla.com/albums/userpics/10002/EU07-421~0.jpg

To się nazywa rutyna. W realu też nie jest tak kolorowo i po pewnym czasie by Ci się znudziło. Po prostu.

Masz rację. Niech rutyna niszczy popularność Maszyny
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2011, 22:38:17 wysłana przez Pawel T. »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Września 2011, 14:39:46 »
Masz rację. Niech rutyna niszczy popularność Maszyny

Tego nie zmienisz. EOT.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Września 2011, 14:56:23 »
Wracam jak zombie, śpię 3 godzinki po czym włączam laptoka i odpalam maszynę na jakąś godzinkę. Tak więc nie kłóćcie się kto ile czasu na czym spędza bo są lepsi od was:)
[...]
Skład jechał z prędkością 20km/h ze względu na brak masy hamującej. Przez 430km trasy zjeżdżał gdzie tylko mógł aby przepuszczać kolejne osobowe, pośpiechy, towary a nawet głupie drezyny. Ile dni mu to zajęło? Jak ciekawie musiał wyglądać skład 12 wagonów hamujący bez masy hamującej? Ile razy na czole mechanika pojawiał się pot? A może ktoś pomyślał o właśnie takim scenariuszu do maszyny?
Po pierwsze, to pomyliłeś czas poświęcony na pracę z czasem wolnym, który można spożytkować wg własnego uznania (np. na naukę pisania scenariuszy lub na telewizję - w tym drugim przypadku nie wypada wymagać od innych, aby swój wolny czas poświęcali na to, na co Ty nie masz ochoty, nie?).

Po drugie - rozumiem, że jak masz na maszynę około godzinki to z przyjemnością podejmiesz scenariusz, w którym wkrótce po ruszeniu zjeżdżamy na boczny tor i czekamy 3h na dalszą jazdę. To, o czym pisałeś będzie miało sens przy możliwości zapisania stanu symulacji. Choć też wątpię, czy odpalałbyś MaSzynę na godzinę tylko po to, aby odbębnić stanie pod sygnalizatorem.

To się nazywa rutyna. W realu też nie jest tak kolorowo i po pewnym czasie by Ci się znudziło. Po prostu.
Masz rację. Niech rutyna niszczy popularność Maszyny
Rozmawiałem kiedyś z mechanikiem - to była jego 7 jazda na trasie Gliwice <-> Katowice. Cały dzień tam i z powrotem. Dystans ok. 30km w jedną stronę. Urozmaicenie czy rutyna?

Napiszę tylko jedno sformułowanie, ogólnie do wszystkich - jak czegoś Tobie się nie chce, to nie wymagaj tego od innych. Tyle w tym temacie.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline pioko17

  • Wiadomości: 329
  • Szczecin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Września 2011, 15:07:41 »
Skład z Wrocka:

http://kolejowesiedlce.allalla.com/albums/userpics/10002/EU07-421~0.jpg

Ten skład nie jechał cały do kasacji. 3 pierwsze i ostatni wagon były jako masa hamująca. Było niedawno o tym na którymś forum kolejowym.

EOT

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Września 2011, 15:33:25 »
Jak dla mnie L053 jest za dużą scenerią dla takiej misji. Lepszym rozwiązaniem była by jakaś druga, zmieniona wersja misji w Suwałkach (Manewrowo 3), która zajmowała by 4-5 godzin pracy lub mniej. 

Offline Pawel T.

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Września 2011, 15:53:55 »
Ten skład nie jechał cały do kasacji. 3 pierwsze i ostatni wagon były jako masa hamująca. Było niedawno o tym na którymś forum kolejowym.

EOT

To nie był skład z Wrocławia. Skład z Wrocławia jechał jakieś 2 miesiące temu. Bez żadnych czynnych wagonów i lokomotyw. Pamiętam jeszcze jak Cargo wypowiedziało umowę InterCity w Siedlcach i IC musiało ciągnąć własną stonkę z Warszawy aby zapchała skład do Sokołowa (tam jest trakcja spalinowa) bo Cargo miało zaciągnąć swoją stonką ale coś tam im się nie spodobało.

Skład widoczny na zdjęciu to pociąg który wysłało IC wzbogacone doświadczeniami z opisanego wyżej i dodało 3 wagony czynne i lokomotywę spalinową.


Po pierwsze, to pomyliłeś czas poświęcony na pracę z czasem wolnym, który można spożytkować wg własnego uznania (np. na naukę pisania scenariuszy lub na telewizję - w tym drugim przypadku nie wypada wymagać od innych, aby swój wolny czas poświęcali na to, na co Ty nie masz ochoty, nie?).

Po drugie - rozumiem, że jak masz na maszynę około godzinki to z przyjemnością podejmiesz scenariusz, w którym wkrótce po ruszeniu zjeżdżamy na boczny tor i czekamy 3h na dalszą jazdę. To, o czym pisałeś będzie miało sens przy możliwości zapisania stanu symulacji. Choć też wątpię, czy odpalałbyś MaSzynę na godzinę tylko po to, aby odbębnić stanie pod sygnalizatorem.


Rozmawiałem kiedyś z mechanikiem - to była jego 7 jazda na trasie Gliwice <-> Katowice. Cały dzień tam i z powrotem. Dystans ok. 30km w jedną stronę. Urozmaicenie czy rutyna?

Napiszę tylko jedno sformułowanie, ogólnie do wszystkich - jak czegoś Tobie się nie chce, to nie wymagaj tego od innych. Tyle w tym temacie.

Po pierwsze: Ktoś lubi Maszynę i nie ma czasu to siedzi godzinkę. Ktoś lubi Maszynę i ma dużo czasu to siedzi 5 godzin nad scenariuszami. Nie powiedziałem, że ktoś ma siedzieć tyle i tyle. Sam tworzyłem ogromny dodatek do pewnej gry i siedziałem nad nim razem z innym znajomym ponad 3 lata i wiem co można wymagać a czego nie. I podsumujmy. Ja niczego nie wymagam.

Po drugie: A czy ja powiedziałem że 3h mają trwać postoje? Przecież wiesz że nie o to mi chodziło. Napisałem jak jest w realu z myślą przekazania sentencji iż takie trasy są urozmaicone postojami. Długie trasy w realu nie znaczą to samo co scenariusze w Maszynie prawda? Dojeżdżamy do stacji, zjeżdżamy na bok, przejeżdża goniący nas osobowy, zwalnia szlak, lecimy dalej bo się właśnie okno zwolniło. Raptem 10 minut postoju. Na następnej stacji kibel zakończył bieg i dostajemy przelot. Chyba nie muszę tworzyć scenariusza w myślach i publikować w poście?

Rozmawiałem kiedyś z mechanikiem. Siedlce - Łuków cały dzień. 25 km trasy i powrót na jednej jednostce EN57AKM z popularnością kursu wśród pasażerów około 20%. Urozmaicenie czy rutyna? Rutyna. Czyli według ciebie symulator musi być nudny i żmudny do bólu?
Mamy całą gamę pociągów w Polsce. Zaczynając od przejazdów roboczych , przez techniczne, służbowe, osobowe, pośpieszne, towarowe, zdawcze kończąc na specjalnych. Dlaczego mamy jeździć tylko osobowymi, pośpiesznymi i towarowymi?
Nie przeczę że rutyna musi być bo jest to symulator ale może chociaż można by było rozszerzyć wachlarz typów pociągów?

Proponuje zakończyć OT o temacie "Rutyna czy nie?" bo śmietnik się robi:/

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Września 2011, 16:04:03 »
Od siebie powiem tyle: z kumplami z okolicy wczoraj próbowaliśmy bawić się multiplayerem. Szczerze mówiąc to niesamowicie dobrze działa. Dużo jest pozytywów takiej jazdy. Największym obecnie problemem jest brak pociągów jadących obok po tej samej linii. Oczywiście mogę sobie wstawić AI, ale część semaforów np na linii 61 nie jest przypisana do torów. Zwrotnice nie są nazwane. I mam może mieć jeszcze pretensje do twórcy/scenarzysty, że nie wszystko jest nazwane? W żadnym wypadku. To już należy do mnie.
Przerabiamy scenerie dla swoich potrzeb. Teraz wystarczy druga osoba i poświęcenie 15 minut na przygotowanie super misji. Jakiś towarowy - zbieranie wagonów z całej linii, jakiś lokalny osobowy(wyjazd o 4:00 z "Koziej Wólki"), aglomeracyjny kibel(to na linii 61) jadący tam i z powrotem, wyprzedzanie towarowego na szlaku(Drawinowo). To rozkazik, to zastępczy, to skomunikowanie pociągów... Nawet radio jest -skoro jesteśmy przy laptopach w jednym pokoju to idealnie się słyszymy. Cuda można robić. Trzeba chcieć ruszyć głową, bo wiele nam dano i dużo z tego jest niestety niedocenione.
Solo oración!

Offline pioko17

  • Wiadomości: 329
  • Szczecin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Września 2011, 20:48:35 »
To nie był skład z Wrocławia. Skład z Wrocławia jechał jakieś 2 miesiące temu. Bez żadnych czynnych wagonów i lokomotyw. Pamiętam jeszcze jak Cargo wypowiedziało umowę InterCity w Siedlcach i IC musiało ciągnąć własną stonkę z Warszawy aby zapchała skład do Sokołowa (tam jest trakcja spalinowa) bo Cargo miało zaciągnąć swoją stonką ale coś tam im się nie spodobało.

Skład widoczny na zdjęciu to pociąg który wysłało IC wzbogacone doświadczeniami z opisanego wyżej i dodało 3 wagony czynne i lokomotywę spalinową.

To po co w takim razie pod opisaną sytuacją wkleiłeś zdjęcie z podpisem "skład z Wrocka", bez żadnych informacji, że to nie był opisywany pociąg? Wprowadziłeś w błąd a teraz się wykręcasz.

Offline Pawel T.

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moze jakiś nowy scenariusz do lini L053?
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Września 2011, 22:38:40 »
Sorki za wprowadzenie w błąd. Tak to jest jak ci kobieta głowę truje.