Autor Wątek:  Fabryka snów zaprasza…  (Przeczytany 30820 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Fabryka snów zaprasza…
« dnia: 07 Sierpnia 2011, 21:51:28 »
…do terapii wstrząsowej.
 Razem z youBy pragniemy Wam przedstawić owoce naszej współpracy. Wszystko zaczęło się od tego, że w naszym węglarkowym projekcie nie podobały się wózki, poniekąd nie godziły się z jakością wykonanego wagonu. Więc od razu zaczęliśmy myśleć co zrobić, żeby było lepiej. Maciek zaproponował zrobienie wózka 1XTa na dobry początek. Po bodaj 2 dniach wózek był w pełni gotowy do oteksturowania. Do pakietu z wózkiem doszły nowe koła oraz zestaw klocków hamulcowych. Niestety, ten jeden wózek nie zaspokoił naszego apetytu dalszego dążenia do urealniania symulatora i odróżniania podstawowych typów wagonów oraz wprowadzania nowej jakości. Do kompletu doszedł wózek 25TN, który przydał się do 412W, CSD/E, BDŻ/E, CFR/E etc. Następnie ugryzłem temat tak biednego tematu jakim jest tematyka wagonów, szczególnie osobowych. Pewnego wieczoru naszła chęć na zrobienie czegoś, czego jeszcze nie było - mianowicie Bautzena Y/B. Po zrobieniu pudła doszedłem do wniosku, że aktualny wózek typu 4ANc nie wystarcza i należy wykonać nowy. I tak oto powstał w przeciągu 16h nowy wózek. Sprawą klocków zajął się jubaj. Od wczoraj wieczora dokładnie zająłem się modelowaniem wózka popularnej lokomotywy jaką bez wątpienia jest EU07. Nie jest akurat on przeznaczony do projektu 4E/303E który już jest wydany, a konkretniej do remodelingu ET41. Nie jest on jeszcze skończony, brakuje parę wieszaków i cięgieł oraz paru przewodów. Oczywiście osiami i klockami zajął się jubaj. Podsumowując dotychczas współpracę to obaj z Maćkiem włożyliśmy w te projekty sporo wolnego czasu, który moglibyśmy spożytkować inaczej. Maciek sporo nagonił się po stacji, można by rzec że wchodził nawet pod wagony aby dokładnie odwzorować układ pneumatyczny w danym wagonie, wiele razy chodził na stacje czekając na Wafla, by sfotografować wózek 4ANc na tekstury. Bez jego zdjęć z pewnością wózek nie byłby tak dokładnie odwzorowany. :) Dla ciekawskich dodam, że żeby obfotografować dokładnie wózek 4ANc, jubaj spędził na stacji w sumie 10 godzin, przez które miał 6 szans po dosłownie 20 sekund na wykonanie zdjęć. :) Powiedzmy, że ten temat będzie niejako oknem w nasz warsztat i co jakiś czas wraz z youBy będziemy informować o nowościach z zakresu taboru.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpnia 2011, 23:36:03 »
Ja bym tylko prosił o zwiększenie ilości trójkątów na kołach, żeby były bardziej "gładkie". Wyświetlanie na tym nie ucierpi, za to estetyka dużo zyska.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Edward666

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Sierpnia 2011, 01:15:46 »
Czy te modele mają też LoD?

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sierpnia 2011, 09:09:08 »
Czy te modele mają też LoD?
Jeszcze nie. :) Postaram się zrobić jak najlepszy LoD. Danych na temat ilości tri nie podaję celowo. ;)

Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpnia 2011, 17:04:27 »
Ja bym tylko prosił o zwiększenie ilości trójkątów na kołach, żeby były bardziej "gładkie". Wyświetlanie na tym nie ucierpi, za to estetyka dużo zyska.
Te zestawy kołowe mają około tysiąca trójkątów. Mam też wymodelowane takie na 130 tysięcy, więc nie ma problemu ;) Mogę dodać na: ścianach bocznych, profilu, kształcie tarczy. Zapewne Tobie chodziło o dodanie stron, żeby kółka były okrąglejsze. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Pozostaje jednak pytanie, jak bardzo można sobie na to pozwolić. Wg wstępnych szacunków moja zintegrowana karta graficzna w laptopie jest w stanie przy 60 FPS przetwarzać 40 mln trójkątów. Z drugiej strony, spora rzesza użytkowników może mieć z tym problemy.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Edward666

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Sierpnia 2011, 01:47:27 »
Zrobienie wizualnie okrągłych kół nie powinno być takim super obciążeniem, zwłaszcza że obecna Maszyna korzysta z VBO.

Przykładowo u mnie w autorskim silniku na 9600GT mam powyżej 60 fps przy +- 800 tysięcy trójkątów w kilkuset odrębnych obiektach. Jeśli wrzucę to w jeden VBO to mogę wyświetlić trochę ponad 2 miliony zanim zacznie spadać fps. Więc podwojenie, "poczwórnenie" lub "poszesnastowienie" liczby trójkątów w jednym VBO nie jest czymś odczuwalnym dla niestarych kart graficznych.

Jeśli się ustawi pierwszą fazę LOD na 10-20 metrów (i dalej się zrobi też sensowny LoD, szczególnie najdalszą fazę) to nawet w Zajączkowie pod Tczewem lub Tarnowskich Górach będzie się dobrze bujało.

W ATS optymalizowałem torowisko robiąc je bardziej kanciaste - okazało się że optymalizacja nie ma większego sensu, za to łuk wygląda sztucznie.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Sierpnia 2011, 10:33:04 »
Jest jeden drobny problem. Odległość w Maszynie jest liczona od środka pojazdu. Żeby zrobić sensowne fazy LoD w wózku, należałoby pierwszą z nich wyświetlać w odległości 10 metrów od wózka. Pozostałe mogą być już liczone po staremu, od środka. W przeciwnym wypadku należy zwiększyć odległość wyświetlania o połowę rozstawu czopów, co powoduje, że potem więcej wózków na torach obok jest renderowanych.

EDIT: oj, trochę przesadziłem z tą skalą. W załączniku w pełni wymodelowane kółka. Mają po 8160 trójkątów.
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpnia 2011, 11:56:05 wysłana przez youBy »
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Edward666

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Sierpnia 2011, 14:15:44 »
>Odległość w Maszynie jest liczona od środka pojazdu.

W ATS jest ten sam problem. Planuję zrobić dokładne liczenie poniżej 50 metrów, choć na budynkach to się jeszcze mocniej rozjeżdża.

W Vbus'ie czasem koło autobusu ma więcej trójkątów niż sam model wozu. :)

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Sierpnia 2011, 16:03:54 »
Będzie można liczyć na jakąś wersję lowpoly, czy takie działania we własnym zakresie? Z wózkami to jeszcze do przeżycia, ale te zestawy kołowe zaje%&#@$! mi zarżną kartę graficzną (wiem że jest coś takiego jak LOD, ale jak już przy ~10 Sis'ach spada mi FPS z 60 do 40 to dziękuję serdecznie, ale nie skorzystam) :P
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Sierpnia 2011, 22:13:14 »
Po wielu trudach, godzinach spędzonych przed monitor, strzępionych nerwach z powodu psikusów ze strony dostawcy energii pragnę zaprezentować stworzony razem z youBy wózek EU07 stworzony z myślą o uaktualnieniu ET41. Od siebie dodam, że wózek mi się średnio podoba, natomiast zachwycam się osiami! Są wspaniałe! Materiał na teksturę kół dostarczył Mechatronik i Tyrystor. Obu panom należą się wielkie podziękowania. Maciek oczywiście bazował również na swoich zbiorach. Materiał na tekstury wózka przesłał maciejgrzywna, który na moją prośbę niezwłocznie obfotografował o co go prosiłem. Bardziej precyzyjne zdjęcia wykonałem sam. Wózek jest ukończony w 99%, brakuje paru detali i rozróżnienia wózków.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Sierpnia 2011, 10:06:44 »
Super, w siódemce też by się chciało zobaczyć takie wózki. ;p
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Sierpnia 2011, 16:04:25 »
Ja bym tylko prosił o zwiększenie ilości trójkątów na kołach, żeby były bardziej "gładkie". Wyświetlanie na tym nie ucierpi, za to estetyka dużo zyska.
Coś w ten deseń może być? :)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Sierpnia 2011, 16:30:35 »
Może być. Mam nadzieję, że rozstaw kół jest prawidłowo dobrany do szyn, bo wcześniej różnie z tym bywało.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Sierpnia 2011, 17:02:48 »
Rozstaw będzie prawidłowy — 1500 rozstaw okręgów tocznych, 1360 rozstaw krawędzi wewnętrznych. Tylko czy kształt główki szyny jest właściwy?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Sierpnia 2011, 17:10:57 »
Szyna jest taka, jak pewnie sam kiedyś zrobiłeś. Poprawiłem tylko asymetrię (z jednej strony było o 1mm nie w tę stronę).
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Sierpnia 2011, 17:27:14 »
Dlatego to pytanie staje się jeszcze bardziej zasadne :) Z szynami jest jeszcze taki problem, że one są pochylone do środka pod skosem 1:40, przez co mogą nie przylegać dokładnie. Inna sprawa, że oglądanie szyny z bliska (kilka-kilkanaście cm) w symulatorze to jednak trochę przesada.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Sierpnia 2011, 17:52:28 »
To nie jest duży problem, żeby zmienić kształt szyny. Przymierzam się też do pobierania kształtu z zewnętrznego pliku (np. E3D). Przy okazji trzeba by poprawić przechyłkę (oś obrotu na główce szyny, a nie pośrodku toru) oraz dodawać wysokość szyny od razu przy wczytywaniu torów, a nie przy każdym odczycie pozycji na torze.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Sierpnia 2011, 10:38:07 »
Dzisiejsze ogłoszenia parafialne…
— Ukończony wagon towarowy serii Eaos typ 408W. Waży 45k tri, ma jedną teksturę (oryg. 2048x2048) i zrobiony LOD. Wózki i zestawy kołowe — youBy. Ogółem 39 submodeli.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2011, 14:00:41 wysłana przez Patrykos »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Sierpnia 2011, 20:05:22 »
Na dzień dzisiejszy są gotowe dwa podstawowe typy węglarek jeżdżące we flocie PKP Cargo. Dzisiaj doszedł 412W. Udało się zmniejszyć ilość submodeli do 35 w każdym typie oraz poprawić LODa. 412W ma 38k tri. Przy 50 metrach wyświetlane jest 17.84%, przy 150 metrach 1.71% a powyżej 150 wartość zmniejsza się do 0.94%.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Marcin S

  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Sierpnia 2011, 20:14:35 »
Wszystko git, tylko końcówki coś nie bardzo... :P

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Sierpnia 2011, 20:15:48 »
A ten SMród? ;)
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Sierpnia 2011, 20:20:10 »
Wszystko git, tylko końcówki coś nie bardzo... :P
To były manewry więc się nie liczy. :P
A ten SMród? ;)
Co do SMrodów to wkrótce w Bugs.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Sierpnia 2011, 20:56:31 »
A jak wygląda wykres ilości sprawdzanych submodeli w funkcji odległości?
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Sierpnia 2011, 21:05:37 »
A jest jakieś narzędzie do tego albo prosta metoda sprawdzenia?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Sierpnia 2011, 07:46:03 »
Zmniejszyłem jeszcze raz ilość submodeli do 27, parę elementów gdzieś się zapodziało. Faza dla 412W wygląda tak. Dla 1000 metrów jest to tylko 0.07%, 500 metrów 0.9% zaś dla 150 1.81%.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Września 2011, 21:46:33 »
A ja mam inne pytanie. Czy te wszystkie wagony towarowe zostaną opublikowane w jakimś większym Packu? Widzę też że węglarki mają nowe wężyki od @CTL.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Września 2011, 22:03:27 »
A ja mam inne pytanie. Czy te wszystkie wagony towarowe zostaną opublikowane w jakimś większym Packu? Widzę też że węglarki mają nowe wężyki od @CTL.
Wszystko w swoim czasie. Na razie stoimy z jubajem w miejscu, gdyż stary komputer odszedł na emeryturę. Wężyki są również stare/nowe* autorstwa youBy.

* - niepotrzebne skreślić.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline CTL

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 381
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 56
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Września 2011, 11:24:36 »
Jakby Patykos i youBy byli zainteresowani to oczywiście chętnie podeślę modele wężyków do wykorzystania w wagonach, przy okazji można by po testować jak się one sprawują.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Września 2011, 11:43:00 »
Wymiana wężyków powinna być zorganizowaną akcją wraz z rozwiązaniem niektórych problemów (np. różne położenie kranów w taborze). Wstawienie nowych węży wraz z zachowaniem dzisiejszych norm sprawi, że nie będzie to wyglądać najlepiej. Jest to kwestia do rozwiązania, ale na tę chwilę rozgrzebane jest coś innego. Modele na pewno się w późniejszym czasie przydadzą.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Fabryka snów zaprasza…
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Września 2011, 13:41:02 »
Witam,
 przygotowałem kiedyś przy okazji model Eaosa 408W z pierwotnymi drzwami. Nowością też są nowe tekstury wnętrz.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.