Autor Wątek:  Quark-reaktywacja  (Przeczytany 20176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Quark-reaktywacja
« dnia: 25 Sierpnia 2004, 16:03:06 »
Dla tych, którzy trasę quarkmce znają na pamięć i jadą nią z zamkniętymi oczami oraz dla tych, którym się znudziła, proponuję coś następującego: quark-reaktywacja. Zmiany w tej trasie dotyczą wyłącznie eventów. Oto te zmiany:

1) Na trasie Wielki Kac - Dejawy doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej na torze głównym zasadniczym w kierunku Dejaw. Wysłano już sieciowca, ale do momentu usunięcia awarii pociągi na tej trasie poruszają się po jednym torze (niewłaściwym w kierunku Dejaw). Oczywiście powoduje to utrudnienia w ruchu i opóźnienia, "za które Państwa przepraszamy" :).

2) Na dodatek przy wyjeździe z Wielkiego Kaca w kier. Dejaw wygasiło dwa semafory SBL.

3) ET22-443 zostało wysłane do ZNLE Burakowo ;), więc z braku tegoż loka, z bruttem zostaje wysłany EU07-536. Rzadki to widok, prawda?

4) Dróżnik na przejeździe na odcinku Pole - Dejawy jeszcze nie wytrzeźwiał po wczorajszych urodzinach kolegi, w zwiąku z czym zdaża mu się nie zamknąć rogatek :). Uwaga na szkolne autobusy! ;)
 
5) Misja z EU07-424 (posp. WK - Koniewice): Służbę przejmujemy na loku, który jest już podstawiony na peron i podpięty do składu.


Błedy:
- przy sygnale zazwalającym na jazdę w WK nie świeci się wskaźnik W24 (nie wiem czemu).


Zalecam jazdę na wersji oficjalnej z dn. 220703 lub 220204 (bez patcha), gdyż pociągi obsadzone AI nie wpadają tam w poślizgi.

W archiwum są dwa pliki:
quarkmce_reaktywacja.scn oraz quark28_reak.scm - nalezy je wypakować do katalogu SCENERY.
http://onhill.gda.pl/~td/eu07/quark_reakt.rar

Miłej zabawy :)

PS Mam nadzieję, że Quark-t mnie nie zabije za grzebanie przy jego trasie :)
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sierpnia 2004, 17:32:48 »
po prostu bajera wreszcie jakies urozmaicenie :D ja sobie zrobie jesze wersje nocna tej wersji trasy :)

Tomi Good Work brawo
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sierpnia 2004, 18:01:10 »
Świetnie Tomi !!! Może uatrakcyjnisz także inn trasy ?

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sierpnia 2004, 18:08:43 »
No ludzie...Macie praktycznie nową traskę od godziny i juz chcecie wiecej :P

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sierpnia 2004, 18:25:15 »
a kto chce wiecej:P ja sie podniecam narazie tym co jest :) bo bajera a jak Tomi zechce to cos ulepszy to tylko od niego zalezy

Tomi gratulacje i pełen podziw za to co zrobiłeś :)

Pozdrawiam Maciek
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sierpnia 2004, 19:09:55 »
Przejechałem się :)
Więc tak, ogólnie wspaniale :) Sprawiłeś że siódemka odczepia się od próżnych węglarek, podjeżdża do pełnych, uderza w bufor eaosa...i stoi :( A szkoda, bo można by było sprawić aby się podłączyła do skłądu. Do niczego innego się nie przyczepiam:)
pozdrowienia

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Sierpnia 2004, 19:14:02 »
To AI umie się podpiąć do składu? Ciągle myślałem że umie się tylko odpinać.
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline Marcin E2rD

  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
    • http://ag.bocznica.org/
  • Otrzymane polubienia: 9
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Sierpnia 2004, 21:57:55 »
Może dorobił bys też eventy do trasy Pita? Chyba ze ktos juz sie tym zajmuje...

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Sierpnia 2004, 22:53:56 »
Cytat: "Paul"
To AI umie się podpiąć do składu? Ciągle myślałem że umie się tylko odpinać.

Pamiętam że dawno, dawno temu Speed pokazywał mi scenerię w której eu07 oblatywała skład i podpinała się do składu. Działa to chyba na takiej zasadzie: Lok odczepia się od składu i manewruje, gdy jedzie te 20 km/h i uderza w bufory składu do którego ma się podczepić odbija się od niego i po jakimś czasie przywiera buforami ciągle trzymając nastawnik na drugiej czy trzeciej pozycji, w tym czasie gdy one do siebie przywieraja nalezy wyzwolic w loku event ktory spowoduje podczepienie sie do skladu, nastepnie trzeba dac mu event nakazujacy zmienic kabine no i to chyba wszystko. Bynajmniej tyle pamietam z tego co mi mowiono :)

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Sierpnia 2004, 23:54:41 »
No wiec ciesze sie, ze ta wersja sie podoba :)
Cytat: "MatEUzs"
Sprawiłeś że siódemka odczepia się od próżnych węglarek, podjeżdża do pełnych, uderza w bufor eaosa...i stoi

Manewrow w Dejawach nie dotykalem :) To zostalo z poprzedniej wersji. A to ze OIDP et22 nawet tego (manewrow) nie robila oraz nie jezdzila jak trzeba po niewlasciwym wiec wyslalem ja do ZNLE Burakowo :)
Cytuj
Może dorobił bys też eventy do trasy Pita? Chyba ze ktos juz sie tym zajmuje...

Mysle ze trasa Pita zajeli sie juz ludzie znacznie lepsi ode mnie :) I niech tak zostanie. Tym bardziej ze rozpoczyna sie "kampania wrzesniowa" na studiach :(
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline CTL

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 381
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 56
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Sierpnia 2004, 02:05:38 »
Witam
Traska super przerobiona fajnie sie jezdzi:-)Ja bym mial do niej jeszcze pare propozycji jezeli chodzi o takie przerobki, a wiec jesli Kolega Tomi bylby zainteresowany przerobieniem jeszcze raz traski to prosilbym zglosic sie do mnie na priv i przedstawie propozycje:-)
Pozdrawiam

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Sierpnia 2004, 13:38:11 »
dlaczego jak wracamy ze skladem towarowym z Dejaw to jedziemy po torze niewłaściwym?? tzn. po tym na którym stoi sieciowiec i przez to nie mozna wrócić do WK
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Sierpnia 2004, 14:52:33 »
Cytat: "Kozi"
dlaczego jak wracamy ze skladem towarowym z Dejaw to jedziemy po torze niewłaściwym?? tzn. po tym na którym stoi sieciowiec i przez to nie mozna wrócić do WK

Faktycznie, cos ta misja jest skopana. Sorry :)
Przyjze sie temu blizej jak bede mial chwile.
W razie innych bledow dajcie znac.
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Sierpnia 2004, 15:21:37 »
Cytat: "Tomi"
Cytat: "Kozi"
dlaczego jak wracamy ze skladem towarowym z Dejaw to jedziemy po torze niewłaściwym?? tzn. po tym na którym stoi sieciowiec i przez to nie mozna wrócić do WK

Faktycznie, cos ta misja jest skopana. Sorry :)
Przyjze sie temu blizej jak bede mial chwile.
W razie innych bledow dajcie znac.


A zmieniałes cos tam w eventach odnosnie tej misji?? bo wczesniej bylo ok. Normalnie nas wpuszczali na prawidłowy tor.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Sierpnia 2004, 16:44:29 »
Cytat: "Kozi"
dlaczego jak wracamy ze skladem towarowym z Dejaw to jedziemy po torze niewłaściwym?? tzn. po tym na którym stoi sieciowiec i przez to nie mozna wrócić do WK

Ufff... no wiec ten problem jest rozwiazany :) Tak to jest jak sie znajduje nienazwane tory wyzwalajace eventy w notatniku, dochodzac do tego ktory tor jet ktory po wspolrzednych ;)
Pojawil sie jeszcze jeden problem z pociagiem z Bipami - czasem sie rozrywaja przy ruszaniu, blokujac ten sposob wyjazd z Dejaw. Dlatego wrzucilem zwykle Bd.
Prosze o ponowne pobranie trasy :) i wskazanie ewentualnych dalszych bledow.

http://onhill.gda.pl/~td/eu07/quark_reakt.rar


Dla tych, ktorzy maja slabsze kompy, a ktorym nie przeszkadza brak drutow nad glowa - trasa bez trakcji:
http://onhill.gda.pl/~td/eu07/quark_reakt_pusta.rar
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Sierpnia 2004, 18:23:48 »
no i ten cholerny SN niema nawet zamiaru ruszac ale jego sobie mozna podarowac :/

PS szkoda ze nie mozna swiateł ustawić tak jak w rzeczywistosci :(
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline KowiEU

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
    • http://www.fotokolej.pl/search.php?search_user=KowiEU
  • Otrzymane polubienia: 0
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Sierpnia 2004, 00:29:02 »
Cytat: "Kozi"
dlaczego jak wracamy ze skladem towarowym z Dejaw to jedziemy po torze niewłaściwym?? tzn. po tym na którym stoi sieciowiec i przez to nie mozna wrócić do WK

Mi tam skręca na prawo i moge spokojnie wrócić do WK mało tego w WK zwrotnice są ustawione tak jak miał st44   na semaforze nadal sie pali S10 i dojeźdzam pod stacje mydelniczka!!!

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Sierpnia 2004, 13:59:57 »
Cytat: "kowi"
Cytat: "Kozi"
dlaczego jak wracamy ze skladem towarowym z Dejaw to jedziemy po torze niewłaściwym?? tzn. po tym na którym stoi sieciowiec i przez to nie mozna wrócić do WK

Mi tam skręca na prawo i moge spokojnie wrócić do WK mało tego w WK zwrotnice są ustawione tak jak miał st44   na semaforze nadal sie pali S10 i dojeźdzam pod stacje mydelniczka!!!


to chyba w oficjalnej wersji?? bez patyków a swoja droga jak dojechales do Mydelniczki?? skoro gagar jedzie do Skwarek ale tam niedojezdza?? bo ma czerwone na semaforze.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

  • Gość
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Sierpnia 2004, 14:22:33 »
Fajna trasa, ale na początku za długo się czeka.

Offline KowiEU

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
    • http://www.fotokolej.pl/search.php?search_user=KowiEU
  • Otrzymane polubienia: 0
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Sierpnia 2004, 14:52:40 »
Cytat: "Kozi"
Cytat: "kowi"
Cytat: "Kozi"

Mi tam skręca na prawo i moge spokojnie wrócić do WK mało tego w WK zwrotnice są ustawione tak jak miał st44   na semaforze nadal sie pali S10 i dojeźdzam pod stacje mydelniczka!!!


to chyba w oficjalnej wersji?? bez patyków a swoja droga jak dojechales do Mydelniczki?? skoro gagar jedzie do Skwarek ale tam niedojezdza?? bo ma czerwone na semaforze.

Jakto jak zaraz za za tymi rozwalonymi torami(koło rzeczki) zwrotnice ustwiam na lewo i hejka do mydelniczki!!!oczywiście nie mam tej wersjii z patykami itd bo pszez to tylko AI głupieje!!!

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Sierpnia 2004, 16:00:17 »
Cytat: "kowi"
Cytat: "Kozi"
Cytat: "kowi"
Cytat: "Kozi"

Mi tam skręca na prawo i moge spokojnie wrócić do WK mało tego w WK zwrotnice są ustawione tak jak miał st44   na semaforze nadal sie pali S10 i dojeźdzam pod stacje mydelniczka!!!


to chyba w oficjalnej wersji?? bez patyków a swoja droga jak dojechales do Mydelniczki?? skoro gagar jedzie do Skwarek ale tam niedojezdza?? bo ma czerwone na semaforze.

Jakto jak zaraz za za tymi rozwalonymi torami(koło rzeczki) zwrotnice ustwiam na lewo i hejka do mydelniczki!!!oczywiście nie mam tej wersjii z patykami itd bo pszez to tylko AI głupieje!!!
no dobra wiem ze masz wersje bez patyków ale dalej nie bardzo kojarze którą zwrotke przekladasz?? mozesz tak mniej wiecej wyjasnic ktura to:>??

Pozdrawiam Maciek :)
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline KowiEU

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
    • http://www.fotokolej.pl/search.php?search_user=KowiEU
  • Otrzymane polubienia: 0
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Sierpnia 2004, 16:12:10 »
Cytat: "Kozi"
Cytat: "kowi"
Cytat: "Kozi"
Cytat: "kowi"
Cytat: "Kozi"

Mi tam skręca na prawo i moge spokojnie wrócić do WK mało tego w WK zwrotnice są ustawione tak jak miał st44   na semaforze nadal sie pali S10 i dojeźdzam pod stacje mydelniczka!!!


to chyba w oficjalnej wersji?? bez patyków a swoja droga jak dojechales do Mydelniczki?? skoro gagar jedzie do Skwarek ale tam niedojezdza?? bo ma czerwone na semaforze.

Jakto jak zaraz za za tymi rozwalonymi torami(koło rzeczki) zwrotnice ustwiam na lewo i hejka do mydelniczki!!!oczywiście nie mam tej wersjii z patykami itd bo pszez to tylko AI głupieje!!!
no dobra wiem ze masz wersje bez patyków ale dalej nie bardzo kojarze którą zwrotke przekladasz?? mozesz tak mniej wiecej wyjasnic ktura to:>??

Pozdrawiam Maciek :)


na trasie kac-mydelniczka jest fragment jednotorowy koło takiej rzeczki za tom rzeczką tory sie rozwidlają i są jusz dwie pary szyn i to skręcam w lewo bo na tych prawych stoi gagarin i jak pisałem dojeźdzam do mydelniczki!!!

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Sierpnia 2004, 16:49:11 »
a nie do skwarek czasem??

dalej nie wiem któredy to jezdzisz :P
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Sierpnia 2004, 18:36:03 »
Tomi ładnie to wymyśliłeś z tym sygnałem zastępczym w Wielkim Kacu. Panowie maszyniści oto problem: z jaką prędkością należy wyjeżdżać z Wielkiego Kaca? Jak należy się zachować przy wygaszonych semaforach? Kto wie, ręka do góry...
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline ET22_RULZ

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 592
  • User #13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Sierpnia 2004, 18:54:29 »
Cytat: "Radkos07"
Tomi ładnie to wymyśliłeś z tym sygnałem zastępczym w Wielkim Kacu. Panowie maszyniści oto problem: z jaką prędkością należy wyjeżdżać z Wielkiego Kaca? Jak należy się zachować przy wygaszonych semaforach? Kto wie, ręka do góry...

Wygaszony semafor traktuje sie jak sygnal watpliwy. Wyjechac/wjechac mozna tylko na rozkaz pisemny.
"Nudzą Jacka takie sprawy, ciągła praca, brak zabawy"
Pozdrawiam,
Bartosz "ET22_RULZ" Wojciechowski

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Sierpnia 2004, 19:20:38 »
Cytuj
Wyjechac/wjechac mozna tylko na rozkaz pisemny.
Tak zgadza się. A prędkość jazdy? według mnie w tej sytuacji 20km/h do pierwszego poprawnego semafora. Natomiast w rzeczywistości byłoby to chyba tak zrobione że wygaszone byłyby wszystkie do Dejaw oraz unieważnione na rozkaz pisemny i jazda z 40km/h do końca zwrotnic a potem z rozkładową...
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline Szmytek

  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Sierpnia 2004, 19:49:20 »
Cytat: "Radkos07"
Cytuj
Wyjechac/wjechac mozna tylko na rozkaz pisemny.
Tak zgadza się. A prędkość jazdy? według mnie w tej sytuacji 20km/h do pierwszego poprawnego semafora. Natomiast w rzeczywistości byłoby to chyba tak zrobione że wygaszone byłyby wszystkie do Dejaw oraz unieważnione na rozkaz pisemny i jazda z 40km/h do końca zwrotnic a potem z rozkładową...


Nie jechałem na tej trasie, ale z tego co czytam to wygaszone są semafory SBL. W takim przypadku zatrzymujesz się przy semaforze, Rp1 i 20 km/h obserwując szlak itd. do następnego. Jak następny też ciemny, to hamujesz, Rp1 i dalej 20. I tak aż do minięcia czołem pociągu jakiegoś działającego.

Offline Inter City

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Sierpnia 2004, 19:52:12 »
Możnaby w pisemnym wrzucić 40 na odcinkach gdzie semafory są wygaszone a potem rozkładową jak już jest ten dobry SBL
Inter City - Polskie Porządne Pociągi

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Sierpnia 2004, 20:16:41 »
Jak wyjezdzasz na zastepczy to obowiązuje 40 km/h do najblizszaego SBLa, ktory jest wygaszony, wiec dalej jest tak jak Szmytek pisal.
Zastepczy jest wlasnie dlatego, ze nastepny semafor jest ciemny, wiec na wyjazdowym z WK nie mozna podac innego sygnalu.
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline Inter City

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Quark-reaktywacja
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Sierpnia 2004, 20:24:46 »
W moim E1 (starym bo 30 letnim ale :) jest jak wół że jak wyjeżdzasz na sz na szlak z SBL to lecisz 20km/h aż do otrzymania zielonego, a to że tutaj są dwa ciemne to wcale nie znaczy ze SBL nie ma... no chyba że się mylę to mnie wyprostowac :D
Inter City - Polskie Porządne Pociągi