Autor Wątek:  Zdjęcia na tekstury bolesławieckiego wiaduktu kolejowego.  (Przeczytany 3532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek46

  • Wiadomości: 30
  • Początkujący fotograf teksturowy
    • Zobacz profil
    • Mój blog :)
  • Otrzymane polubienia: 1
   Witajcie! Jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego chciałbym się ze wszystkimi przywitać.
  Ostatnio przeglądając niektóre tematy na forum, natknąłem się na kilka apeli o robienie zdjęć z przeznaczeniem na tekstury. Tak więc postanowiłem przeszukać moje archiwa i znalazłem takie oto dwa zdjęcia wiaduktu/mostu (różnie się na tą konstrukcję mówi). Zdjęcia moim zdaniem są dobrej jakości, bez większych cieni.
  Na pierwszym z nich widać "normalne" przęsła, które biegną po części naziemnej. Drugie zdjęcie natomiast przedstawia cztery filary wiaduktu znajdujące się nad Bobrem.
  Prosiłbym o w miarę fachową ocenę zdjęć (pod kątem wykorzystania na tekstury). Jeżeli będą jakieś błędy, proszę o wypisanie co jest nie tak, bądź czego brakuje.
P.S: W najbliższym czasie postaram się popstrykać kilka przydatnych rzeczy do urozmaicenia MaSzynowych scenerii.
Pozdrawiam, Bartek46.

Załączniki:
http://eu07.pl/userfiles/11252/foto-DSCF5276.JPG
http://eu07.pl/userfiles/11252/foto-DSCF5277.JPG

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Zdjęcia na tekstury bolesławieckiego wiaduktu kolejowego.
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipca 2011, 18:38:27 »
Jeśli to mają być tylko zdjęcia ciegieł, to się chyba nadadzą. Do wymodelowania tego wiaduktu potrzeba by było jednak ich znacznie więcej.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Zdjęcia na tekstury bolesławieckiego wiaduktu kolejowego.
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lipca 2011, 21:25:11 »
Przecież na tych zdjęciach jest więcej niż potrzeba. Co ty byś jeszcze chciał? Z tego drugiego zdjęcia można zrobić piękny model i teksturkę.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Zdjęcia na tekstury bolesławieckiego wiaduktu kolejowego.
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lipca 2011, 21:47:19 »
Ten wiadukt jest niesymetryczny. Rzeka (i co za tym idzie — szersze przęsła) są od strony zachodniej. Po wschodniej stronie doliny znajdują się dwie drogi, z których jedna jest pod przęsłami wąskimi, a druga pod średnimi. Należy też wziąć pod uwagę, że kilka filarów jest grubszych, bo zawierają one wyjścia na górę.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline eu07-001

  • Wiadomości: 337
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Zdjęcia na tekstury bolesławieckiego wiaduktu kolejowego.
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lipca 2011, 22:45:08 »
Znalazłem u mnie w książkach wymiary oraz plan tego wiaduktu.

EDIT 20.07.11: Uzupełniłem o dane dotyczące szerokości i wysokości mostów.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipca 2011, 16:11:33 wysłana przez eu07-001 »

Offline Bartek46

  • Wiadomości: 30
  • Początkujący fotograf teksturowy
    • Zobacz profil
    • Mój blog :)
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zdjęcia na tekstury bolesławieckiego wiaduktu kolejowego.
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lipca 2011, 09:31:48 »
Jeżeli fotki się nadają, a ktoś ma chęci i czas aby wykonać model/teksturę wiaduktu - bierzcie zdjęcia i twórzcie!