Autor Wątek:  Poważne utrudnienia w ruchu pociągów  (Przeczytany 4706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Poważne utrudnienia w ruchu pociągów
« dnia: 08 Lipca 2011, 17:52:19 »
Do północy w nocy z piątku na sobotę zablokowana ma być jedna z najważniejszych linii kolejowych w woj. śląskim - na odcinku między Bytomiem a Tarnowskimi Górami. Po południu wykoleiły się tam dwa wagony pociągu towarowego. Nikomu nic się nie stało.
- Jak poinformował wicedyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach Zbigniew Czyż, wypadek nastąpił z przyczyn technicznych, nie było żadnej przyczyny zewnętrznej. Zniszczenia infrastruktury nie są bardzo poważne, jednak po usunięciu wagonów przywracanie przejezdności trasy potrwa co najmniej kilka godzin.

Więcej: http://polskalokalna.pl/wiadomosci/slaskie/katowice/news/powazne-utrudnienia-w-ruchu-pociagow,1665796,3321

źródło: pap
Pozdrawiam

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Poważne utrudnienia w ruchu pociągów
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lipca 2011, 18:21:29 »
Cytuj
Na odcinku między Tarnowskimi Górami a Chorzowem składy te miały być przeciągane towarowym szlakiem przez Brzeziny Śląskie trakcją spalinową.
Normalnie zabiłbym, żeby choć raz się tam przejechać ;). Co do samego wykolejenia - troszkę mnie zastanawia, że do zdarzenia doszło na tym odcinku (konkretnie Bytom Karb - Radzionków), dużo mniej by mnie zdziwiło wykolejenie między Radzionkowem a Nakłem Śl.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline gajor911

  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
    • Kanał YT
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Poważne utrudnienia w ruchu pociągów
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lipca 2011, 18:53:25 »
Jak na ironię jechałem osobowym z Katowic. Na przywitanie na dworcu w Katowicach pani poinformowała, że z przyczyn technicznych pociąg zakończy bieg w Bytomiu. (odetchnąłem z ulgą, bo ja tylko do Bytomia...). Staliśmy ze 40min przed Chorzowem by przepuścić pośpiech który jakimś cudem jechał z Bytomia. Tylko ruszyliśmy to tuż przed Bytomiem zahaczyliśmy drzewo i pantograf śmignął nam za oknem.
Multum przygód jak na jeden dzień w okolicach Bytomia :)
« Ostatnia zmiana: 08 Lipca 2011, 19:01:33 wysłana przez gajor911 »

Offline szogun

  • Wiadomości: 5630
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 562
Odp: Poważne utrudnienia w ruchu pociągów
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lipca 2011, 18:57:51 »
To taki śląski trójkąt bermudzki :d
Tylko ruszyliśmy to tuż przed Bytomiem zahaczyliśmy drzewo i pantograf śmignął nam za oknem.
To tylko mnie zastanawia gdzie mechu miał kran hamulca i grzybek od opuszczania badyli. Twoje zdjęcie wskazuje na to że widoczność tego dnia nie była ograniczona.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline gajor911

  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
    • Kanał YT
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Poważne utrudnienia w ruchu pociągów
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lipca 2011, 19:10:29 »
Myślę, że jak wyjeżdżaliśmy spod wcześniejszego wiaduktu wessało drzewo pod patyki. Drzewo stało jakiś metr od wiaduktu. Mech nie miał szans :/

Offline DRE

  • Wiadomości: 63
  • D29-131
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poważne utrudnienia w ruchu pociągów
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lipca 2011, 00:03:31 »
Niedaleko stacji Bytom Północ budują autostradę A1. W związku z czym ruch odbywa się wahadłowo po jednym torze. To właśnie na nim doszło do wykolejenia. Przynajmniej tak twierdzili konduktorzy i dyżurna ruchu w Tarnowskich Górach.

Od godziny 12 z Tarnowskich Gór żaden pociąg nie wyjechał i nie przyjechał. TLK Szczecin-Katowice stała w Tarnowskich Górach prawie 2 godziny. Potem przeciągnęli ją przez Piekary do Katowic. W odwrotnej relacji TLK stała na stacji Chorzów Miasto. Co stację stał jakiś pociąg. Około godziny 14 w Tarnowskich Górach stały już 4 pociągi.
Powiem szczerze, nie ciekawie to wyglądało.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Poważne utrudnienia w ruchu pociągów
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lipca 2011, 09:33:39 »
Chodzi o to zwężenie.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Poważne utrudnienia w ruchu pociągów
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lipca 2011, 10:28:09 »
To tylko mnie zastanawia gdzie mechu miał kran hamulca i grzybek od opuszczania badyli. Twoje zdjęcie wskazuje na to że widoczność tego dnia nie była ograniczona.
Hehe, jak zwykle "MK" wiedzą najlepiej :). Rzeczywistość a siedzenie przed kompem i jazda po wirtualnych szlakach to dwa różne światy…
Odnośnie wykolejenia to potwierdzam. Około godziny 14:30-15 przez stację Bytom Bobrek jechał pociąg roboczy a kilkanaście minut później dźwig kolejowy w stronę Bytomia. Mieliśmy brać z kopalni pociąg i jechać w kierunku Mysłowic ale dyżurny ruchu poinformował nas, że doszło do wykolejenia i wszystko stoi także my na pewno nie pojedziemy. W związku z tym zamknęliśmy maszynę (M62M-006) w Bobrku. Nasza podmiana miała fajną służbę bo z tego co wiem zmuszeni byli troszkę postać ;).
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline soadfan

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poważne utrudnienia w ruchu pociągów
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Lipca 2011, 18:04:45 »
Witam,

ja byłem poszkodowany ale jako pasażer. Pociąg ze Szczecina miał być w Katowicach przed 15:00 bo o 15:02 wyjeżdżał z Katowic jako 45110 do Bydgoszczy. Miał 130 minut opóźnienia. Co mnie rozśmieszyło najbardziej to, to, że o 17:02 wyjeżdżał skład do Gdyni tą samą trasą, jechał 10 minut za nami...

Dodatkowo w Będzinie widziałem jak skład PR potrącił człowieka...

To był czarny piątek na Śląskich torach.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Poważne utrudnienia w ruchu pociągów
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Lipca 2011, 23:46:11 »
Mieliśmy brać z kopalni pociąg i jechać w kierunku Mysłowic ale dyżurny ruchu poinformował nas, że doszło do wykolejenia i wszystko stoi także my na pewno nie pojedziemy. W związku z tym zamknęliśmy maszynę (M62M-006) w Bobrku. Nasza podmiana miała fajną służbę bo z tego co wiem zmuszeni byli troszkę postać ;).
E tam, przecież i tak Wam płacą od godzin. :P W sumie to na/z (w kierunku południowym) TG nikt nie chce jeździć z węglem. Okolice Bytomia, Siemiec to najgorszy rejon na Śląsku.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline nazgvl

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poważne utrudnienia w ruchu pociągów
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Lipca 2011, 10:31:15 »


To był czarny piątek na Śląskich torach.

Do tego jeszcze skład palący trawę za sobą w okolicach Tychów...