Autor Wątek:  Konwersja tras z TRS.  (Przeczytany 2500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KrzysiekEt22

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Konwersja tras z TRS.
« dnia: 30 Czerwca 2011, 18:54:18 »
Witam.
Miałem nie zakładać nowego wątku ale zainteresowało mnie to trochę. W pewnym temacie natknąłem się na post kolegi @Ra w którym było napisane że możliwy jest skonwertowanie trasy z Trainz do Maszyny. Teraz jeżeli można chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można tego dokonać lub co trzeba zrobić aby możliwe było skonwertowanie. I jeżeli można też to prosiłbym o info jakich narzędzi będzie trzeba do tego użyć.

Oczywiście mając na myśli konwersję chodziło mi o własne trasy wykonane w Trainz lub te na które autorzy wydadzą zgodę.
Moim zdaniem gdyby konwersja była choć trochę łatwiejsza jak tworzenie trasy w 3ds Max, Notatnik, Jet to mogłaby być to niezła alternatywa.

Oczywiście za wszelkie udzielone info z góry dzięki.:)

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Konwersja tras z TRS.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwca 2011, 18:57:42 »
Dostałeś też tam odpowiedź: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,19017.msg217758.html#msg217758

Wrzucę treść i tu (cytaty zagnieżdżone celowo):

Da się skonwertować?
Da się zrobić, żeby się dało.

Wniosek? Jeszcze się nie da.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Konwersja tras z TRS.
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Czerwca 2011, 20:10:54 »
Od 2.5 roku robię edytor, z którego da się eksportować scenerie do MaSzyny. Kiedyś widziałem jakiś program do przeglądania scenerii w Trainz, być może był to CDP Browser 2. Jeśli tak, to prawdopodobnie można pobrać źródła do niego, co oznacza, że można by wczytać pliki do edytora bez potrzeby samodzielnego analizowania ich budowy. Również istnieje możliwość dodania do EXE MaSzyny wczytywania określonych plików oraz renderowania pewnych struktur (np. trójkąty terenu o stałej wielkości siatki na podstawie pliku binarnego).

Osobiście nie posiadam Trainz, nigdy nie używałem i nawet nie mam odpowiednio wydajnego sprzętu, na którym mógłbym sobie eksperymentować. Musiałby się też zgłosić ktoś w miarę zorientowany w plikach i strukturach zarówno Trainz jak i MaSzyny, kto by umiał znaleźć błędy konwersji i wskazać, co dokładnie jest do poprawienia.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni