Ankieta

Czy w opisie służby umieszczać szczegółowy przebieg zdarzeń alternatywnych?

Tak
27 (19.1%)
Nie
114 (80.9%)

Głosów w sumie: 141

Autor Wątek:  Szczegółowość opisu służby  (Przeczytany 18414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomiexpress

  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • kilka fotek kolejowych w tym jt42c66
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szczegółowość opisu służby
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Czerwca 2011, 11:25:16 »
Głosowałem na " Nie " . W opisie trasy zaznaczyć tylko,  iż występują zdarzenia alternatywne a reszta,  jak pisali przedmówcy, nich jest niespodzianką :)
Pozdrawiam Tomiexpress

Offline C2H6OH

  • Wiadomości: 42
  • Niewolnik Windowsa
    • Zobacz profil
    • MorsEncryption
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szczegółowość opisu służby
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Czerwca 2011, 16:39:50 »
Głosowałem na Nie, ale mam taką propozycję (trochę podobna do tej kolegi JONIN_EZT), by w pliku INNE/sceneria/misja.html zamieszczać odnośnik do listy zdarzeń losowych, by początkujący user musiał najpierw to przeczytać (w przypadku wątpliwości), a dopiero potem ewentualne uwagi zgłaszał na forum.

[OT]zakładając, że w całej służbie (jedna misja) występuje 10 zdarzeń losowych, ile (średnio) przejazdów potrzeba, by wszstkie wyzwolić (oczywiście nie za jednym razem)?[/OT]
Nie posiadam profesjonalnej wiedzy nt. kolei, dlatego proszę o poprawianie każdego błędu rzeczowego w moich postach.
Jak nie ma polskich znakow, znaczy ze ich nie posiadam ;)

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Szczegółowość opisu służby
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Czerwca 2011, 16:51:38 »
[OT]zakładając, że w całej służbie (jedna misja) występuje 10 zdarzeń losowych, ile (średnio) przejazdów potrzeba, by wszstkie wyzwolić (oczywiście nie za jednym razem)?[/OT]
No to nie jest takie trywialne i zależy od tego jakie są przypisane prawdopodobieństwa. Jak ja sobie jechałem moją służbę to z 10 razy ją trzeba przejechać, by zaszły wszystkie zdarzenia. Niektóre wyjazdy/wjazdy mogą odbyć się na 3 sposoby, jest jeden wyjazd na 4 możliwe sposoby, ale to są subtelne różnice.

OK. Nie mam do Ciebie pretensji...
Ja też nie mam, żeby nie było :)

Głosowałem na Nie, ale mam taką propozycję (trochę podobna do tej kolegi JONIN_EZT), by w pliku INNE/sceneria/misja.html zamieszczać odnośnik do listy zdarzeń losowych, by początkujący user musiał najpierw to przeczytać (w przypadku wątpliwości), a dopiero potem ewentualne uwagi zgłaszał na forum.
Też tak myślałem, lecz jest taka kwestia, że każdy z ciekawości to przeczyta :] i nadal nie wiem co z tym fantem zrobić.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5630
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 561
Odp: Szczegółowość opisu służby
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Czerwca 2011, 17:04:56 »
Ankieta mówi wszystko :)
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline C2H6OH

  • Wiadomości: 42
  • Niewolnik Windowsa
    • Zobacz profil
    • MorsEncryption
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szczegółowość opisu służby
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Czerwca 2011, 17:07:42 »
Też tak myślałem, lecz jest taka kwestia, że każdy z ciekawości to przeczyta :] i nadal nie wiem co z tym fantem zrobić.
To ich strata ;)
Wedlug mnie wystarczy napisac, by nie wchodzic, jesli sie nie chce poznac szczegolow sluzby i to wszystko.
Nie posiadam profesjonalnej wiedzy nt. kolei, dlatego proszę o poprawianie każdego błędu rzeczowego w moich postach.
Jak nie ma polskich znakow, znaczy ze ich nie posiadam ;)

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Szczegółowość opisu służby
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Czerwca 2011, 17:12:01 »
Ja dla własnego "bezpieczeństwa" usunę taki plik od razu po rozpakowaniu paczki :P Żeby nie kusiło.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Szczegółowość opisu służby
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Czerwca 2011, 09:01:09 »
Ja swojego zdania nie zmienię i mimo wszystko jestem za opisem ogólnym. Zmierzamy do przybliżenia w symulatorze pracy maszynisty o tym należy pamiętać. Z tego co dobrze zrozumiałem to we większej mierze taki maszynista niektóre decyzje musi podjąć sam, dlatego zdania nie zmienię i jestem pewny, że taki szczegółowy opis zepsuje w większości niespodzianki przygotowane przez Przemka i trasa szybko się co niektórym znudzi, bo przebieg zdarzeń na niej stanie się zbyt oczywisty.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwca 2011, 09:12:10 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Szczegółowość opisu służby
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Czerwca 2011, 09:32:41 »
Założyłeś ankietę i wywołałeś dyskusję, teraz nie wiesz jak interpretować uzyskane efekty.
Ankieta mówi wszystko :)
Skoro niektórzy chcą szczegółowego opisu, niech będzie dostępny do pobrania oddzielny plik pomocy w dziale publikacje, jako dodatek do pobrania.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Szczegółowość opisu służby
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Czerwca 2011, 09:34:13 »
W takim razie się przydała ta ankieta :)

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Szczegółowość opisu służby
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Czerwca 2011, 09:37:29 »
Skoro niektórzy chcą szczegółowego opisu, niech będzie dostępny do pobrania oddzielny plik pomocy w dziale publikacje, jako dodatek do pobrania.
Nie zgadzam sie. Tak jak napisal Sawi:
Zmierzamy do przybliżenia w symulatorze pracy maszynisty o tym należy pamiętać.
Z tego, co zauwazylem, w opisie sluzby przewaznie dostajemy numer pociagu, jaki mamy wziac ze stacji poczatkowej i docelowej, ewentualnie jakies informacje o sytuacjach wyjatkowych (np. trwajace objazdy, przejscie w danej stacji na inny pociag, itp.)
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Szczegółowość opisu służby
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Czerwca 2011, 12:19:01 »
Moim zdaniem wystarczy opis służby "Startujemy z N, jedziemy przez M, O, P do Z. Tam wykonujemy manewry zgodnie z sygnałami. Służba kończy się [tu i tak – tutaj jasny opis, żeby było wiadomo, że już nie trzeba czekać]". Wszelkie informacje, że albo będzie S1 przez 10 minut albo od razu S2 są zbędne. Scenariusz ma być przetestowany, a betatesterzy mają być gwarantem, że służba z N do Z jest wykonalna. Co po drodze – nie wiadomo. Można ewentualnie podawać przybliżony czas trwania misji (zakres), żeby ktoś, kto dysponuje np. 1h na symkowanie nie wpakował się w scenariusz z 40 minutami stania pod semaforem :)
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline jochand

  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Szczegółowość opisu służby
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Czerwca 2011, 12:31:12 »
W pelni sie zgadzam z wypowiedzia powyzej. Te dane w zupelnosci wystarcza.

Offline Lorem

  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Szczegółowość opisu służby
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Czerwca 2011, 13:29:30 »
Jedynie dodałbym, że postoje pod semaforami/na stacjach mogą trwać do n minut. Po to, żeby (nawet doświadczony) użytkownik nie potraktował długiego postoju jako wysypu eventów. Tyle ode mnie, w pozostałych kwestiach zgadzam się z @Quarkiem.
A może by tak własny pulpit...

Offline tofik

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szczegółowość opisu służby
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Czerwca 2011, 16:55:46 »
Ja też w 100% zgadzam się z tym co napisał kolega Lorem. I głosowałem na "NIE".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Szczegółowość opisu służby
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Czerwca 2011, 21:31:17 »
Podjąłem decyzję. Szczegółowego opisu nie będzie. Tylko ogólny. W końcu to symulator.
Należy jednak uważać, by nie zakładać tematów typu "Czemu tak długo stoję pod semaforem?" w przypadku, gdy komuś załączy się dłuższy postój, niż za pierwszym razem, gdy jechał dany scenariusz. Od tego właśnie są eventy prawdopodobieństwa. Jestem lekko zasmucony frekwencją, ale to Wasza sprawa.

Scenariusz o którym była tutaj mowa trafił na testy.

Zamykam.