Autor Wątek:  Koleje Mazowieckie kupują Elfy.  (Przeczytany 2673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Koleje Mazowieckie kupują Elfy.
« dnia: 20 Stycznia 2011, 16:55:50 »
http://www.mazowieckie.com.pl/site.php5/article/4/1522.html
Cytuj
Nowe, czteroczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne typy Elf zasilą tabor eksploatowany przez Spółkę Koleje Mazowieckie na Mazowszu. Pociągi złożone z jednostek bydgoskiej PESY będą kursować m.in. na linii prowadzącej na lotnisko w Modlinie. Elfy, które będą prowadzone w barwach Kolei Mazowieckich są przystosowane do osiągania prędkości 160 km/h. Pierwsze trzy EZT-y zostaną dostarczone w ostatnim tygodniu czerwca 2011 roku.
Cytuj
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko działanie 7.3 Transport miejski w obszarach metropolitalnych. Przewidywana kwota dofinansowania ok. 50% wartości kontraktu.
Edit.: Tak się będą prezentowały (załącznik). Fot.: PESA.
« Ostatnia zmiana: 20 Stycznia 2011, 17:17:50 wysłana przez macius5991 »
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Koleje Mazowieckie kupują Elfy.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Stycznia 2011, 17:58:49 »
Dopięli swego mimo wyroku wskazującego, że PESA nie spełnia warunków przetargu. Jak ktoś chce to potrafi. W Polsce wszystko dasie.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Koleje Mazowieckie kupują Elfy.
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Czerwca 2011, 00:22:44 »
Odgrzewam kotleta :) W Bydgoszczy  jeden ELF dla Kolei Mazowieckich jest niemalże na ukończeniu. Jak podałem, pod koniec czerwca ma być dostarczony do KM.
Cytuj
Pierwszy nowoczesny pociąg "Elf", nabrał kolorów Kolei Mazowieckich. Pociągi produkowane przez bydgoską firmę PESA na trasę mają wyjechać pod koniec tego roku.
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,elfy-nabieraja-kolorow,230632.html A na dole artykułu jeden z moich filmów, aż sam się zdziwiłem :)
Fot.: KM.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Koleje Mazowieckie kupują Elfy.
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwca 2011, 20:10:52 »
Dziś przejeżdżając koło PESY zauważyłem szkielet kolejnego elfa w barwach KM. Jeżeli mi się uda to jutro wrzucę foty.
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz