Autor Wątek:  Ręczna zmiana zwrotnic w PC2010  (Przeczytany 11090 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adzik

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Ręczna zmiana zwrotnic w PC2010
« dnia: 20 Maja 2011, 09:35:17 »
Witam wszystkich!
Od dłuższego czasu gram w MaSzynę i czytam forum, lecz po wydaniu bodajże Paczki Całościowej 2010 gdzieś zniknęła mi możliwość ręcznego sterowania zwrotnicami za pomocą klawiszy T/t (przykładowa sceneria – Tor Doświdczalny). Poszukiwania na forum przyniosły mi jedynie rezultat umożliwienia zmiany przez autora scenerii. Dodatkowo wyczytałem w pliku readme dokładniej w klawiszologii, że przyciski T/t służą do określania końca składu pociągu.
Moje pytanie do Was brzmi, w jaki sposób przestawiać zwrotnicę, bądź – jeżeli to niemożliwe z powodu wstawionych plików .inc zwrotnic – podmienić zwrotnice tak, by za pomocą określonego klawisza tudzież sekwencji zwrotnice przestawiałyby się "na zawołanie". Dodam, że niezbyt wiem, których plików .inc modyfikować w załączonej paczce 2010 dlatego zwracam się choćby o nakierowanie mnie na rozwiązanie i wskazanie gdzie powinienem rozpocząć próby.
Z góry dziękuję za próbę pomocy i pozdrawiam zapaleńców tworzących symulator.

P.S. Jeżeli nie do końca wpasowałem się w dział, proszę Moderatora o przeniesienie tematu w odpowiednie miejsce.

Nie zostawiaj pustych linijek bez potrzeby, poprawiłem.
Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 20 Maja 2011, 09:44:36 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline zgred333

  • Wiadomości: 17
  • EP07-338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ręczna zmiana zwrotnic w PC2010
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maja 2011, 09:55:37 »
ZTCP to w PC2010 zwrotnice można przestawiać ręcznie klawiszami T/t tylko w scenerii Manewrowo 3. W pozostałych sceneriach są one sterowane eventami. Np: w scenerii Tor doświadczalny zwrotnice możesz przestawiać kombinacjami klawiszy SHIFT + 1 do SHIFT + 4, ponieważ tam są tak napisane eventy. W innych trasach zwrotnice przestawiają się same. A plików .inc nie musisz modyfikować, ponieważ pliki zwrotnic ręcznych już istnieją i możesz je w scenerii podmienić sam. Zwrotnice ręczne nazywają się zwrl34r300m.inc oraz zwrp34r300m.inc i znajdują się w katalogu scenery. I od zwykłych zwrotnic różni je tylko litera m na końcu nazwy, więc podmiana nie jest skomplikowana.

Offline adzik

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ręczna zmiana zwrotnic w PC2010
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maja 2011, 14:57:26 »
Myślę, że udzielona odpowiedź jest wystarczająca.
Jeżeli nikt nie ma nic więcej do dodania to myślę, że temat jest do zamknięcia.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Ręczna zmiana zwrotnic w PC2010
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maja 2011, 15:25:33 »
Można zarówno dopisywać "m" w sceneriach, jak również przekopiować zawartość zwrotnic ręcznych "m" do standardowych (albo dopisać im eventlauncher). W tym drugim przypadku przełączać da się wszelkie zwrotnice, być może kosztem niewielkiego spadku FPS. Jest też możliwość sterowania zwrotnicami z Rainsted, ale wymaga przygotowania odpowiedniego pliku RSF ze scenerią.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline adzik

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ręczna zmiana zwrotnic w PC2010
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Maja 2011, 15:40:58 »
Właśnie aktualnie kombinuję z eventlauncherami, a Rainsted mi bardzo pomaga odnajdywać właściwe zwrotnice. Co do pliku RSF to scenerię można przecież eksportować do RSF, chyba że jeszcze nie do końca przeczytałem wszystko na ten temat.
Pewnie w weekend potestuje pisanie eventów pod zmianę zwrotnic i pobawię się starterem. Teraz zadowole się "m"-ką w sceneriach. I jeszcze jedno pytanie: Czy zmiana załączonego pliku *.inc ma wpływ na zaprogramowane eventy? Z tego co studiowałem pliki scenerii to wydaje mi się, że nie ma aczkolwiek mogłem coś pominąć.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Ręczna zmiana zwrotnic w PC2010
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Maja 2011, 16:40:19 »
Jeśli plik rozjazdu z obsługą ręczną różni się od standardowego tylko obecnością eventlaunchera na klawisz, ewentualnie modelem zwrotnika, to nie będzie mieć wpływu. Misje będą działać normalnie i tylko będzie sobie można inaczej drogę ułożyć. Ja na ogół w pierwszej kolejności podmieniałem pliki rozjazdów na sterowalne ręcznie, żeby nie być ograniczonym misją i móc eksperymentować.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni