Autor Wątek:  Pare uwag do sterowania et22  (Przeczytany 4350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Pare uwag do sterowania et22
« dnia: 06 Sierpnia 2004, 02:46:04 »
Na poczatek przepraszam jesli popelnie jakis nietakt ale nie mam stalego lacza z netem i korzystam czasami u kolegi wiec jestem troche zielony z forum.

Chcialem pogratulowac siwetnego symulatorka i pomyslu, od dluzszego czasu sledze wasze postepy i stwierdzam ze program jest coraz bardzier wierniejszy (sam troche jezdzilem na roznych maszynach).

Ale mam pare uwag do sterowania et 22:
- sprezarka w niej jest na 3KV i nie musi byc zalaczona przetwornica aby ja uruchomic,
- dzwignie zalaczania bocznikow mozna przestawic tylko w pozycjach S, SR, R i w momencie wlaczenia bocznika nie mozna przestawic kola nastawnika (w loku jet to blokada mechaniczna).

Dlatego mam pytanie na jakiej zasadzie odbywa sie dekodowanie klawitury w programie, bo jesli odbywa sie to na zasadzie odwolan do konkretnych procedur po zdekodowaniu kllawisza, to w dosc prosty sposub mozna by zrealizowac te blokade.

ps. jesli potrzebujecie jakis danych lokow, to posiadam dosc bogaty zbior literatury.

pps. dlaczego nie robicie sterowania dla jakiegos disla, i w czym jest problem.

Offline CTL

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 383
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 57
Pare uwag do sterowania et22
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sierpnia 2004, 08:51:57 »
Witam
To o czym piszesz bylo juz poruszane na tym forum, mianowicie, jezli chodzi o zalacznie sprezarki po zalaczeniu przetwornicy w ET22, to popsulo sie to w ostotniej wersji, przed tem dzialalo to prawidlowo, czyli niezaleznie. Sprawa blokady bocznikow tez byla poruszana, ale nie pamietam co z tego wynikło.
Jezeli chodzi o sterowanie lokomotywa spalinowa. to obecnie nie ma mozliwosci wykonania fizyki zespolu silnik spalinowy-pradnica, wiec autorzy nie zabieraja sie za to, my czekamy na kolejna wersje programu pod nazwą "Nebula" w ktorej mialoby zostac to poprawione. Jak narazie pozostajemy z lokami elektrycznymi.
Pozdrawiam

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Pare uwag do sterowania et22
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Sierpnia 2004, 09:06:49 »
Cytat: "CTL"
jezli chodzi o zalacznie sprezarki po zalaczeniu przetwornicy w ET22, to popsulo sie to w ostotniej wersji, przed tem dzialalo to prawidlowo, czyli niezaleznie.


O przepraszam, w ostatniej unoff wersji 160704 działa to znowu prawidłowo.

  • Gość
Pare uwag do sterowania et22
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Sierpnia 2004, 10:12:21 »
dzieki za wiadomosc w czym problem nad dislami, sprubuje pogrzebac po literaturze i zastanowic sie nad tym problemem. Moze uda mi sie znalezc rozwiazanie bo fajnie by bylo potluc sie wibratorkiem(SM 42) na jakis manewrach

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Pare uwag do sterowania et22
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Sierpnia 2004, 10:35:38 »
Problem w tym że ludzie piszący fizykę do symulatora chcą odtworzyć zachowanie każdej śróbki w loku. Jest to nie tylko bardzo tródne ale obecny symulator nie jest wstanie czegoś takiego uciągnąć. Na jakiekolwiek uproszczenia autorzy się nie zgadzają ale obiecują że jak skończą symulator z enginem Nebula to będą spalinówki.

PS "Pogrzebać" w literaturze jak najbardziej możesz i nawet bardzo to polecam jednak problem jest bardziej komputerowy niż techniczny.