Autor Wątek:  Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.  (Przeczytany 52179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #90 dnia: 30 Kwietnia 2011, 15:41:16 »
Wszystko fajnie, pięknie tylko dlaczego na PC2009 też mam takie spadki FPSu jak w PC2010? Do tej pory wszystko było w miarę dobrze z PC2009. W 2010 rozumiem, że powodem mogą być tekstury zżerające pamięć, ale w PC2009? Nie było nigdy problemu.
Masz dowód na to, że coś nakombinowałeś w systemie Ty, a nie z MaSzyną coś się stało.
Mam jeszcze problem do Was koledzy, moglibyście podać optymalną konfigurację sprzętową dla Maszyny na PC2010, tak żeby nie było pokazu slajdów zamiast płynnej jazdy.
Nie ma takiej konfiguracjo – każdy system zapaskudzisz tak, że się będzie cięło. Natomiast śmiem twierdzić, że ostatnie modyfikacje exe dały bardzo znaczący wzrost wydajności, bo np. w zwierzyńcu FPS na GF6600 podskoczył mi z 40 do ~70. Zatem problemu szukaj gdzieś indziej niż w sprzęcie.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #91 dnia: 30 Kwietnia 2011, 15:44:17 »
Proces bezczynności: pokazuje w ilu % procesor ma wolne "moce przerobowe" To, że wyświetla się 99% nie oznacza, że 99% jest obciążony, lecz przeciwnie: 99% jest niewykorzystane.

ZAWSZE pisałem, że sprawcą jest SYSTEM GRAFICZNY i STEROWNIKI w systemie. Pomijam oczywiście moc kompa. Gdy masz "wypasionego kompa" a nie zainstalowane stery -> tez będziesz miał skoki FPS bądź wydajność na poziomie 1-2 FPS-ów.

A co do komfigu kompa: podaj swój i zobaczymy co można jeszcze z niego wykrzesać.  PS. podaj jeszcze jakie stery masz zainstalowane i jaki system jest  w kompie.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #92 dnia: 30 Kwietnia 2011, 15:46:43 »
Intel Celeron 3,2Ghz, 512 RAM, Nvidia 7100
:)
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #93 dnia: 30 Kwietnia 2011, 15:47:35 »
Właśnie tak jak kolega powyżej.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #94 dnia: 30 Kwietnia 2011, 15:48:47 »
A płyta główna i zainstalowany system? Jaki numer sterownika graficznego?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #95 dnia: 30 Kwietnia 2011, 16:09:19 »
Win Xp Profesional.
@Tomaszek mam rozumieć, że skoro nie odpowiadasz na pytanie @Mutpompki, system masz nadal ten sam tak?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #96 dnia: 30 Kwietnia 2011, 16:12:02 »
GeForce 7100, WindowsXP Proffesional, nr sterów: 270.61, przepraszam na PW poszło.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #97 dnia: 30 Kwietnia 2011, 16:18:26 »
Dzięki :) To teraz kolejne pytanie, co ostanio sam modyfikowałeś? Napisz szczerze, to będze nam łatwiej znaleźć sedno problemu.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #98 dnia: 30 Kwietnia 2011, 16:24:13 »
Ja sobie pozwolę na małą dygresję. W Twojej konfiguracji (zresztą nie tylko Twojej) zmieniłbym tylko jedno – ilość pamięci RAM. Mam świeżo postawiony system (<24h, z rezydentnych tylko firewall – CIS) i zajmuje on zaraz po starcie ~491MB. To jak ma nie być skoków, skoro system musi generować sobie plik wymiany i co chwilę go modyfikować? Ten procek 3GHz i 512MB RAM – trochę "słoń na glinianych nogach". Tobie i innym borykającym się z problemami wydajnościowymi radzę najpierw inwestować w pamięć, a potem ewentualnie w grafikę.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #99 dnia: 30 Kwietnia 2011, 16:30:54 »
Co do kolegi Savi to nic nie kombinowałem jeśli chodzi ci o grzebanie w komputerze, kolega Quark ma rację, dlatego chciałem spytać ile RAM-u potrzeba do poprawnie działającej Maszyny? Poza tym jeśli miałbym za mało RAMU, takie wahania FPSu zdarzałyby się wcześniej, a wcześniej takie coś nie miało miejsca, chodzi mi też o PC2009, co do PC2010 to rozumiem, że ma wymagania, ale na PC2009 nie miałem problemów.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #100 dnia: 30 Kwietnia 2011, 16:32:30 »
CO do pliku wymiany: Ustawcie sobie "na sztywno" jego rozmiar początkowy i końcowy. Wtedy system nie będzie przydzielać go dynamicznie. Np. przy 512MB Ramu na 1,5GB. Wtedy system będzie miał do dyspozycji właśnie 1.5GB swapa i w zupełności do Symkowania wystarczy. Ta modyfikacja może spowodować wzrost wydajności, gdyż system nie będzie zajmował się "powiększaniem" swapa" dla symka, a to z kolei odbije się na płynniejszym wyświetlaniu i działaniu Maszyny.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #101 dnia: 30 Kwietnia 2011, 16:35:01 »
@Tomaszek_Lodz – jeszcze jedno pytanko – kiedy ostatni raz reinstalowałeś system?
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #102 dnia: 30 Kwietnia 2011, 16:36:31 »
Dokładnie nie pamiętam, ale jakieś 2 miesiące temu.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #103 dnia: 30 Kwietnia 2011, 16:36:55 »
@Tomaszek w porządku rozumiem. Zauważyłem jedną wspólną cechę problemową miedzy @Tomaszkiem a kolegą @niemcem. To mianowicie te same stery do grafiki. Może tu tkwi problem? Może spróbujcie starszych sterów i sprawdźcie ponownie. W sumie nie zawsze nowe znaczy lepsze.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #104 dnia: 30 Kwietnia 2011, 16:40:09 »
Sawi, a to nie jest tak, że powinny być najnowsze sterowniki, jakie zostały wydane? Pamiętam, że swojego czasu miałem starszą wersję i nawet na PC2009 wyskakiwał błąd i system zamykał aplikację, więc chyba nie ma mowy, że na starszych sterach PC2010 będzie działać?

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #105 dnia: 30 Kwietnia 2011, 16:42:00 »
Będzie działać. Ja od 4 lat jadę na tych samych sterownikach z dołączonych do komputera płyt i nigdy nie miałem problemu z niskim FPSem.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #106 dnia: 30 Kwietnia 2011, 16:44:00 »
No ale, mi na starszych sterownikach nawet PC2009 system zamykał wyświetlając błąd. Dopiero Maszyna "poszła" na tych co mam obecnie.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #107 dnia: 30 Kwietnia 2011, 16:49:41 »
Sawi, a to nie jest tak, że powinny być najnowsze sterowniki, jakie zostały wydane?
Własnie nie, to kwestia dyskusyjna. Jeszcze do niedawna też tak myślałem, że najnowsze, ale życie pokazało, że nie zawsze nowe znaczy lepsze. A w readme nie ma najnowsze, tylko nowsze :)
Pamiętam, że swojego czasu miałem starszą wersję i nawet na PC2009 wyskakiwał błąd i system zamykał aplikację, więc chyba nie ma mowy, że na starszych sterach PC2010 będzie działać?
No jasne to też rozumiem, ale przecież nic tobie nie zaszkodzi spróbować ponownie prawda? Przecież nic nie tracisz :) Chwila roboty i się przekonasz jak jest ;)
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #108 dnia: 30 Kwietnia 2011, 16:53:04 »
W sumie prawda, chociaż dla mnie człowieka który w sumie za bardzo sie nie zna to troszkę nielogiczne, ale spróbuje na pewno, może faktycznie się uda. Teraz spróbowałem uruchomić PC2009 i wyskoczył mi komunikat "Keyboard buffer problem-press F10"

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #109 dnia: 30 Kwietnia 2011, 17:05:30 »
Chwila. Ten błąd, to problem z buforem klawiatury. Czyżbyś miał coś namieszane w BIOSIE?
Bufor klawiatury

Bufor klawiatury wydzielony obszar pamięci obsługiwanej przez BIOS. W buforze przechowywana jest informacja o naciśniętych klawiszach do czasu jej odczytania przez aplikacje lub system operacyjny. Bufor klawiatury działa na zasadzie kolejki FIFO.

Bufor na PC mieści do 15 dwubajtowych kodów przycisków (keycode) kolejno naciśniętych przez użytkownika. Jest zorganizowany jako bufor cykliczny. Wskaźnik bliski w segmencie 40h na jego początek (pierwszy przycisk) BIOS umieszcza pod adresem 40h:1ah, a koniec (miejsce na następny przycisk) 40h:1ch. Bufor zajmuje 32 bajty od adresu 40h:1eh. Ze względu na tę konstrukcję mieści tylko 15 a nie 16 wciśnięć, gdyż szesnaste sprawiłoby, że wskaźniki na początek i koniec bufora pokryłyby się i nie dałoby się odróżnić tej sytuacji od pustego bufora.

Kody keycodes powstają z kodu przekazanego przez klawiaturę (scancode). Młodszy bajt keycode to kod ASCII klawisza (albo zero, gdy nie istnieje odpowiednik w ASCII), a starszy to scancode. Przekroczenie maksymalnej pojemności sygnalizowane jest przez charakterystyczny dźwięk oznaczający przepełnienie bufora klawiatury.

Systemy operacyjne często przejmują te funkcje od BIOSu i same kolejkują zdarzenia klawiatury wraz z innymi zdarzeniami (np. od myszki). Wówczas pojemność bufora może być większa, kody przycisków bywają zupełnie inne, lecz nie jest to już zwykle bufor klawiatury, tylko kolejka zdarzeń obejmująca wszelkie zdarzenia sprzętowe.
Źródło wikipedia.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #110 dnia: 30 Kwietnia 2011, 17:12:31 »
Właśnie nic nie grzebałem, tylko odpaliłem kontrolnie PC2009 i mi wyskoczył takowy komunikat, następne odpalenie tejże PC zaowocowało tym, że system zamknął aplikację.

Offline niemiec

  • Wiadomości: 160
  • Główny nierob
    • Zobacz profil
    • Moje zdjęcia
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #111 dnia: 30 Kwietnia 2011, 22:27:02 »
@Tomaszek w porządku rozumiem. Zauważyłem jedną wspólną cechę problemową miedzy @Tomaszkiem a kolegą @niemcem. To mianowicie te same stery do grafiki. Może tu tkwi problem? Może spróbujcie starszych sterów i sprawdźcie ponownie. W sumie nie zawsze nowe znaczy lepsze.
Tylko, że ja mam problemy od czasu przejścia na Siódemkę. Moja płyta główna nie jest kompatybilna z Siódemką. Wcześniej wszystko ładnie działało. Teraz przy każdej wymagającej grze obraz się zwyczajnie zwiesza – robi się czarny, wyskakują artefakty, ogólnie szaleje. Przy obecnej wielkości RAMu (5 GB), musiałbym się zaopatrzyć w XP x64, a mam go tylko w wersji angielskiej. Chyba łatwiej byłoby mi przejść na Linuxa, zamiast użerać się z tym Windowsem. Ale niestety... ojciec jest uparty.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #112 dnia: 01 Maja 2011, 08:18:19 »
U mnie w tej chwili jest następująca sytuacja. Znów załączam PC2009, po wejściu w menedżera zadań przy EU07_120.exe procent zużycia procka ma wahania 99, 30, 65, 11, 95 itd. przy 99, 95 procentach, symek działa normalnie, przy 65 i mniej... szkoda gadać. Zastanawia mnie skąd takie aż spadki. Nie widać żadnej aplikacji czy procesu, który by zżerał procesor. Wszystko w dalszym ciągu "idzie" na proces bezczynności. Czy może to jest jakiś wirus? Za PC2010 na razie się nie biorę, skoro takie "cyrki" dzieją się przy paczce starszej. Poza tym, z zaobserwowanych jeszcze zmian zauważyłem, że poszczególne scenerie ładują się 3, 4 minuty dłużej niż przed powstaniem problemu. Symulator płynnie zachowuje się tylko na...TD.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #113 dnia: 01 Maja 2011, 09:34:40 »
@Tomaszek idąc twoim tropem, że to może być virus. Podstawowe pytanie, jakiego masz antyvira i co ile wykonujesz skan? Ja miałem takie zacięcia na starym kompie z powodu raz za mało pamięci, a dwa jak się potem okazało anytvira Avasta, ktory sporo virusów przepuszaczał szczególnie tych Win 32 Jeefo, Trojan itp. Dokładnej koniguracji sprzętowej nie pamiętam, ale na pewno miałem procka AMD Sempron 3000+, 512 RAM. Karta GeForce z serii 5... Do czego zmierzam, otóż te 512, to 2x256 i któregoś pięknego dnia jedna z nich mi się spaliła, symek się zacinał prawie co chwile, więc byłem zmuszony dokupić. Dokupiłem 1024 było lepiej, ale zacięcia nadal od czasu do czasu występowały. Za namową znajomych zainstalowałem Avasta i przeskanowałem. Nic nie znalazł. Jednak nadal się cięło i coraz więcej exeków z różnych gier padało jeden po drugim. Nie wiedziałem co jest grane, aż w  końcu jakiś czas potem inny znajomy polecił mi innego antyvira, był to Kaspersky i się zaczęło. Bylem w totalnym szoku ile on znalazł tych virusów. Najwięcej właśnie tych wcześniej wspomnianych Win 32 Jeffo i sporo Trojanów. Jasne wiem, że każdy przypadek może być inny, ale tobie za wiele nie zostalo, jak tylko metoda prób. Jak nie to to, sprawdzasz następne. Choć szczerze powiedziawszy rowiązań twojego problemu jest coraz mniej, a problem nadal występuje :(
« Ostatnia zmiana: 01 Maja 2011, 10:29:45 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Elektryk_P

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Kompleksowa realizacja imprez
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #114 dnia: 01 Maja 2011, 10:37:56 »
Przyszedł mi do głowy jeden pomysł – defragmentacja plików na dysku. Skoro użycie procesu EU07 spada, to wygląda tak, jakby dysk ze względu na fragmentację, nie nadążał udostępniać pliku wymiany do obsługi Maszyny. Inna sprawa to ilość pamięci fizycznej. Trzeba pamiętać, że w skrajnym przypadku niedoboru pamięci system może powiększyć sobie swapa, nawet jeżeli jego rozmiar jest ustawiony na sztywno...

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #115 dnia: 01 Maja 2011, 15:04:49 »
Sawi, mam właśnie Kasperskyego, przy czym podczas korzystania z Maszyny zawsze wyłączam. Przeskanowałem system dzisiaj. Antywirus nic nie znalazł. Czyli zostaje jeszcze jakiś powód? Chyba ostatecznie to zakup więcej RAMu?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #116 dnia: 01 Maja 2011, 15:42:03 »
@Tomaszek sam widzisz, że tak to nazwę wachlarz rozwiązań twojego problemu się powoli kończy. Więc skoro nie virus, to zostaje ta druga opcja proponowana na samym początku i dalej przeze mnie i innych użytkowników, mianowicie dokupienie pamięci RAM. Tak jak pisałem, za wiele możliwości już nie ma. Pozostała tylko metoda prób.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #117 dnia: 01 Maja 2011, 16:04:34 »
W tej chwili odpaliłem L61 i symek się ciął, tak jak i w PC2009, pozwala to jednak na przejechanie całej  służby, czyli jest lepiej. Nie ma zacięć na całej trasie i na każdej scenerii. Przejechałem także Całkowo, scenerię mniej wymagającą i powiem szczerze, jazda była płynna, bez zacięć, jedynie parę razy FPS spadł poniżej 4, ale nie było to zbyt uciążliwe Myślę więc, że to jednak RAM.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #118 dnia: 01 Maja 2011, 21:17:28 »
Polecam dość proste rozwiązanie: potrzeba dobrych chęci i trochę miejsca na dysku. Należy utworzyć na dysku czystą partycję na której stawiamy system. Sam Windows + potrzebne sterowniki. Cieszymy się że symulator śmiga aż miło. Do dyspozycji wystarczy partycja maksimum 8000Mb. Jeśli mamy więcej partycji niż tylko systemowa, to plik wymiany ustawiamy poza partycją systemową określając jego wymiary.

Offline niemiec

  • Wiadomości: 160
  • Główny nierob
    • Zobacz profil
    • Moje zdjęcia
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z bardzo dużymi wahaniami FPS na kazdej scenerii.
« Odpowiedź #119 dnia: 01 Maja 2011, 22:50:26 »
Wróciłem na XP'ka. @Mutopompka miał rację odnoście sterowników chipsetu. Wszystko zainstalowane, klatki nie skaczą, a nawet ich jeszcze przybyło :)