Autor Wątek:  Drezyną ręczną po szlaku PKP  (Przeczytany 7416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TeKatka

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Drezyną ręczną po szlaku PKP
« dnia: 20 Lutego 2011, 22:02:34 »
Witam!
Chciałbym z kolegami zorganizować przejazd drezyną ręczną (prawdopodobnie udałoby się pożyczyć) na szlaku, gdzie nie ma regularnego ruchu (kursuje komunikacja zastępcza). Jeżdżą tylko drezyny z PLK w celu objazdu szlaku. Czy jest jakaś możliwość, abyśmy mogli coś takiego zorganizować? Gdzieś czytałem, że trzeba spisać umowę z PKP na wykorzystanie szlaku w celach rekreacyjnych. Czy to coś kosztuje?

Pozdrawiam!

Offline martin

  • Wiadomości: 14
  • Ehh, te żuławskie szlaki ;)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Drezyną ręczną po szlaku PKP
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lutego 2011, 23:28:56 »
Jeżeli to jest trasa nieczynna, a posterunki ruchu są nieobsadzone to jechać możecie nawet hulajnogą z tłumikiem. Natomiast, jeśli jest przeciwnie musicie spisać umowę ale na własną rękę lecz to zapewne nie wypali. Dlaczego? Jak byście należeli do Klubu MK to przeznaczacie wszystkie oszczędności na w/w cel, spisujecie umowę, wasza drezynka przechodzi przegląd techniczny i otrzymuje nr w KWR i jazda - to tylko w przypadku, gdy na trasie są obsadzone posterunki ruchu.

Pzdr.

Naucz się pisać po polsku. Zdanie jest za długie i pomimo Twojej wiedzy - pokrętne i niezrozumiałe.
Popraw ten post, lub będzie ostrzeżenie.
Krzysiek626


Kolego @Krzyśku626 w miarę możliwości poprawiłem. Proszę wybaczyć ale post był pisany nocą - po bardzo napiętej i nerwowej służbie :)
« Ostatnia zmiana: 21 Lutego 2011, 17:10:16 wysłana przez martin »
Nie ma lepszych budyni od 1006, 1014, 1049 i 1067 ;D

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Drezyną ręczną po szlaku PKP
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lutego 2011, 08:15:33 »
Witam. Najlepiej było by gdybyście sprawdzili swój odcinek na mapie sieci kolejowej albo na stronie http://www.kolej.one.pl/index.php?dzial=szukaj, w wyszukiwarce wybierz szukanie linii. Najłatwiej jest wyszukać jak zaznaczysz (pod miejscem do wpisania nazwy/numeru) jest pole; województwo i znajdź. W polu znajdź wybierz: "stacji w przebiegu". Potem klikasz na link z relacją linii której szukałeś. Jak ci się wyświetli schemat lilii a nie pokaże się legenda to kliknij "stan linii « Pokaż/ukryj". i możesz sprawdzić jaki ma status linia. Jeżeli jest normalny ruch, to byście musieli otrzymać rozkład, "wykupić" szlak. Ale aby otrzymać rozkład trzeba być przewoźnikiem. Więc możecie się skontaktować z stowarzyszeniem Hobbystów (bo oni mają prawdopodobnie status przewoźnika) Kolejowych http://rail.phototrans.eu/24,608,1.html (tutaj jest kontakt). Pozdrawiam.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline TeKatka

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Drezyną ręczną po szlaku PKP
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lutego 2011, 09:51:51 »
Witam!
Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Posterunki są nieobsadzone (tylko jest taki znajomy pan automatyk z PLK, który pilnuje i dogląda stacji, żeby nie rozkradli), semafory są wyłączone. Chcielibyśmy coś takiego zrobić np. w niedzielę, bo wiadomo, że wtedy nie jeżdżą na objazd.

Offline martin

  • Wiadomości: 14
  • Ehh, te żuławskie szlaki ;)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Drezyną ręczną po szlaku PKP
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lutego 2011, 18:39:31 »
Heh, właściwie to podziwiam Was za odwagę, ponieważ po 1: jeśli przejazdy nie są strzeżone i nie wyposażone w rogatki - a wiadomo jeśli na tej trasie nie ma ruchu pociągów to kierowcy jadący na pamięć mogą spowodować wypadek, po 2: jeśli będziecie jechać skarpetą spalinową (mam na myśli drezynkę - tak mechowie nazywają ten "środek transportu") rozpędzeni np do 30km/h a tu nagle koniec torów - np. tory rozebrane przez Miłośników Szyn ;D nie łatwo o wypadek a po 3 jeśli nie znacie szlaku to weźcie ze sobą jakiegoś maszynistę który kiedyś jeździł na tej trasie. Dlaczego? Zapewniam, że będziecie wtedy bezpieczni w 100% dlatego, że będzie wiedział gdzie znajdują się tzw. "podejrzane miejsca" i będzie wiedział gdzie trąbnąć, przyhamować czy wykonać inny manewr.

Pozdrawiam !
Nie ma lepszych budyni od 1006, 1014, 1049 i 1067 ;D

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Drezyną ręczną po szlaku PKP
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lutego 2011, 18:52:20 »
Dlatego w takich przypadkach jazd drezynami PLK nakazuje aby ruch kołowy na przejazdach był zatrzymywany przez obsługę drezyny. I z tego co pamiętam trzeba w tym celu odbyć jakieś szkolenie.

Offline TeKatka

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Drezyną ręczną po szlaku PKP
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lutego 2011, 11:05:56 »
Szlak znam bardzo dobrze, ponieważ tyle razy nim jeździłem (kilka razy drezyną z PLK), robiłem kilka prezentacji na jej temat na konkursy, gdzie szczegółowo ją opisywałem. Jeden z kolegów będzie miał uprawnienia do kierowania ruchem (jest strażakiem) - czy to by wystarczyło?

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Drezyną ręczną po szlaku PKP
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Lutego 2011, 15:33:23 »
jeśli nie znacie szlaku to weźcie ze sobą jakiegoś maszynistę który kiedyś jeździł na tej trasie.

Przecież oni nie jadą bruttem 3200 t., tylko drezyną.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Szymoniak

  • Wiadomości: 317
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Drezyną ręczną po szlaku PKP
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Lutego 2011, 20:17:11 »
Heh, właściwie to podziwiam Was za odwagę, ponieważ po 1: jeśli przejazdy nie są strzeżone i nie wyposażone w rogatki - a wiadomo jeśli na tej trasie nie ma ruchu pociągów to kierowcy jadący na pamięć mogą spowodować wypadek, po 2: jeśli będziecie jechać skarpetą spalinową (mam na myśli drezynkę - tak mechowie nazywają ten "środek transportu") rozpędzeni np do 30km/h a tu nagle koniec torów.

Po 1. Oni jadą drezyna ręczną, jak w temacie jest napisane.. Po 2. Dochodzę do wniosku że drezyna ma dłuższą drogę hamowania niż eu07 z próżnym składem pasażerskim.
Przed przejazdami zawsze możecie się zatrzymać i ostrożnie przejechać przez przejazd. I nie wiem czy PKP nie będzie wymagało czasem od Was znajomości jakiś przepisów..

Offline martin

  • Wiadomości: 14
  • Ehh, te żuławskie szlaki ;)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Drezyną ręczną po szlaku PKP
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Lutego 2011, 20:33:08 »
Gdybyście jechali z Maszynistą posiadającym prawo kierowania pojazdami trakcji spalinowej to się o nic nie martwicie. Jeżeli na własną rękę - obawiam się, że możecie się nie mile rozczarować.
Nie ma lepszych budyni od 1006, 1014, 1049 i 1067 ;D

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Drezyną ręczną po szlaku PKP
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Lutego 2011, 22:43:27 »
Radzę się też z tym zaznajomić: http://kolej.krb.com.pl/r1/rozdz13.htm .
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Drezyną ręczną po szlaku PKP
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Lutego 2011, 23:01:44 »
Myślę że ostatni post rozjaśnia nieco problem. Ja polecam zasięgnąć informacji u źródła, czyli w PLK.

Zamykam wątek
Krzysiek626