Autor Wątek:  Badania na rozpoczęcie licencji maszynisty  (Przeczytany 2726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ragi60

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Badania na rozpoczęcie licencji maszynisty
« dnia: 29 Stycznia 2021, 15:58:51 »
Witam szanownych użytkowników zapisałem się na kurs na licencje maszynisty, ale najpierw trzeba przejść badania w kolejowej  medycynie pracy napisałem maila wszystko załatwione termin jest,
Możecie opisać jak u was to wyglądało. Chciałbym wiedzieć co mnie czeka i czy ksiązeczka wojskowa jest potrzebna bo tego nie posiadam, generalnie jestem zdrowy nie mam tam problemów ze zdrowiem jeżdżę jako kurier, nie mam problemów ze wzrokiem, Czekam na wasze opinie.

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Badania na rozpoczęcie licencji maszynisty
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Stycznia 2021, 16:49:04 »
Wystarczy dowód osobisty. Ogólne badania neurologiczne: odruchy bezwarunkowe, wodzenie oczami, wykonanie poleceń mimiką twarzy, równowaga. Badanie EKG, RTG klatki piersiowej, badania okulistyczne: tablica okulistyczna (wymagana ostrość >= 0.8), widzenie stereoskopowe, rozpoznawanie kolorów (tablice Ishihary, lampa Wilczka), pole widzenia, lampa szczelinowa. Badanie narządów słuchu (audiogram, wziernik). Badanie krwi oraz moczu (także pod kątem narkotyków). Ponadto aparat krzyżowy, badanie czasu reakcji, ciemnia, aparat Piórkowskiego, ankiety (m.in. uzależnienia), badania psychologiczne (takie jak tablice Poppelreutera, matryce Ravena). Badanie końcowe ogólne (ciśnienie krwi, badanie stetoskopem, wywiad ogólny). Nie wymieniłem konkretnie wszystkich, może się też zdarzyć, że któregoś mniej istotnego nie będzie. Kolejność także jest różna.

Offline Ragi60

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Badania na rozpoczęcie licencji maszynisty
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Stycznia 2021, 21:22:30 »
Dziękuje za szybką odpowiedź jeszcze 2 specyficzne pytanka mianowicie: W jednym dniu się zmieszczę z tym wszystkim? I czy te badania psychotechniczne są trudne ?

Offline EP07-385

  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Badania na rozpoczęcie licencji maszynisty
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Stycznia 2021, 21:32:44 »
Zależy gdzie robisz te badania. W Poznaniu nie zdążysz. Pytania na psychotestach nie wymagają żadnej wiedzy, dostajesz pytanie, które nakreśla jakąś sytuację i odpowiadasz na nie "tak" lub "nie" (np. "po zamknięciu drzwi od domu dla pewności naciskam klamkę").
Z MaSzyną od 2004 roku | to już 17 lat! | Koleje Wielkopolskie

Offline Ragi60

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Badania na rozpoczęcie licencji maszynisty
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Stycznia 2021, 21:35:57 »
Badania robione w Szczecinie.