Autor Wątek:  Bez proxy nie mogę się prawie nigdzie zalogować  (Przeczytany 3721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TeKatka

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bez proxy nie mogę się prawie nigdzie zalogować
« dnia: 04 Lutego 2011, 20:12:08 »
Witam!
Przytrafił mi się dziwny problem. Otóż na co dzień nie korzystałem z serwerów proxy, czasami tylko kiedy była taka potrzeba. Dzisiaj chcąc się zalogować np. na wp, facebooka, youtube wyskakiwał błąd "Przekroczono limit czasu połączenia". Gadu-gadu też nie działa. Tutaj udało mi się zalogować. Korzystam z Firefoxa, ale próbowałem też na IE i Operze i jest to samo. Skanowałem Kasperkym, Combofixem, Spybotem, ale nic nie wykryło. W końcu podłączyłem na chwilę internet z Playa (przez modem USB) i wszystko śmigało. W końcu zacząłem się bawić proxy i ustawiłem pierwsze lepsze jakie znalazłem w internecie i poszło. Wydaje mi się to dosyć dziwne, że bez proxy wszystkie strony działały, ale nie dało się zalogować, a z proxy jest OK. Czy macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam!

Edit:
Mam internet z sieci osiedlowej. Możliwe, że dostawca jest winny?
« Ostatnia zmiana: 04 Lutego 2011, 20:37:42 wysłana przez TeKatka »

Offline Lorem

  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Bez proxy nie mogę się prawie nigdzie zalogować
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lutego 2011, 20:47:12 »
Na poczatek usun wszystkie dane podreczne, ciasteczka itp. Zresetuj karte sieciowa (START -> Uruchom -> cmd -> ipconfig /flushdns -> <ENTER> -> ipconfig /release -> <ENTER> -> ipconfig /renew -> <ENTER>) i napisz, czy pomoglo.

ad.Edit: Nie wiem. Ale na pewno, jesli nam nie uda sie pomoc, to zadzwon do dostawcy.
« Ostatnia zmiana: 04 Lutego 2011, 20:47:19 wysłana przez Żuk »
A może by tak własny pulpit...

Offline TeKatka

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Bez proxy nie mogę się prawie nigdzie zalogować
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lutego 2011, 21:01:54 »
Po wpisaniu na koniec "ipconfig /renew" wyskoczyło:

Konfiguracja IP systemu Windows
Wystąpił błąd wewnętrzny: Nazwa pliku jest za długa.
Aby uzyskać dalszą pomoc, skontaktuj się z Pomocą techniczną Microsoft.
Informacje dodatkowe: nie można zbadać nazwy hosta.




   « Dodano: 05 Lutego 2011, 13:31:11 »
Właśnie sprawdziłem i wszystko działa na wyłączonym proxy. Z tego wynika, że coś było z siecią. Dziękuję za porady. Można zamknąć.
« Ostatnia zmiana: 05 Lutego 2011, 13:31:11 wysłana przez TeKatka »

Offline Lorem

  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Bez proxy nie mogę się prawie nigdzie zalogować
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lutego 2011, 22:02:33 »
To zdaje się, że masz coś z DHCP (dynamiczne IP). Jeżeli masz możliwość, to zresetuj u siebie kompletnie połączenie - spróbuj wyłączyć kartę sieciową z menedżera urządzeń i włączyć ponownie. Zakładam, że podstawową operację przy każdym problemie na Windowsie, czyli reset komputera, wykonałeś.
Jeśli to wszystko nie pomoże to więcej nie podpowiem, może ktoś inny z forum ma większą wiedzę w tym zakresie. Zawsze zostaje telefon do "dostawcy internetu". Jeśli obsługę masz dosyć dobrą, to zrób to od razu, bo być może problem nie leży po twojej stronie (klienta sieci).
« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2011, 21:07:47 wysłana przez ZiomalCl »
A może by tak własny pulpit...