Autor Wątek:  Zaginione wagony Intercity  (Przeczytany 23316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amokk6

  • Wiadomości: 61
  • Maszynista
    • Zobacz profil
    • kanł na YT
  • Otrzymane polubienia: 4
Zaginione wagony Intercity
« dnia: 04 Stycznia 2011, 10:02:24 »
Pasażerowie gniotą się w pociągach, jeżdzą starymi szrotami a tu prosze zobaczyć
BZ  Kraków Prokocim

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Stycznia 2011, 10:30:46 »
Serce się kraja jak się na to patrzy.. a w między czasie ludzie w 3 wagonach się tłoczą..
Mam nadzieję że sytuacja nie długo ulegnie poprawie.

http://www.rynek-kolejowy.pl/20812/PKP_Intercity_wyremontuje_113_wagonow.htm
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline ET21-622

  • Wiadomości: 287
  • Dźwiękowiec
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Stycznia 2011, 11:35:06 »
Cieszmy się i tańczmy, tylko jeszcze pół roku będziemy się wozić jak śledzie... IC mogłoby zbankrutować za ich zaniedbania... No ale liczy się przecież fakt, że EP09 przemalowali na stare kolory! Nic innego tylko lokomotywy...
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2011, 11:35:43 wysłana przez REWIZOR »

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Stycznia 2011, 12:38:59 »
Wątpliwe aby udało się coś z tych wagonów puścić w sezonie. W ogóle nie wiem jak oni sobie wyobrażają rozwiązać sprawę pociągów sezonowych, no chyba że podczas 1 korekty będą cięcia...
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline mmaciek3905

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
    • Wortal o oświetleniu ostrzegawczym
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Stycznia 2011, 14:51:22 »
W Trójmieście też dużo wagonów stoi na bocznicach, z resztą nie tylko wagony tutaj stoją. Na trasie SKM wyglądając przez okno można sobie pooglądać wagony, lokomotywy i wiele wiele innych niszczejących dorobków PKP.

Offline 333Wojtas333

  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Stycznia 2011, 16:25:00 »
Prawda jest taka, że na każdej dużej stacji stoją wagony na bocznicach. A co się stało z wagonami typu ABdnu (1/2 klasa)? Nie jeżdżą już od jakiegoś dłuższego czasu, a są opłacalne, gdyż można je podpiąć do składu, gdzie 2 wagony 1 klasy to za dużo, a jeden wagon to za mało. Marnotrawstwo. Na Porcie Centralnym w Szczecinie stoi ich kilka lub kilkanaście, nie tylko one tam są.

Offline MaSzynowicz

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Stycznia 2011, 16:37:09 »
To jest kpina... Tyle wagonów, i nikt tym się nie interesuje za biurkiem IC... Gdyby PIC chciał, by te wagony naprawiono, to by starał się o pieniądze z państwa, a tak tylko pogarsza swoją reputację... Można powiedzieć, że niedługo wszystkie wagonowe IRy PeeRów będą dłuższe od najdłuższej TLKi PICu.
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2011, 16:37:50 wysłana przez REWIZOR »

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Stycznia 2011, 17:10:26 »
http://kontakt24.tvn.pl/
Zobaczcie :)) dostało się na TVN 24:).

O odpowiedź na zarzuty internauty poprosiliśmy biuro prasowe PKP Intercity. W oficjalnym piśmie przesłanym nam przez Beata Czemerajdę, możemy przeczytać, że "30 grudnia 2010 roku przewoźnik ogłosił przetarg na naprawy rewizyjne 113 wagonów pasażerskich. Oznacza to, że dla części z nich kończą się uprawnienia do eksploatacji na torach, a przewoźnik nie może użytkować ich w ruchu pasażerskim".

Według biura prasowego spółki stacja postojowa na warszawskiej Olszynce Grochowskiej jest największą stacją w posiadaniu spółki i to dlatego znajduje się tam aż tyle wagonów.

Na pytanie dlaczego znajdują się tam tylko najnowocześniejsze składy Beata Czemerajda powiedziała, że najprawdopodobniej są to wagony z tej samej serii i dlatego mają podobne terminy naprawy rewizyjnej.

Całe pismo PKP Intercity odpowiadające na zamieszczony film,

http://kontakt24.tvn.pl/temat,pismo-pkp-intercity,61061.html?token=9a70a114e8a604970a0c31b4945e8817
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Stycznia 2011, 17:26:09 »
To jest kpina... Tyle wagonów, i nikt tym się nie interesuje za biurkiem IC...
Ależ nie, interesuje się. Nawet tak bardzo, że czasem słyszy się o planowaniu przetargów na cięcie i złomowanie(nie wiem czy to wypaliło, ale w październiku coś o tym słyszałem).
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline mmaciek3905

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
    • Wortal o oświetleniu ostrzegawczym
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Stycznia 2011, 17:31:00 »
Ciekawe czemu nie napisali nic na temat tego, że wagony stoją otwarte, każdy może wejść. Oddane są w ręce bezdomnych, graficiarzy i złomiarzy.

Offline Mytnik

  • Wiadomości: 576
  • Administrator
    • Zobacz profil
    • Mój kanał na YT
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Stycznia 2011, 17:37:00 »
Cytat z artykułu "PKP Intercity wynajęło TRAXX-a od PKP Cargo " ze strony Rynek-kolejowy
Cytuj
Ponadto, w zimowych warunkach częstym awariom ulegają najnowocześniejsze lokomotywy we flocie przewoźnika - Husarze wyprodukowane przez niemieckiego Siemensa. Dwa tygodnie temu Małgorzata Sitkowska, rzecznik PKP Intercity przyznała „Rynkowi Kolejowemu, że „lokomotywy faktycznie defektują.” Nie wiadomo jednak ile maszyn jest w tym momencie niesprawnych.
"Nie wiadomo jednak ile maszyn jest w tym momencie niesprawnych" Czy ja dobrze słyszę ?? Na stanie mają zaledwie 10 Husarzy, a ta kobitka mówi że nie wie ile maszyn jest niesprawnych? To już jest paranoja. PIC kopie pod sobą coraz głębszy dół. Kopcie dalej.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Stycznia 2011, 17:40:52 »
Cytat: 333Wojtas333
A co się stało z wagonami typu ABdnu (1/2 klasa)?

Tutaj znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie: http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=125138#125138

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Stycznia 2011, 18:58:26 »
Ostatnio jak jechałem widziałem, że na stacji Kraków Łobzów stoi bardzo dużo wagonów osobowych. Coś dziś gdzieś, też o tym wspominali.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Stycznia 2011, 19:09:53 »

W tym momencie fragment filmu został pokazany w Faktach na TVN.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Stycznia 2011, 19:20:19 »
Gdyby PIC chciał, by te wagony naprawiono, to by starał się o pieniądze z państwa

Jest jedno ale - miało wejść na giełdę, a taki twór nie może być zasilany z budżetu. Problem IC powstał z relokacją taboru (zresztą nie tylko IC), a to z kolei było wynikiem dość nieudanych pomysłów i bezmyślnego wprowadzania ich w życie. Stało się - jest jak każdy widzi. Szkoda tylko, że oglądając trwającą właśnie debatę nad wotum nieufności wobec Grabarczyka nasuwa mi się smutny wniosek - politycy przerzucają się odpowiedzialnością zamiast zająć się wspólnie tym, co zostało z kolei przez ich działania na przełomie ostatnich dwudziestu lat.

Odniosę się jeszcze do pootwieranych wagonów na bocznicach. Nawet gdy zostaną odstawione zamknięte, to złomiarze i tak sobie je otworzą, a potem inne "żulerstwo" chętnie skorzysta z okazji. Na Grochowie działa też firma ochroniarska, która powinna m. in. pilnować tych wagonów. Jednak kwalifikacje jej pracowników pozostawię bez komentarza.

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Stycznia 2011, 21:45:16 »
Hehe, już chyba z pół roku temu (a może dawniej?) na rynek-kolejowy był artykuł na ten temat ze zdjęciami i wogóle -  pamiętam że wtedy powrzucałem to na kontakt.tvn24, jakieś rmf.fm i gdzieśtam jeszcze - no ale była cisza. Widać dopiero teraz temat jest na tyle nośny (no i z filmem)  by zacząć o tym mówić. Może w końcu coś dobrego się urodzi z tej burzy (np. zmiana ustawy "prawo zamówień publicznych", która powoduje takie kurioza jak wszędobylskie przetargi - no ale miało nie być o polityce ;)) ...

EDIT: jednak nie rynek-kolejowy tylko infokolej, wątek podany przez kolegę:
Tutaj znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie: http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=125138#125138

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Stycznia 2011, 21:50:55 »
Tyle, że sprawa z przed pół roku dotyczyła wagonów w Krakowie, dzisiejsza afera dotyczy Olszynki Grochowskiej.

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Stycznia 2011, 21:56:10 »
Co to zmienia? To jest jedna kropla więcej, a tego jest całe morze. Myślisz że takie wagony stoją tylko w Warszawie i Krakowie? One są wszędzie, na każdej większej stacji można znaleźć podobne miejsce, zmienia się tylko skala...

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Stycznia 2011, 17:33:05 »
Jakiś "kret" nagrał obrazek, który na Grochowie można oglądać od lat, nawet w czasach świetności firmy. Ktoś chciał zaimponować a teraz wszyscy się podniecają. Wagon wylatuje swoje, jest odstawiany na bok i czeka na termin wejścia. Dochodzą do tego naprawy awaryjne (zwłaszcza zimą) oraz oczekiwanie na usunięcie usterki w ramach reklamacji. Jedyne do czego mam zastrzeżenie, dotyczy dopuszczenia do nagrania filmu przez pracowników firmy ochraniającej teren wagonowni. W dzisiejszych czasach przy zastosowaniu kamer ochrony..
« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia 2011, 15:13:28 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Stycznia 2011, 17:41:26 »
Może wzięli go za miłośnika kolei, a przecież Ci powinni być nietykalni, bo to nie PRL!
Pozdrawiam, Karol

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Stycznia 2011, 17:52:31 »
Całkiem możliwe.
"To kolejny wagon BWE - nówka sztuka, nie śmigana"..
Zupełna kompromitacja. 154A z 1998r. pomalowany w barwy BWE od 2001r. Normalnie więcej takich tzw. "miłośników kolei".
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Stycznia 2011, 18:01:19 »
Z drugiej strony dla przeciętnego człowieka świeże = nowe. Wystarczy więc dbać o świeży wygląd wagonów i pasażerowie nie będą aż tak świadomi wieku wagonów.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Stycznia 2011, 18:12:29 »
No niestety, ale tak to wygląda właśnie w praktyce na Olszynce. Jakiś czas temu, może gdzieś w lipcu-sierpniu pojechałem tam w celu zrobienia kilku zdjęć. Normalnie wszedłem do hali przedstawionej na filmie, wchodziłem między rzędy wagonów, robiłem zdjęcia - oczywiście większość drzwi w wagonach było otwartych. Nawet po wyjściu z tych hali nikt mnie nie zauważył lub mnie nie chciał zauważyć. Mimo, że mam dopiero 16 lat (wtedy miałem 15), mam 184 cm wzrostu, może to było powodem. I tak chodziłem i cykałem fotki przez jakieś pół godziny - nikt mnie o nic nie spytał, nikt mnie nie wygonił z tamtego terenu.  Jakoś nie pomyślałem o tym, aby sprawdzić, kiedy wagony miały ostatnie rewizje - na filmie było pokazane, że nawet od 2007 roku wagony się nie ruszyły. Tak więc można śmiało powiedzieć, że ochrona spisuje się znakomicie ;)
Cytuj
Jakiś "kretyn" nagrał obrazek, który na Grochowie można oglądać od lat...
No tak, ale dzisiaj ten temat jest na pierwszych stronach gazet. Na co dzień tego nie zauważamy, bo kolej funkcjonuje w miarę dobrze.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Stycznia 2011, 18:40:24 »
Żeby to zrozumieć musisz obserwować tą grupę odstawczą przez kilka lat. Latem się kurczy, zimą rośnie z wiadomych przyczyn :)
Cytuj
Jakoś nie pomyślałem o tym, aby sprawdzić, kiedy wagony miały ostatnie rewizje - na filmie było pokazane, że nawet od 2007 roku wagony się nie ruszyły.
Musisz się jeszcze sporo nauczyć. Na filmie rok 2007 oznacza rok wykonania rewizji albo modernizacji. :)
Jeżeli już terminy się pokończyły na niektórych, to w 2010.
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Stycznia 2011, 20:49:17 »
Kolega  EU40 to widzę zawzięcie broni "spółczyny" PKP Intercity (:, zupełne podejście "lajtowe" jak całej prezesury PKP IC i pani rzecznik;]].
Tylko filmik jak to określiłeś "kretyna" tutaj nawet moim zdaniem podchodzi to pod obraze jego osoby (ale mi to lata w tym momencie pod co to podchodzi tylko stwierdziłem),  wracając do filmu to znalazł się na większości stacjach emitowanych na "żywo" i omawianych w radiach jako temat "dnia",  i nie były to stacje typu TVP Info (a też na tym kanale było głośno o tym) ale takie jak TVN/24 TVP1 i tak dalej...
« Ostatnia zmiana: 06 Stycznia 2011, 20:54:48 wysłana przez Grzegorz KK »
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Stycznia 2011, 20:52:21 »
Media mają to do siebie, że sensacja sprzedaje się u nich najbardziej. A to ile to ma wspólnego z prawdą zwykle się nie liczy.

Offline Gonza

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Stycznia 2011, 21:11:57 »
Prawdą są natomiast 3-4 wagonowe TLK czy też już nawet EIC na starych wagonach (zielone dwójki). To może na wielkanoc czy majowy weekend niech puszczą lok + 2 wagony...

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Stycznia 2011, 21:29:13 »
Cytuj
Prawdą są natomiast 3-4 wagonowe TLK czy też już nawet EIC na starych wagonach (zielone dwójki).

A do IR to oknami nie wsiadali... Osobiście rozbawiło mnie w tym filmiku rozpoznanie ile czasu skład wagonów stoi na danym torze po... stopniu pokrycia szyn rdzą. "Ten wagon tu stoi co najmniej 3 - 4 tygodnie." Dobre sobie. Mało tego - wg autora, IC nie miało w ogóle starych zielonych wagonów na stanie. Wg autora, wszystkie przekazane zostały z PR przy relokacji...
« Ostatnia zmiana: 06 Stycznia 2011, 21:43:15 wysłana przez ZiomalCl »

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Stycznia 2011, 21:32:26 »
Osobiście rozbawiło mnie w tym filmiku rozpoznanie ile czasu skład wagonów stoi na danym torze po... stopniu pokrycia szyn rdzą. "Ten wagon tu stoi co najmniej 3 - 4 tygodnie." Dobre sobie.
Skoro rozwój autora zatrzymał się na poziomie telewizji w jakiej był ukazywany ten filmik to cóż się dziwić. Szyny w takich warunkach raczej rdzewieją o wiele szybciej niż latem. Jeśli Olszynka Grochowska jest stacją postojową dla wagonów, to dziwne by było, gdyby tych wagonów tam nie było, nie? A to, że stoją bo nie mają wykonanej rewizji to chyba rzecz normalna dla każdej kolei.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Stycznia 2011, 21:35:55 »
Ale nie jest rzeczą normalną że niektóre składy stoją tam od 2-3 lat.