Autor Wątek:  Praca w PKP  (Przeczytany 4020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzechu

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Praca w PKP
« dnia: 10 Grudnia 2010, 15:03:46 »
Witam kończę w tym roku gimnazjum (jak się uda ;))  i chcę pracować w przyszłości dla PKP. Być mechanikiem na szopie, konduktorem jest mi to po prostu obojętne (chociaż wiadomo że marzeniem moim jest być maszynistą lecz do tego trzeba troszkę popracować). I tu moje pytanie do jakiej szkoły się wybrać aby pracować dla PKP i oby ta szkoła była na śląsku. Bo wiem że jest w Warszawie szkoła kolejowa lecz nie mam takiej możliwości aby tam wyjechać.
EU07-045
EN57

Offline kolejarz15

  • Wiadomości: 87
  • Za nastawnikiem :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Praca w PKP
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudnia 2010, 16:08:12 »
Witam kończę w tym roku gimnazjum (jak się uda ;))  i chcę pracować w przyszłości dla PKP. Być mechanikiem na szopie, konduktorem jest mi to po prostu obojętne (chociaż wiadomo że marzeniem moim jest być maszynistą lecz do tego trzeba troszkę popracować). I tu moje pytanie do jakiej szkoły się wybrać aby pracować dla PKP i oby ta szkoła była na śląsku. Bo wiem że jest w Warszawie szkoła kolejowa lecz nie mam takiej możliwości aby tam wyjechać.

Ja mogę Ci polecić Technikum nr 4 w Sosnowcu, jest to dawna kolejówka, szkoła kształci w kierunkach:
technik transportu kolejowego i technik elektroenergetyk transportu szynowego,z tym że co do tego drugiego kierunku; nie ma na niego chętnych). Kończąc takie technikum na pewno łatwiej będzie Ci dostać prace na PKP, ale nigdzie nie jest powiedziane że musisz mieć ukończony kierunek kolejowy, ponieważ takich szkół jest strasznie mało, ważne jest tylko abyś miał wykształcenie średnie, jeśli nie kolejowe, to może być mechatronik, elektryk, mechanik. Jeśli nie masz w pobliżu takiej szkoły o wyżej wymienionych kierunkach to idź do obojętnie jakiego technikum.

Offline Grzechu

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Praca w PKP
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudnia 2010, 17:09:27 »
Dzięki a po ukończeniu technikum pochodzić po szopach i się popytać czy nie potrzebują do pracy czy jak?
EU07-045
EN57

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Praca w PKP
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudnia 2010, 17:31:51 »
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,16653.0.html - mój temat w sprawie pracy jako maszynista, może się przydać. Tak przy okazji - z projektu dostałem 6 :) Dziękuję.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Grzechu

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Praca w PKP
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Grudnia 2010, 17:54:24 »
Dzięki bardzo może uda mi się zostać konduktorem albo chociaż na szopie pracować w przyszłości ;)
Temat wielokrotnie poruszany na forum. Zamykam.
Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2010, 22:17:54 wysłana przez Krzysiek626 »
EU07-045
EN57