Autor Wątek:  Nagłe "ścięcie"  (Przeczytany 10301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Nagłe "ścięcie"
« dnia: 17 Listopada 2010, 22:39:37 »
Witam. Mam taki problem. Po uruchomieniu i odpaleniu symka mam okazję cieszyć się kilkoma minutami jazdy. A mianowicie jadę i nagle symek się zacina. Obraz staje w miejscu ale dźwięk jest nadal słyszalny. Lecz symulator nie reaguje na nic. Kompletnie na nic, nawet na klawisz "F10". Jedyne co pozwala mi go wyłączyć to Menadżer zadań. Pojawia mi się informacja, że program Maszyna424 nie odpowiada. Co może być tego przyczyną? Wcześniej tego nie było. Mogłem jeździć godzinami ... B bezproblemowo. A teraz dzieją się rzeczy, które coraz bardziej mnie irytują i zniechęcają do dalszej zabawy w maszynistę. Dodam jeszcze, że mam PC 2009+SP1+SP1.1. Proszę o pomoc :(

Z jakiej racji wątek w dziale "Rainsted" skoro go nie dotyczy? Gdzie log, opis sprzętu?
Przesuwam. Quark-t
« Ostatnia zmiana: 18 Listopada 2010, 12:42:50 wysłana przez Quark-t »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Listopada 2010, 23:13:49 »
Za mało informacji, podaj swoje dane sprzętowe.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopada 2010, 23:25:11 »
Za mało informacji, podaj swoje dane sprzętowe.
Grafika GeForce 8400 GS 512 mb, Procesor AMD Athlon LE-1640 2.71 GHz, Pamięć RAM 2047 mb

Czy to wystarczające informacje ? Czy podać coś jeszcze ?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopada 2010, 23:35:01 »
Czy podać coś jeszcze ?
Jakich używasz obecnie sterowników do swojej karty graficznej? Najnowsze bądź nieco starsze?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Listopada 2010, 23:37:04 »
Czy to wystarczające informacje ? Czy podać coś jeszcze ?
Jakich używasz obecnie sterowników do swojej karty graficznej? Najnowsze bądź nieco starsze?
Data sterownika: 2008-08-02 i Wersja sterownika: 7.15.11.7783

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Listopada 2010, 23:43:58 »
Czy próbowałeś reinstalacji sterowników, bądź zmiany na nowsze? Poza tym nie napisałeś, od kiedy u ciebie taki problem występuje.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Listopada 2010, 23:46:36 »
Czy próbowałeś reinstalacji sterowników, bądź zmiany na nowsze? Poza tym nie napisałeś, od kiedy u ciebie taki problem występuje.
Nie próbowałem reinstalować sterowników ani zmieniać ich na nowsze. Problem występuje od około tygodnia a w maszynę bawię się od bardzo dawna i takich problemów jeszcze nie miałem. Z plikami w katalogu maszyny jest wszystko ok bo gdy problem się pojawił to usunąłem maszynę i wypakowałem ją ponownie lecz nic to nie dało problem jak był tak jest.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Listopada 2010, 23:53:25 »
Nie próbowałem reinstalować sterowników ani zmieniać ich na nowsze.
Skoro nie próbowałeś reinstalacji sterowników to spróbuj więc, bądź zainstaluj najnowsze i wtedy zobaczysz jak to dalej będzie, czy problem zniknie, czy nadal będzie się pojawiał. A i jeszcze jedno pytanko, jakiego obecnie używasz systemu? Może to nie ma nic do rzeczy, ale podaj proszę. Zainstaluj sterowniki do swojej karty graficznej z tej stronki http://www.nvidia.pl/page/home.html i daj znać co i jak :)
« Ostatnia zmiana: 18 Listopada 2010, 00:16:28 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline szogun

  • Wiadomości: 5630
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 561
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Listopada 2010, 07:32:07 »
A ja mam jeszcze takie pytanie - czy nie instalowałeś czasem oprogramowania "Nvidia System Tools"? U mnie właśnie to oprogramowanie powodowało takie kwiatki...
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Listopada 2010, 09:36:49 »
Jakich używasz obecnie sterowników do swojej karty graficznej? Najnowsze bądź nieco starsze?
Pytanie nie ma sensu, jeśli symulator działał na sterownikach które już były. Gdy symulator przestaje działać to problem tkwi w oprogramowaniu które doinstalowano i zepsuło ustawienia komputera lub w sprzęcie. Może być awaria pamięci, zasilacza, procesora (przegrzewanie) lub karty graficznej. W każdym przypadku powodem jest zmiana konfiguracji sprzętowej lub doinstalowania oprogramowania psującego ustawienia komputera.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Listopada 2010, 10:07:07 »
Mój System to Windows Vista Professional. Spróbuję podmienić sterowniki na najnowsze bądź nowsze ale wątpie czy to coś da bo jak wspomniał !Krzysiek626 tu wina raczej w sprzęcie a niżeli w systemie bądź w oprogramowaniu.


   « Dodano: 18 Listopada 2010, 10:09:39 »
A ja mam jeszcze takie pytanie - czy nie instalowałeś czasem oprogramowania "Nvidia System Tools"? U mnie właśnie to oprogramowanie powodowało takie kwiatki...

Nie instalowałem niczego podobnego. Więc sądząc po waszych odpowiedziach nie będzie innego wyjścia jak oddać kompa na serwis ?

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Listopada 2010, 10:21:12 »
Więc sądząc po waszych odpowiedziach nie będzie innego wyjścia jak oddać kompa na serwis ?

Sprawdź temperaturę procesora, karty graficznej, płyty głównej np. Everestem. Zobacz czy radiator Ci się nie wypiął przypadkiem (ja tak kiedyś miałem, że mi się dwie nóżki odpięły i się grzał procek i cięło się strasznie wszytko). Temperatury sprawdź w z włączonym symulatorem.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Listopada 2010, 10:25:35 »
Więc sądząc po waszych odpowiedziach nie będzie innego wyjścia jak oddać kompa na serwis ?

Sprawdź temperaturę procesora, karty graficznej, płyty głównej np. Everestem. Zobacz czy radiator Ci się nie wypiął przypadkiem (ja tak kiedyś miałem, że mi się dwie nóżki odpięły i się grzał procek i cięło się strasznie wszytko). Temperatury sprawdź w z włączonym symulatorem.

Dziękuje za bardzo za cenną wskazówkę. Już sprawdzam i od razu napiszę na forum. A i dodam jeszcze jedno wiem że to nie ma żadnego powiązania z symulatorem ale od jakiegoś czasu strasznie mi się mozilla ścina. Jest tak zamulona i wolna że głowa boli.


   « Dodano: 18 Listopada 2010, 11:02:03 »
Temperatury:
      Procesor                40 °C 
      Dioda procesora      43 °C
      MCP                      64 °C   (Ta wartość podczas jazdy dochodzi prawie do 80 C)
      Aux                      34 °C 
      GPU Diode              51 °C

Wentylatory:
      Procesor                3355 RPM
« Ostatnia zmiana: 18 Listopada 2010, 11:02:03 wysłana przez PanMechanik »

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Listopada 2010, 12:23:40 »
MCP                      64 °C   (Ta wartość podczas jazdy dochodzi prawie do 80 C)

Bardzo wysoka temperatura i wg mnie to może być przyczyną cięcia.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Listopada 2010, 12:26:52 »
MCP                      64 °C   (Ta wartość podczas jazdy dochodzi prawie do 80 C)

Bardzo wysoka temperatura i wg mnie to może być przyczyną cięcia.
Co można z tym zrobić ? Jest jakiś domowy sposób ? A podana wartość za co odpowiada ? Czego to jest temperatura wogóle ?

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Listopada 2010, 12:28:19 »
Musisz założyć dodatkowe chłodzenie. Jest to mostek bodajże południowy na płycie głównej.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Listopada 2010, 12:29:45 »
Musisz założyć dodatkowe chłodzenie.. Jest to mostek bodajże południowy na płycie głównej..

To dla mnie czarna magia. Więc ja nie jestem w stanie nic z tym zrobić : (Trzeba będzie oddać kompa na serwis. No cóż trudno. Dziękuje wszystkim za okazaną pomoc. Pozdrawiam serdecznie. Mariusz

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Listopada 2010, 12:37:27 »
Zacznij od odkurzenia środka komputera. Poza tym, obstawiam zainstalowanie oprogramowania, które pracuje w tle i zżera zasoby. Tym bardziej, że napisałeś, iż FF też się tnie, a przeglądarka nie obciąża tak sprzętu jak symek.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Listopada 2010, 12:44:58 »
Zacznij od odkurzenia środka komputera. Poza tym, obstawiam zainstalowanie oprogramowania, które pracuje w tle i zżera zasoby. Tym bardziej, że napisałeś, iż FF też się tnie, a przeglądarka nie obciąża tak sprzętu jak symek.

Właśnie przed chwilą skończyłem odkurzanie. Było tam trochę syfu brudu. A jakie masz dokładnie oprogramowanie na myśli ? Mógł byś polecić jakiś optymalny program?

Nie stawiaj spacji przed znakami interpunkcyjnymi - nie stawiasz przed kropką (i dobrze), nie stawiaj przed znakiem zapytania też.
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 18 Listopada 2010, 12:50:19 wysłana przez Quark-t »

Offline szogun

  • Wiadomości: 5630
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 561
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Listopada 2010, 12:47:55 »
Było tam trochę syfu.
Kurzu :P
A jakie masz dokładnie oprogramowanie na myśli ?
Oprogramowanie działające w "tle" - mogą to być GG, ipla ale również programy o których nie wiesz że działają. Najlepiej sprawdzić przez Menedżera zadań co Ci zżera najwięcej pamięci/procka.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Listopada 2010, 16:46:45 »
Ja prorokuje konia trojańskiego. To są podstawowe objawy nabawienia się takiego świństwa kiedy system zaczyna strasznie mulić. Może się skończyć full reinstalem i jeszcze kasowaniem boot sectora.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Listopada 2010, 18:39:37 »
Ja prorokuje konia trojańskiego. To są podstawowe objawy nabawienia się takiego świństwa kiedy system zaczyna strasznie mulić. Może się skończyć full reinstalem i jeszcze kasowaniem boot sectora.

Jest to bardzo prawdopodobne. Dopiero dzisiaj zorientowałem się że dwa miesiące temu wygasła mi licencja na antywirusa ... A to niedopatrzenie może mnie drogo kosztować. Teraz nawet jeśli coś złapałem to już avast sobie z tym nie poradzi? Co zalecacie? Format? Czy jest jakaś inna metoda pozbycia się trojana?
« Ostatnia zmiana: 27 Listopada 2010, 22:43:10 wysłana przez PanMechanik »

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Listopada 2010, 18:46:02 »
Przecież na avasta licencję można odnowić, poza tym są inne darmowe antywirusy (choćby AVG), o skanerach online, które mogą zdiagnozować problem nie wspominając. Poza tym, wygaśnięcie licencji na avasta wiąże się z nieuaktualnianiem przez niego bazy danych, a nie z zaprzestaniem pracy. A zainfekowany system można wyleczyć. Do tego takie narzędzia jak Spybot czy adaware też warto mieć zainstalowane i używać.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Listopada 2010, 19:44:00 »
Z darmowych antywirów polecam Comodo. Jeszcze lepiej gdy jest to cały zestaw Comodo Internet Security. Posiada firewall który przez wielu jest uznawany za jeden z lepszych. Po zainstalowaniu trzeba pobrać najnowszą bazę wirusów.
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Listopada 2010, 08:23:19 »
są inne darmowe antywirusy (choćby AVG), o skanerach online, które mogą zdiagnozować problem nie wspominając.
Potwierdzam, sam od ponad roku używam AVG. Na początku byłem sceptycznie nastawiony na tego antywirusa, ale teraz po roku użytkowania jestem zadowolony z jego pracy :) Osobiście polecam.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Listopada 2010, 09:20:55 »
Z darmowych od Avasta jest lepsza Avira,ale trzeba umieć ją dobrze skonfigurować,do tego może być też Immunet działający w chmurze i oczywiście dobra zapora,jeśli masz wirusa to spróbuj usunąć go programem MBAM.Czasem jest tak,że jak złapie się wirusa,to niektóre programy mogą przestać działać a nawet po usunięciu wirusa system jest uszkodzony i pozostaje reinstalacja.A Avasta wywal,jest dziurawy jak sito.Co do wyżej wymienionych programów,maja dużo alarmów fałszywych pozytywnych,więc zanim coś usuniesz to sprawdź co usuwasz.
T.N

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nagłe "ścięcie"
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Listopada 2010, 22:39:49 »
Temat do zamknięcia. Wszystko działa tak jak powinno.

Proszę napisać co pomogło.
Krzysiek626


Jedyne co pomogło to format. Nie udało się zrobić nic poza nim. Próbowałem wielu metod proponowanych przez userów i znalezionych w sieci. Problem jak był tak był i ani myślał odpuścić. Wcale nie wykluczone, że było jakieś inne rozwiązanie ale nie miałem już do tego cierpliwości.

Dziękuję i zamykam.
Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 27 Listopada 2010, 22:59:55 wysłana przez Krzysiek626 »