Autor Wątek:  Politechnika Łódzka będzie kształcić inżynierów kolejnictwa  (Przeczytany 2210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline domincjan

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
W poniedziałek (15 listopada) o godz. 10 w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi rozpocznie się konferencja, w trakcie której podpisany zostanie list intencyjny w sprawie utworzenia nowego kierunku nauczania na Politechnice Łódzkiej, kształcącego inżynierów kolejnictwa.
W spotkaniu uczestniczyć będą Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk, Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak, Prorektor Politechniki Łódzkiej ds. Kształcenia prof. Krzysztof Jóźwik, oraz przedstawiciel spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.
Z inicjatywą utworzenia kierunku wyszedł Marszałek Województwa Łódzkiego w celu zapewnienia specjalistów dla regionu, którzy będą pracować m.in. nad projektami szybkiej kolei i kolei aglomeracyjnej. Ministerstwo Infrastruktury i PKP Polskie Linie Kolejowe zapewnią studentom staże oraz pomoc przy wyborze i pisaniu prac dyplomowych w tematyce niezbędnej dla rozwoju infrastruktury kolejowej.

http://www.rynek-kolejowy.pl/19677/Politechnika_Lodzka_bedzie_ksztalcic_inzynierow_kolejnictwa.htm

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Politechnika Łódzka będzie kształcić inżynierów kolejnictwa
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Listopada 2010, 19:30:42 »
Tak na dobrą sprawę, to już inżynier kolejnictwa istnieje. Wystarczy na specjalizację z budownictwa iść pod nazwą drogi szynowe. Chociaż, cały jeden taki kierunek to naprawdę niezłe wyzwanie. Szkoda, że się nie urodziłem te 3 lata później, bo sam bym tam poszedł.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%