Autor Wątek:  MaSzyna i problem z klawiszem "d"  (Przeczytany 7890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ep0ka

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« dnia: 16 Października 2010, 17:48:00 »
Witam, Może zacznę od tego iż mam laptopa, ale bez klawiatury numerycznej. Ku mojemu zdziwieniu, symek sypie się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy chcę ustawić nastawnik kierunku do jazdy naprzód jak i do tyłu. Wszystkie inne przyciski funkcyjne działają. Nie posiadam klawiatury podłączanej do USB, dlatego nie mam też jak sprawdzić, czy problem na niej zniknie. Dlaczego w ogóle sprawdzam, nie mając jak w pełni obsługiwać symka? Otóż dlatego, że postanowiłem sobie wpierw sprawdzić, czy będzie wszystko dobrze, a dopiero później inwestować do dodatkowy sprzęt do kompa.
Posiadam taki sprzęt:
T6600, Radeon HD 4670 - o dziwo mam wszystkie tekstury, bez konieczności konwersji do TGA ;)
Spotkał się ktoś z takim problemem? Wydaje mi się, że brak bloku numerycznego, nie wpłynął by aż tak, na działanie klawiatury roboczej. Dzięki z góry za info, ep0ka.

Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 16 Października 2010, 18:11:54 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Października 2010, 18:14:00 »
Podobny problem ma/miał Surgeon. Czy starsze wersje działają dobrze?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Października 2010, 18:53:50 »
...Radeon HD 4670...
To jest przyczyna wywalania zaraz po starcie, a nie wciskanie "d".
Poza tym bez klawiatury numerycznej da się używać symka prawie normalnie. Jeśli jesteś ciekawy jak to możliwe, użyj opcji szukaj.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Października 2010, 19:02:08 »
...Radeon HD 4670...
To jest przyczyna wywalania zaraz po starcie, a nie wciskanie "d".
Niee. Ta sama karta. Na sterownikach 6.14.10 MaSzyna działa (pomijając niemożność nagrywania filmów i tworzenia się kółek na teksturach podsypki).

Offline ep0ka

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Października 2010, 19:16:02 »
Podobny problem ma/miał Surgeon. Czy starsze wersje działają dobrze?
Nie mam już jak sprawdzić na starszych wersji, bo po ściągnięciu i zabawie z nową, stara poszła do kosza.
To jest przyczyna wywalania zaraz po starcie, a nie wciskanie "d".
Gdyby było tak, jak piszesz, to nie zakładałbym wątku. Wywala się jak wcisnę "d" albo "r" i tylko w tym przypadku. Bez wciskania tych dwóch przycisków na klawiaturze, symek może działać cały czas, tak jakby było wszystko OK. Również nie mam problemów z teksturami, z którymi borykają się niektórzy posiadacze kart ATI.
Poza tym bez klawiatury numerycznej da się używać symka prawie normalnie. Jeśli jesteś ciekawy jak to możliwe, użyj opcji szukaj.
Wiem o co Ci chodzi ;) Niestety, nie mam nawet tej klawiatury.
« Ostatnia zmiana: 16 Października 2010, 19:25:30 wysłana przez ep0ka »

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Października 2010, 19:28:47 »
Miałem podobny problem z PC na laptopie mojego brata, symek wywalał się po wciśnięciu "d". Karta mniej więcej (nawet więcej) taka sama. Pomogło dopiero przekonwertowanie całości z dds na tga.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Października 2010, 22:32:02 »
...Radeon HD 4670...
To jest przyczyna wywalania zaraz po starcie, a nie wciskanie "d".
Jeśli symek nie wysypuje się aż do wciśnięcia "d", to może jednak winne jest "d"? ;-)

Trochę wnerwiające jest obwinianie o wszystko kart ATI. Może czasami warto bardziej samokrytycznie podejść do tematu?
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Października 2010, 22:40:34 »
Miałem podobny problem z PC na laptopie mojego brata, symek wywalał się po wciśnięciu "d". Karta mniej więcej (nawet więcej) taka sama. Pomogło dopiero przekonwertowanie całości z dds na tga.
Jednak wina ATI, a raczej powinienem napisać - niedopracowania sterowników tychże kart. I Jak widać nie musi się wykrzaczyć od razu.

Bardziej zaawansowani mogą spróbować ze sterownikami, o których mowa tu:
...
Niee. Ta sama karta. Na sterownikach 6.14.10 MaSzyna działa (pomijając niemożność nagrywania filmów i tworzenia się kółek na teksturach podsypki).
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Października 2010, 14:22:37 »
Trochę wnerwiające jest obwinianie o wszystko kart ATI. Może czasami warto bardziej samokrytycznie podejść do tematu?
Jeśli przez 7 lat pewna funkcja działa bardzo dobrze, a potem nagle pojawia się problem na niektórych komputerach, to może jednak coś jest z tymi komputerami?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Października 2010, 17:58:39 »
Niekoniecznie. Nawet byłbym się gotów z Tobą zgodzić, gdyby więcej gier/symulatorów i innych programów użytkowanych na ATI się wieszało.:)
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Października 2010, 14:09:41 »
Problemem jest tu kombinacja Borland C++ Buildera i nowszych sterowników do ATI...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Października 2010, 23:47:35 »
Szukałem jakiegoś punktu zaczepienia lub chociaż powtarzalności błędów na kartach ATI.  No cóż, symek odpalił na Radku z teksturami dds (PC2009 + poprawki), a jak pokazują parametry udało się ruszyć i całkiem dobrze jechać.
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2010, 23:50:46 wysłana przez REWIZOR »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Października 2010, 23:56:08 »
Bo akurat na TD to wyjątkowo działa.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Października 2010, 10:07:40 »
Szukałem jakiegoś punktu zaczepienia lub chociaż powtarzalności błędów na kartach ATI.  No cóż, symek odpalił na Radku z teksturami dds (PC2009 + poprawki), a jak pokazują parametry udało się ruszyć i całkiem dobrze jechać.
Może nieco więcej danych? Exe z PC2009? Który Radek i sterowniki? W tym TD jak widać jakieś zmiany były, czy tylko atmo i light?
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Października 2010, 14:08:26 »
Sempron3100 i Radeon9550 ze 128 mb pamięci. Ramu mam 1gb. Sterowniki oryginalne z płyty producenta karty - Gigabyte. Skąpo napisałem ze względu na późną porę. Mogę napisać że odpaliła się także L061 i Krzyżowa z PC, paczka nie modyfikowana z oryginalnym exe do dds.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Października 2010, 16:39:09 »
Tutaj @Ra ma rację. Na TD wyjątkowo się odpala :) Problem jest na bardziej zaawansowanych sceneriach.

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Października 2010, 17:18:40 »
Sempron3100 i Radeon9550 ze 128 mb pamięci. Ramu mam 1gb. Sterowniki oryginalne z płyty producenta karty - Gigabyte. Skąpo napisałem ze względu na późną porę. Mogę napisać że odpaliła się także L061 i Krzyżowa z PC, paczka nie modyfikowana z oryginalnym exe do dds.
Tak, karta przedpotopowa, sterowniki zapewne także. Takie działają. To już zostało dosyć dawno odkryte i potwierdzone. Jeśli ktoś używa komputera wyłącznie do odpalania symulatora to faktycznie rozwiązanie jest do przyjęcia.
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline ep0ka

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Października 2010, 21:49:43 »
Witam. Po dłuższej przerwie, spowodowanej brakiem dostępu do internetu nadrabiam małe zaległości. Tutaj >  (tu był link do serwera zewnętrznego)  dostępne są 3 logi z różnych tras. Niestety, screena nie udało mi się na razie strzelić, postaram się w niedługim czasie. Owszem, TD wgrało się raczej bez "failed", klatek na sekundę było ~160. Może ktoś coś wyciągnie z tych zapisów. Pozdrawiam.

Zewnętrzny link do logów.
Umieszczając na forum pliki ze zdjęciami, logami, screenami korzystaj z maszynowego Uploadu.
Proszę również o zapoznanie się z regulaminem.
Temat leci na bocznicę. Moderacja 60 dni.
/ Żuk

 
« Ostatnia zmiana: 27 Października 2010, 22:08:04 wysłana przez Żuk »

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Października 2010, 21:55:41 »
Renderer:
ATI Mobility Radeon HD 4670

A pisze takimi dużymi literami:
News: Nie działa Tobie Symulator? Wyłącza się zaraz po załadowaniu?
Koniecznie przeczytaj!


http://eu07.pl/forum/index.php/topic,16710.0.html

I problem rozwiązany. Polecam czytać najpierw, bo wątków o tym problemie jest na pewno 20. Mój podpis też to bębni od ponad 2 miesięcy.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Października 2010, 22:01:44 »
No i jest tam cos o ignorowaniu tego, a juz chyba ze 4 osoby zignorowaly i nic…
Pozdrawiam, Karol

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Października 2010, 22:02:59 »
I problem rozwiązany. Polecam czytać najpierw, bo wątków o tym problemie jest na pewno 20. Mój podpis też to bębni od ponad 2 miesięcy.
@Rozi widzisz i po raz kolejny okazuje się, że większości po prostu nie chcę się szukać i pewnie za jakiś czas będzie założony 21 wątek tego typu zapewne, kwestia czasu. A potem biadolenie, że na forum jest napięta i niemiła atmosfera.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".