Autor Wątek:  Krótki czas na przesiadkę - czy pociąg może poczekać?  (Przeczytany 8865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C2H6OH

  • Wiadomości: 42
  • Niewolnik Windowsa
    • Zobacz profil
    • MorsEncryption
  • Otrzymane polubienia: 0
Krótki czas na przesiadkę - czy pociąg może poczekać?
« dnia: 21 Sierpnia 2010, 14:30:10 »
Wybieram się niedługo w okolice Kłodzka. Znalazłem fajne połączenie z przesiadką we Wrocławiu. Ale mam tylko 5min na przesiadkę.
 
I w związku z tym ma pytanie: czy da się jakoś zrobić by pociąg z Wrocławia poczekał (przesiadam się z TLK na osobowy)? Jeżeli tak, to do kogo trzeba uderzać? Kierownika składu?
Nie posiadam profesjonalnej wiedzy nt. kolei, dlatego proszę o poprawianie każdego błędu rzeczowego w moich postach.
Jak nie ma polskich znakow, znaczy ze ich nie posiadam ;)

Offline MaSzynowicz

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Krótki czas na przesiadkę - czy pociąg może poczekać?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpnia 2010, 14:33:07 »
Jeśli opóźnienie będzie duże to pociąg za tobą nie poczeka. Powód-dwie inne spółki. Tak było jak jechałem Szkunerem do Słupska - pociąg opóźniony, kierpocia prosimy by zdzwonił be regio poczekał, miał nie czekać jednak zbilismyh opóźnienie do 10min. i poczekał ;)

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Krótki czas na przesiadkę - czy pociąg może poczekać?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpnia 2010, 14:47:53 »
Powinien czekać, ale nigdy nie wiadomo. Ja byłem świadkiem jak kierownik pociągu osobowego dzwonił gdzieś z komórki i mówił że "mamy opóźnienie... i żeby jakiś pośpiech poczekał na ten osobowy, bo w nim  są ludzie z przesiadką na pośpiech".

Offline TeKatka

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Krótki czas na przesiadkę - czy pociąg może poczekać?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpnia 2010, 14:53:28 »
Raz jechałem osobowym z Wrocławia do Polanicy k. Kłodzka i czekaliśmy czasem po ponad 30 minut we Wrocławiu na jakiegoś pośpiecha (nie wiem konkretnie jakiego). Była też sytuacja, że jechałem osobowym z Kłodzka do Wrocławia, gdzie dalej miałem przesiadkę na drugi osobowy do Obornik Śląskich. Niestety staliśmy w Starczowie ponad 2 godziny bo przed nami zepsuł się byk, a akurat w tamtym miejscu jest 1 tor. Kierownik pociągu, którym jechałem (tak się akurat złożyło, że to mój znajomy) dzwonił gdzieś do Wrocławia, żeby poczekali i rzeczywiście stał we Wrocławiu i czekał.

Offline Szopa

  • Wiadomości: 228
  • Miłośnik kolei z Wrocławia
    • Zobacz profil
    • Moja galeria zdjęciowa
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Krótki czas na przesiadkę - czy pociąg może poczekać?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpnia 2010, 15:27:39 »
Powiedz kierownikowi pociągu z którego będziesz się przesiadał, że masz 5 minut na przesiadkę to on to załatwi. Nie raz już tak robiłem (i to nawet między dwiema spółkami).
www.gagarin.kolej.org.pl -moja galeria zdjęciowa
www.youtube.com/user/gagarinpl -moja galeria filmowa
Pozdrawiam!

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Krótki czas na przesiadkę - czy pociąg może poczekać?
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sierpnia 2010, 14:38:55 »
Swego czasu miałem sytuację odwrotną - mój osobowy miał opóźnienie, a nam koniecznie zależało na to, żeby dostać się na pośpiecha do Gdyni. Kierownik zadzwonił do dyspozytora do Leszna, ten do dyspozytora IC w Poznaniu i dopiero jego decyzja pozwoliła na skomunikowanie.