Autor Wątek:  Symulator na Windows 7  (Przeczytany 12366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline player_16

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Symulator na Windows 7
« dnia: 24 Lipca 2010, 14:22:17 »
Witam. Jestem tutaj nowy. Od razu mowie ze szukalem rozwiazania ale go nie znalazlem na tym forum. Problem polega na tym ze symulator przycina na Windowsie 7 (wersja Ultimate 64bit). Posiadam najnowsza (chyba) wersje Paczki Calosciowej. Na win xp tego problemu nie bylo.

Moj komp:
1. AMD Athlon 64 x2 4000+ 2x2.1 GHz (OC 2x2.6 GHz)
2. GeForce 7600 GS 256 mb (wersja sterownika najnowsza mozliwa pod win7 pobrana ze strony nvidia.pl)
3. 4 GB DDR2

Reszta chyba nie istotna.
Aha. Dodam ze dzieje sie tak tylko w symulatorze. Inne gry dzialaja plynnie.

Offline Joke1997

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lipca 2010, 14:53:34 »
To dziwne, mam Windows 7 Ultimate 32bit i symulator chodzi bez szwanku. Dodam też, że posiadam kartę graficzną ATI.
Proszę Cię bardzo/

Offline tomekilawa

  • Wiadomości: 258
  • na służbie...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lipca 2010, 15:08:15 »
Dodam ze dzieje sie tak tylko w symulatorze. Inne gry dzialaja plynnie.
MaSzyna ma niewydajny silnik i się przycina i trzeba mieć w miarę dobry sprzęt. Pokombinuj ze sterownikami bo one grają ważną rolę w wydajności.

Offline player_16

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lipca 2010, 15:18:58 »
Cytuj
MaSzyna ma niewydajny silnik i się przycina i trzeba mieć w miarę dobry sprzęt. Pokombinuj ze sterownikami bo one grają ważną rolę w wydajności.

To czemu na Win XP dziala poprawnie bez najmniejszego zaciecia?
Rozwazalem wine directa poniewaz win 7 ma wbudowanego directax 11 a moj gf 7600 tego nie obsluzy. Probowalem zainstalowac directa 9c. Same bledy przy instalacji. Probowalem tez w sterowniku karty graf wylaczyc synchronizacje pionowa (to ona zazwyczaj byla przyczyna niskiej ilosci fps na moim sprzecie. Wersja Gf ktorego posiadam jest bardzo stara wypuszczona przez Palita. Pamiec ddr2, taktowania 350/400). Za kazdym razem gdy przy synch. pionowej wybieram "wymus wylaczenie" i klikam Zastosuj to jak na nowo wejde w panel sterowania nvidia to zmiany nie sa zapisane i dalej synch. jest wlaczona "pod kontrola aplikacji". Nie mam pojecia czemu nie chce sie wylaczyc, a to prawdopodobnie by pomoglo.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lipca 2010, 15:36:43 »
Cytuj
To czemu na Win XP dziala poprawnie bez najmniejszego zaciecia?

Zapominasz, że Ultimate ma wszystko, co większości użytkownikom jest niepotrzebne. Więc do Ultimate trzeba mieć sprzęt już naprawdę konkretny.
« Ostatnia zmiana: 24 Lipca 2010, 16:15:35 wysłana przez ZiomalCl »

Offline player_16

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lipca 2010, 16:08:50 »
Cytuj
Zapominasz, że Ultimate ma wszystko, co większości użytkownikom jest niepotrzebne. Więc do Ultimate trzeba mieć sprzęt już naprawdę konkretny.

No jesli to wina karty graficznej to ja i tak wymieniam po 10 sierpnia jak dostane wyplate to wtedy zobaczymy. Bo reszte sprzetu uwazam za dobra dla win 7. Narazie sie przemecze. Ale jesli ktos ma rozwiazanie to niech napisze :)
« Ostatnia zmiana: 24 Lipca 2010, 16:15:46 wysłana przez ZiomalCl »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lipca 2010, 16:19:46 »
Moim skromnym zdaniem to również ważne jest by procek jak i grafa współgrały ze sobą, bo jak wiadome nie zawsze jedno i drugie idzie ze sobą w parze. Chodzi mi o to, że na przykład wymienisz kartę graficzną na super hiper, a wina będzie leżała po stronie procesora. W końcowym efekcie może się okazać, że dla lepszej współpracy tych urządzeń trzeba będzie wymienić i jedno i drugie. Gdzieś to widziałem na forum, o mam :) To ten wątek http://eu07.pl/forum/index.php/topic,13516.0.html
« Ostatnia zmiana: 24 Lipca 2010, 16:32:34 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline InterCity

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lipca 2010, 16:59:39 »
Także posiadam Windows 7 tylko 32-bitowy. 64-ka nie jest jeszcze tak dopracowana jak 32-ka, pod względem obsługi sterowników. U mnie  śmiga wszystko płynnie, przy AMD Athlon 64 X2 dual Core 5000+  2.60GHz, 4GB ramu i kartą GeForce 9800GT 1GB ;)

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lipca 2010, 01:32:42 »
Cytuj
64-ka nie jest jeszcze tak dopracowana jak 32-ka
No nie wiem. U mnie na AMD Athlonie 64 X2 Dual Core 4200+ lepiej śmiga system (Win 7 Ultimate 64 bitowy) i wszystko 64 bitowe, takie jak procek. Bo tak się konfiguruje. Wtedy wykorzystuje go całego, a nie tylko 1 rdzeń. Czy jakoś tak:)

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lipca 2010, 02:27:19 »
U mnie też od kilku miesięcy Ultimate x64 na Intel Core i5 750 QuadCore 2.67GHz, 8GB RAMu i GF GTX 275 448bit 896MB śmiga aż miło. Tyle odnośnie systemu i aplikacji wspierających x64. Tyle, że symulator i na b. dobrym sprzęcie potrafi przyciąć, ale to już kwestia dobrania sterowników itd...

Offline janek32

  • Wiadomości: 567
  • EMIT Ghp400M4C
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Lipca 2010, 09:03:11 »
Co do samych sterowników GF - trzeba trochę pokombinować z wersjami, gdyż różne wersje były optymalizowane dla różnych kart graficznych, ale która jest najlepsza dla twojej karty, tego już nie jestem w stanie określić.
« Ostatnia zmiana: 28 Lipca 2010, 09:17:29 wysłana przez janek32 »
-Środa 844012.
-Zgłaszam się.
-Zapytaj energetykę, czy zapłacili rachunki, luzem ciągniemy i jest 2900.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Lipca 2010, 16:51:26 »
Cytuj
trzeba trochę pokombinować z wersjami, gdyż różne wersje były optymalizowane dla różnych kart graficznych, ale która jest najlepsza dla twojej karty, tego już nie jestem w stanie określić.
To jest dość dziwne, bo mi działa najlepiej na najnowszych sterownikach (GF 8500GT). Niektórzy muszą dobierać...

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Lipca 2010, 16:57:47 »
Nie jest dziwne. Mały teścik musiałbyś zrobić. Na starym kompie z grafą rzędy GF 2MX, GF FX zainstalować stery np. 45.23 i odpalić symka. Potem zainstalować najnowsze sterowniki serii 2xx.xx i znów odpalić symka. Oczywiście wszystko na defaultowych ustawieniach, i zaprawdę powiadam Ci. Zdziwisz się jeśli chodzi o wydajność.

Nie zawsze najnowsze znaczy najlepsze (w sensie optymalne).

Offline player_16

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Sierpnia 2010, 15:35:17 »
Nie jest dziwne. Mały teścik musiałbyś zrobić. Na starym kompie z grafą rzędy GF 2MX, GF FX zainstalować stery np. 45.23 i odpalić symka. Potem zainstalować najnowsze sterowniki serii 2xx.xx i znów odpalić symka. Oczywiście wszystko na defaultowych ustawieniach, i zaprawdę powiadam Ci. Zdziwisz się jeśli chodzi o wydajność.

Nie zawsze najnowsze znaczy najlepsze (w sensie optymalne).

Sory ze po tak dlugim czasie ale nie mialem dostepu do neta. Czy autor tego postu moze mi powiedziec gdzie znajde takie starsze sterowniki na win 7? Bo znalazlem tylko takie na stronie nvidia ktore mam czyli najnowsze (miesiac temu byly najnowsze nie wiem jak teraz:))

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Sierpnia 2010, 17:29:11 »
Jak sobie wyobrażasz istnienie danych sterowników na system, który wówczas nie istniał? Archiwum nvidii jest na ich stronie, ale nie licz, że przy sterach typu 45.23 zobaczysz napis "windows 7". Osobiście uważam, że instalowanie systemu na sprzęcie "sprzed dwóch systemów" mija się z celem...
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Sierpnia 2010, 17:31:16 »
No i dwa systemy temu nie bylo raczej takiego sprzetu, ktory by pociagnal Win7…
Pozdrawiam, Karol

Offline player_16

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Września 2010, 23:32:22 »
Witam.

Wreszcie doczekalem sie nowej karty. Wybor nie padl na karte Nvidii. Wyrwalem Radka HD3870. Z cena za jaka go dostalem zaden gf nie konkurowal wiec nie wchodzil w gre. Pojawil sie kolejny problem, mianowicie teraz symulator w ogole sie nie uruchamia :P przy wczytywaniu scenerii pojawia sie blad "program przestal dzialac...". Domyslam sie ze problem tkwi w karcie i nie da sie go raczej rozwiazac? ;)

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Września 2010, 23:52:40 »
Nie chce mi się powtarzać. Trzeba było czytać forum, teraz też radzę poszukać, bo jest podanych kilka rozwiązań tego problemu. Wystarczy tylko chcieć je znaleźć.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline player_16

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator na Windows 7
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Września 2010, 00:56:54 »
kilka sposobow? myslisz ze nie szukalem? gdybym znalazl to bym sie nie pytal. forum jest chyba od pomocy a nie od odsylania gdziekolwiek! sposob znalazlem jeden - konwertowanie plikow na z dds na tga o ile dobrze pamietam co mi bardzo nie odpowiada...


Proszę popraw tę wiadomość.

REWIZOR

 Nie wykonanie polecenia Administratora. Niepoprawny ton postu.
Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2010, 01:45:51 wysłana przez REWIZOR »