Autor Wątek:  Nowe tekstury dla taboru  (Przeczytany 9122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowe tekstury dla taboru
« dnia: 18 Sierpnia 2003, 21:14:10 »
Do Krzysztofa Paziewskiego

Czytałem że dysponujesz aparatem cyfrowym... może udało by się wrzucić do symka parę innych pudeł lokomotyw... dzięki temu mógłbym dodać trochę eventów do trasy quarka, a lokomotywy by się nie powtarzały. Narazie dysponujemy tylko:
Eu07 szt.3
Et22 szt.2
Su45 szt.1
Su46 szt.1
Et41 szt.1
itp.

Jakby Ci się udało (i chciało oczywiście)zrobić parę zdjęć boku i przodu lokomotyw (przykład w katalogu dynamic/pkp/eu07) to dorobiło by się parę.

Przydała by się jakaś taboru lubelskiego... postawił bym ją na nowej stacji....

Daj znać jakby co....
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Krzysztof Paziewski

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Nowe tekstury dla taboru
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpnia 2003, 10:42:23 »
Mam aparat cyfrowy i chęci też są.
Mam już dość dużo zdjęć taboru (kilka tysięcy) ale to są głównie fotki panoramiczne robione pod kątem. Aby zrobić porządną teksturkę fotka musi być zrobiona dokładnie z boku (najlepiej z daleka przy użyciu zooma - co likwiduje efekt wypukłości). Poza tym musi być odpowiednie oświetlenie (odblaski, cienie itp.).
Niestety wątpię czy udałoby się zebrać komplet fotek jednego loka z tego co już mam. Ale teraz już robi się odpowiednia pogoda - chmury. Niestety w Gorzowie nie mamy sieci trakcyjnej - najbliższa 40 km w Kostrzynie nad Odrą. Ale w sobotę jadę do Tczewa by robić fotki na Zajączkowie Tczewskim z ekipą z Trójmiasta. Tam postaram się opstrykać jakieś byki (ET22) oraz może nawinie się przypadkiem inny tabor z symka (EU/EP07 - pewne, EP08, ET41 - w to raczej jednak wątpię).

Mam też do Ciebie prośbę Bart, jak robisz tory, zwłaszcza stacyjne, to nadawaj im nazwy według pewnego jednolitego systemu, a sygnalizacji nazwy torów z dodanym przyrostkiem (np. początek toru nr1 stacji Lublin -> LUBtor1st, semafor wyjazdowy przy tym torze LUBsem1st, środkowa część toru to np. LUBtor1sr, końcowa -> LUBtor1ko, semafor wyjazdowy z tego kierunku -> LUBsem1ko. Strasznie to by uprościło robotę przy robieniu misji na tą traskę...
Zwrotnice też mogłyby posiadać nazwy mówiące o tym jaką funkcję spełniają np.
LUBtor1wjazd1-LUBtor1st-LUBtor2st  - to przykład zwrotnicy, gdzie tor wjazdowy nr1 rozdziela się na tory: nr1 start i nr2 start.
Napisz co o tym sądzisz...

Tak nawiasem to bawiłem się w przemalowywanie numerów loków na istniejących teksturach w poprzedniej wersji (do misji, którą do tamtej misji zrobiłem). Tak powstały: ET22-488 oraz EU07-420 przemalowana z EU07-424 - miała zmienione czoło na zieolne :) oczywiście to moje fantazje. W super programiku MS Paint Hehehe!!!

Pozdrawiam!

[%sig%]
Ech... ten czuwak.... spać nie daje....

Offline KAINE

  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Nowe tekstury dla taboru
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpnia 2003, 13:30:10 »
Witam ostatnio bylem na staci Szcz.PC i kliknelem kilka fotek cyfrówka głownie sm03 ale jesli powiecie jakie mam zdjecia zrobic to pojde i klikne
Pozdrawiam
P.S komu mam wyslac te zdjecia?

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Nowe tekstury dla taboru
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpnia 2003, 14:10:11 »
Oj niestety.... Nie mam czasu na zmianę nazw zwrotnic i torów gdyż już je nazwałem. Zwrotnice nazywają się standardowo 'Test_zwrxx' i jest ich około stu (na stacji tylko) plus około dwudziestu krzyżowych. Tory przy stacji nazywają się tak jak w planach kolejowych (chyba) bo dużo opierałem się na schemacie blokowym (z programu Kolejarz) --> tory towarowe to praktycznie moja fantazja. Żeby połapać się w robieniu zdarzeń wystarczy plik stacji w 3ds max i tam można łatwo posprawdzać jak który tor i zwrotnica się nazywają... (ja tak robię z trasą quark'a).
Teraz zrobiłem do Lublina zdarzenia polegające na jednoczesnym zmienianiu wszystkich zwrotnic żeby dało się przejechać po całej stacji do sprawdzenia czy tory przyjegają, ale nie mam czasu jeździć bo mam tydzień na skończenie jej (niestety poza stacją narazie nic dalej nie będzie... :( (może McZapkie by ją wkleił do quarka??-o ile skończę), niestety ciotka zabiera komputer na którym to powsatje (P4 2.4GHz z GF4), a mi zostaje mój P2 350 MHz z 8Mb Matroxem na którym ledwo Testowo2 chodzi... :(. Może za rok kupię kompa to skończę :(((((

Mam trochę problemów z rzeźbą terenu więc ją oleję i właśnie robię trakcję...
Jak chcesz to wyślę Ci zdjęcie układu torów z STV (na zachętę)
Budynki dołożę na końcu bo je da się zrobić nawet na moim złomie... muszę tylko je sfotografować.

Co do tekstur taboru to wystarczą tylko po dwa zdjęcia... jak coś będziesz miał to dawaj... :P

Co do zdjęć to trzeba je zrobić tak jak są w katalogu np: dynamic/pkp/eu07/eu07-424. Wystarczy równiutko od przodu i bardzo równiutko od boku...

Nie wiem jak Krzysiek, ale ja chciałbym te zdjęcia... przerobie i odeśle... :)

Pozdrawiam!!!
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Krzysztof Paziewski

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Nowe tekstury dla taboru
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sierpnia 2003, 13:24:02 »
No witam po dłuższej przerwie spowodowanej brakiem netu...

Ja w weekend odwiedziłem szopę w Zajączkowie Tczewskim i mam z tamtąd mnustwo (około 150) zdjęć maszyn ET22, ET40, ET42, ST44, ST43, SM42, SM03 oraz kilku innych... na pewno coś by się dało z tego wybrać na porządne tekstury...
Dla zainteresowanych budową modeli: mam trochę fotek podwozi ET22, ST44 oraz SM42 - wkrótce uporam się z segregowaniem materiału i wtedy będę w stanie coś Wam puścić - jak by ktoś był zainteresowany to proszę o kontakt na maila.

Co do Szczecina PC - kolego jak masz możliwość dostać się na tamtejszą szopę to wal fotki ile wlezie takim maszynom jak: SN61, SM31, EU i EP07, ET22 i innym występującym w symku i stacjonującym w tamtejszej szopce :)
Ja niedawno przejeżdżałem obok tej szopy i zrobiłem tyle fotek ile zdążyłem, ale jakościowo są takie sobie bo to z jadącego pociągu... Tak więc zachęcam do pstrykania. I oczywiście czekam na fotki :)

Pozdrawiam, Krzysiek.

[%sig%]
Ech... ten czuwak.... spać nie daje....

Offline KAINE

  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Nowe tekstury dla taboru
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sierpnia 2003, 20:38:09 »
SN61 stoji tylko jedna i to w taim miejscu że trzeba isc tam w niedziele i porozmawiac z dyspozytorem :( ale spoko już rozgrzewam cyfrówkę--->
P.S Krzysztofie wysylam zdjecia

Offline Krzysztof Paziewski

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Nowe tekstury dla taboru
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpnia 2003, 10:55:29 »
Bart!
Dostałeś fotki?

Kaine!
Dzięki za fotki!

Zrobiłem przeróbkę oryginalnego Byka na ET22 - 488 (poprostu zmieniłem numer), chce ktoś?

Pozdrawiam, Krzysiek.

[%sig%]
Ech... ten czuwak.... spać nie daje....

Offline KAINE

  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Nowe tekstury dla taboru
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sierpnia 2003, 15:21:48 »
Czy tylko numer boczny czy wszystkie tekstury?

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Nowe tekstury dla taboru
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Sierpnia 2003, 20:51:22 »
Mam już nowe ET22 - 616 Wyszło pięknie!!!
Załączone zostanie do nowego patcha... (oby)... a jakby co to roześle się ludziom... jak dorwę gdzieś stałe łącze!!..

Pozdrawiam!!
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Mateusz Majchrzycki

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
    • http://www.edytorstacji.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Nowe tekstury dla taboru
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Sierpnia 2003, 12:36:33 »
Bart napisał(a):
> a jakby co to
> roześle się ludziom... jak dorwę gdzieś stałe łącze!!..

To lepiej wrzuć do mKatalogu. Po co sie męczyć i wysyłać dziesiątkom ludzi na maila. Wrzucisz do mKatalogu i kto będzie chciał sobie pobierze.

Offline lukaszqx

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Nowe tekstury dla taboru
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Sierpnia 2003, 14:40:10 »
Mateusz ma rację.Lepiej do mKatalog

[%sig%]
Pozdrowiam

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Nowe tekstury dla taboru
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Sierpnia 2003, 19:44:42 »
Do KAINE!

Podobno masz cyfrówkę... Czy mógłbyś przysłać zdjęcia przodów i boków loków (tylko istniejących w MaSzynie) to poprzerabiam i wyśle do mKatalogu...

Napisz co o tym myślisz....
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline KAINE

  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Nowe tekstury dla taboru
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Sierpnia 2003, 23:09:32 »
W tej chwili mam przód i bok eanosa tylko bardzo usyfionego :) i sm03
mam jeszcze zdjęcia kilku wagonów w tym cysterny ale iemam skanera wieć jak ktoś mieszka w Szczecinie to dajcie znać to mozemy poskanować, chyba ze pójde znowu z cyfrówką zrobic małą akcje dywersyjną :)

[%sig%]