Autor Wątek:  Symulator a Linux  (Przeczytany 3550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Symulator a Linux
« dnia: 27 Czerwca 2010, 23:03:49 »
Witam serdecznie użyszkodników symka ;)

Założyłem wątek dla tych, którzy mają symka i odpalają do w linuxie oraz po części do twórców dodatków. Otóż chodzi mi o to, iż wypuszczając dodatek prosiłbym (o ile to nie stanowi kłopotu) stosować nazewnictwo plików i katalogów takie, jakie jest w PC2009. Czemu?

W systemach linuxowych sa rozróżniane duże i małe litery w plikach/katalogach więc posiadając katalog: INNE oraz inne linux traktuje je jako dwa różne katalogi w przeciwieństwie do WIndowsów. Stanowi to "mały" problem dla linuxowców niedoświadczonych, który to może powodować problemy.

Np. w scenerii Drawinowo v2.0 @Mati_An brakowao pliczków z incami semków SBL-kowych np.: SBL3Y_s1a.inc
Wystarczy zmienić wielkość dowolnej litery na np. SBL3y_s1a.inc a już to będzie dla linuxa inny plik. Tak samo z folderem INNE. W paczce @Mati_An jest katalog inne a w nim rozkłady dla pociągów. To oczywiście przykład, ale stanowić może niezłą zagwozdkę dla userów z linuxem, którzy niedoświadczeni mogą zgłaszać problem z symkiem :)

PS. Ciekawe, ilu jest userów jak ja z linuxem i maszyną?

Więc proszę o ile to nie będzie stanowiło problemów -> zachowywanie nazw plików i katalogów.

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
Odp: Symulator a Linux
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwca 2010, 01:16:40 »
Ja bym był nie tyle za zachowywaniem nazw, co za ustaleniem jednej reguły: wszystkie nazwy plików złożone z małych liter. Myślę, że to by wystarczyło.
ABu

Offline szczurek

  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Symulator a Linux
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lipca 2010, 23:20:18 »
Rozwiązaniem połowicznym, co nie znaczy, że nieskutecznym, jest potraktowanie rozpakowanego dodatku jakimś programem "hurtowo" zmieniającym nazwy plików, np. krename. Jedną z opcji takich programów jest zmiana wielkości liter.

Mnie przyznam szczerze bardziej interesuje odpalenie rainsted.exe pod wine, udała się komuś ta sztuka?

Jeżeli masz problemy z rainsted nakazuje pisać w dziale do tego przeznaczonym.
Przy okazji radziłbym zapoznać regulamin zanim narobisz bałaganu.
/ Żuk
« Ostatnia zmiana: 05 Lipca 2010, 18:17:16 wysłana przez Żuk »
Optymista wie, że życie stoi do niego otworem.
Pesymista wie dokładnie którym...

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Symulator a Linux
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lipca 2010, 19:37:29 »
@szczurek: Przecież PC2009+SP1.1 ma rainsted.exe i właśnie jego odpalam.

A po co używać programu do zmiany nazw. Do tego będzie problem, kiedy katalog powinien mieć 1-wszą dużą literę, a nazwa inca semafora bądź nazwa semafora/trakcji posiada ich więcej? I co wtedy? Paczka ma np. 100MB i każdy pliczek będziesz zmieniać?

A tak -> autor paczki od razu dostosowuje ją do standardów (przyjmijmy, że PC2009) to właśnie taki standard.