Autor Wątek:  Problem z misją Sm31 Bałtyk  (Przeczytany 2876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cagex

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z misją Sm31 Bałtyk
« dnia: 14 Czerwca 2010, 21:01:10 »
Ściągnąłem najnowsza dostępną wersje symulatora,  jest teraz moim zdaniem super  wraz z starterem  Rainsted 1.0.94.6900.
Lecz nadal w misji sm31 dochodzi do impasu . Poczytałem forum i jest tam opis, które zdarzenia należy pozmieniać itd. Lecz nie chce sam grzebać bo wszystko fajnie działa. Może ktoś ma już poprawiony plik eventy.inc dla misji Bałtyk -oczywiście jeśli to nie naruszy czyiś praw autorskich. Lub poprosiłbym o linka lub wskazanie w którym miejscu forum się znajduje oczywiście pasujący do wersji EU07.exe 1.2.0.1 plik, ponieważ nie wiem czy ostatnia poprawka dla misji Bałtyk jaka była jest w miarę ok w nowej wersji.
Może za którymś razem przejdę misje z sm31 -przepraszam, że się uparłem ;)))

Oraz załączam log (być może jest też inna przyczyna):

Proszę poprawić temat na bardziej konkretny. Krzyk nie jest wskazany
REWIZOR


Przepraszam za te duże litery,  to nie było celowe :)


   « Dodano: 15 Czerwca 2010, 19:28:57 »
Okazało się,  że jeśli wszystkie manewry skończę przed przyjazdem osobowego to misja jest do przejścia .
Ale jak ktoś się będzie ociągał i nie zdąży przed osobowym to powstanie impas -przynajmniej u mnie tak jest.
Nie wiem, czy to celowe,  czy to jest błąd w misji. Lecz jednak udało mi się przejść tą misje . Dziękuje jednej osobie,  że mnie tknęła żebym spróbował jeszcze raz.

Jeśli tak ma być to uważam temat za zamknięty.
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwca 2010, 19:28:57 wysłana przez cagex »

Offline Marconi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 410
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 62
Odp: Problem z misją Sm31 Bałtyk
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwca 2010, 21:00:04 »
...Okazało się,  że jeśli wszystkie manewry skończę przed przyjazdem osobowego to misja jest do przejścia .
Ale jak ktoś się będzie ociągał i nie zdąży przed osobowym to powstanie impas -przynajmniej u mnie tak jest.
Nie wiem, czy to celowe,  czy to jest błąd w misji. Lecz jednak udało mi się przejść tą misje . Dziękuje jednej osobie,  że mnie tknęła żebym spróbował jeszcze raz.
...
To nie jest błąd misji. Wszystkie zdarzenia są w porządku. Jest to błąd w scenerii polegający na braku zdarzenia Baltyk_ToU_sem_distinfo przy tablicy ostrzegawczej Baltyk_ToU. Skutkuje to tym, że osobówka przeżyna semafor, ponieważ podjeżdża pod niego ze zbyt dużą prędkością.
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwca 2010, 21:34:27 wysłana przez Marconi »
Pozdrawiam.

Offline cagex

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z misją Sm31 Bałtyk
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwca 2010, 22:53:45 »
Dziękuje z podanie tych cennych wskazówek, może ktoś dzięki nim poprawi wpisy w scenerii (ja nie mam o tym bladego pojęcia-jestem zwykłym użytkownikiem i korzystam z waszych gotowców) . Co prawda poinformowano mnie, że jak się odczeka dłuższy czas nawet ponad 15 min to wszystko wraca do normy-czyli brak tych wpisów w scenerii w niczym nie powinien  przeszkadzać (osobiście jeszcze nie sprawdziłem). Jak dobrze zrozumiałem to niby osobowy przejeżdża za semafor;u mnie tak nie było, zatrzymał się przed semaforem, może faktycznie zbyt blisko (Mogłem nie do końca zrozumieć idee).
Tak na mój chłopski rozum to jakby osobowym maszynista zlekceważył sygnał na semaforze lub na tarczy ostrzegawczej: na następnym stój, zobaczył sygnał stój na kolejnym semaforze zaczął zbyt gwałtownie hamować (jeśli zrobił to odpowiednio wcześniej to jakiś nikły procent szansy na hamownie miał).
 Mam cichą nadzieje, że ktoś naniesie odpowiednie poprawki do tej scenerii, choć nie jest to jakaś wyższa konieczność.
Doceniam włożony trud na tak radykalne poprawienie działania symulatora, naprawdę u mnie na razie sprawuje się dobrze, a samo odwzorowanie pojazdów trakcyjnych jest moim zdaniem niesamowite-przepraszam, że trochę odbiegłem od tematu, lecz nie mogłem się powstrzymać od napisania kilku miłych słów ;) .

Przecinki poprosimy.
Quark-t

Faktycznie brakło jednego przecinka. :)
No jeszcze kilku brakuje (zdania nadrzędne też oddzielamy od podrzędnych). Generalnie unikaj zdań wielokrotnie złożonych, bo one utrudniają zrozumienie Twojej wypowiedzi (patrz: chociażby ostatnie Twoje zdanie).
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwca 2010, 10:35:54 wysłana przez Quark-t »