Autor Wątek:  Wzruszyło mnie SN61  (Przeczytany 25087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adammo

  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Wzruszyło mnie SN61
« dnia: 26 Lipca 2003, 21:45:11 »
Czołem!

Proponuję najpierw wziąć na warsztat spalinówki, które jeżdżą, a nie można nimi sterować, a nie jakieś EP09 czy EU11.
Bardzo przyjemnie się jeździ tym SN61. Jest jakieś urozmiaicenie i nie trzeba naciskać czuwaka. Wielka ulga. :-)

Pozdrowania

----------------------

Keep walking... Johny Walker

Tomek

  • Gość
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lipca 2003, 23:06:17 »
Adammo napisał(a):

> Czołem!
>
> Proponuję najpierw wziąć na warsztat spalinówki, które
> jeżdżą, a nie można nimi sterować, a nie jakieś EP09 czy EU11.
> Bardzo przyjemnie się jeździ tym SN61. Jest jakieś
> urozmiaicenie i nie trzeba naciskać czuwaka. Wielka ulga. :-)
>
> Pozdrowania
>
> ----------------------
>
> Keep walking... Johny Walker


Zgadzam sie.  Najmniej potrzebna do symulatora to EU11.  Warto by bylo zeby autorzy przeszli troche na tabor spalinowy.  Chetnie bym pojezdzil SU45, ale to ich decyzja.  

Dziwi mnie natomiast to ze duzo ludzi pyta sie o EN57.  Prawde mowiac ten symulator mogl by sie bez niego obejsci a energie ktora trzeba by bylo wlazyc w EN57 to lepiej skierowac w kierunku optymalizacji kodu.  bardzo powoli to chodzi.

Jeszcze jedo, czy zegar na haslerze pracuje niezaleznie od "szybkosci" symulatora?  Wyglada na tak, bo mierzac czas przejazdy po miedzy slupkami hektometrycznymi a zegarkiem na rece wychodzi ze ja jade jakies ok 40 km/h a nie 100 km/h.  Hasler na to samo wskazuje.

Offline mechanik

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
    • http://www.tomkolej.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipca 2003, 11:07:34 »
Bardzo  mi się podoba SN61:)

Offline Romano

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lipca 2003, 18:16:29 »
I tu się zgadzam. Po co EN57? SU45 (dawna SP45) lub SU46 byłyby bardzo wskazane wsymulatorze. Obie lokomotywy mają podobne (jeśli nie takie same) charakterystyki. Może SU46 jest trochę mocniejsza od dawnej SP45. Tak ją nazywam jeszcze z czasów gdy sam jeżdziłem tymi spalinówkami (chyba dlatego chciałbym je ujrzeć na symulatorze) sentyment do tych maszyn pozostał. Prowadzenie niewiele się różni od EU07, więc chyba za wiele roboty z tym by niebyło, no ale to zależy od autorów. W SU zamiast trakcji elektrycznej mamy prądnicę i tak samo nastawnik jazdy, tyle tylko, że z 13 pozycjami o ile mnie pamięć nie myli. Zwracamy uwagę na amperomierz, obroty silnika no i czuwak. Więc zachęcam autorów do pracy także nad trakcją spalinową.
Na Zielono!

Romano.

Offline Seiec

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sierpnia 2003, 13:56:07 »
Zgadzam sie z przedmowcami - lokomotywy elektryczne sie znudzily chyba kazdemu - wiec SN61 to taki powiew nowosci. Chociaz szkoda ze nie ma nic bardziej znanego (typu wlasnie SU45, ST44, SM42, czy nawet malutka SM03) -> byloby super gdyby ktoras z nich pojawila sie z nastepna aktualizacja symulatora. Nieraz gdy przechodze obok (wymierajacego zreszta) dworca w moim rodzinnym Krotoszynie slyszle cichutki gwizd turbosprezarki w SU45 ktora szykuje sie na Leszno... Wzruszajace!

[%sig%]

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Sierpnia 2003, 19:55:24 »
Jeśli już spalinówki, to ja jestem za SM42, 31 i Tem2 (bo często widuję). Ale i tak wolę elektrykę.

[%sig%]

Offline Krzysztof Paziewski

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Sierpnia 2003, 14:47:41 »
Powiem tak - każdy by chciał to co lubi - ja np. też - a ponieważ lubię wszystkie loki to dawajcie wzystkie.

Ale ja proponuję aby skoncentrować się na dokończeniu ENGINE i optymalizacji programu a dopiero potem brać się za dodatkowy tabor...

Dobrym pomysłem jest w zasadzie SM42 bo ta maszynka pełni zupełnie inne funkcje niż loki trasowe. A poza tym jest już jej model zewnętrzny... Ma też nietypową kabinę i dwa!! nastawniki :) Jej misja może być ciekawa - bo inna niż proste trasowe przejazdy - manewry itp.

Aha! A co z wykolejnicami? zapominamy o ich istnieniu (tak mi ich brakuje)...

Jeszcze inna propozycja - EP07 i EP08 - mało roboty - modele macie z EU07 i tylko przełożenie zmienić oraz malowanie zewnętrzne... zwłaszcza ósemka by fajnie wyglądała....

Pozdrawiam, Krzysiek.

[%sig%]
Ech... ten czuwak.... spać nie daje....

Offline KAINE

  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Sierpnia 2003, 17:17:54 »
mojim zdaniem jesli chce ktos pośmigac zawrotną prędkością ep 09 i eu11  to proponuje wlączyć Train Symulator i jeżdzić do woli według mnie te lokomotywy nie są potrzebne......
SPALINÓWKI  3x TAK........

Kuryl

  • Gość
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Sierpnia 2003, 23:49:15 »
Panowie, cierpliwosci, spokojnie, troche wiecej wiary i zaufania wzgledem autorow. ZTCW w obecym enginie nie bylo mozliwosci rozpisania fizyki dla silnikow SU46 itp. prace nad spalinowkami rusza pelna ropa :) wraz z nowym enginem, ktory ma sie juz calkiem niezle. dobrze, ze teraz skupiono sie nad tym, co mozna bylo robic. Oczywiscie, najwiecej uwagi powinno poswiecic sie tytulowej siodemce (a takze EP09 :PP Olo, nie bij!:)). Wg mnie z czasem i tak pojawia sie tu wszystkie loki, chociazby jako AI.

pozdrawiam,
kuryl

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sierpnia 2003, 11:09:22 »
Bry,

Tu sie w jednej kwestii nie zgodze. Prawda, spalinowek potrzeba wiecej, ale EN57 musi byc obowiazkowo. Symulator ma w miare polska rzeczywistosc odzwierciedlac, a nie ma chyba linii po trakcja na ktorej by kible nie jezdzily.

[%sig%]
Pozdrawiam,
Winger

Tomek

  • Gość
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sierpnia 2003, 16:12:27 »
EN57 jako dumb pociag (kierowany przez komputer) to tak, ale spedzac czas robic kabine i charakterystyke do niego to mozna puzniej.

Pozdrawiam

Tomek

łukasz

  • Gość
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Sierpnia 2003, 19:47:34 »
wykolejnice by sie przydały.ale tak jak mówi  Winqer en 57 obowiązkowo. Choc trumna tez by sie przydała

Cooler

  • Gość
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Sierpnia 2003, 23:14:39 »
Wprawdzie nigdy nie podobala mi sie SN61 - ale mam do niej sentyment - bo jak bylem maly kajtek to mnie matka zabierala ze soba do pracy - a jako dentystka dojezdzala do pewnej pobliskiej wsi do osrodka zdrowia pociagiem - najczesciej wtedy ciagnietym przez SNke :)
Moze wtedy walsnie narodzila sie moja milosc do PKP ? :))

BTW - to byla trasa Kwidzyn-Prabuty w woj. pomorskim - a wioska nazywa sie Rakowiec

[%sig%]

Offline OERLIKON

  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Sierpnia 2003, 14:53:55 »
Oj jest !~!!!!!     Dąbrowa Górnicza Wsch.Towarowa.....

[%sig%]
Mechanik PKP Cargo Gliwice. ZT (Katowice)

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Sierpnia 2003, 21:22:54 »
Bry,

Hmmm ale tam osobowki AFAIK wogole nie jezdza zadne :)
A mi chodzilo o linie zelektryfikowane, po ktorych ruch pasazerski jest prowadzony.

[%sig%]
Pozdrawiam,
Winger

Axel_PKP

  • Gość
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Października 2003, 20:54:43 »
Czekam na maszynę SU45 bo jazda w ciasnym Ganzu już mnie znudziła, bardzo bym chciał żeby wreszcie ktoś wzioł się za maszyny spalinowe a nie wiecznie ślęczał nad elektrykami (łatwo mówić ale tak chyba jest)
Czy to jest jakaś mania elektryków ???? ;-)

[%sig%]

Offline OlO_EU

  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
    • Outsourcing IT
  • Otrzymane polubienia: 3
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Października 2003, 23:29:50 »
axel wiesz proba napisania automatyki (praca regulatora woodwarda) doprowadza mnie i macka do mdlosci nie wpominajac o pradnicy pomocniczej wzbudnicy i pradnicy glownej ze zmiennym wzbudzaniem. nie wspomne takze ze bedzie potrzebna fizyka akumulatorow Ni-Cd (tak nikolowo kadmowych) ktore sa chyba niezbedne do pracy SU45 i 6 ze wzgledu na wzbudzanie pradnicy pomocniczej. kabina i model to nie problem (kabina w kilka(nascie) godzin moze byc zrobiona ale fizyka to dluuuuuuuuuuuga historia

OlO_EU

[%sig%]

Offline Woropek

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Października 2003, 00:27:13 »
To moze i ja sie dorzuce do zyczen, nikt nie pisze/mowi o sp47, mysle ze jest to ciekawa spalinowka, napewno wyjatkowa, ale rowniez najpilniejsza (chyba zostal tylko jeden egzemplarz z dwoch, trzeba sie spieszyc). moj wujek na nich jezdzil, wiec moze znalazlaby sie dokumentacja w jego ZT. wlasciwie to juz poprosilem wujka o nia, tak na przyszlosc :)

[%sig%]

Offline FLOYD

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Października 2003, 08:30:11 »
Myślę że zrobienie SP47 to dobry pomysł, jestem za, po pierwsze nie jest brzydka, a po drugie 140 km/h dieselem to nie jest tak źle. Więc apeluję do twórców by się nad tym zastanowili. Pomógł bym ale obecnie moję umiejętności nie pozwalają na to. Kiedyś zajmowałem się grafiką 3D i całkiem nieźle mi szło ale były to lata 96-98 i wyleciało mi z głowy prawie wszystko. Staram się odświezyć swoje umiejętności ale troszkę to zajmie. :)
FLOYD

Offline OERLIKON

  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Października 2003, 09:54:15 »
To SP 47 ,konstrukcyjnie miała 140 km/h?....no nieźle....też jestem za tym że można by ją zrobić...tylko ze nawet dokumentacji nie mam jak załatwić bo u nas w Gliwicach ona nigdy nie była eksploatowana ,ani tez w obrębie sąsiednich zakładów...chyba że w Kędzierzynie.....

[%sig%]
Mechanik PKP Cargo Gliwice. ZT (Katowice)

Offline Woropek

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Października 2003, 10:47:54 »
Obie SP 47 jezdziły długo w Malborku, potem w Olsztynie, potem chyba trasy Warszawa Ełk, Białystok, SP47-002 zostało (chyba) skasowane albo stoi w krzakach, SP 47-001 jest w skansenie w Koscierzynie, chyba jeździ (dużo niepewności w mojej wypowiedzi :). Dokumentacja może została w Malborku (ZT Olsztyn) albo w samym Olsztynie, jeżeli gdzies tam jest to powinienem do niej dotrzeć i zabezpieczyć dla przyszłych pokoleń :), podzielić sie też by wypadało. Nie jestem pewnien, ale chyba była SP 47-003 (ale to moze być plotka).

Pozdrawiam

[%sig%]

Offline Glinek

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Października 2003, 13:56:40 »
Swego czasu jeździła SU47 na trasie Kołobrzeg-Trzebiatów. Miałem okazję jej się przyjrzeć, bo akurat się "wysypała" na łuku w Kołobrzegu. Z tego co pamiętam była niemal wizualnie identyczna co SU-46. Czy SP-47 wygląda tak samo? Czy mowa tu zupełnie o innej lokomotywie. Po drugie mieszkam koło Malborka i nie przypominam sobie aby były tam SP-47. Były natomiast:SP-45,SP-42,SU-42,SM-42,ST-44 i rzdko SU-46

[%sig%]
Glinek

Offline mixer

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Października 2003, 17:40:23 »
47 wygląda prawie tak samo 46 ale jest nieco dłuższa ;)

Offline Woropek

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Października 2003, 18:50:58 »
Primo: SP 47 miała 16 "garów", a SP/SU 46 tylko 12, chyba chodzi o cylindry ułozone po jedej stronie silnika. Wiec miała dużo wiekszą moc (do tej pory krążą legendy o tym jak kierownicy pociagu gonili skład po rozkazie odjazdu) od SP 46, była dłuższa, ale ogólny zarys bryły identyczny, nawet maszyniści którzy widzieli ją po raz pierwszy myśleli że to 46, dopiero jak zobaczyli jaką ma moc orientowali się że to nie 46 (szczególnie jak rozpedzała się do 100 z dużym składem towarowym, co było cieżkie dla 46 :).
Secundo: SP 47 miała jakieś nowe super wózki, podobno Rosjanie zabrali plany SP 47 "w ramach RWPG" i jakiś czas potem iwany dostały nowe wózki (na pkp to są chyba te z numerami powyżej 2000, ale pewnie i tak prostują łuki jak zwykłe st44 :) i w ogóle 47 była wspaniała :). Słyszałem że wyeksporowaliśmy do jakiegoś kraju UE (wtedy EWG) kilka, może kilkadziesiąt sztuk, tym krajem mogła być Francja, ale nie jestem pewien (muszę pożądnie przesłuchać wujka)
 Tercja: mój wujek jeździ w Malborku, dwie 47 tam były do mniej więcej do '89-'90, ale nie jestem pewnien. W Malborku ciągneły pośpieszne (Vmax 140) m.in. do Warszawy (pewnie z Gdańska albo z miejsca gdzie kończyła się trakcja) w zamierzchłych czasach kiedy w kierunku Iławy nie było jeszcze trakcji. Póżniej nie miały sciśle określonych zadań, ale kiedyś w Malborku było więcej roboty.
Za mojej kadencji czyli mniej wiecej od 1991 widziałem ją tylko raz w Olsztynie, niestety nie byłem nawet w kabinie, o jeźdźie nie wspomnę, ehh, za późno się urodziłem. Ale się rozpisałem.

Pozdrawiam

[%sig%]

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Października 2003, 18:57:28 »
Jeśli chodzi o SP47-001 to niestety nie jest na chodzie-ma uszkodzony silnik spalinowy, a 002 została pocięta na żyletki.

[%sig%]
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline Krzysztof Paziewski

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Listopada 2003, 08:48:48 »
Do kolegi Glinka -> wg mojej wiedzy nie istniała SU47, możliwe, że była to SU46 albo SP47.

Co do SP47- 001 stojącej w Kościerzynie to niestety ustawiono ją na wyciętym odcinku toru na placu lokomotywowni (byłem tam 18 października tego roku). Tak więc nawet jak by była sprawna to nigdzie nie pojedzie. Na wszelki wypadek porobiłem fotki na ewentualne teksturki. :)

Co do SP47-002 to jeden mechanik z Poznania, z którym kiedyś rozmawiałem opowiadał, że jeździł na SP47-002 w tym mieście (mogła być to także 001, ale raczej nie). Słyszałem też, że któraś z tych maszyn prowadziła pociągi na odcinku Poznań - Gorzów Wlkp. przez Międzychód, ale nie ustaliłem jeszcze czy chodzi o plan czy sporadyczny przypadek.

Pozdrawiam, Krzysiek.

[%sig%]
Ech... ten czuwak.... spać nie daje....

Offline OlO_EU

  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
    • Outsourcing IT
  • Otrzymane polubienia: 3

Offline Glinek

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Listopada 2003, 14:41:08 »
Jestem pewien że nazwa na nim była SU47 a numer miała coś chyba koło 006. Mój ojciec pracuje na koleji i pamiętamy jak w Kołobrzegu wykoleiła się na łuku. Tego  jestem pewien na 100 %. Być może stało się tak jak z SP45 w której wymieniono ogrzewanie z parowego na elektryczne i powstała SU45. Z tych zdjęć podanaych przez OlO EU to SU47 wyglądała jak SP47.

[%sig%]
Glinek

Offline chrisfox

  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
    • http://www.marki.net.pl/kolejka
  • Otrzymane polubienia: 1
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Listopada 2003, 15:06:29 »
Jakie smutne zdjęcia...

[%sig%]
Pozdrowienia

Krzysiek

Offline OlO_EU

  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
    • Outsourcing IT
  • Otrzymane polubienia: 3
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Listopada 2003, 20:10:17 »
byly tylko SP47-001 i SP47-002 obie na ilostanie olsztynskim (pod koniec sluzby) i nigdy nie bylo tak ze ktoras byla sprawna. jesli jezdzila jedynka dwojka stala i na odwrot a takze jedna dawala czesci do drugiej. ogolnie to byl nie wypal lokomotywa. strasznie zawodny silnik, kola monoblokowe...

OlO_EU

[%sig%]