Autor Wątek:  Wzruszyło mnie SN61  (Przeczytany 25086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Paziewski

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Listopada 2003, 14:49:55 »
Do kolegi Glinka -> napewno nie mogła byc to SU74-006 nawet z przeróbki bo były tylko dwa egzemplarze wyprodukowane i do końca jeździły jako SP - obstawiam SU46 :)

Pozdrawiam.

[%sig%]
Ech... ten czuwak.... spać nie daje....

Offline Glinek

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Listopada 2003, 10:40:21 »
Zwracam honor jednak to była SP47. Było to jakieś 10 lat temu więc sami rozumiecie. Ale po konsultacjach ze znajomymi nadal twierdzę, że to było w Kołobrzegu

[%sig%]
Glinek

Offline Sarenka

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Listopada 2003, 14:34:14 »
Witam

Oj bzdury ludzie piszecie, bzdury

SP47 swego czasu wchodzily w obiegi Su46 i SP45 na trasie Warszawa - Gdansk i zatrudniane oproch brutt do prowadzenie Ex'ow tyle ze nie z zadna V140, a 120 i to tez tylko na paru odcinkach, jedynym pociagiem jadacym jako tako byl EX Neptun ktory w 1979 i to tylko po sezonie od 3 wrzesnia (lzejszy sklad) jechal 3h 55min (obsluga SU46 z MD Warszawa Odolany) V=handlowa 82.5km/h.
Lepiej bylo po 86r. Vh=97km/h ale to juz po drutem.
Tyle faktow, reszta to jak zwykle bajki...

Jedyne odcinki z V powyzej 120 rozkladowo wtedy wykorzystywane (po 1971) to od 1973  Sochaczew-Witanow i Lowicz -Kutno 130km/h tylko dla EX.
Nie liczac w latach 60 pociagow motorowych 115km/h.

Zreszta i co z tego???
Prosze przejechac sie pociagiem posp prowadzonym maszynistami z CM Krakow, albo Katowice  i zobaczycie ze wiele czasow przejazdow zalozonych dzisiaj jest nie do wykonania, ba prosze przejachac sie pociagiem osobowym na teranie tych dwoch CM'ow i bedzie wszystko jasne...

Pozdrawiam

Offline Krzysztof Paziewski

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Listopada 2003, 14:48:16 »
Oto co ustaliłem: SP47-??? prowadziła pociąg Warszawa - Kołobrzeg w tamtym okresie na odcinku od Torunia do Kołobrzegu. Stacjonowała (stacjonowały) prawdopodobnie w Toruniu. Wiem to od pracowników PKP ze Szczecinka. Prawdopodobnie więc widziałeś ten właśnie pociąg.

[%sig%]
Ech... ten czuwak.... spać nie daje....

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Lipca 2004, 17:36:38 »
Cytat: "OlO_EU"
axel wiesz proba napisania automatyki (praca regulatora woodwarda) doprowadza mnie i macka do mdlosci


Po jaką cholere bierzecie się za ten regulator? To tak jakby robiąc fizyke do EU07 uwzględniać fizykę turbiny gazowej elektrowni.

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Lipca 2004, 19:42:07 »
Cytat: "hejnal"
Cytat: "OlO_EU"
axel wiesz proba napisania automatyki (praca regulatora woodwarda) doprowadza mnie i macka do mdlosci


Po jaką cholere bierzecie się za ten regulator? To tak jakby robiąc fizyke do EU07 uwzględniać fizykę turbiny gazowej elektrowni.



jakos dziwnym trafem wydaje mi sie ze regulator woodwarda jest znaczacym elementem jesli chodzi o fizyke spalinoloka ... twoje porownanie nie wydaje sie zbyt trafne.... raczej mozna by powiedziec poco symulowac az trzy uklady polaczen silnikow w EU07 jak moznaby jeden...

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Lipca 2004, 21:13:44 »
Może moje porównanie nie jest najlepsze ale najgorsze też nie. Istotnie regulator jest znaczącym elementem ale jego zadaniem jest pilnowanie by fizyka była stała dla danej pozycji nastawnika bez względu na zmiany obciązenia.
Wydaje mi się że to znacznie upraszcza fizykę na potrzeby symulatora. Poco więc zagłębiać się w fizykę samego urządzenia skoro efekt końcowy jego pracy jest znany i w miarę stały?[/quote]

Offline yaro

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Lipca 2004, 23:08:14 »
A wg mnie to fajnie by było, gdyby było wnętrze SN61, bo kibel już ma

Offline ET22_RULZ

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 592
  • User #13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Lipca 2004, 23:23:23 »
Cytat: "yaro"
A wg mnie to fajnie by było, gdyby było wnętrze SN61, bo kibel już ma

Fajnie by bylo jakby najpierw zostala skonczona kabina SN61 (brakuje skrzynki z amperomierzem, woltomierzem baterii, termometrem i lampkami sygnalizacyjnymi).
"Nudzą Jacka takie sprawy, ciągła praca, brak zabawy"
Pozdrawiam,
Bartosz "ET22_RULZ" Wojciechowski

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Lipca 2004, 16:41:22 »
Kurde... Nawet w EU07 jest jeszcze wiele do zrobienia.
A gdyby tak podzielić pracę na kilka zespołó? Jedni by robili modele inni kabiny inni fizykę... coś w tym stylu. To by trochę usprawniło pracę. Bo jak narazie tylko kilka osób się zajmuje wszystkim na raz i sami nie wiedzą w co ręce włożyć.

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Lipca 2004, 16:44:00 »
Cytat: "hejnal"
Kurde... Nawet w EU07 jest jeszcze wiele do zrobienia.
A gdyby tak podzielić pracę na kilka zespołó? Jedni by robili modele inni kabiny inni fizykę... coś w tym stylu. To by trochę usprawniło pracę. Bo jak narazie tylko kilka osób się zajmuje wszystkim na raz i sami nie wiedzą w co ręce włożyć.


No nawet ciekawe rozwiązanie wymyśliłeś.
www.et22.pl - zapraszam

Offline maciek_1988

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Wzruszyło mnie SN61
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Lipca 2004, 20:15:29 »
No to ja na ochotnika do grafiki 3d.... tylko szkice i wio do roboty:D