Autor Wątek:  Problem z misją Linia61_towarowy2  (Przeczytany 16474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yamaneko

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z misją Linia61_towarowy2
« dnia: 29 Kwietnia 2010, 15:00:19 »
opis:
"Nazwa składu: 59281
Prowadzimy ET22 (ET22-1060-R).
Misje rozpoczynamy manewrami w Częstochowie Stradom. Podczepiamy się pod skład na bocznicy i jedziemy do Lublińca. W Lisowie wykonujemy polecenia dyspozytora, odczepiamy się od składu i jedziemy po zdefektowany pociąg, stojący na szlaku. Zostawiamy go w Lisowie, podczepiamy się z powrotem pod nasz skład i kontynuujemy jazdę do Lublińca."

Wszystko ładnie działa, lecz po podłączeniu luzaka nijak nie idzie ruszyć mimo odhamowania na wszystkie możliwe sposoby :-(
nastawnik na maxa (na ile pozwala amperaż) i czeeeekam dłuuugo no i nic - gdzie leży mój błąd !?

Pozdrawiam

Przesuwam do działu trasy.
Quark-t

« Ostatnia zmiana: 29 Kwietnia 2010, 15:11:41 wysłana przez Yamaneko »

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: problemik z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwietnia 2010, 15:02:53 »
Podleciałeś nad ostatni wagon i zobaczyłeś, czy jest odhamowany? I wciskasz insert tylko dwa razy?

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: problemik z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Kwietnia 2010, 15:03:15 »
A odhamowałeś dobrze?  najlepiej by było gdybyś wymienił co robisz po uruchomieniu symulacji.
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline jacekst44

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 352
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: problemik z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Kwietnia 2010, 15:03:53 »
Skróć skład do którego się podpinasz napewno pomoże.

Offline Yamaneko

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: problemik z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Kwietnia 2010, 15:07:29 »
Podleciałeś nad ostatni wagon i zobaczyłeś, czy jest odhamowany? I wciskasz insert tylko dwa razy?

hmm.. parę razy insert - spróbuje TYLKO 2x
jeśli chodzi o ów ost. wagon - jak to sprawdzić ?!
...poleciałem przed podłączeniem po prostu nad skład i "num-del" ...ale może powinienem nad ostatni - wypróbuję jutro :-D

dzięki za pomoc :-)

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Kwietnia 2010, 15:35:12 »
Przycisk "F2" wyświetla informacje o pojeździe nad którym się znajdujesz. Hamulcami wagonów sterujesz klawiszami 1 i 7 (podobnie jak pomocniczym w loku), luzujesz 6.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Kwietnia 2010, 15:41:21 »
Cytuj
hmm.. parę razy insert - spróbuje TYLKO 2x
No to chyba znamy przyczynę...:)

Cytuj
jeśli chodzi o ów ost. wagon - jak to sprawdzić ?!
F2 nad nim.

Cytuj
...poleciałem przed podłączeniem po prostu nad skład i "num-del" ...ale może powinienem nad ostatni - wypróbuję jutro :-D
Delete nad składem wciskałeś? (o ile dobrze zrozumiałem) Po co? I to jeszcze nad niepodłączonymi wagonami.

Offline Yamaneko

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Kwietnia 2010, 09:53:20 »
Dzięki wielkie Kacu i puma2091 :-D
Podziałało :-) Ot - po prostu nie znałem tych "myków" technicznych i trochę kombinowałem, zanim postanowiłem zasięgnąć porady na forum.

@Kacu:
Cytat: Kacu
Delete nad składem wciskałeś? (o ile dobrze zrozumiałem) Po co? I to jeszcze nad niepodłączonymi wagonami.

Ano tak właśnie czyniłem, zasugerowany radą jaką wcześniej uzyskałem a propos innej trasy i problemów z podłączeniem się do niezahamowanego składu osobowego - poradzono mi wówczas, bym zanim się podłączę "poleciał" nad skład i zahamował go - tak też zrobiłem i pomogło, zatem pomyślałem, że w tym wypadku też zadziała (tyle, że w 2-gą stronę), ot, jak widzę błędnie.

A tak przy okazji - wytłumacz jeśli możesz, bo nie jestem zbyt obeznany w temacie, dlaczego "insert" tylko 2x ?!

Pozdrawiam i wielkie dzięki za pomoc :-)

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Kwietnia 2010, 10:12:36 »
A tak przy okazji - wytłumacz jeśli możesz, bo nie jestem zbyt obeznany w temacie, dlaczego "insert" tylko 2x ?!
Raz naciśnięty insert to połączenie tylko na sprzęg, drugi raz naciśnięty to połączenie na przewód główny, trzeci to połączenie przewodu zasilającego (wagony pasażerskie i EZT), 4 raz to sterowanie wielokrotne, o ile dobrze pamiętam.

Offline Yamaneko

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Kwietnia 2010, 10:25:47 »
Dzięki dymus
Przepraszam, za ignorancję lecz wytłumacz laikowi, o ile nie stanowi to problemu, dlaczego kolejne połączenia (sterowanie wielokrotne, połączenie przewodu zasilającego) uniemożliwiają ruszenie?!
Pytanie może wydać się głupie jeśli ktoś jest obeznany, lecz tak jak już kiedyś wspomniałem nie miałem nic wspólnego z kolejnictwem do czasu przygody z tym symulatorkiem, dzięki któremu naprawdę dużo (jak sądzę) się nauczyłem.
Pozdrawiam :-)

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Kwietnia 2010, 10:59:02 »
Jak wciskasz 4 razy to puszczasz ukrotnienie na wagony. Nie ruszysz bo wagony nie mają silników. Przewód zasilający - w pociągach towarowych w MaSzynie normalnie ruszyłem (*), natomiast w osobowych jak najbardziej, jest potrzebny. Czasami. Przynajmniej ja zawsze go podpinam.

(*) Testowałem na 4E-004 <--(śruba, PG, p. zas.)--> ET22-001 <--(śruba, PG)--> 10 x EAOS.

Offline Yamaneko

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Kwietnia 2010, 11:50:38 »
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc !
Pozdrawiam

Offline abrams4891

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Sierpnia 2011, 13:59:35 »
A ja mam z kolei inny problem przy tej misji, otóż jak podczepiam te wagony (popsuty pociąg) i jadę z nimi to najpierw mam sygnał z semafora: czerwone światło z białym migającym, a następny semafor wskazuje stop. Po pewnym czasie dostaję sygnał do jazdy manewrowej na tym drugim semaforze (białe światło), a przecież z tymi wagonami miałem jechać dalej. Czy może z was ktoś dokładnie opisać zadania tej misji?

Ort.
ABu
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpnia 2011, 16:24:14 wysłana przez ABu »

Offline Damo

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Sierpnia 2011, 19:39:19 »
To tak. Dojeżdżamy do Lisowa, i tam otrzymujemy polecenie odpięcia się od składu i po odebraniu rozkazu pisemnego s, wyjeżdżamy ze stacji na "czerwonym świetle". Jedziemy w kierunku zepsutego składu podczepiamy się pod niego i wracamy do Lisowa. Po wjechaniu na stację odczepiamy się od składu, manewrujemy, i znowu podczepiamy się pod nasz skład(to ten którym zaczynamy służbę) i kontynuujemy dalej jazdę.

Offline abrams4891

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Sierpnia 2011, 16:50:15 »
No tak powinno być ale ja dostaję białe światło do jazdy manewrowej na najbliższej stacji po tym jak podczepiam się do zepsutego składu. Manewruje zgodnie z sygnałami i nagle dostaję sygnał z semafora (zielone światło z żółtym) i na luzaku jadę do Lublińca. Tak nie powinno być zgodnie z opisem, no ale u mnie nie wiem dlaczego dostaję światło manewrowe nie w Lisiowie tak jak to powinno być a dużo wcześniej tak jak już pisałem.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Sierpnia 2011, 22:39:36 »
Kolego @abrams4891 zapytam się tak z ciekawości, jakiego exe używasz hm?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline abrams4891

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Sierpnia 2011, 16:02:39 »
Używam exe z tej najnowszej  paczki całościowej. Z innymi misjami na tej linii61 nie mam problemu. 

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Sierpnia 2011, 14:12:16 »
Rozumiem, a jakiej wersji używasz?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline abrams4891

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Sierpnia 2011, 18:23:57 »
Przepraszam @Sawi to nie jest najnowsza paczka całościowa ta 2010 tylko to jest paczka 2009, którą mam i nie wiem czy o to chodzi ale u mnie jest wersja exe 1.2.0.2.  Poza tym wracając do poprzedniego wątku chodzi o to, że w momencie kiedy dostanę sygnał zastępczy na semaforze, zaraz po tym jak podczepię się pod zepsuty skład, to kolejny semafor wskazuje sygnał stój (same czerwone światło). Moje pytanie właśnie czy mogę przejechać obok tego semafora wskazującego sygnał stój i jechać dalej aż do Lisowa, czy muszę zatrzymać się przed tym semaforem wskazującym sygnał stój. Chciałbym jeszcze raz zaznaczyć, że na początku zatrzymałem się przed tym semaforem i czekałem (może niepotrzebnie) na zmianę sygnału, no i właśnie zmienił się on na sygnał manewrowy (białe światło stale świecące) szczerze mówiąc nie wiem dlaczego, ponieważ z tym składem zgodnie z opisem muszę jechać dalej, a nie odczepiać go i manewrować zgodnie z sygnałami na tarczach, bo już raz tak robiłem i zaprowadziło mnie to w ślepą uliczkę.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1230
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Sierpnia 2011, 18:57:30 »
To kolego pobierz PC2010 (najnowszą), uruchom jeszcze raz misję i sprawdź, czy błąd nadal występuje.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline abrams4891

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Sierpnia 2011, 22:44:00 »
Pobrałem najnowszą paczkę 2010 i jeszcze raz przeszedłem tą misję, no i zobaczyłem że sam popełniłem błąd bo zamiast w Lisowie wagony (te które podczepiam na początku misji) odczepiłem dużo wcześniej (źle zinterpretowałem stację Lisowo) i dlatego nie mogłem ukończyć właściwie misji, a swoją drogą ta najnowsza paczka 2010 jest naprawdę świetna.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Sierpnia 2011, 04:21:23 »
Ja, tylko od siebie jeszcze napiszę, że serio warto stosować się do tych wytycznych:
Prosimy pamiętać o:
  • dokładnym opisie problemu (jaką lokomotywę uruchamiasz, na jakiej scenerii, co się dzieje);
  • informacji o konfiguracji sprzętowej (procesor, pamięć karta graficzna i wersja sterowników do niej – szczególnie ta informacja jest cenna);
  • pliku log.txt, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w katalogu głównym symulatora; UWAGA! Należy sprawdzić, czy w starterze Rainsted zaznaczona jest opcja Zapisywanie przebiegu symulacji w "log.txt"; znajdziesz ją w zakładce "Ustawienia"; log musi być z uruchomienia, w którym wystąpił błąd (nie generuj pliku log na innej, działającej scenerii, i w przypadku korzystania z innego taboru, tylko po to, żeby był);
  • pliku $.scn, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w folderze scenery;
  • ewentualnie screenie obrazującym problem (przypominamy o regulaminowym umieszczaniu screenów).
Nie pisałem tu o tym, bo szczerze powiedziawszy już mnie to zmierzło. Bo zauważyłem, że od pewnego momentu te wytyczne przestały być oczywiste, a to bardzo ważne i istotne informacje dzięki, którym można w miarę szybko pomóc. Teraz trzeba od was niejako to wyciągać samemu i uwierzcie, że nie raz mimo szczerych chęci, jak widzę że ktoś to zlewa, to aż się odechciewa ehhh. Co do PC 2010 zgadzam się, paczka jest świetna i należy tutaj zaznaczyć, że to głównie dzięki Instruktorom jej twórcom, czyli kolegom @adsim i @libertyn89, którzy poświecili mnóstwo czasu i włożyli w nią sporo wysiłku by właśnie taki końcowy efekt (więcej na ten temat znajdziesz w dołączonym do tej paczki dokumencie readme.htm) osiągnąć. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpnia 2011, 05:09:39 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline vB

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Stycznia 2013, 17:44:25 »
Witajcie.

Skoro jest już wątek, to nie będę zaczynał nowego, skoro zwie się "Problem z misją". W najnowszej paczce MaSzyna_01_13 dla tej misji jest podany rozkład, który nijak się nie ma do realiów misyjnych: rozkład od 15:15, misja od 10:30. Do skorygowania potrzeba dwóch zmian:
  • W pliku \scenery\linia61_towarowy2.scn dodać linijkę time 15:14 06:29 22:34 endtime zaraz po opisie trasy
  • Zmodyfikować \scenery\linia61\l61_towarowy2_events.inc w linijce (druga od góry) node -1 0 nazwa eventlauncher 0 0 0 -1 none 1030 zdarzenie_poczatkowe none  end na node -1 0 nazwa eventlauncher 0 0 0 -1 none 1514 zdarzenie_poczatkowe none  end
Ameryki na pewno nie odkryłem, ale w jedynce jest pogrubiony czas rozpoczęcia misji a w dwójce czas rozpoczęcia wydarzeń związanych z misją. Udało mi się przejechać do końca ze spóźnieniem tylko 1 minuta, ale zgodne z przepisami to to nie było ;)

Pozdrawiam -
vB

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Stycznia 2013, 18:40:06 »
Można zrobić to w ten sposób fakt, ale łatwiej będzie np pozmieniać godziny w rozkładzie bez dopisywania komendy time w pliku scn.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Stycznia 2013, 18:47:43 »
Czy koniecznie trzeba było odgrzewać temat sprzed 2 lat? Przecież jest temat do zgłaszania błędów i problemów w najnowszej wersji MaSzyny.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 559
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Stycznia 2013, 18:48:00 »
Dokleić jedną linijkę jest prościej niż przerabiać rozkład. No i realniej, większość scenariuszy odpala się o 10:30, także...
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline vB

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Lutego 2013, 02:33:18 »
Czy koniecznie trzeba było odgrzewać temat sprzed 2 lat? Przecież jest temat do zgłaszania błędów i problemów w najnowszej wersji MaSzyny.
Odpowiedź brzmi "nie". Mogłem jak najbardziej założyć nowy pt. "Problem z misją Linia61_towarowy2" (albo coś w tym guście, w końcu jest to problem/nieścisłość) i zaraz znalazłby się ktoś, komu przeszkadzałoby dublowanie ("Czy koniecznie trzeba było dodawać temat? Przecież jest temat do zgłaszania błędów i problemów w tej trasie."). Zanim więc otworzyłem dziób (klawiaturę) zadałem sobie trud sprawdzenia, czy ktoś na to przy tej misji nie wpadł wcześniej (również w poprzedniej paczce jest ta niezgodność, tylko tam wystarczy wykonać punkt 1.), ale jak widać nie dogodzisz wszystkim.

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z misją Linia61_towarowy2
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Lutego 2013, 05:51:48 »
Dzięki za zaangażowanie i pomoc. Poprawimy.